Akishellas3, fue, 2500 grafts, 2/3/2016

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ποσειδώνα νομίζω ότι με μια καλή ανάλυση δότριας, νεανικής hairline, καταστασή temples, κλπ θα βγάλει συμπέρασμα για το τι πρέπει να κάνει για να είναι και balanced σαν εμφάνιση. Πάντως συμφωνώ μαζί σου ότι μάλλον θέλει να κάνει κατέβασμα πιό κάτω από το mature (που δεν ενδεικνυται) αλλά πάλι μένει να αποδειχθεί. Πάντως η καταστασή του στην ηλικία του, του δίνει αρκετές επιλογές αν έχει και μια καλή δότρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Και η μεταμόσχευση έχει και τα ρίσκα τις, μπορεί να έχεις μέτριο ή κάκιστο αποτέλεσμα. Ανεξάρτητος γιατρού. Ψάξε καλά και μάθε την παραμικρή λεπτομέρεια για τις μεταμοσχεύσεις πριν κανεις κάποια κίνηση για αυτήν. Εντωμεταξύ μέχρι να πάρεις την απόφαση σε ποιον και ποτε ξεκινα τώρα και καμια τοπική θεραπεία μέχρι αν αποφασίσεις. Για να σώσεις αυτά που έχεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και η μεταμόσχευση έχει και τα ρίσκα τις, μπορεί να έχεις μέτριο ή κάκιστο αποτέλεσμα. Ανεξάρτητος γιατρού. Ψάξε καλά και μάθε την παραμικρή λεπτομέρεια για τις μεταμοσχεύσεις πριν κανεις κάποια κίνηση για αυτήν. Εντωμεταξύ μέχρι να πάρεις την απόφαση σε ποιον και ποτε ξεκινα τώρα και καμια τοπική θεραπεία μέχρι αν αποφασίσεις. Για να σώσεις αυτά που έχεις.

Λες αλήθειες αλλά για να μην τον τρομοκρατήσουμε κιόλας πρέπει να πούμε ότι σε έναν αποδεδειγμένα καλό γιατρό - κλινική οι πιθανότητες να πάρεις κάκιστο αποτέλεσμα, είναι ελάχιστες, να πάρεις μέτριο, λίγες, καλό, πολλές, σούπερ, απροσδιόριστες. Οι παραπάνω πιθανότητες έχουν σχέση και με την ευκολία ή δυσκολία της μμ (διαχύτη αραίωση, dense packing, κλπ.) και αναλόγως αυξομειώνονται.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ο akis δεν ειναι νεο μελος παιδια. Ειναι καιρο στο φορουμ. Λογικα πρεπει να ειναι διαβασμενος. Αν και γνωμη μου ειναι οτι δεν χρειαζεται να ξερεις κ την παραμικρη τεχνικη λεπτομερεια για να κανεις μμ. Παραδειγμα εγω οταν την εκανα. Οσο για τη θεραπεια π γραφεις sven η αραιωση του προχωραει με πολυ αργοτς ρυθμους. Αυτο σημαινει οτι αν αποκαταστησει το προβλημα μπροστα το πιο πιθανο ειναι να εχει μαλλια για πολλα χρονια. Και λογω ηλικιας
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο akis δεν ειναι νεο μελος παιδια. Ειναι καιρο στο φορουμ. Λογικα πρεπει να ειναι διαβασμενος. Αν και γνωμη μου ειναι οτι δεν χρειαζεται να ξερεις κ την παραμικρη τεχνικη λεπτομερεια για να κανεις μμ. Παραδειγμα εγω οταν την εκανα. Οσο για τη θεραπεια π γραφεις sven η αραιωση του προχωραει με πολυ αργοτς ρυθμους. Αυτο σημαινει οτι αν αποκαταστησει το προβλημα μπροστα το πιο πιθανο ειναι να εχει μαλλια για πολλα χρονια. Και λογω ηλικιας

Δημήτρη, δεν είσαι το τέλειο παράδειγμα, όταν την έκανες δεν ήξερες σχεδόν τίποτα. Απλά ήσουν τυχερός. Θα συμφωνήσω ότι δεν χρειάζεται να ξέρεις και την παραμικρή λεπτομέρεια, αλλά σίγουρα κάποιος πρέπει να ξέρει πολύ περισσότερα από όσα ήξερες εσύ όταν την έκανες.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αυτο ειπα και εγω cvial. Πρεπει να ξερεις τουλαχιστον τα βασικα. Ωστε ακομη και στην επεμβαση να εχεις μια γνωμη και να ζητησεις αυτο που σου αρεσει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτο ειπα και εγω cvial. Πρεπει να ξερεις τουλαχιστον τα βασικα. Ωστε ακομη και στην επεμβαση να εχεις μια γνωμη και να ζητησεις αυτο που σου αρεσει.

Τώρα το έθεσες σωστότερα "τα βασικά". Για μένα το θέμα δεν είναι μόνο να ζητήσεις "αυτό που σου αρέσει", που φυσικά είναι σωστό, για μένα "τα βασικά" είναι να επιλέξεις γιατρό σωστά, να έχεις καταλάβει τι δότρια έχεις, να έχεις καταλάβει πόσα θες, τι θα κάνεις με αυτά που θες και τι σημαίνει το αποτέλεσμα που θα πάρεις, να εκτιμήσεις αν η περιπτωσή σου έχει ρίσκα ή όχι, να καταλάβεις τις πιθανότητες σου, και όλο αυτό για να γίνει πόσο θα σου κοστίσει. Αν δεν τα κάνεις όλα αυτά τεκμηριωμένα, με ψυχρή λογική, και δεν θες να πας σε top αλλά να βρεις κάτι οικονομικό ρισκάρεις...
 

akishellas3

Well-Known Member
καλημερα ,ειχα καποια τρεξιματα...θα το ψαξω απλα η hairline θελω να κατεβει σαν του δημητρη κ σε μενα πιστευω ειναι μεχρι εκει που εχει καποιες μικρες τριχουλες ,αν δεν την κατεβασω λιγο δεν θα νιωθω καλα εκανα θα ναι λες κ δεν εκανα τιποτα .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφού σου απαντήσαμε ότι με βάση την εικόνα σου έχεις μεγάλες πιθανότητες να μπορείς να το κάνεις απλά πρέπει τώρα να γίνει περαιτέρω ανάλυση για να ποσοτικοποιηθεί και να επιβεβαιωθεί.
 

Tasmania

Active Member
@akishellas3 εχεις καλες πιθανοτητες με γυρω στα 2000-2500 grafts να πετυχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα. Την hairline να την προσμετρησεις με βαση ηλικια,προφιλ και προυπαρχων μαλλια στην προσθια ζωνη. Συμβουλη μου ειναι να κανεις οβαλ χωρις ευθυγραμμιση και χωρις τρελλο κατεβασμα γιατι θα ειναι ασχημο. Βεβαια η αποφαση πού θα την κανεις ειναι δικη σου αποφαση, αφου μελετησεις αρκετες μ/μ εδω στο φορουμ και σε ξενα φορουμ. Ειδικα αν δεις παρομοιες περιπτωσεις με σενα πως αντιμετωπιστηκαν. Αν θες μια συμβουλη. Μην παρεις γρηγορες αποφασεις, μαζεψε τα χρηματα σιγα-σιγα (οσο περισσοτερα μπορεις ωστε να εχεις αυξημενες επιλογες και να μιλας απο θεση ισχυος) και οταν την κανεις να εισαι σε καλη ψυχολογικη κατασταση. Διαβαζοντας το ποστ σου διαπιστωσα μια κακη ψυχολογια. Αυτο δεν θα σε βοηθησει ουτε στην επιλογη σου ουτε στην αναρρωση σου. Καλη επιτυχια οτι και αν αποφασισεις.
 

piros75

Well-Known Member
Την hairline να την προσμετρησεις με βαση ηλικια,προφιλ και προυπαρχων μαλλια στην προσθια ζωνη. Συμβουλη μου ειναι να κανεις οβαλ χωρις ευθυγραμμιση και χωρις τρελλο κατεβασμα γιατι θα ειναι ασχημο.

όπως ακριβώς τα λέει ο Ταζ και ο cvial.... όταν με το καλό κάνεις και τις επισκέψεις σου, μίλα και με τον γιατρό και μη φοβηθείς να σχεδιάσεις την χερλαιν πολλές φορές. Έχε επίσης υπόψη σου ότι εκεί που θα σχεδιαστεί η χερλαιν, το τελικό αποτέλεσμα θα δείχνει περίπου 0,5-1 εκ πιο χαμηλά λόγω της καμπύλης που κάνουν τα μαλλιά όταν μεγαλώνουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
καλημερα παιδια χτες μιλησα με την βοηθο του,μου ειπε για τουλαχιστον 2000 μοσχευματα ,δυο δαχτυλα κατω η hairline θα φτιαχτουν οι κροταφοι κ το μπιφτεκι πανω ,το μονο που ηθελα ηταν σχεδιασμο hairline να ειμαι σιγουρος κ ευχαριστημενος ,οτι θελετε πειτε μου λογικα στην επομενη συναντηση αν γινει θα τους πω να μου σχεδιασουν την hailrine ωστε να ειμαι οκ κ σιγουρος κ θα γινει 5 μαρτιου η μεταμοσχευση .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
καλημερα παιδια χτες μιλησα με την βοηθο του,μου ειπε για τουλαχιστον 2000 μοσχευματα ,δυο δαχτυλα κατω η hairline θα φτιαχτουν οι κροταφοι κ το μπιφτεκι πανω ,το μονο που ηθελα ηταν σχεδιασμο hairline να ειμαι σιγουρος κ ευχαριστημενος ,οτι θελετε πειτε μου λογικα στην επομενη συναντηση αν γινει θα τους πω να μου σχεδιασουν την hailrine ωστε να ειμαι οκ κ σιγουρος κ θα γινει 5 μαρτιου η μεταμοσχευση .

Να βγάλεις φώτο στην hairline και να κάνεις μετρήσεις για να σου πούμε με 2000graft σε τι πυκνότητα στοχεύει
 

akishellas3

Well-Known Member
Καλημέρα βε.ρη, μου πε 2000 μοσχευματα κ όσα χρειαστούν για στάνταρ πόσο ακόμα κ για πάνω στην κορυφή που υπάρχει λίγη αραιωση
 

akishellas3

Well-Known Member
Φωτο
 

Συνημμένα

  • P_20160210_092423_1_BF_p_1.jpg
    P_20160210_092423_1_BF_p_1.jpg
    203.2 KB · Προβολές: 534
  • P_20160210_092403_1_BF_p_1.jpg
    P_20160210_092403_1_BF_p_1.jpg
    91.9 KB · Προβολές: 516
  • P_20160210_092419_1_BF_p_1.jpg
    P_20160210_092419_1_BF_p_1.jpg
    116.4 KB · Προβολές: 511
  • P_20160210_092359_1_BF_p_1.jpg
    P_20160210_092359_1_BF_p_1.jpg
    138.6 KB · Προβολές: 569
  • P_20160210_092423_1_BF_p.jpg
    P_20160210_092423_1_BF_p.jpg
    481.5 KB · Προβολές: 621

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαλη δυναμη δεν ειναι τιποτα ο σκοπος ειναι δουλεια να γινει οπου και να πας
 
Μπλουζα