Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

mic6

Well-Known Member
Όλες οι φωτό που έχω ανεβάσει είναι στο παράθυρο μπροστά. Αυτή η τελευταία ήταν στον καναπέ όπως διάβαζα το ποστ σου. Έτσι με βλέπει ο κόσμος κάθε μέρα, δε συνηθίζω να κόβω βόλτες και να κάνω δημόσιες σχέσεις σε ντάλα ήλιο μεταξύ μας. Παρόλα αυτά βεβαίως και θα σου κάνω το χατίρι να βγάλω αύριο κιόλας στον ήλιο αν έχει καλή μέρα.

Επιμένω ότι θα είμαι αστείος αν μπω στη διαδικασία να βάλω τόπικ πάντως, γιατί από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Γενικά πάντως είναι καλό να ξέρετε ότι υπάρχουν άνθρωποι στο φόρουμ που απλά θέλουν να γεμίσουν το κεφάλι τους μαλλιά και να τα χαρούν χωρίς να αποκτήσουν εμμονές με δότριες, περαιτέρω μεταμοσχεύσεις και επιπλέον τρόπους βελτίωσης. Σε αυτούς ανήκω κι εγώ και απ' ότι έχω καταλάβει και ο Άκης από τον οποίο ζητώ συγνώμη για την παράκαμψη στο ποστ του.
 

vag25

Well-Known Member
Ρε παιδια με το ζορι να δημιουργηθει κομπλεξ σε αυτους που δεν εχουν...??
Καποιοι αισθανονται αρκετα καλα με τον εαυτο τους. Τοσο ωστε να μην εχουν αναγκη να το χρησιμοποιησουν.

Προσωπικα αν εβαζα τοπικ θα το θεωρουσα ηττα. Θα ντρεπομουν. Υπαρχει και αυτη η αποψη. Σεβαστες οι επιλογες των παιδιων που το χρησιμοποιουν, αλλα υπαρχει και η αλλη οπτικη και καλο ειναι να την αποδεχτειτε καποια στιγμη σε αυτο το φορουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Γενικά πάντως είναι καλό να ξέρετε ότι υπάρχουν άνθρωποι στο φόρουμ που απλά θέλουν να γεμίσουν το κεφάλι τους μαλλιά και να τα χαρούν χωρίς να αποκτήσουν εμμονές με δότριες, περαιτέρω μεταμοσχεύσεις και επιπλέον τρόπους βελτίωσης. Σε αυτούς ανήκω κι εγώ και απ' ότι έχω καταλάβει και ο Άκης από τον οποίο ζητώ συγνώμη για την παράκαμψη στο ποστ του.

Οσο και να εχω διαφωνησει μαζι σου εδω εισαι απολυτα σωστος.

Οσο η κουβεντα πηγαινει στο τεχνικο κομματι παντα θα διαφωνουμε. Εκτος αν αλλαξεις τροπο που σκεφτεσαι.
Οταν ομως μιλας για τα θελω σου και το ποσο καλα αισθανεσαι με τον εαυτο σου, δεν θα υπαρξει λογος να διαφωνησουμε ποτε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

naruto

Well-Known Member
Ρε παιδια με το ζορι να δημιουργηθει κομπλεξ σε αυτους που δεν εχουν...??
Καποιοι αισθανονται αρκετα καλα με τον εαυτο τους. Τοσο ωστε να μην εχουν αναγκη να το χρησιμοποιησουν.

Προσωπικα αν εβαζα τοπικ θα το θεωρουσα ηττα. Θα ντρεπομουν. Υπαρχει και αυτη η αποψη. Σεβαστες οι επιλογες των παιδιων που το χρησιμοποιουν, αλλα υπαρχει και η αλλη οπτικη και καλο ειναι να την αποδεχτειτε καποια στιγμη σε αυτο το φορουμ.
Αν κ συνηθως συμφωνω με τον Τοl κ διαφωνω μαζι σου,
εδω θα συμφωνησω μαζι σου.

Το θεμα και το ζητουμενο ειναι να τα τραβας και να σε πονανε.Οτιδηποτε λιγοτερο ειναι να χαμε να λεγαμε να χαμε να πουμε
 

vag25

Well-Known Member
Oταν συνειδητοποιησεις ποσο γαματος εισαι, τοτε θα αρχισεις να συμφωνεις περισσοτερο μαζι μου:). Δεν εγινα μαλλον πολυ κατανοητος το ξερω αλλα δεν πειραζει.
 

tol

Well-Known Member
Αν κ συνηθως συμφωνω με τον Τοl κ διαφωνω μαζι σου,
εδω θα συμφωνησω μαζι σου.

Το θεμα και το ζητουμενο ειναι να τα τραβας και να σε πονανε.Οτιδηποτε λιγοτερο ειναι να χαμε να λεγαμε να χαμε να πουμε
Φιλε naruto, προσωπικα σεβομαι ολες τις διαφορετικες αποψεις/ επιλογες.

Οσα γραφω για τη χρηση τοπικ, ειναι προσωπικες σκεψεις/εμπειριες/επιλογες.

Φυσικα και σεβομαι την επιλογη καποιων να εχουν ενα σχετικα πυκνο μαλλι και να ειναι ικανοποιημενοι με αυτο, χωρις να προβαινουν σε καμια επιπλεον ενισχυση (τοπικ).

Οι αποψεις μου (επαναλαμβανω) αφορουν ολους εκεινους που διαθετουν ηδη σχετικα καλη πυκνοτητα και θελουν να την τελειοποιησουν. Αφορουν εκεινους που δε συμβιβαζονται με "πυκνο μαλλι" στις περισσοτερες συνθηκες (εσωτερικος χωρος, συννεφια), αλλά επιθυμουν πραγματικα πυκνο μαλλι υπο ολες/δυσμενεις συνθηκες (ηλιος, φωτισμος πανω απο το κεφαλι).

Εξαλλου, φιλε naruto, εγραψα και για μια προσωπικη εμπειρια (που ισως δεν της δωσατε σημασια).......σε μενα το τοπικ λειτουργει, οπως ακριβως η λακ, το τζελ, η πομαδα (τα αναφερω, γιατι, αν θυμαμαι καλα, εχεις γραψει οτι χρησιμοποιεις τετοια προϊοντα).

Προσωπικα (εχοντας ομως, το επαναλαμβανω, σχετικα πυκνο μαλλι), οταν βαζω τοπικ, τα μαλλια αποκτουν ογκο, σταθεροτητα, πολυ καλη πυκνοτητα.

Αντι λοιπον για προϊοντα styling, καθε πρωι σε 2 λεπτα εχω ξεμπερδεψει για ολη την ημερα, εχοντας ενα πραγματικα πυκνο μαλλι.

Π.χ. οσον αφορα τη δικη σου περιπτωση, φιλε naruto, επειδη, αν θυμαμαι καλα τις φωτογραφιες που ειχες ανεβασει, εχεις περιπου την ιδια πυκνοτητα με το δικο μου μαλλι, η χρηση τοπικ θα απογειωνε την εικονα του μαλλιου σου. Πιθανολογω οτι δε θα χρειαζοσουν ουτε πομαδες, ουτε λακ, ουτε τζελ.....λιγο τοπικ, αδιακριτο....και θα ξεμπερδευες.

Βεβαια ειναι απολυτα σεβαστη η επιλογη σου (οπως του mic, του Akis) να μην προβαινετε στη χρηση του.

Εγω απλα παρεθεσα μια διαφορετικη αποψη, μια διαφορετικη προσεγγιση του θεματος.
 

naruto

Well-Known Member
Φιλε naruto, προσωπικα σεβομαι ολες τις διαφορετικες αποψεις/ επιλογες.

Οσα γραφω για τη χρηση τοπικ, ειναι προσωπικες σκεψεις/εμπειριες/επιλογες.

Φυσικα και σεβομαι την επιλογη καποιων να εχουν ενα σχετικα πυκνο μαλλι και να ειναι ικανοποιημενοι με αυτο, χωρις να προβαινουν σε καμια επιπλεον ενισχυση (τοπικ).

Οι αποψεις μου (επαναλαμβανω) αφορουν ολους εκεινους που διαθετουν ηδη σχετικα καλη πυκνοτητα και θελουν να την τελειοποιησουν. Αφορουν εκεινους που δε συμβιβαζονται με "πυκνο μαλλι" στις περισσοτερες συνθηκες (εσωτερικος χωρος, συννεφια), αλλά επιθυμουν πραγματικα πυκνο μαλλι υπο ολες/δυσμενεις συνθηκες (ηλιος, φωτισμος πανω απο το κεφαλι).

Εξαλλου, φιλε naruto, εγραψα και για μια προσωπικη εμπειρια (που ισως δεν της δωσατε σημασια).......σε μενα το τοπικ λειτουργει, οπως ακριβως η λακ, το τζελ, η πομαδα (τα αναφερω, γιατι, αν θυμαμαι καλα, εχεις γραψει οτι χρησιμοποιεις τετοια προϊοντα).

Προσωπικα (εχοντας ομως, το επαναλαμβανω, σχετικα πυκνο μαλλι), οταν βαζω τοπικ, τα μαλλια αποκτουν ογκο, σταθεροτητα, πολυ καλη πυκνοτητα.

Αντι λοιπον για προϊοντα styling, καθε πρωι σε 2 λεπτα εχω ξεμπερδεψει για ολη την ημερα, εχοντας ενα πραγματικα πυκνο μαλλι.

Π.χ. οσον αφορα τη δικη σου περιπτωση, φιλε naruto, επειδη, αν θυμαμαι καλα τις φωτογραφιες που ειχες ανεβασει, εχεις περιπου την ιδια πυκνοτητα με το δικο μου μαλλι, η χρηση τοπικ θα απογειωνε την εικονα του μαλλιου σου. Πιθανολογω οτι δε θα χρειαζοσουν ουτε πομαδες, ουτε λακ, ουτε τζελ.....λιγο τοπικ, αδιακριτο....και θα ξεμπερδευες.

Βεβαια ειναι απολυτα σεβαστη η επιλογη σου (οπως του mic, του Akis) να μην προβαινετε στη χρηση του.

Εγω απλα παρεθεσα μια διαφορετικη αποψη, μια διαφορετικη προσεγγιση του θεματος.
Δεν ειναι οτι διαφωνω σε αυτα που λες ,απλα εγω θα εκφρασω την δικη μου οπτικη γωνια.
το ζητουμενο για μενα δεν ειναι το πως φαινοντε τα μαλλια μου .Το ζητουμενο για μενα ειναι το πως πραγματικα ειναι τα μαλλια μου.Δεν ξερω αν ειναι κατανοητο αυτο που λεω.Να το πω λιανα αν ειναι τα μαλλια μου μες στη λαδιλα ,ασχημα και βρωμικα,αλλα εγω ο ιδιος ξερω οτι ειναι τελειως υγιη και πυκνα ,τοτε θα ειμαι απολυτα ηρεμος ψυχολογικα.Το θεμα αλλωστε αυτο ειναι ,η ψυχολογια.
Οποτε εμενα το τοπικ δεν μπορει να με βοηθισει στο προβλημα μου.
Τι να το κανω να βλεπω στον καθρεφτη μαλλι σαν του Κριστιανο Ροναλντο,οταν εγω ο ιδιος ξερω οτι αυτο που βλεπω ειναι ενα ψεμμα και δεν ανταποκρινετε στην πραγματικοτητα.Πιστευω θα με εκανε τελειως χαλια ψυχολογικα αυτο.
Για μενα δεν υπαρχει κανενας μα κανενας λογος να χρησιμοποιησει καποιος τοπικ.
Ευτυχως η τεχνολογια εχει προχωρησει και υπαρχουν λυσεις.Δεν σ αρεσει η πυκνοτητα του μαλλιου σου κ επιζητας το τελειο?Φινα -μινοξ και μεταμοσχευσεις στους κορυφαιους γιατρους καθως και σωστο styling αρκουν για να πλησιασεις πολυ κοντα αυτο το τελειο .
Κ μιας και ανεφερες οτι εχω γενικα αραια μαλλια,Εμενα τα μαλλια μου μονο στους κροταφους εχουν αραιωση ,ολο το υπολοιπο κεφαλι εχει την original εφηβικη μου πυκνοτητα.

Στην μοναδικη περιπτωση που θα σκεφτομουν να κανω χρηση τοπικ ειναι να ειμαι μετα απο μεταμοσχευση και το κεφαλι μου να εχει εντονη αντιαισθητικη ερυθροτητα
 

tol

Well-Known Member
Κ μιας και ανεφερες οτι εχω γενικα αραια μαλλια
Φιλε naruto, ποτέ δεν εγραψα οτι εχεις αραια μαλλια.
Αυτο που εγραψα ειναι....
εχεις περιπου την ιδια πυκνοτητα με το δικο μου μαλλι

Προσωπικα και στις τεσσερεις ζωνες πρεπει να εχω τουλαχιστον 8000 grafts.....εσυ εκτιμω οτι εχεις λιγο περισσοτερα (10000 grafts). Το μαλλι σου ειναι ακομη πυκνο.

(Βεβαια σε περνω μια εικοσαετια, αλλα το θεμα ειναι, οπως εγραψες, πως νιωθει κανείς...χα!χα!χα!)

Γι' αυτο αλλωστε εγραψα οτι το τοπικ θα εκανε θαυματα στο μαλλι σου....επειδη εχει ηδη πυκνοτητα.....και δε θα φαινοταν σε καμια περιπτωση.

Και οσο για το ψυχολογικο θεμα που ανεφερες, προσωπικα νιωθω ακριβως αντιθετα. Με το τοπικ εχω ψυχολογια στα υψη, γιατι απλουστατα γνωριζω οτι, ακομη και αν εφευγε ως δια μαγειας απο το μαλλι, αυτο που θα εμενε ειναι.....τουλαχιστον 8000 grafts, αριθμος που για αλλους ειναι ονειρικος.

Αρα δεν αισθανομαι οτι αυτο που βλεπω στον καθρεπτη ειναι μια οφθαλμαπατη. Ειναι απλα μια βοηθεια, ωστε τα 8000 grafts να δειχνουν 10000.

Βεβαια, φιλε μου naruto, σεβομαι την επιλογη σου και τον τροπο σκεψης σου. Εγω να βοηθησω ηθελα....μηπως και στην περιπτωση σου, αν τα 10000 δικα σου grafts εδειχναν 12000, θεωρω οτι ψυχολογικα θα ησουν πολυ καλυτερα.

Τελος παντων...ο καθενας σκεφτεται και ενεργει με το δικο του τροπο.
Καλο απογευμα, καλο Σαββατοκυριακο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους.
Αυτές τις ημέρες συμπλήρωσα 2 χρόνια από την μεταμόσχευση μου και ανεβάζω φωτογραφίες από την κατάσταση μου. Πριν τη μμ αμέσως μετά και σήμερα.
Εγώ για την ιστορία νιώθω άλλος άνθρωπος και χαίρομαι πάρα πολυ για αυτή μου την απόφαση 2 χρόνια πριν. Πέρασε ο καιρός τελικά παρά το άγχος που είχα που θυμάμαι μου φαίνονταν οι εβδομάδες αιώνες..
 

Akis-multi

Well-Known Member
IMG_20191114_195610.jpg
IMG_20191114_195626.jpg
IMG_20191114_195448.jpg
IMG_20191114_195504.jpg
IMG_20191114_195434.jpg
 

spi

Well-Known Member
Φίλε πολύ καλό αποτέλεσμα για τα μοσχεύματα και το πρόβλημα που είχες. Μοιάζει με το δικό μου. Εύχομαι να πετύχω και εγώ τέτοιο αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια
 

Georgie

Well-Known Member
Ήταν από τα πρώτα αποτελέσματα που είδα απο τη κλινική φίλε οταν μπήκα στο forum.
Πραγματικά εντυπωσιακή αλλαγη .
100% πετυχημένο .
 
Μπλουζα