airol

toxotis18

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
δεν συμβαινει μονο σε εσενα,η kirkland ειναι κατωτερη ποιοτικα απο το regaine

Με βαζεται σε σκεψεις...μηπως θα ειχα καλυτερα αποτελεσματα με rogiane απο οτι με την minox που φτιαχνω εγω.Ενταξει το νερο ειναι wate for injection (οτι καλυτερο) η προπυλενογλυκολη και το οινοπνευμα οκ.Η minox που βαζω μεσα την παραγει η @@@@.Αν καποιος εχει δει καλα αποτελεσματα απο minox που φτιαχνουν στα φαρμακεια τοτε ειμαι οκ καθως τα φαρμακεια στην ελλαδα την ιδια minox βαζουν με εμενα! :-\
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

toxotis18 είπε:
Με βαζεται σε σκεψεις...μηπως θα ειχα καλυτερα αποτελεσματα με rogiane απο οτι με την minox που φτιαχνω εγω.Ενταξει το νερο ειναι wate for injection (οτι καλυτερο) η προπυλενογλυκολη και το οινοπνευμα οκ.Η minox που βαζω μεσα την παραγει η ICROM.Αν καποιος εχει δει καλα αποτελεσματα απο minox που φτιαχνουν στα φαρμακεια τοτε ειμαι οκ καθως τα φαρμακεια στην ελλαδα την ιδια minox βαζουν με εμενα! :-\
η kirkland προκαλει φαγουρες αλλα ειναι εξισου αποτελεσματικη με regaine,axelan, και οποιαδηποτε 5αρα μινοξιδιλη του εμποριου.
ενα homemade σκευασμα μπορει να ειναι υποδεεστερο σε αποτελεσματα απο ετοιμο του εμποριου,μπορει και οχι αν τα πετυχεις ολα τελεια στην κατασκευη του,αν βλεπεις σκονη μεσα στο σκευασμα σου,ειναι υποδεεστερο σε αποτελεσματα.
μπορεις να κανεις αμεση συγκριση http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm
6 ευρω το μπουκαλακι εχει
 

toxotis18

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
η kirkland προκαλει φαγουρες αλλα ειναι εξισου αποτελεσματικη με regaine,axelan, και οποιαδηποτε 5αρα μινοξιδιλη του εμποριου.
ενα homemade σκευασμα μπορει να ειναι υποδεεστερο σε αποτελεσματα απο ετοιμο του εμποριου,μπορει και οχι αν τα πετυχεις ολα τελεια στην κατασκευη του,αν βλεπεις σκονη μεσα στο σκευασμα σου,ειναι υποδεεστερο σε αποτελεσματα.
μπορεις να κανεις αμεση συγκριση http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm
6 ευρω το μπουκαλακι εχει

Οχι διαλυεται πληρως στις αναλογιες που βαζω που ειναι ιδιες με rogaine 50% ppg 30% ethanol , q.s water.
!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

toxotis18 είπε:
Οχι διαλυεται πληρως στις αναλογιες που βαζω που ειναι ιδιες με rogaine 50% ppg 30% ethanol , q.s water.
Tην διαφορα μονο η ποιοτητα της minox μπορει να την κανει εδω.τιποτα αλλο..!
Κρυασταλωνει μονο οταν πας να κσεφυγεις πανω απο 5% και δεν προσθεσεις καποιο βοηθητικο οπως azelaic acid ή καποια αλλα τα οποια δεν βρισκονται ευκολα...π.χ. με γαμα κυκλοδεχτρινη μπορεις να φτιαξεις μινοξιδιλη μονο με νερο!!! Εγω ομως πιστευω οτι η προπυλενογλυκολη ειναι απαραιτητη για την καλη απορροφηση καθως μπορει και διαλυει ελαια-σμηγμα!
αν διαλυεται εντελως η σκονη ειναι ενταξει.
χωρις προπυλαινογλυκολη η γλυκερινη στην μινοξιδιλη δεν υπαρχει καθολου απορροφηση,το οινοπνευμα δεν κανει τιποτα σε απορροφηση
 

show_palmettos

New Member
Απ: airol

καπαμαρου...πιστευω πως δε χρειαζεται να χρησιμοποιουμε τοπικο κατα της dht...αλλα μονο τοπικο κατα του σμηγματος!!!!
λογω του οτι η διαταραχη του σμηγματος ειναι αυτη που προκαλει την ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΤΟΠΙΚΗ DHT ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ !!!!
ποιος καταπολεμα το σμηγμα? ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ Η ΑΙΡΟΛ...
τι αλλο κανει η airol ? ΑΥΞΑΝΕΙ ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗΣ !!!
ποια μινοξιδιλη δεν προκαλει ερεθισμους ??? Ο ΑΦΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΠΥΛΕΝΟΓΛΥΚΟΛΗ
αρα η μαγικη θεραπεια ειναι μια και απλη !!!! ΕΠΑΛΕΙΨΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΜΕ ΚΡΕΜΑ ΤΡΕΤΙΝΟΙΝΗΣ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΑΦΡΟΥ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗΣ....


με αυτα τα δυο....πιστευω οτι καποιος λυνει σταδιακα το προβλημα του !!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

καπαμαρου...πιστευω πως δε χρειαζεται να χρησιμοποιουμε τοπικο κατα της dht...αλλα μονο τοπικο κατα του σμηγματος!!!!
λογω του οτι η διαταραχη του σμηγματος ειναι αυτη που προκαλει την ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΤΟΠΙΚΗ DHT ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ !!!!
και εγω πιστευω οτι δεν χρειαζεται τοπικο blocker,ο συνδιασμος δουλευει τοσο τελεια που οτιδηποτε προσθεσω νομιζω οτι θα το ριξω σε αποτελεσματα
ποιος καταπολεμα το σμηγμα? ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ Η ΑΙΡΟΛ...
ειναι αποτελεσματικη σε αυτο αλλα ακομα και σε nw6 επιφανεια να κανεις εφαρμογη μενει ακαλυπτη η δοτρια και τα πλαγια
τι αλλο κανει η airol ? ΑΥΞΑΝΕΙ ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗΣ !!!
σε εμενα την δεκαπλασιαζει
ποια μινοξιδιλη δεν προκαλει ερεθισμους ??? Ο ΑΦΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΠΥΛΕΝΟΓΛΥΚΟΛΗ
αρα η μαγικη θεραπεια ειναι μια και απλη !!!! ΕΠΑΛΕΙΨΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΜΕ ΚΡΕΜΑ ΤΡΕΤΙΝΟΙΝΗΣ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΑΦΡΟΥ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗΣ....
δοκιμασε το http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm
μια εφαρμογη κροταφους την ημερα,αν δεις επανεκφυση,προχωρα σε nw6 επιφανεια O0 :hdanc:

με αυτα τα δυο....πιστευω οτι καποιος λυνει σταδιακα το προβλημα του !!
λιγο τυχη με την airol και θα λυσεις οριστικα το προβλημα :8m:
 

toxotis18

Member
Απ: airol

Πηρα airol να δοκιμασω σημερα...δεν ξερω αν βαλω μονο στο vertex η σε ολο...λες να βαλω απο πανω κανονικα minoxidil 5%.αν δω οτι ερεθιζει η airol θα σταματησω.Τωρα αν θα δωσει τριχα κατω απο ματια κ.λ.π. δυσκολο να το δω γιατι ετσι και αλλιως χτυπαω laser καθε μηνα.ισως να μην εχει και σημασια να ασχοληθω με αυτο αφου ετσι και αλλιως τις χτυπας...για να δουμε!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

toxotis18 είπε:
Πηρα airol να δοκιμασω σημερα...δεν ξερω αν βαλω μονο στο vertex η σε ολο...λες να βαλω απο πανω κανονικα minoxidil 5%.αν δω οτι ερεθιζει η airol θα σταματησω.Τωρα αν θα δωσει τριχα κατω απο ματια κ.λ.π. δυσκολο να το δω γιατι ετσι και αλλιως χτυπαω laser καθε μηνα.ισως να μην εχει και σημασια να ασχοληθω με αυτο αφου ετσι και αλλιως τις χτυπας...για να δουμε!
αν βαλεις σε ολη την πασχουσα περιοχη θα χρειαστεις περισσοτερα ml και θα βγουν τριχουλες.
εγω συμβιβαστιακα με αυτο και τις ξυριζω καθε δυο εβδομαδες.
εδω ξυριζομαστε καθε μερα ετσι και αλλιως,για μια χαρακια παραπανω δεν χαλασε ο κοσμος.
καλη επιτυχια :8m:
 

toxotis18

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
αν βαλεις σε ολη την πασχουσα περιοχη θα χρειαστεις περισσοτερα ml και θα βγουν τριχουλες.
εγω συμβιβαστιακα με αυτο και τις ξυριζω καθε δυο εβδομαδες.
εδω ξυριζομαστε καθε μερα ετσι και αλλιως,για μια χαρακια παραπανω δεν χαλασε ο κοσμος.
καλη επιτυχια :8m:

-
 

nmousios

New Member
Απ: airol

Kαλημέρα! Θέλω να ρωτήσω για το airol.Πως χρησιμοποιείται? Πως μπορώ να την συνδυάσω με kirkland 5%?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

toxotis18

Member
Απ: airol

nmousios είπε:
Kαλημέρα! Θέλω να ρωτήσω για το airol.Πως χρησιμοποιείται? Πως μπορώ να την συνδυάσω με kirkland 5%?

Eγω γεμισα μια συρριγγα 5ml με airol και την φερνω βολτα κρατωντας την σε επαφη με το scalp ενω παταω σιγα σιγα το εμβολο.Δεν ειναι ευκολο ουτε αυτο.Ο kappa την τοποθετει κατευθειαν με το στομιο του σωληναριου της κρεμας.Το βρισκω πιο δυσκολο γιατι το στομιο ειναι μεγλαυτερο.Οπως και να εχει την τοποθετηση κρεμας στο τριχωτο την βρισκω μεγαλο παιδεμα...αν βρω τον συνδυασμο αποτελεσματικο και οπωσδηποτε ανεκτο θα παρω τρετινοινη σε σκονη να ριξω στην minoxidil.
 

toxotis18

Member
Απ: airol

ktirio2004 είπε:
παρανεργειες απο αιρολ?

Απο το φυλλο οδηγιών της Airol:
"Η κυριοτερη ανεπιθυμητη ενεργεια που μπορει να εφμανησθει ειναι ο ερεθισμος του δερματος.Επισης μπορει να συμβουν ερυθροτητα του δέρματος,απολέπιση,ραγάδες,αλλαγη μυελοχρωματος,υποκειμενικη δυσφορία,φωτοευαισθησια ιδιετερα σε ευαισθητα δερματα ή σε περιπτωση υπερβολικής χρήσης φαρμάκου.Τα συμπτώματα ειναι ανατρεψιμα όταν ελλατωνεται η συχνοτητα εφαρμογής ή διακοπτεται η θεραπεια."

Επισης αυξανεται ο κινδυνος των παρενεργειων της μινοξιδιλη καθως απορροφαται καλυτερα...
 

nmousios

New Member
Απ: airol

Ευχαριστώ πολύ! Και μια τελευταία ερώτηση.. μπορώ να χρησιμοποιώ airol και zix παραλληλα? Ας πούμε το πρωί μετά το λούσιμο να βάζω zix και το απόγευμα να βάζω airol και kirkland 5% στους κροτάφους (ή και στο πάνω μέρος)? (στους κροτάφους εχω αραιώσει αρκετά και μια γενική αραίωση σε όλο το πάνω μέρος)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

nmousios είπε:
Ευχαριστώ πολύ! Και μια τελευταία ερώτηση.. μπορώ να χρησιμοποιώ airol και zix παραλληλα? Ας πούμε το πρωί μετά το λούσιμο να βάζω zix και το απόγευμα να βάζω airol και kirkland 5% στους κροτάφους (ή και στο πάνω μέρος)? (στους κροτάφους εχω αραιώσει αρκετά και μια γενική αραίωση σε όλο το πάνω μέρος)

Μπορείς, δεν υπάρχει πρόβλημα...
 

toxotis18

Member
Απ: airol

Χθες και σημερα σηκωθηκα με πρησμενο προσωπο...δεν μου εχει συμβει 6 μηνες μονο με minoxidil 5%.Τελος η airol! :-[
 

kouklos10

Member
Απ: airol

φιλε toxotis εβαζες καθε μερα αιρολ - μινοξ η το επαθες με την πρωτη φορα της δοκιμης?
εγω το δοκιμασα μια φορα δεν ειδα κατι σημερα μετα απο διαστημα δυο ημερων θα δοκιμασω δευτερη φορα. μηπως πρεπει στην αρχη να αφηνεις ενα διαστημα μερικων ημερων να συνηθισει ο οργανισμος?
 

toxotis18

Member
Απ: airol

kouklos10 είπε:
φιλε toxotis εβαζες καθε μερα αιρολ - μινοξ η το επαθες με την πρωτη φορα της δοκιμης?
εγω το δοκιμασα μια φορα δεν ειδα κατι σημερα μετα απο διαστημα δυο ημερων θα δοκιμασω δευτερη φορα. μηπως πρεπει στην αρχη να αφηνεις ενα διαστημα μερικων ημερων να συνηθισει ο οργανισμος?

Το επαθα μετα την πρωτη εφαρμογη.Σηκωθηκα το πρωι..παω να πλυθω..πρημενο το προσωπο σαν να κοιμομουν 2 μερες!!!Αυτο εχει να κανει με την μεγαλη απορροφηση της minox.τι να συνηθησω???
Οσο αφορα την ιδια την airol...σημερα που περιμενα το λεοφωρειο και με χτυπουσε ο ηλιος καιγοταν το κεφαλι μου...δεν αντεξα και πηγα στην σκια! Αυτο οντως ισως βελτιωθει με την τροποποιηση της συχνοτητας εφαρμογης της οπως και εγω ο ιδιος εγραψα πριν μερες....αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα αντεξω.Εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες τρετινοινη στο δερμα παλιοτερα.Κακο δεν κανει αλλα ειναι ακρως ερεθιστικη!

Για εμενα airol τελος! :)
 

kouklos10

Member
Απ: airol

μμμμμ ναι σωστα . μηπως επρεπε να βαλεις μικροτερη ποσοτητα μινοξ? εχεις δοκιμασει με μικροτερο ποσοστο ας πουμε συνδυασμος μινοξ 2% και λιγοτερη ποσοτητα αιρολ
 

toxotis18

Member
Απ: airol

kouklos10 είπε:
μμμμμ ναι σωστα . μηπως επρεπε να βαλεις μικροτερη ποσοτητα μινοξ? εχεις δοκιμασει με μικροτερο ποσοστο ας πουμε συνδυασμος μινοξ 2% και λιγοτερη ποσοτητα αιρολ

Aκομα και τις παρενεργειες τις μινοξ να γλιτωσω μειωνωντας την.Με τον ερεθισμο της τρετ δεν θα την παλεψω.Δεν θα ασχοληθω....Ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα.... :)
 
Μπλουζα