airol

kouklos10

Member
Απ: airol

ευχαριστω για τις πληροφοριες θα το δοκιμασω με ρεγουλα για αρχη και αν δεν εχω ερεθισμους ιδιαιτερα ενοχλητικους θα το συνεχισω σε μεγαλυτερη επιφανεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

toxotis18

Member
Απ: airol

Την airol την βαζεις με minox 3% αντι για 5% για να μην δημιουργουνται παρενεργειες απο την απορροφηση της?
 

roukoun

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
30 ευρω το κουτι,30 καψουλες,τιποτα δεν θελει συνταγη, αρκει να μην εισαι μικρος σε ηλικια
αλλα πριν δοκιμασεις avodart καλο ειναι πειραματιστεις με φινα και να σιγουρευτεις οτι ακομα και μισο προσκαρ πεφτει ελαφρυ στο σωμα σου.
1 καψουλα avodart=1 ολοκληρο χαπι προσκαρ
σ ευχαριστω καπα!
23 ειμαι!
σκεφτομαι να διαλυω ενα καψακι αβονταρτ σε αλοη βερα και να το βαζο στο κεφαλι μ καθε δευτερη μερα πρωι...
κ καθε βραδυ κανονικα αιρολ+μινοξ.
τι λες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

toxotis18 είπε:
Την airol την βαζεις με minox 3% αντι για 5% για να μην δημιουργουνται παρενεργειες απο την απορροφηση της?
2,5%(1ml kiklarnd 1ml νερο) 2ml,με χαρα περιμενω να χασει λιγο σε δυναμη η μινοξιδιλη :)
μου εκανε μικροπαρενεργειες απο την απορροφηση της
εχω τριχοφυια στο προσωπο,πανω απο τα φρυδια,κατω απο τα ματια και στα γενια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

roukoun είπε:
σ ευχαριστω καπα!
23 ειμαι!
σκεφτομαι να διαλυω ενα καψακι αβονταρτ σε αλοη βερα και να το βαζο στο κεφαλι μ καθε δευτερη μερα πρωι...
κ καθε βραδυ κανονικα αιρολ+μινοξ.
τι λες?
δεν ξερω αν βοηθαει η τοπικη ντουτα στην ΑΑ :chinscratch
το double A το εχουν σταματησει ολοι
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kapamarou είπε:
δεν ξερω αν βοηθαει η τοπικη ντουτα στην ΑΑ :chinscratch
το double A το εχουν σταματησει ολοι

Ο Σπύρος πάντως έγραφε καλά λόγια για το double a http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,383.msg10997.html#msg10997
 

toxotis18

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
2,5%(1ml kiklarnd 1ml νερο) 2ml,με χαρα περιμενω να χασει λιγο σε δυναμη η μινοξιδιλη :)
μου εκανε μικροπαρενεργειες απο την απορροφηση της
εχω τριχοφυια στο προσωπο,πανω απο τα φρυδια,κατω απο τα ματια και στα γενια

Παντος πριν 4 χρονια που ειχα βαλει τρετινοινη στην minox εβγαλα και εγω τριχες κατω απο τα ματια και γυρω-γυρω απο τοτε ξεκινησα να κανω laser σε αυτες τις περιοχες και μπορω να πω δεν φευγουν,Λενε οτι αν σταματησεις πεφτουν οπως και με τα μαλλια.Εμενα δεν επεσαν ποτε...μαλλον ενεργοποιησαν χνουδι...
 

kouklos10

Member
Απ: airol

ξεκιναω σημερα εφαρμογη airol kai minox 5% . στην αρχη θα δοκιμασω σε μικρη επιφανεια να δω τι ερεθισμους η παρενεργειες θα εχω και μετα σε μεγαλυτερη επιφανεια. ελπιζω να πιασει το ιδιο οπως εσενα kapamarou!!!!!!!! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

toxotis18

Member
Απ: airol

kouklos10 είπε:
ξεκιναω σημερα εφαρμογη airol kai minox 5% . στην αρχη θα δοκιμασω σε μικρη επιφανεια να δω τι ερεθισμους η παρενεργειες θα εχω και μετα σε μεγαλυτερη επιφανεια. ελπιζω να πιασει το ιδιο οπως εσενα kapamarou!!!!!!!! :)

Ενημερωσαι αν θελεις αν βγαλεις τριχες κατω απο ματια και γυρω περιοχη.... ;)
 

kouklos10

Member
Απ: airol

βεβαιως θα σε ενημερωνω για την πορεια . εσυ μετα απο ποσο διαστημα εβγαλες τριχες κατω απο τα ματια? ειχες καποιες αλλες παρενεργειες?
 

toxotis18

Member
Απ: airol

kouklos10 είπε:
βεβαιως θα σε ενημερωνω για την πορεια . εσυ μετα απο ποσο διαστημα εβγαλες τριχες κατω απο τα ματια? ειχες καποιες αλλες παρενεργειες?

Μεσα σε 1.5 μηνα...οσο δηλαδη εβαλα minox με tretinoin.Τρελω shedding,απιστευτα ερεθισμενο το scalp...ετσουζε,ξεφλουδιζε,εκανε....αυτο γινεται μετα απο μερες βεβαια! Οπως εχω πει ομως εγω εβαλα 0.025% tretinoin σκονη στο διαλυμα της μινοξιδιλης , δεν εκανα το συστημα airol + minox.Πιστευω οτι η airol επειδη ειναι κρεμα ισως να μην ειναι τοσο ερεθιστικη.Εγω πρωτεινω στην αρχη καθε 3η νυχτα μετα απο 2 εβδομαδες καθε 2η και μετα καθημερινα!Αυτε ειναι οι οδηγιες οταν ξεκιναμε ρετινοειδη στο προσωπο...οχι τιποτα αλλο μην αγανακτησεις και το αφησεις χωρις λογο...!
 

kouklos10

Member
Απ: airol

με βαζεις σε σκεψεις..... αν εχω τετοιο τρελο shedding... απλα εγω θα βαλω σε ενα μικρο σημειο μικρη ποσοτητα και θα δω αν εχω αποτελεσμα μετα απο κανα διμηνο πως θα πηγενει αν αντεχει την θεραπεια ο οργανισμος αν εχω ερεθισμους κλπ και σημαντικο βεβαια αν υπαρχει καποιο καλυτερο αποτελεσμα. ισως βεβαια με την κρεμα να ειναι ποιο ελαφρυα η συνθεση , ισως και να ακολουθησω την συμβουλη σου να δοκιμασω σιγα σιγα ανα τρεις μερες η ανα δευτερη μερα και αναλογα να πραξω. εσυ παραλληλα με το ξεφλουδισμα κλπ ειδες και μεγαλη τριχοπτωση στην περιοχη που εφαρμοζες?
 

toxotis18

Member
Απ: airol

kouklos10 είπε:
με βαζεις σε σκεψεις..... αν εχω τετοιο τρελο shedding... απλα εγω θα βαλω σε ενα μικρο σημειο μικρη ποσοτητα και θα δω αν εχω αποτελεσμα μετα απο κανα διμηνο πως θα πηγενει αν αντεχει την θεραπεια ο οργανισμος αν εχω ερεθισμους κλπ και σημαντικο βεβαια αν υπαρχει καποιο καλυτερο αποτελεσμα. ισως βεβαια με την κρεμα να ειναι ποιο ελαφρυα η συνθεση , ισως και να ακολουθησω την συμβουλη σου να δοκιμασω σιγα σιγα ανα τρεις μερες η ανα δευτερη μερα και αναλογα να πραξω. εσυ παραλληλα με το ξεφλουδισμα κλπ ειδες και μεγαλη τριχοπτωση στην περιοχη που εφαρμοζες?

Ακου να δεις.καταρχην οταν το εκανα αυτο πριν 4 χρονια ηταν η πρωτη φορα που εβαζα και mioxidil αρα το shedding ηταν δεδομενο....αυτη τη στιγμη βαζω minox 6 μηνες (πρωτη φορα απο τοτε) ... το shedding που ειχα αυτη την φορα τον δευτερο μηνα δεν ειχε καμια σχεση με εκεινο τοτε!Τοτε ηταν τοσο που τα πεταξα ολα!Η κρεμα δεν ειναι πιο ελαφρυα ειναι 0.05% αντι 0.025% που εβαλα εγω.απλα η ερεθιστικοτητα της tretinoin δεν ειναι η ιδια σε ολες τις φορμουλες.Στην αμερικη κυκλοφορουν κρεμες οπως retin-a ,renova κ.λ.π. που στις ιδιες συγκεντρωσεις αλλες ερεθιζουν λιγο και αλλες πολυ!Σε συμβουλευω να μην βιαστεις με την δοση.Οσες φορες ξεκινησα tretinoin στο προσωπο και βιαστηκα παντα καιγομουν.Νομιζω πως και το φυλλαδιο οδηγιων τα αναφερει αυτα...διαβασε το!
Βαζεις τωρα ? αν ναι ,ποσο καιρο ?
 

kouklos10

Member
Απ: airol

ευχαριστω για τις συμβουλες. σημερα το ξεκιναω. ισως σε σενα το shedding να οφειλετε στο οτι το ειχες ξεκινησει πρωτη φορα μαζι με μινοξιδινη να ειχες shedding περισσοτερο λογο μινοξ . εγω ειχα το ιδιο τρελο shedding φαγουρα , τριχοπτωση , κοκκινηλες μιλαμε φρικτα πραγματα οταν ειχα αλλαξει μαρκα μινοξιδινης απο regain ειχα αλλαξει σε kirkland. θα το δοκιμασω με ρεγγουλα και βλεπουμε.......
 

toxotis18

Member
Απ: airol

kouklos10 είπε:
ευχαριστω για τις συμβουλες. σημερα το ξεκιναω. ισως σε σενα το shedding να οφειλετε στο οτι το ειχες ξεκινησει πρωτη φορα μαζι με μινοξιδινη να ειχες shedding περισσοτερο λογο μινοξ . εγω ειχα το ιδιο τρελο shedding φαγουρα , τριχοπτωση , κοκκινηλες μιλαμε φρικτα πραγματα οταν ειχα αλλαξει μαρκα μινοξιδινης απο regain ειχα αλλαξει σε kirkland. θα το δοκιμασω με ρεγγουλα και βλεπουμε.......

Ελα ρε...rogaine και kik το ιδιο πραγμα ειναι...ιδια συστατικα ..ιδιες αναλογιες.τεσπα...καλη τυχη και περιμενουμε νεα σου ;)
 

kouklos10

Member
Απ: airol

φαντασου οτι για δυο τρια χρονια χρησιμοποιουσα regain και αφου ειδα οτι τις kirkland ειχε τα ιδια συστατικα και ητανε πολυ ποιο οικονομικο αποφασισα τοτε να το παρω και μετα ειχα τετοια συμπτωματα...... τι να πω δεν ξερω ισως να συμβενει μονο σε μενα , ισως κατι στην ποιοτητα να ειναι διαφορετικο. η μπορει να υπαρχει μια μικρη διαφορα σε καποια αναλογια τον συστατικων και να μου προκαλεσε αυτα τα συμπτωματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kouklos10 είπε:
φαντασου οτι για δυο τρια χρονια χρησιμοποιουσα regain και αφου ειδα οτι τις kirkland ειχε τα ιδια συστατικα και ητανε πολυ ποιο οικονομικο αποφασισα τοτε να το παρω και μετα ειχα τετοια συμπτωματα...... τι να πω δεν ξερω ισως να συμβενει μονο σε μενα , ισως κατι στην ποιοτητα να ειναι διαφορετικο. η μπορει να υπαρχει μια μικρη διαφορα σε καποια αναλογια τον συστατικων και να μου προκαλεσε αυτα τα συμπτωματα.
δεν συμβαινει μονο σε εσενα,η kirkland ειναι κατωτερη ποιοτικα απο το regaine
 
Μπλουζα