airol

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kapamarou είπε:
fenimore νομιζω ηρθε η σειρα σου για ραστα,οι μπουκλες ειναι δικαιωμα και οχι προνομιο :chinscratch
ποσο διαστημα χρησιμοποιεις μινοξιδιλη σκετη? :chinscratch

Ο χρόνος θα δείξει... ;)

σε 2 μέρες κλείνω 7 μήνες...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sakis9282

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
περειμενω να κλεισω 6μηνο για να δω πως θα παει η τριχοπτωση και αν αξιζει τελικα να προσθεσω κατι,εχω πολλα σκαμπανεβασματα.
τις πρωτες μερες 20 με 30 τριχες την ημερα,μετα τον μηνα 200+ και τωρα 70 - 100.
τα αλλα τζιφος,ολα παρενεργειες :down
kapa εγώ μινοξιδίλη (rogaine foam μόνο) βάζω εδώ και 1,5 χρόνο μια φορά την ημέρα.Βέβαια υπάρχουν και μέρες που δεν προλαβαίνω να βάλω λόγω δουλειάς.Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν κάνει δουλειά η μινοξ.Περίπου στα ίδια είμαι,απλώς λέω μήπως ήμουν χειρότερα χωρίς αυτήν κατάλαβες;.Το βάζω μπας και τρενάρει το πρόβλημα.Από τριχόπτωση ανάλογα την εποχή έχω διαπιστώσει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

sakis9282 είπε:
kapa εγώ μινοξιδίλη (rogaine foam μόνο) βάζω εδώ και 1,5 χρόνο μια φορά την ημέρα.Βέβαια υπάρχουν και μέρες που δεν προλαβαίνω να βάλω λόγω δουλειάς.Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν κάνει δουλειά η μινοξ.Περίπου στα ίδια είμαι,απλώς λέω μήπως ήμουν χειρότερα χωρίς αυτήν κατάλαβες;.Το βάζω μπας και τρενάρει το πρόβλημα.Από τριχόπτωση ανάλογα την εποχή έχω διαπιστώσει.
χρειαζομαστε τυχη με την μινοξιδιλη,σε καποιους μπορει να αρχισει να χανει σε εναν χρονο και σε αλους να κρατησει 20 χρονια δρασης.
εγω ακομα δεν ξερω σε ποια κατηγορια ειμαι,επανεκφυση θα εχω πολυ ακομα με το σχημα που ακολουθω,την διαρκεια στον χρονο δεν ξερω.
μερικες φορες σκεφτομαι αν προλαβαινα το προβλημα στην αρχη?11 χρονια πριν θα ημουν καλυτερα τωρα η θα ειχα κλεισει 11 χρονια με μινοξιδιλη και τωρα δεν θα ειχε καμια επιδραση πανω μου?μεγαλο ερωτημα.
την μινοξιδιλη πλεον δεν την ξεχωριζω απο τα τοπικα blockers,με την ενοια του οτι αν συνεχισω μινοξ airol με αποτελεσματα καλα για 10 χρονια
θα μπορουσε καποιο τοπικο blocker να μου δωσει καλυτερα αποτελεσματα σε αυτα τα 10 χρονια?
αμφιβαλω, ουτε τα ιδια αποτελεσματα ουτε και για 10 χρονια
πιστευω οτι οταν αυτο το σχημα χασει τα 3/4 της δυναμης του (της μινοξιδιλης δηλαδη,οχι της airol)θα με φερει στο σημειο ενος τοπικου blocker.
βεβαια αυτα ειναι απλα ερωτηματα και σκεψεις :chinscratch
 

somari

Active Member
Απ: airol

Kάπα επειδή έχασα επισόδεια, τα χνουδάκια που είχες βγάλει στους κροτάφους (που λείπαν από το 2004) με αιρόλ και μινοξ, μεγάλωσαν σε τρίχες;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

somari είπε:
Kάπα επειδή έχασα επισόδεια, τα χνουδάκια που είχες βγάλει στους κροτάφους (που λείπαν από το 2004) με αιρόλ και μινοξ, μεγάλωσαν σε τρίχες;
παραμενουν χνουδια με λιγο περοσσοτερο ογκο,σε 4 μηνες περιπου υπολογιζω να φτασουν στο τελικο τους ογκο,αλλα τριχες δυσκολο να γινουν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Καπα σε λιγο καιρο ετοιμαζω καινουργια πατεντα που δεν εχει δοκιμαστει πουθενα με τετοιο οχημα...αντιθετα οσοι το δοκιμασανε σε pg/ethanol ειδανε παρενεργειες.
kos για τι οχημα λες?
ρωταω μηπως υπαρχει σε φαρμακειο η ουσια,τα ποιο πολλα φαρμακα στην ελλαδα ειναι ποιο φθηνα και απο ενα πακετο τσιγαρα,ειμαστε τυχεροι σε αυτο :chinscratch
 

kos1987

New Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
kos για τι οχημα λες?
ρωταω μηπως υπαρχει σε φαρμακειο η ουσια,τα ποιο πολλα φαρμακα στην ελλαδα ειναι ποιο φθηνα και απο ενα πακετο τσιγαρα,ειμαστε τυχεροι σε αυτο :chinscratch

To "οχημα" αυτο ΔΕΝ υπαρχει ετοιμο και τα συστατικα του ΔΕΝ κυκλοφορουν Ελλαδα furious3 Εγω βρηκα ακρη μεσω τριτου και παρηγγειλα απο Γερμανια.
Προκειται για μορφες καστορελαιου (peg33-35-40) και μιας αλλης ουσιας Polyquaternium. Η πλακα ειναι οτι το σαμπουαν johnsons εχει peg80-150 και την ουσια Polyquaternium την εχω πετυχει σε λακ, ζελε μαλλιων αντιηλιακες κρεμες κλπ. εκτος απο τα φαρμακα.Θελω να πω οτι λιγο πολυ τα εχουμε βαλει στο κεφαλια μας...Οταν ερθουν θα βρω τροπο να το κατασκευασω σωστα και θα αρχισουν οι δοκιμες...
 

xDante

Member
Απ: airol

kos1987 είπε:
To "οχημα" αυτο ΔΕΝ υπαρχει ετοιμο και τα συστατικα του ΔΕΝ κυκλοφορουν Ελλαδα furious3 Εγω βρηκα ακρη μεσω τριτου και παρηγγειλα απο Γερμανια.
Προκειται για μορφες καστορελαιου (peg33-35-40) και μιας αλλης ουσιας Polyquaternium. Η πλακα ειναι οτι το σαμπουαν johnsons εχει peg80-150 και την ουσια Polyquaternium την εχω πετυχει σε λακ, ζελε μαλλιων αντιηλιακες κρεμες κλπ. εκτος απο τα φαρμακα.Θελω να πω οτι λιγο πολυ τα εχουμε βαλει στο κεφαλια μας...Οταν ερθουν θα βρω τροπο να το κατασκευασω σωστα και θα αρχισουν οι δοκιμες...

πάμε κος μέγα μάγιστρε δώσε blocker στο λαό :worshipper :worshipper
 
Απ: airol

Καλήσπέρα σε όλους,
Χρησημοποιώ μινοξυδίλη τα τελευταία πέντε χρόνια και είμαι σχετικά ικανοποιημένος...(σχετικά γιατί απλά έχει επιβραδυνθεί η τριχόπτωση,δεν έχει σταματήσει).Έχω πάρει την απόφαση να αρχίσω και εγώ τον συνδιασμό με αιρόλ αλλα έχω μερικές ερωτήσεις:
θα έχω σέντινγκ?
αν βάζω βράδυ την επόμενη μέρα το πρωί σε τί κατάσταση θα είναι τα μαλλιά μου?θα θέλω λούσιμο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Καλήσπέρα σε όλους,
:15m:
Χρησημοποιώ μινοξυδίλη τα τελευταία πέντε χρόνια και είμαι σχετικά ικανοποιημένος...(σχετικά γιατί απλά έχει επιβραδυνθεί η τριχόπτωση,δεν έχει σταματήσει).Έχω πάρει την απόφαση να αρχίσω και εγώ τον συνδιασμό με αιρόλ αλλα έχω μερικές ερωτήσεις:
θα έχω σέντινγκ?
o yes :hdanc: :hdanc: :hdanc:
αν βάζω βράδυ την επόμενη μέρα το πρωί σε τί κατάσταση θα είναι τα μαλλιά μου?θα θέλω λούσιμο?
δεν θα χρειαζεσαι λουσιμο,δεν αφηνει λαδιλα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
x dante πως το βλεπεις το σχημα?ποσες μερες εκλεισες?

0 κάπα :D :D :D δεν έχω ξεκινήσει ακόμη :-[ περιμένω να ανακάμψω οικονομικά ..... ξέρω φτηνό είναι αλλά..... απο εβδομάδα πιστέυω να ειμαι σε θέση να παραγγείλω... μινόξ βασικά..
 

AKHS

Member
Απ: airol

Θα μπορούσε η airol να χρησιμοποιηθεί με αστέρινη B ή οποιοδήποτε άλλο σχήμα ως μέσο καλύτερης απορρόφησης, όπως γίνεται και με την Μινοξιδίλη δηλαδή
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

AKHS είπε:
Θα μπορούσε η airol να χρησιμοποιηθεί με αστέρινη B ή οποιοδήποτε άλλο σχήμα ως μέσο καλύτερης απορρόφησης, όπως γίνεται και με την Μινοξιδίλη δηλαδή
φυσικα!!!
εγω απο εδω και περα θα την εχω οχημα για οτιδηποτε χρησιμοποιησω,και οπως την βλεπω σε εμενα τουλαχιστον δεν υστερει καθολου απο την daktodor-υδροκορτιζονη,χανει μονο σε ταχυτητα,αλλα πιστευω οτι στο 6μηνο οποιο απο τα δυο αν χρησιμοποιουσα στο ιδιο σημειο θα βρισκομουν
 

AKHS

Member
Απ: airol

Για να δούμε πως θα τα βολέψουμε όλα αυτά :chinscratch σ΄ευχαριστώ για την απάντηση kapamarou
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

δεν ξερω αν το εχει και αλλος αυτο,εδω και 2 εβδομαδες,το δερμα μου ειναι συνεχεια υγρο,σαν να "ξερναει" την μινοξιδιλη,σαν να εχω βαλει μολις πριν 5 λεπτα μινοξιδιλη και ειναι ετσι ολο το 24ωρο,στους κροταφους το βλεπω,στο υπολοιπο κεφαλι το καταλαβαινω οταν βρισκομαι σε ρευμα αερα.
ειναι αρκετα εντονο σε σημειο να βρεχετε το στεγνο μαλλι αν το πατησω πανω στο δερμα :chinscratch
στους κροταφους υπαρχει κινητικοτητα,τα μικρα χνουδακια που εχουν βγει χαμηλα αυξανονται αριθμητικα και τα υπολοιπα πιο πανω περνουν ογκο και γεμιζουν καποια αδεια σημεια
 

mikipitri

Member
Απ: airol

kapa δυστυχως το έχω πάθει εγώ!
πρόσεχε από εδω και πέρα να ακολουθήσεις μια πιο συντηρητική αγωγή γιατί εμένα προσωπικά μου γύρισε σε δερματίτιδα με υπερβολικό σμήγμα και μετά απολέπιση (και όμως όλα αυτά μαζί!!!).
αυτό που προσπαθώ πλέον να κάνω είναι να βρώ κάποιο προιον που να φέρει την ισσοροπία στο pΗ... δοκίμασε κάποιο τζελ αλόης
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

mikipitri είπε:
kapa δυστυχως το έχω πάθει εγώ!
πρόσεχε από εδω και πέρα να ακολουθήσεις μια πιο συντηρητική αγωγή γιατί εμένα προσωπικά μου γύρισε σε δερματίτιδα με υπερβολικό σμήγμα και μετά απολέπιση (και όμως όλα αυτά μαζί!!!).
αυτό που προσπαθώ πλέον να κάνω είναι να βρώ κάποιο προιον που να φέρει την ισσοροπία στο pΗ... δοκίμασε κάποιο τζελ αλόης
μια εφαρμογη κανω μονο την ημερα,δεν μου παει καρδια και χερι μαζι να βαζω πιο αραια,και εχω και την εντυπωση οτι οσο περνανε οι μερες το σχημα δυναμωνει,το καταλαβαινω απο τους κροταφους που πανε να συνεχισουν σε επανεκφυση,δεν ξερω αν αυτη η αντιδραση του δερματος εχει να κανει με αυτο :chinscratch.
συνεχιζω μια εφαρμογη και αν δω οτι ξεφευγουν τα πραγματα θα παρω μετρα :chinscratch
 

mikipitri

Member
Απ: airol

Αν βλέπεις ότι έχει να δώσει ακόμα το σχήμα που ακολουθείς είναι κρίμα να το αφήσεις... Συνέχισε και σκέψου μήπως πρέπει να αλλάξεις σαμπουαν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

mikipitri είπε:
Αν βλέπεις ότι έχει να δώσει ακόμα το σχήμα που ακολουθείς είναι κρίμα να το αφήσεις... Συνέχισε και σκέψου μήπως πρέπει να αλλάξεις σαμπουαν
το σχημα ακομα δεν ξεκινησε να δινει,ειμαι στους δυο μηνες.
εχω 3 μερες τωρα λουζομαι με fungoral μερα παρα μερα μηπως και μου κανει λιγο ξηροδερμια
 
Μπλουζα