airol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kos1987 είπε:
Τι εννοει ο ποιητης? :chinscratch :chinscratch :chinscratch
δεν εχω επιθετικη αλωπεκια,απο τα 21 και μετα χανω 0,5 cm στους κροταφους,στα 25 εφτασα nw2,στα 27 εκανε ενα καλο μπαμ και ξεκινησα θεραπειες,υποχωρησε κορυφη,vertex και κροταφοι αρκετα.40 ατομα συγγενεις και φιλοι μου ελεγαν καθημερινα οτι θα κανω καραφλα.
μπορω να πω ειμαι ενα κλικ καλυτερα πλεον στα 31 απο οτι στα 27,σε καμια περιπτωση δεν θα φτασω λιγοτερο απο nw2 μιας και ειμαι πλεον 6 χρονια ετσι και τα χνουδια ψοφισαν
 

anime

Member
Απ: airol

αλλάξτε ρε παιδιά τίτλο στο ποστ! αζελαικό λεει για airol διαβάζουμε πάλι! εφυγα να παω να παρω μερικες ;D
 

anime

Member
Απ: airol

proluton? που το βρίσκω αυτό παιδιά? το αναμειγνύουμε με τι μινοξ? παιζει να αντιδρά με airol και να σου κανε υποχωρηση ο κροταφος?
 

vag25

Well-Known Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
Ένας από τους τρόπους Retin-A έργων με την εξασφάλιση ορθής λειτουργίας των σμηγματογόνων αδένων. Οι σμηγματογόνοι αδένες παράγουν σμήγμα στο τριχωτό της κεφαλής. Το σμήγμα περιέχει DHT το οποίο στη συνέχεια απορροφάται στα τριχοθυλάκια να κάνει περαιτέρω ζημιά.

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.hairsite.com/hair-loss-info/retin-a-tretinoin.htm&ei=2NukTsouxrbxA827wMsF&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CCwQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dtretinoin%2Bhairloss%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DgvW%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26prmd%3Dimvnsfd

Ωραιος ρε συ Καπα,εισαι πραγματικα διαβασμενος και γνωριζεις πολλα.Ελπιζω να συνεχισεις ετσι.Ποτε δεν ειναι αργα γινε δερματολογος καποια στιγμη χεχε.Να υπαρχει και ενας διαβασμενος ρε παιδι μου επιτελους!!χαχα

Ενδιαφερον το αρθρακι.
Εφοσον ισως περιεχει DHT το σμηγμα φανταζομαι οτι τελικα αυτος που εχει Σμ,δερμ, ειναι πολυ πιθανο να εμφανισει φαλακρα ανδρωγενετικου τυπου αλλωπεκιας.
Μηπως για αυτα τα ατομα το καλυτερο-απολυτο DHT μπλοκερ ειναι η Tretinoin?

Ειχα ξαναγράψει οτι οταν εχω πολυ φαγουρα εχω αναλογη τριχοπτωση.Οταν λεω αναλογη εννοω 5/10 φαγουρα περιπου 5/10 τριχοπτωση.7/10 φαγουρα,7/10 τριχοπτωση.Καθολου φαγουρα.σπυρακια κτλ(λεμε τωρα...) σχεδον καθολου τριχοπτωση.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Ωραιος ρε συ Καπα,εισαι πραγματικα διαβασμενος και γνωριζεις πολλα.Ελπιζω να συνεχισεις ετσι.Ποτε δεν ειναι αργα γινε δερματολογος καποια στιγμη χεχε.Να υπαρχει και ενας διαβασμενος ρε παιδι μου επιτελους!!χαχα

την δερματολογεια την θαυμαζω σαν επιστημη,αλλα κατα βαθος μετανιωσα που δεν σπουδασα φαρμακοποιος,θα μου αρεσε πολυ σαν επαγγελμα.


Ενδιαφερον το αρθρακι.
Εφοσον ισως περιεχει DHT το σμηγμα φανταζομαι οτι τελικα αυτος που εχει Σμ,δερμ, ειναι πολυ πιθανο να εμφανισει φαλακρα ανδρωγενετικου τυπου αλλωπεκιας.
Μηπως για αυτα τα ατομα το καλυτερο-απολυτο DHT μπλοκερ ειναι η Tretinoin?

οποιος ξεκινησει airol τοτε το δερμα του μπαινει σε μια διαδηκασια παχυνσης,πολαπλασιασμου αιμοφορων αγγειων,και ελενχομενου σμηγματος και dht απο την ουσια πλεον,απο κει και περα οτι επιπτωσεις εχει στον καθενα.
εμεις σαν χρηστες θα δουμε στη πραξη τι μπορει να κανει.

Ειχα ξαναγράψει οτι οταν εχω πολυ φαγουρα εχω αναλογη τριχοπτωση.Οταν λεω αναλογη εννοω 5/10 φαγουρα περιπου 5/10 τριχοπτωση.7/10 φαγουρα,7/10 τριχοπτωση.Καθολου φαγουρα.σπυρακια κτλ(λεμε τωρα...) σχεδον καθολου τριχοπτωση.

το σμηγμα επιδεινωνει πολυ την κατασταση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

ενα καινουριο φαρμακο ειναι στα σκαρια :chinscratch :22m: :22m:
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Tretinoin&ei=lWeoTs7SEoeW8QOLloHrAw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CB8Q7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dairol%2Bsides%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dai%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26prmd%3Dimvns

talarozole ειναι και αυτο για την ακμη
 

TZIMAKOS

Member
Απ: airol

kapa, θα ήθελα μια διευκρίνιση.Χρησιμοποιώ το regaine 5%+frezydem lotion+betnovate sculp εδώ και 1,5 μήνα περίπου(10 σταγόνες μέρα παρά μέρα).Η τριχόπτωση έχει μειωθεί(είναι και η εποχή στη μέση).Να προσθέσω airol τώρα για καλύτερη απόδοση ή μετά από 4 μήνες περίπου;Και αν ναι,πως χρησιμοποιείται;Βάζω airol σε κορυφή και κροτάφους,περιμένω να απορροφηθεί και στο καπάκι βάζω regain ή ταυτόχρονα με το που βάζω την κρέμα βάζω και regaine;Η με άλλο τρόπο;Και σε τι ποσότητα βέβαια πες μου.Φιλάκια!!!!!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

TZIMAKOS είπε:
kapa, θα ήθελα μια διευκρίνιση.Χρησιμοποιώ το regaine 5%+frezydem lotion+betnovate sculp εδώ και 1,5 μήνα περίπου(10 σταγόνες μέρα παρά μέρα).Η τριχόπτωση έχει μειωθεί(είναι και η εποχή στη μέση).Να προσθέσω airol τώρα για καλύτερη απόδοση ή μετά από 4 μήνες περίπου;Και αν ναι,πως χρησιμοποιείται;Βάζω airol σε κορυφή και κροτάφους,περιμένω να απορροφηθεί και στο καπάκι βάζω regain ή ταυτόχρονα με το που βάζω την κρέμα βάζω και regaine;Η με άλλο τρόπο;Και σε τι ποσότητα βέβαια πες μου.
κοψε το betnovate sculp,οι κορτιζονες οσα πολλα μας δινουν τοσο θα μας τα παρουν πισω και με τοκο.και εγω χρησιμοποιω τωρα butavate στους κροταφους και κορυφη αλλα ειναι για λιγο,ειχα πολυ καιρο να ριξω προπυλαινογλυκολη στο κεφαλι και μου εκανε ερεθισμους.
προσθεσε airol ταυτοχρονα με την μινοξιδιλη,πρωτα την κρεμα και καπακι μινοξ,δεν εχει διαφορα απο το να βαλεις την κρεμα και μετα απο 20 η 30 λεπτα μινοξ ειναι το ιδιο,απλα αν τα βαλεις ταυτοχρονα κερδιζεις δυο πραγματα,χρονο και χρημα,αν αναμειχθει η κρεμα με υγρο γινεται πολυ ευκολη στο απλωμα και σιγουρα θα χρειαστεις λιγοτερη ποσοτητα,η ποσοτητα οσο χρειαζεται για να καλυψεις τις περιοχες της αραιωσης,εγω προσωπικα βαζω μισο ρεβυθι ποσοτητα airol στον δεξι κροταφο,μισο στον αριστερο,μισο στην κορυφη,καπακι εναν ψεκασμο μινοξ δεξι κροταφο,απλωμα με δυο δαχτυλα σε ολη την περιοχη του κροταφου και ακολουθω την ιδια διαδηκασια αριστερα και κορυφη.
εχω μολις δυο βδομαδες που ξεκινησα το σχημα μινοξ airol και η επανεκφυση ειναι απροσμενα γρηγορη,υδη ξεκινησαν να γεμιζουν κορυφη και κροταφοι


:-*
 

TZIMAKOS

Member
Απ: airol

Ευχαριστώ πολύ.Επειδή βάζω μικρή ποσότητα regaine και ανά δύο μέρες,λες να μου κάνει τόσο κακό η betnovate(λέπτυνση δέρματος κ.τ.λ);Έχω που ξεκίνησα 1 μήνα και όχι τίποτα άλλο θα πάει χαμένο και το 50ευρω.Εξάλλου,όπως βλέπω στο διάλυμα που μου έφτιαξε ο φαρμακοποιός υπάρχει μια μάζα στον πάτο του μπουκαλιού και υποθέτω πως είναι από την όχι ή σχεδόν καθόλου καλή διάλυση του betnovate.Το υπόλοιπο διάλυμα είναι διαυγέστατο(regaine 5%+Frezyderm lotion extra).Τι να κάνω kapa;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Ευχαριστώ πολύ.Επειδή βάζω μικρή ποσότητα regaine και ανά δύο μέρες,λες να μου κάνει τόσο κακό η betnovate(λέπτυνση δέρματος κ.τ.λ);
δεν θα παρεις τα μεγιστα που μπορει να σου δωσει η θεραπεια και παλι μπορει να λεπτυνει η επιδερμιδα,καλο ειναι να μπεις σε ενα προγραμμα καθημερινοτητας με την θεραπεια

Έχω που ξεκίνησα 1 μήνα και όχι τίποτα άλλο θα πάει χαμένο και το 50ευρω.Εξάλλου,όπως βλέπω στο διάλυμα που μου έφτιαξε ο φαρμακοποιός υπάρχει μια μάζα στον πάτο του μπουκαλιού και υποθέτω πως είναι από την όχι ή σχεδόν καθόλου καλή διάλυση του betnovate.Το υπόλοιπο διάλυμα είναι διαυγέστατο(regaine 5%+Frezyderm lotion extra).Τι να κάνω kapa;


την μινοξιδιλη μαζι με airol+frezyderm αν θες 2 φορες την μερα μια πρωι μια βραδυ χωρις να μετρας ωρες μεταξυ τους,ταυτοχρονη εφαρμογη,θα δεις οτι δεν θα σου παιρνει περισσοτερο απο 40 δεπτερολεπτα την μερα,ουτε χρειαζεται να εγλωβιζομαστε με το ρολοι στο χερι,δεν εχει σημασια αν η πρωινη εφαρμογη ειναι 6 η 11 η ωρα η η βραδυνη εφαρμογη 6 η 12,συνεχιζουμε κανονικα το προγραμμα μας
 

TZIMAKOS

Member
Απ: airol

Kapa προσπαθώ να αποφεύγω το καθημερινό regaine,αφενός γιατί δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα και αφετέρου για να μην δείχνει λαδωμένο το μαλλί,μιας και έχω λεπτή και λιπαρή τρίχα.Πάω προς το παρόν συντηρητικά και αν προκύψει επανέκφυση έχει καλώς.Μπορώ τις 10 σταγόνες regaine 5%+airol μέρα παρά μέρα να τις κάνω 5 κάθε μέρα ή το ίδιο πράγμα είναι;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

TZIMAKOS είπε:
Kapa προσπαθώ να αποφεύγω το καθημερινό regaine,αφενός γιατί δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα και αφετέρου για να μην δείχνει λαδωμένο το μαλλί,μιας και έχω λεπτή και λιπαρή τρίχα.Πάω προς το παρόν συντηρητικά και αν προκύψει επανέκφυση έχει καλώς.Μπορώ τις 10 σταγόνες regaine 5%+airol μέρα παρά μέρα να τις κάνω 5 κάθε μέρα ή το ίδιο πράγμα είναι;
ειναι καλυτερα 5 καθε μερα
 
Μπλουζα