Advanced hair clinic / βεκρής - αλήθεια ή ψέματα?

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
να κανω μια υποθεση , στο βεκρη χρησιμοποιουν μεγαλυτερης διαμετρου εργαλειο για να μειωσουν το τρανσεξιον των μοσχευματων , αυξανουν ομως ετσι τον τραυματισμο στη δοτρια . Εχουμε χειροτερες δοτριες ετσι . Επισης βγαζουν μαλλι απο το φιλετο , αδειαζει ανομοιομορφα η δοτρια αλλα τα πολυτριχα επιβιωνουν πιο ευκολα οποτε μεγαλυτερη πιθανοτητα για επιτυχια η μεταμοσχευση . Ετσι ο σχεδιασμος που χουν για τη μεταμοσχευση , δεν ειναι με κριτηριο τη λιγοτερη δυνατη ζημια στη δοτρια ή τη μεγαλυτερη δυνατη φυσικοτητα μπροστα , ( μοσχευματα με 3 τριχες δεν υπαρχουν σε φυσικες hairline μπροστα μπροστα και σε κροταφους ) . Τα πολυτριχα μοσχευματα δεν ειναι ιδανικά για το πρωτο μισο εκατοστο της hairline και στο βεκρη συνηθως υπαρχουν αφθονα εκει . Αν ειναι να προσεξουν τη δοτρια τοτε θα πρεπει να χρεωνουν παραπανω και να αλλαξουν τροπο που εργαζονται .

0.9mm χρησιμοποιούν πάντα και παντού. Δεν είναι τεράστιο αλλά δεν είναι και customized για μονότριχα, δίτριχα. Γενικά στο manual FUE παίζεις πρακτικά από 0.7-0.9. Στην DHI ίσως είναι και χειρότεροι σε αυτό το κομμάτι. Σε όλα τα άλλα έχεις δίκιο. Τους ενδιαφέρει με κάθε κόστος, αδιαφορώντας για την δότρια, να προσφέρουν ένα αποτέλεσμα. Αυτός είναι και ο βασικός λόγος των καλών φυτρώσεων. Προφανώς τα πολύτριχα επιβιώνουν ασυγκρίτως καλύτερα από τα μονότριχα.

Ειναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο με αυτό τον τρόπο που δουλεύουν να δώσουν υψηλή φύτρωση, φυσικότητα, με πολύ καλή διαχείρηση της δότριας. Εκεί είναι όλο το ζουμί για αυτό είναι μέτριοι και απευθύνονται μόνο σε ανθρώπους που κοιτάνε κατά κύριο λόγο την τιμή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
αυτο παλι με το εργαλειο μεγαλυτερης διαμετρου πως σου ηρθε? απο που το φανταστηκες?
Αυτα μαλλον ταιριαζουν σε δικαιολογιες της dhi Μακη για το οτι δεν μπορει να πετυχει υψηλη φυτρωση και ιδιαιτερα στη hairline.
ουτε το εργαλειο που χρησιμοποιουν γνωριζεις ουτε πολυτριχα μοσχευματα (αφθονα οπως λες) υπαρχουν στη hairline.
Δεν ξερω απο που τα φανταζεσαι ολα αυτα. να λεμε πραγματα που εχουν υποσταση.
αν εβαζαν πολυτριχα στη hairline θα εβλεπες τραγικα πραγματα που θα εβγαζαν ματι..

Εδω λεμε να πεσουν οι τιμες στις ακριβες κλινικες και εσυ λες να χρεωνει παραπανω η Ahc?
τι να πω.
καλε υποθεση ειπα κανω , και το βασιζω στο γεγονος πως οι κοντοκουρεμενες δοτριες του βεκρη ειναι σκοροφαγωμενες . Ειτε ειναι μεγαλα τα εργαλεια ειτε φταιει και το pattern εξαγωγης , ειτε το κανουν για να παρουν κυριως τα πολυτριχα , η συνδιασμος των παραπανω , το αποτελεσμα αυτο ειναι , δοτριες που δεν αντεχουν τα πολυ κοντα κουρεματα . Και οι φωτογραφιες παλι τα δειχνουν καλυτερα , ζωντανα κανουν μπαμ και με λιγο πιο μακρυ μαλλι . Αυτο το λεω απο προσωπικη εμπειρια . Και ναι , στις κοντινες φωτογραφιες που ομολογουμενως ειναι καθαρες και ποσταραν τουλαχιστον 2 μελη τους τελευταιους μηνες , εχει πολυτριχα , διτριχα και τριτριχα μπροστα μπροστα στη hairline . Οταν βλεπεις καποιον φατσα καρτα αυτα κανουν μπαμ , το ματι παει εκει κατευθειαν . Και επισης στις γωνιες που δενει η hairline με κροταφους υπαρχουν μοσχευματα οπως και μπροστα μπροστα σχεδον καθετα . Κανουν μπαμ . Ε αυτα τα ειδα στα δυο τελευταια περιστατικα , δε τα φανταζομαι , εχουν υποσταση . Αυτα εγω δε θα τα ηθελα στο δικο μου κεφαλι , και ουτε σε καποιου παιδιου το κεφαλι που θελει να παει να φτιαξει φυσιολογικο μαλλι . Δε με νοιαζει τι δικαιολογιες ταιριαζουν στη dhi αλλα εδω για το βεκρη αυτα εχω να πω , με αυτα που εχω δει .
 

Akis-multi

Well-Known Member
Να ρωτήσω, το ότι στου Βεκρή εργάζονται μόνο νοσηλεύτριες είναι σιγουρο; Εξακριβωμένο; Έχουμε ζητήσει τίτλους σπουδών ή πτυχία; Ή τα λέμε από υπόθεση; Στη δική μου περίπτωση δε ρώτησα τη κοπέλα που μου εκανε και δε γνωρίζω αν είναι γιατρός ή νοσηλεύτρια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να ρωτήσω, το ότι στου Βεκρή εργάζονται μόνο νοσηλεύτριες είναι σιγουρο; Εξακριβωμένο; Έχουμε ζητήσει τίτλους σπουδών ή πτυχία; Ή τα λέμε από υπόθεση; Στη δική μου περίπτωση δε ρώτησα τη κοπέλα που μου εκανε και δε γνωρίζω αν είναι γιατρός ή νοσηλεύτρια.

Πιθανώς και από ΙΕΚ (όχι νοσηλευτική πανεπιστημίου). Οι γιατροί αναφέρονται και είναι 3, αυτός, η γυναίκα του και μια άλλη δερματολόγος. Από τους 3 μόνο ο Β. (κάποτε) έκανε μμ. Δεν αντιλαμβάνεσαι ότι το όλο κόλπο είναι να μην μπει άλλος γιατρός και μετά από ένα διάστημα μάθει και "χαιρετήσει" ανοίγοντας δικιά του κλινική, δηλαδή αυτό που έκανε αυτός στην DHI? Πάντως σε ένα τον παραδέχομαι, στο business κομμάτι είναι καλός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Akis-multi

Well-Known Member
Πριν γραψω το παρακατω να σου πω πληροφοριακά πως δε με ενδιαφέρει να υπερασπιστώ τον Βεκρη παρά μόνο τον εαυτό μου όταν νιώθω αδικημένος. Στο θέμα μας τώρα, επειδη έτυχε να παίξω επαγγελματικά ποδόσφαιρο στην υψηλότερη κατηγορία της χώρας για κάποια χρονια, να σε ενημερωσω πως ο καλύτερος φυσικοθεραπευτής της χώρας στο χώρο του ποδοσφαιρου, αποδεκτός από όλους, και από συναδέλφους του, έχει δίπλωμα ΙΕΚ φυσι/πείας και το θεραπευτήριο του είναι στο όνομα αλλού που κατεχει δίπλωμα κρατικό. Η κατάρτιση του όμως δεν σταμάτησε στο τίτλο σπουδών του και δε τον εμπόδισε να γίνει ο καλύτερος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πριν γραψω το παρακατω να σου πω πληροφοριακά πως δε με ενδιαφέρει να υπερασπιστώ τον Βεκρη παρά μόνο τον εαυτό μου όταν νιώθω αδικημένος. Στο θέμα μας τώρα, επειδη έτυχε να παίξω επαγγελματικά ποδόσφαιρο στην υψηλότερη κατηγορία της χώρας για κάποια χρονια, να σε ενημερωσω πως ο καλύτερος φυσικοθεραπευτής της χώρας στο χώρο του ποδοσφαιρου, αποδεκτός από όλους, και από συναδέλφους του, έχει δίπλωμα ΙΕΚ φυσι/πείας και το θεραπευτήριο του είναι στο όνομα αλλού που κατεχει δίπλωμα κρατικό. Η κατάρτιση του όμως δεν σταμάτησε στο τίτλο σπουδών του και δε τον εμπόδισε να γίνει ο καλύτερος.

Δεν με κατάλαβες. Δεν έχω κόλλημα με τα πτυχία, απλά σου απάντησα αν είναι γιατροί επειδή ρώτησες. Προφανώς και ένας καλός technician μπορεί να ξεπεράσει άνετα τον γιατρό, το έχω γράψει κατ' επανάληψη. Εξάλλου συμβαίνει και στις καλύτερες κλινικές. Αυτή τη στιγμή στην κλινική του Λορενζο υπάρχουν 2 κοπέλες που κάνουν καλύτερη εξαγωγή από αυτόν, διαπιστωμένα, γιατί απλά το κάνουν κάθε μέρα επαναλαμβανόμενα. Ο μαέστρος όμως είναι το ζουμί. Όσα καλά όργανα και να έχεις, μόνο αν έχεις καλό μαέστρο το αποτέλεσμα είναι υψηλό. Και μαέστρος μπορεί να είναι μόνο ο γιατρός που αν είναι και ιδιοκτήτης είναι ο καλύτερος συνδυασμός. Και όπως καταλαβαίνεις, μαέστρος που να μην παρευρίσκεται στην αίθουσα συναυλιών δεν υπάρχει.
 

tasos33

Well-Known Member
Και εσύ πως ξέρεις ότι είναι σταθερές και δε φεύγουν?

Εκεί δουλεύεις?



cvial νοσηλευτριων που εχουν στα χερια τους ομως παρα πολλες μεταμοσχευσεις και ποτε δεν θα φυγουν κανοντας δικη τους δουλεια με αποτελεσμα να μενει η κλινικη με απειρα ατομα..
αυτο βλεπω να γινεται στη dhi αφου οι καλοι φευγουν και ανοιγουν κλινικες.. εσυ τι θα ειχες αν ειχες δικη σου κλινικη και υπηρχε ζητηση για 3-4-5 μμ την ημερα? θα επαιρνες ιατρους η νοσηλευτριες? και δεν εχει να κανει με το μισθο που θα τους εδινες αλλα την τεχνογνωσια.
Εγω νοσηλευτριες.. και σε πολλες αλλες ακριβες κλινικες ο γιατρος κανει μονο τις υποδοχες και οι νοσηλευτριες ολα τα υπολοιπα..
φυσικα για οποιον αυτο ειναι το πιο σημαντικο υπαρχουν και αλλες επιλογες..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Και εσύ πως ξέρεις ότι είναι σταθερές και δε φεύγουν?

Εκεί δουλεύεις?

Βλεπω οτι αυτη που ειχε κανει σε εμενα πριν 3 χρονια οπως και αλλες ειναι ακομη εκει. Ασε που δεν εχουν και εναλλακτικες. Πιστευω οτι αξιολογουνται και εχουν κινητρο γιατι ειναι αρκετες και ανταγνωνιζονται μεταξυ τους.
 

mimis

Member
να κανω μια υποθεση , στο βεκρη χρησιμοποιουν μεγαλυτερης διαμετρου εργαλειο για να μειωσουν το τρανσεξιον των μοσχευματων , αυξανουν ομως ετσι τον τραυματισμο στη δοτρια . Εχουμε χειροτερες δοτριες ετσι . Επισης βγαζουν μαλλι απο το φιλετο , αδειαζει ανομοιομορφα η δοτρια αλλα τα πολυτριχα επιβιωνουν πιο ευκολα οποτε μεγαλυτερη πιθανοτητα για επιτυχια η μεταμοσχευση . Ετσι ο σχεδιασμος που χουν για τη μεταμοσχευση , δεν ειναι με κριτηριο τη λιγοτερη δυνατη ζημια στη δοτρια ή τη μεγαλυτερη δυνατη φυσικοτητα μπροστα , ( μοσχευματα με 3 τριχες δεν υπαρχουν σε φυσικες hairline μπροστα μπροστα και σε κροταφους ) . Τα πολυτριχα μοσχευματα δεν ειναι ιδανικά για το πρωτο μισο εκατοστο της hairline και στο βεκρη συνηθως υπαρχουν αφθονα εκει . Αν ειναι να προσεξουν τη δοτρια τοτε θα πρεπει να χρεωνουν παραπανω και να αλλαξουν τροπο που εργαζονται .
Τώρα τα λες καλά!
 

mimis

Member
Βλεπω οτι αυτη που ειχε κανει σε εμενα πριν 3 χρονια οπως και αλλες ειναι ακομη εκει. Ασε που δεν εχουν και εναλλακτικες. Πιστευω οτι αξιολογουνται και εχουν κινητρο γιατι ειναι αρκετες και ανταγνωνιζονται μεταξυ τους.
Γελάνε και τα τσιμέντα..!!!
 

mimis

Member
Πριν γραψω το παρακατω να σου πω πληροφοριακά πως δε με ενδιαφέρει να υπερασπιστώ τον Βεκρη παρά μόνο τον εαυτό μου όταν νιώθω αδικημένος. Στο θέμα μας τώρα, επειδη έτυχε να παίξω επαγγελματικά ποδόσφαιρο στην υψηλότερη κατηγορία της χώρας για κάποια χρονια, να σε ενημερωσω πως ο καλύτερος φυσικοθεραπευτής της χώρας στο χώρο του ποδοσφαιρου, αποδεκτός από όλους, και από συναδέλφους του, έχει δίπλωμα ΙΕΚ φυσι/πείας και το θεραπευτήριο του είναι στο όνομα αλλού που κατεχει δίπλωμα κρατικό. Η κατάρτιση του όμως δεν σταμάτησε στο τίτλο σπουδών του και δε τον εμπόδισε να γίνει ο καλύτερος.
Ε πες μας όνομα..Δεν είναι κακο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Επειδή το έχω ξαναναφέρει και το χρησιμοποιείτε όπως σας συμφέρει και αναφέρομαι στο μισθολογικό κομμάτι και μόνο σε όλα τα άλλα που αφορούν επεμβατικό κομμάτι της συγκεριμένης κλινικής συμφωνώ 100%:
Δίνει λέει ο Βεκρής 800-1000 και δουλεύουν non-stop. Ο Lorenzo στην Ισπανία με κατώτατο 700 και μέσο 820 δηλαδή, πόσα δίνει στο προσωπικό του?? Και επειδή έχετε θίξει και ότι ο Erdo δίνει χαμηλούς μισθούς Τουρκίας και τα σχετικά, θέλω να μάθετε και να μας πείτε πόσο αμείβονται οι εργαζόμενοι,-ες του Lorenzo.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπράβο του αν το κάνει! Η δικία μου ενημέρωση προέρχεται από συνομιλία με την Grace πέρυσι στο workshop οταν την ρώτησα γιατί έφυγε από Αγγλία (που έχει υψηλούς μισθούς) και πήγε στην Ισπανια.Η απάντηση ήταν αυτή που σου έγραψα και αφορά τους 2 technicians και 3 placers που δουλεύουν μαζί του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ItsAllGone

Active Member
Η οποια εξουθενωση δεν εχει να κανει μονο με το μισθο.Αλλο να δουλευει διπλα απο το γιατρο και να κανει μονο τοποθετηση και λιγο εξαγωγη και αλλο αυτο που γινεται στον Βεκρη(οχι σε ολες τις περιπτωσεις) να της δινει ο Β τα κλειδια να μην ειναι κανενας γιατρος παρων και να πρεπει η κοπελα να τα κανει ολα μονη της, ολοκληρωμενο πλανο, σχεδιασμο hairline, εξαγωγη, διαλογη, οπες και τοποθετηση.Σε τετοιες περιπτωσεις οι ευθυνες ειναι πολυ μεγαλες και σιγουρα θα υπαρχει και τεραστια ψυχολογικη πιεση.
 

Tsek

Well-Known Member
800 στου Β θα παιρνει η καθαρίστρια. Εγώ οπως το βίωσα δεν μου φανηκε οτι ειχα να κάνω με μια κακοπληρωμενη κοπελα των 800 ευρώ να κανει μονη της βαλε-βγαλε τοσα γκραφς + σχεδιαση κλπ. Ισα -Ισα που ολα ηταν ευχάριστα και το κλίμα πολύ καλό.
800-1000 να παιρνουν οι βοηθοι που κρατάνε τα γκραφς, ναι
Οχι η κοπέλα που κάνει την επεμβαση
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με 1€ το graft και ασφαλιστικές εισφορές όπως τις ξέρουμε στην Ελλάδα σιγά μην παίρνει η καθαρίστρια 800€ και σιγά μην παίρνει η κοπελιά που κάνει την εισαγωγή πάνω από 1000€ άντε να είμαι large 1200€. Στα 1200€ καθαρά για τον υπάλληλο το κόστος για την εταιρεία είναι πάνω από 2000€. Ο Erdo σε αυτό έχει ένα πλεονέκτημα γιατί πληρώνεται σε ευρώ και πληρώνει σε λίρες, άρα και 1000€ να δίνει αντιστοιχεί σε πολλαπλάσια αγοραστική δύναμη για τον εργαζόμενο.

Επειδή έχω συγγενή στον ιατρικό χωρό σε πολύ κλινικές ξέρω από πρώτο χέρι τα μισθολογικά για νοσηλεύτριες και μάλιστα έμπειρες από ΑΕΙ. Οι τιμές αυτές είναι. Σε όποιον δεν αρέσει έξω και έρχεται ο (η) επόμενος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
2700€ καθαρά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στον Βεκρ* αυτες που ειναι στα κεντρα συνολικα παιρνουν τα διπλα απο αυτα που δινει ο lorenzo.
Για Αθηνα δεν γνωριζω. Και τα φτανουν αυτα παιρνοντας και ποσοστα επι των περιστατικων.
Τα εχει μαθει φιλος μου που εκανε μμ θεσσαλονικη.
Σχεδον καθε μερα επεμβαση εχουν.
Φυσικα εχει στειλει ικανα ατομα στα κεντρα που τα εμπιστευεται. Αυτη που ειναι θεσσαλονικη ηταν στη διπλανη αιθουσα τη μερα που εκανα εγω με εναν Δανο.
Οποτε μαλλον οι πιο καλοπληρωμενες ειναι σε σχεση με τα στοιχεία που δωσατε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστούμε για την άμεση πληροφορηση Δημήτρη. Αρά προφανώς αφού ο Β. δίνει 5400€ καθαρά (άρα έχει κόστος γύρω στα 7500€) και πουλάει με 1€ έχει ανακαλύψει το αεικίνητο. Είπαμε είναι καλός businessman.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα