Advanced hair clinic / βεκρής - αλήθεια ή ψέματα?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Όλοι μαζί ένα ερανό ..... Μπορούμε .. Σε λίγο στο AHC θα κυκλοφορούν με διοπτρες.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180921_161245.jpg
    IMG_20180921_161245.jpg
    190.1 KB · Προβολές: 90

Adriano

Well-Known Member
Θα ήθελα να μιλήσω ανοιχτά αλλά δεν έχω την εξειδίκευση άλλων διακεκριμένων χρηστών του forum. Προτείνω ειλικρινά να αφεθούμε στα επιστημονικά χείλη των πελατών της συγκεκριμένης κλινικής.
 

makis25

Well-Known Member
στην advanced hair clinics , αυτο που συμβαινει ειναι 1) κακη διαχειρηση δοτριας 2) κακη τοποθετηση , λαθος γωνιες 3) πολυτριχα μοσχευματα σε hairline 4) ποιοι κανουν την επεμβαση και κατω απο ποια επιβλεψη 4) κακη ενημερωση ασθενων . Δεν ειναι με σειρα , και τα 4 ειναι σημαντικά
 

koumparos

Well-Known Member
Ναι αλλά παίρνουν master στον φωτισμο-φουλ πυκνότητα χαχα
@ρε Μάκη έλεος πολύ αντιδραστικό στοιχείο μας βγήκες...:D:D
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αμφότερες είναι κάτω του μετρίου, η καθεμία για τους δικούς της λόγους.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σε σχεση με dhi ειναι πολυ μπροστα η Ahc οτι και να λεμε.
1) Πυκνοτητα ανα cm2 μεγαλυτερη σχεδον σε ολα τα περιστατικα στην πρωτη μεταμοσχευση.
2) hairline στην ahc υπαρχει παντα σε οσους ειδαμε ενω στην dhi σε αρκετες περιπτωσεις και μαλιστα σε καποιες που προοριζονταν για διαφημηση οχι. μαλλια δεν σηκωναν για κανενα λογο.
3) Συνολικη φυτρωση υψηλοτερη στην ahc.
4) Value for money: περιπου στο 1 ευρω ανα μοσχευμα στην ahc, ενω στη dhi 2 ευρω ανα μοσχευμα η παραπανω αφου ζηταει 1ε την τριχα.

εχει φτασει η dhi να ζηταει τα ιδια λεφτα με κυπρο ενω 1-2 ιατροι της που αξιζαν και ειχαν δωσει καποια καλα αποτελεσματα εφυγαν και ανοιξαν δικες τους κλινικες.

Ετσι για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους και να γινονται σωστες συγκρισεις..

Αυτα τα κολπα με τους φωτισμους παντου υπαρχουν και τα εχουμε δει σε ολες τις κλινικες Ελλαδας και κυπρου. και του pantel το αποτελεσμα η hdc χτενισμενο και με χαμηλο φωτισμο μας το εστελνε..
Εδω μεσα στο φορουμ και καποιοι ποτε δεν εβαλαν φωτεινες φωτογραφιες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε ευχαριστούμε Δημήτρη για την σύνοψη των θετικών (και μόνο). Περιμένουμε τώρα και το αντίπαλο δέος να εκφρασθεί. Για να δούμε ποιος θα κάνει το βήμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σε ευχαριστούμε Δημήτρη για την σύνοψη των θετικών (και μόνο). Περιμένουμε τώρα και το αντίπαλο δέος να εκφρασθεί. Για να δούμε ποιος θα κάνει το βήμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
τα εγραψε ο Μακης πιο πανω.. εγω αυτα που εγραψα τα εχουμε δει σε περιστατικα και παρουσιασεις και των δυο κλινικων.. δεν τα φανταστηκα..
το κακη τοποθετηση, λαθος γωνιες, πολυτριχα μοσχευματα απο που προκυπτει?
το κακη διαχειρηση δοτριας οσοι θεωρουν οτι σε μονοημερη επεμβαση επειδη παιρνουν μοσχευματα μονο απο πισω το δεχομαι αν και εχω πει πολλες φορες οτι σε καποιες περιπτωσεις που ειναι να κανουν μια επεμβαση και δεν θελουν να ασχοληθουν ξανα οπως εγω το προτιμουσα λογω των πολυτριχων που εδωσαν μεγαλυτερη καλυψη και δεν υπαρχουν στα πλαινα.

σε διπλες συνεδριες η διαχειρηση ειναι ιδια αφου παιρνουν και οι 2 κλινικες απο ολο το ευρος της δοτριας.. η διαφορα ειναι στη manual εξαγωγη η μια και motorized η αλλη..

τα εγραψα αυτα σε απαντηση της συγκρισης που εγινε πιο πανω. δεν νομιζω να μην ισχυει κατι..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
τα εγραψε ο Μακης πιο πανω.. εγω αυτα που εγραψα τα εχουμε δει σε περιστατικα και παρουσιασεις και των δυο κλινικων.. δεν τα φανταστηκα..
το κακη τοποθετηση, λαθος γωνιες, πολυτριχα μοσχευματα απο που προκυπτει?
το κακη διαχειρηση δοτριας οσοι θεωρουν οτι σε μονοημερη επεμβαση επειδη παιρνουν μοσχευματα μονο απο πισω το δεχομαι αν και εχω πει πολλες φορες οτι σε καποιες περιπτωσεις που ειναι να κανουν μια επεμβαση και δεν θελουν να ασχοληθουν ξανα οπως εγω το προτιμουσα λογω των πολυτριχων που εδωσαν μεγαλυτερη καλυψη και δεν υπαρχουν στα πλαινα.

σε διπλες συνεδριες η διαχειρηση ειναι ιδια αφου παιρνουν και οι 2 κλινικες απο ολο το ευρος της δοτριας.. η διαφορα ειναι στη manual εξαγωγη η μια και motorized η αλλη..

τα εγραψα αυτα σε απαντηση της συγκρισης που εγινε πιο πανω. δεν νομιζω να μην ισχυει κατι..

Τα πολυτριχα υπάρχουν σε αφθονία και στα πλαϊνά (parietal περιοχή). Οι λόγοι είναι άλλοι και τους έχουμε εξηγήσει πολλάκις. Το μεγαλύτερο μειονέκτημα της AHC είναι ότι πρακτικά έχει γίνει μια κλινική νοσηλευτριών αφού γιατρός πλέον ενεργός κατά την διάρκεια των μμ δεν υπάρχει, δεν συμμετέχει σε καμμία χειρουργική δραστηριότητα. Εκεί οφείλεται η διάχυτη προχειρότητα που έχει καταγγελθεί ακόμα και από πολλά μέλη που έκαναν εκεί. Όλο αυτό φυσικά προσπαθεί να το αντισταθμίσει με την τιμή και ψηλές φυτρώσεις σε κάποια αποτέλεσματα. Δεκτόν αλλά μέχρι εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Τα πολυτριχα υπάρχουν σε αφθονία και στα πλαϊνά (parietal περιοχή). Οι λόγοι είναι άλλοι και τους έχουμε εξηγήσει πολλάκις. Το μεγαλύτερο μειονέκτημα της AHC είναι ότι πρακτικά έχει γίνει μια κλινική νοσηλευτριών αφού γιατρός πλέον ενεργός κατά την διάρκεια των μμ δεν υπάρχει, δεν συμμετέχει σε καμμία χειρουργική δραστηριότητα. Εκεί οφείλεται η διάχυτη προχειρότητα που έχει καταγγελθεί ακόμα και από πολλά μέλη που έκαναν εκεί. Όλο αυτό φυσικά προσπαθεί να το αντισταθμίσει με την τιμή και ψηλές φυτρώσεις σε κάποια αποτέλεσματα. Δεκτόν αλλά μέχρι εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

cvial νοσηλευτριων που εχουν στα χερια τους ομως παρα πολλες μεταμοσχευσεις και ποτε δεν θα φυγουν κανοντας δικη τους δουλεια με αποτελεσμα να μενει η κλινικη με απειρα ατομα..
αυτο βλεπω να γινεται στη dhi αφου οι καλοι φευγουν και ανοιγουν κλινικες.. εσυ τι θα ειχες αν ειχες δικη σου κλινικη και υπηρχε ζητηση για 3-4-5 μμ την ημερα? θα επαιρνες ιατρους η νοσηλευτριες? και δεν εχει να κανει με το μισθο που θα τους εδινες αλλα την τεχνογνωσια.
Εγω νοσηλευτριες.. και σε πολλες αλλες ακριβες κλινικες ο γιατρος κανει μονο τις υποδοχες και οι νοσηλευτριες ολα τα υπολοιπα..
φυσικα για οποιον αυτο ειναι το πιο σημαντικο υπαρχουν και αλλες επιλογες..
 

kk20

Member
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν προσέχουν το θέμα της δότριας. Εϊναι κρίμα γιατί στα δύσκολα (ποσοστό φύτρωσης) τα πάνε καλά. Από όσο θυμάμαι, αν δεν ξεχνώ κάτι, γενικά δεν έχει υπάρξει περιστατικό κακής φύτρωσης. Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο, μετά από τόσο κράξιμο, να διευρύνουν την περιοχή λήψης τριχοφυλακίων? Πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω... είναι τσάμπα αυτή η διόρθωση...
 

tasos33

Well-Known Member
Γιατί όταν έχεις κλινική αλά βεροπουλος πρέπει να ξεπεταξεις τους πελάτες για να μπουν οι νέοι πελάτες κοκ.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν προσέχουν το θέμα της δότριας. Εϊναι κρίμα γιατί στα δύσκολα (ποσοστό φύτρωσης) τα πάνε καλά. Από όσο θυμάμαι, αν δεν ξεχνώ κάτι, γενικά δεν έχει υπάρξει περιστατικό κακής φύτρωσης. Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο, μετά από τόσο κράξιμο, να διευρύνουν την περιοχή λήψης τριχοφυλακίων? Πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω... είναι τσάμπα αυτή η διόρθωση...
 

makis25

Well-Known Member
να κανω μια υποθεση , στο βεκρη χρησιμοποιουν μεγαλυτερης διαμετρου εργαλειο για να μειωσουν το τρανσεξιον των μοσχευματων , αυξανουν ομως ετσι τον τραυματισμο στη δοτρια . Εχουμε χειροτερες δοτριες ετσι . Επισης βγαζουν μαλλι απο το φιλετο , αδειαζει ανομοιομορφα η δοτρια αλλα τα πολυτριχα επιβιωνουν πιο ευκολα οποτε μεγαλυτερη πιθανοτητα για επιτυχια η μεταμοσχευση . Ετσι ο σχεδιασμος που χουν για τη μεταμοσχευση , δεν ειναι με κριτηριο τη λιγοτερη δυνατη ζημια στη δοτρια ή τη μεγαλυτερη δυνατη φυσικοτητα μπροστα , ( μοσχευματα με 3 τριχες δεν υπαρχουν σε φυσικες hairline μπροστα μπροστα και σε κροταφους ) . Τα πολυτριχα μοσχευματα δεν ειναι ιδανικά για το πρωτο μισο εκατοστο της hairline και στο βεκρη συνηθως υπαρχουν αφθονα εκει . Αν ειναι να προσεξουν τη δοτρια τοτε θα πρεπει να χρεωνουν παραπανω και να αλλαξουν τροπο που εργαζονται .
 

dimitris50423

Well-Known Member
να κανω μια υποθεση , στο βεκρη χρησιμοποιουν μεγαλυτερης διαμετρου εργαλειο για να μειωσουν το τρανσεξιον των μοσχευματων , αυξανουν ομως ετσι τον τραυματισμο στη δοτρια . Εχουμε χειροτερες δοτριες ετσι . Επισης βγαζουν μαλλι απο το φιλετο , αδειαζει ανομοιομορφα η δοτρια αλλα τα πολυτριχα επιβιωνουν πιο ευκολα οποτε μεγαλυτερη πιθανοτητα για επιτυχια η μεταμοσχευση . Ετσι ο σχεδιασμος που χουν για τη μεταμοσχευση , δεν ειναι με κριτηριο τη λιγοτερη δυνατη ζημια στη δοτρια ή τη μεγαλυτερη δυνατη φυσικοτητα μπροστα , ( μοσχευματα με 3 τριχες δεν υπαρχουν σε φυσικες hairline μπροστα μπροστα και σε κροταφους ) . Τα πολυτριχα μοσχευματα δεν ειναι ιδανικά για το πρωτο μισο εκατοστο της hairline και στο βεκρη συνηθως υπαρχουν αφθονα εκει . Αν ειναι να προσεξουν τη δοτρια τοτε θα πρεπει να χρεωνουν παραπανω και να αλλαξουν τροπο που εργαζονται .

αυτο παλι με το εργαλειο μεγαλυτερης διαμετρου πως σου ηρθε? απο που το φανταστηκες?
Αυτα μαλλον ταιριαζουν σε δικαιολογιες της dhi Μακη για το οτι δεν μπορει να πετυχει υψηλη φυτρωση και ιδιαιτερα στη hairline.
ουτε το εργαλειο που χρησιμοποιουν γνωριζεις ουτε πολυτριχα μοσχευματα (αφθονα οπως λες) υπαρχουν στη hairline.
Δεν ξερω απο που τα φανταζεσαι ολα αυτα. να λεμε πραγματα που εχουν υποσταση.
αν εβαζαν πολυτριχα στη hairline θα εβλεπες τραγικα πραγματα που θα εβγαζαν ματι..

Εδω λεμε να πεσουν οι τιμες στις ακριβες κλινικες και εσυ λες να χρεωνει παραπανω η Ahc?
τι να πω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cvial νοσηλευτριων που εχουν στα χερια τους ομως παρα πολλες μεταμοσχευσεις και ποτε δεν θα φυγουν κανοντας δικη τους δουλεια με αποτελεσμα να μενει η κλινικη με απειρα ατομα..
αυτο βλεπω να γινεται στη dhi αφου οι καλοι φευγουν και ανοιγουν κλινικες.. εσυ τι θα ειχες αν ειχες δικη σου κλινικη και υπηρχε ζητηση για 3-4-5 μμ την ημερα? θα επαιρνες ιατρους η νοσηλευτριες? και δεν εχει να κανει με το μισθο που θα τους εδινες αλλα την τεχνογνωσια.
Εγω νοσηλευτριες.. και σε πολλες αλλες ακριβες κλινικες ο γιατρος κανει μονο τις υποδοχες και οι νοσηλευτριες ολα τα υπολοιπα..
φυσικα για οποιον αυτο ειναι το πιο σημαντικο υπαρχουν και αλλες επιλογες..

Αυτό δεν το ξέρει κανείς (αν φεύγουν, αν μένουν, ποιές είναι οι έμπειρες, ποιές είναι οι άπειρες). Όταν οι νοσηλεύτριες είναι δεκάδες και βλέπεις τοποθετήσεις χωρίς γυαλιά, χωρίς προβολείς χειρουργείου, νιπτήρες μέσα στα χειρουργεία, στόρια πολυκατοικίας, κλπ, καταλαβαίνεις ότι η κατάσταση είναι λίγο (εως πολύ) άρπα-κόλλα, οπότε εμπιστοσύνη δεν υπάρχει καμμία. Εδώ ο κος Β. βγαίνει με στόμφο και λέει: οι μμ μόνο από γιατρούς και μάλιστα πλαστικούς και δερματολόγους. Πλάκα μου κάνεις? Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο. Δεν καταλαβαίνεις ότι όλα για την κονόμα του ιδιοκτήτη γίνονται με τεχνικές σουπερ μάρκετ (φθηνό πράμα και ποσότητα)? Πόσο νομίζεις παίρνουν τα κοριτσάκια για να πάρεις το 1€? Να σου πω εγώ: 800-1000€ για 8 ώρες non-stop εξαντλητική δουλεία την ημέρα. Με τέτοιο μισθό νομίζεις θα ενδιαφερθούν, θα χαλάσουν τα μάτια τους, θα κάτσουν χρόνια? Εδώ θα δώσω ένα δίκιο στον PROF που λέει όλα ο γιατρός-ιδιοκτητης αλλά δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό.

Για να απαντήσω στο ερωτημά σου: Αν είχα δική μου κλινική και ήμουν γιατρός, θα ήμουν μαζί με τις νοσηλεύτριες να αισθάνονται την ανάσα μου στα χειρουργεία, θα είχα καλύτερες κλινικές, εξοπλισμό, και θα ήμουν κέρβερος σε ότι αφορά το ιατρικό κομμάτι. Αν με αυτό το σύστημα θα μπορούσα να κάνω 2 ασθενείς τη μέρα τόσους θα έκανα. Αν ήθελα παραπάνω θα έπαιρνα έναν γιατρό ακόμα (με κίνδυνο να μου φύγει όμως κάποια στιγμή, αυτός είναι και ο πραγματικός λόγος που ο Β. έχει μόνο νοσηλεύτριες) που θα είχε την ίδια φιλοσοφία με μένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα