3 μήνες θεραπείας με revivogen

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

g-tsak

New Member
Καλησπέρα σε όλο το forum!
Καταρχάς είμαι εγγεγραμμένος χρήστης του φορουμ εδώ και 3 μήνες. Όταν το ανακάλυψα, δε σας κρύβω ότι ενθουσιάστηκα! Διάβασα μέσα για διάφορες θεραπείες και κατέληξα να ξεκινήσω πριν 2 μήνες το revivogen. Παράλληλα χρησιμοποιώ fungoral και το rogaine. Το rogaine το χρησιμοποιώ τους τελευταίους 3 μήνες και αυτό στη θέση του regaine (το βρήκα πιο φτηνά στο net).
Τώρα πλέον είμαι στον 3 μήνα (3ο μπουκαλακι revivogen) και η τριχόπτωση πλέον έχει γίνει έντονη!!
Τώρα κάνω τις εξης υποθέσεις...

α) Μήπως άρχισε τώρα το revivogen να μου κάνει sheed???
b) Μήπως φταιει η εποχή???
γ) Μήπως είναι γραμμένο μου να καραφλιάσω και να σταματησω τα πάντα??
δ) Να αλλάξω θεραπειά?

Είμαι 25 ετών και η τριχοπτωση μου έχει ξεκινησει απο τα 22... Τότε ξεκίνησα και το regaine ΜΟΝΟ του να χρησιμοποιώ, αλλά το μόνο που έκανε ήταν να επιβραδύνει την τριχόπτωση όπως καταλαβαίνω. Η αραίωση μου εμφανίζεται στην κορυφή της κεφαλής (στάδιο πριν το 3) κυρίως και στους κροτάφους λιγότερο.

Την θεραπεία την ακολουθώ ως εξης:
Πρωί - λούσιμο με σαμπουαν ρεβιβογκεν, conditioner ρεβιβογκεν και μια μπάλα rogaine foam
Βράδυ - 2 τζούρες ρεβιβογκεν στο κεφάλι και ελαφρυ μασαζακι
2 με 3 φορες την βδομαδα λούζομαι με fungoral

Δώστε μου λίγη ελπίδα γιατί με έχει πιάσει πανικός!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων
:'(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

φιλε καταρχην τι εννεοεις 2 τζουρες 1-2 ml πρεπει να βαζεις τωρα αν εχεις επιθετικη τριχοπτωση θα σου προτεινα το κλισε proscar και μη πεις για τις παρενεργιες το δοκιμαζεις και βλεπεις
α)πανω στο 3 μηνο shed λιγο δυσκολο
β)η εποχη παντα παιζει ρολο αλλα οχι πολυ μεγαλο
γ)σε ολους μας εδω μεσα γραμμενο ειναι αλλα το παλευουμε
δ)μαλλον
παντως αν εχεις προβλημα με το vertex και λιγοτερο με τους κροταφους τοτε θα πρεπει να εισαι χαρουμενος η φινα θα δουλεψει πανω σου μια χαρα αντε τυχερε
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

ααα σορυ φιλε δεν ειδα οτι εισαι στο 2 μηνο ρεβιβο γιατι τοτε ειναι shed 4 me 6 βδομαδα και μενα μου παρουσιασε shed
θα σου πω ενα παραδειγμα shed αδερφος μου στην ηλικια σου παρουσιασε προβλημα στους κροταφους ο γιατρος του εδωσε regaine και μετα απο λιγο καιρο και φινα ε ξεκινησε πρωτη αυγουστου φινα τωρα αμα τον δεις οι κροταφοι του εχουν εξαφανιστει αλλα δεν αγχωνεται ξερει οτι ειναι shed και γω του λεω αντε τυχερε ανταποκρινεσαι στη φινα και απο sides tpt που φοβοταν
 

g-tsak

New Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

ναι 2 τζούρες εννοώ 2ml...
sorry για την διατύπωση :-X
να σου πώ φιλε μου την αλήθεια, φοβάμαι κάπως να πάρω χάπια...
η σκέψη μου είναι να συνεχίσω κανά 2μηνο την θεραπεία ακόμα και εν συνεχεία να αλλάξω σε proscar ή fina...
την fina απο που μπορώ να την προμηθευτώ? είναι το εμπορικό της όνομα έτσι? στην δικιά σου περίπτωση έχεις δει αποτελέσματα? την θεραπεία που κάνω την δοσολογία την κρίνεις σωστή?
Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!!!
 

g-tsak

New Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

τώρα κατάλαβα ότι απαντήσαμε ταυτόχρονα!!!!!... οπότε λες να δώσω λίγο χρόνο ακόμα τη θεραπεία... το tricomin είναι καλη ιδέα να το προσθέσω στην ηδη υπάρχουσα θεραπεία μου?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

οταν κανεις μια θεραπεια πρεπει να τη κρατας για τουλαχιστον 6 μηνες
φυσικο ειναι να φοβασαι
φιναστεριδη πηγαινε σε δερματολογο να στη γραψει propecia εμπορικο ονομα proscar δω στην ελλαδα το κοβουν απο 5 mg σε 1mg μερικα φαρμακεια το δινουν κι ετσι χωρις συνταγη
ναι αυτο μου κραταει τα μαλλια ειχα μεγαλο προβλημα
regaine πρεπει να βαζεις 6 ψεκασμους πρωι βραδυ αν βαζεις 1 φορα βαζεις περισοτερη ποσοτητα
tricomin αμα εχεις πολλα λεφτα παρε αν δεν εχεις κοιτα για καμια κρεμα s5 spiro η κανα αλλο τοπικο follon κλπ
 

g-tsak

New Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

Σε ευχαριστώ George για τις συμβουλές και την στήριξη... κάθε μέρα σκέφτομαι όλο και περισσότερο τη λύση propecia. έπαιρνες και εσύ παλιότερα revivo και το αλλαξες?
 

Άκης

Administrator
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

g-tsak αν πάρεις propecia που λες ότι σκέφτεσαι, θα σου φανεί καλύτερο και αυτό επειδή το παίρνεις το πρωί και αυτό ήταν. Δεν λαδώνει, είναι φτηνότερο κλπ.
Τώρα από sides, δοκίμασε και βλέπεις. Αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν θα δεις κάτι επικίνδυνο, τα κλασικά στην αρχή και αυτό ήταν.
 

g-tsak

New Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

Σήμερα παιδιά έκατσα και έκανα τους υπολογισμούς μου... Μπαίνω στο 4 μπουκαλάκι revivo που σημαίνει 13η βδομάδα θεραπείας. Η αραίωση συνεχίζεται όπως και πριν... :(
Μου φαίνεται ότι δεν με θέλει η θεραπεία!
Αύριο θα κάνω το μεγάλο βήμα...πάω φαρμακείο για finaκαι ότι γίνει!!!
βάλε fina!!!!!!
το ότι απαντάει έστω και ένας (πόσο μάλλον 2!!) μου δίνει δύναμη! Να είστε καλά....
 
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

μην το σκεφτεσαι φιλε μου κι εγω στην αρχη φοβομουν να την παρω 1mg αμα παιρνεις κανενας φοβος ...η τριχοπτωση μου εχει περιοριστει :)
 

g-tsak

New Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

το propecia ειναι ακριβως το ίδιο με το proscar μόνο που διαφέρουν στα mg? συμφέρει καλύτερα μήπως να το πάρω απο το internet? η τριχοπτωσή σου σε πόσο χρονικό διάστημα καταλαβες ότι περιορίστηκε? στο 3μηνο?
αχ παιδιά να σταματήσει η παλιοτριχόπτωση και θα σας πηγαινω καθε μέρα στα μπουζούκια!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

λοιπον φιλε μου σημερηζομαι το αγχος σου κι εγω καπως ετσι αισθανομαι αλλα δεν μου ειχε μηλησει κανενας δερματολογος για λυσεις... μονο minoxidil 2% μου εγγραψαν αλλα η φουκαριαρα απο μονη της δεν εκανε τιποτε και την σταματησα και τα μαλακια μου σιγα σιγα αραιωναν απο δω διαβασα για την φινα και την πηρα . Για να μην μπλεκω με το κοψιμο την παραγγειλα απο την ιστοσελιδα του dr Lee ακριβως στο ενα mg δεν εμπιστευομαι τους εδω φαρμακοποιους.Aπο οτι καταλαβα εχεις προβλημα στην κορυφη και η φινα ειναι αποτελεσματικη περισσοτερο στο σημειο αυτο.Να μην στενοχωρησαι και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα βεβαια περνε και την L-Arginine 2 των 500 mg θα σε βοηθησει και θα δεις θα μου πεις σε 4 μηνες οτι ειδα διαφορα βεβαια και με καταλληλη διατροφη, δοκιμασε επισης να τρως κεχρι ειναι αποτελεσματικο για την τριχοπτωση :)
 

g-tsak

New Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

ναι στην κορυφή έχω πρόβλημα... το λεγόμενο μπιφτέκι :)
εισαι άρχοντας!! πραγματικά πολύ σημαντικές οι συμβουλές σου...
η αλήθεια είναι ότι η διατροφή μου είναι χάλια.
μπήκα και είδα και του dr lee. θα πάω μια βόλτα απο τα φαρμακεία εδώ της γειτονιάς πρώτα και αν δεν μου δώσουν θα παραγγείλω και εγώ απο τον δοκτορα!
αντε να δούμε και ο θεός βοηθός!
απλά ξέρεις στεναχωριέμαι πιο πολύ για τον καιρό που πάει χαμένος κάθε φορά, γιατί κάνω την σκέψη με το μυαλό μου "αν είχα ξεκινήσει fina τότε που ξεκίνησα το ρεβιβο, τώρα θα ήμουν σε καλύτερη κατάσταση..."
 

Άκης

Administrator
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

Το tricomin αν έβγαινε φτηνό, θα το συνιστούσα σε όλους. Είναι από τα καλύτερα προϊόντα για την υγεία της κεφαλής και δίνει και ελαφρύ regrowth, αν και προσωπικά για 1 χρόνο που το χρησιμοποιούσα ΔΕΝ είδα.
Αν η αλόη κάνει μια φορά καλό στο κεφάλι, αυτό κάνει 10. Αλλά βγαίνει ακριβό, αν μπλέξεις και με Αμέρικα να το πάρεις κλπ...
Οπότε φτιάξτε spiro και βάλτε αλόη, εναλλακτικά.
 

g-tsak

New Member
Απ: 3 μήνες θεραπείας με revivogen

παράγγειλα να έχω ένα tricomin.... απο το drugstore, αλλα το κακό είναι ότι έχει πολλά μεταφορικά!!
αλλά έτσι όπως μου τα είπατε trintafile και Ακη, θα πάρω να δοκιμάσω και ένα spiro... το βρήκα στο dr Lee και λέω απο εκεί να την προμηθευτώ... ουφ πολλά μαζεύτηκαν!!
Α! σήμερα ξεκίνησα και το PROSCAR!!!!! είδα και έπαθα να το κόψω στα ίσα (που λέει ο λόγος), διάβασα και τα άρθρα στο forum.... κανείς δεν έχει βρει μια πατέντα απο ότι είδα να το κόβει στα ίσα τελικά!!! :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα