3η Μεταμόσχευση Μαλλιών 10 χρόνια μετά.

Δημ

Member
Πάντως φίλε Δημ μου θυμίζεις ένα πιο παλιό μέλος τον "ΔΗΜΗΤΡΗΣ34" και αυτός είναι τώρα 41 χρονων όπως και εσυ και ειχε κάνει 2 μεταμοσχεύσεις στριπ στις ιδιες κλινικές με σένα και οι φωτογραφίες σας μοιάζουν αρκετά που φαινονται στις σελίδες στο νήμα παρακάτω...έβαλα και μια συγκριτικη φωτο... δεν ξέρω αν έχετε κάποια σχέση

Προβολή συνημμένου 60801

Αν ειμαι ο Δημήτρης 34 που τώρα εχει γινει Δημήτρης 41 και σε 10 χρόνια 51 ποιο το κέρδος σου;

Απάντηση για εντός συνόρων γιατρό για μια σωστή μμ δεν πήρα απο κανέναν...10 χρόνια η ίδια κατάταξη Λορένθο....Κύπρος και μετά το χάος! Τόσο σταθερά σχεδόν προβλέψιμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Αν ειμαι ο Δημήτρης 34 που τώρα εχει γινει Δημήτρης 41 και σε 10 χρόνια 51 ποιο το κέρδος σου;

Απάντηση για εντός συνόρων γιατρό για μια σωστή μμ δεν πήρα απο κανέναν...10 χρόνια η ίδια κατάταξη Λορένθο....Κύπρος και μετά το χάος! Τόσο σταθερά σχεδόν προβλέψιμα
Δεν έχω κανένα κέρδος απλά πολλές οι ομοιότητες σας (εσένα και του ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34) και μου έκανε μεγάλη εντύπωση...αμα δεις και την συγκριτική φώτο φαίνεται σαν να ειστε στο ιδιο σημείο (μπαλκόνι) και πίσω φαινεται η θάλασσα στο ιδιο σημείο, το ίδιο χτένισμα, ιδια μαλλιά, ιδια ηλικία, ιδιες 2 μεταμοσχεύσεις στριπ στους ιδιους γιατρούς πριν χρονια, ίδιο όνομα μάλλον και εσύ Δημήτρης ...τι να πω τόσο μεγάλη σύμπτωση ;
 

konelos

Active Member
Δεν είναι μικρό το πρόβλημα, καλά κάνεις και ψάχνεσαι. Έχει πολλά νήματα από ελληνικές κλινικές με καλά αποτελέσματα και ποιό δύσκολα περιστατικά, κάνε ραντεβού βρείτε ένα πλάνο και για το μέλλον, μπορείς να κάνεις μια πύκνωση τώρα και άλλη μια σε 10 χρόνια, δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί και που θα χρειαστείς αργότερα

Μην περιμένεις να σε πάρει κανένας από το χέρι και να σου πει πήγαινε σε αυτόν, αναφέρθηκαν τα top ονόματα.

Εγώ απο seneca είμαι ευχαριστημένος όπως και άλλα μέλη, Αναστασάκης, Κύπρος.... Αν δεν σε νοιάζει το κόστος πήγαινε στους top, 1699479971385.jpeg
 

konelos

Active Member
Αν ειμαι ο Δημήτρης 34 που τώρα εχει γινει Δημήτρης 41 και σε 10 χρόνια 51 ποιο το κέρδος σου;

Απάντηση για εντός συνόρων γιατρό για μια σωστή μμ δεν πήρα απο κανέναν...10 χρόνια η ίδια κατάταξη Λορένθο....Κύπρος και μετά το χάος! Τόσο σταθερά σχεδόν προβλέψιμα
Στην Ελλάδα έχει αλλάξει πολύ νομίζω η αγορά στη 10ετια, ευτυχώς προς το καλό, ακόμα και η μέθοδος έχει αλλάξει :)
Δεν νομίζω κάποιο μέλος τώρα να πήγαινε εκεί που πήγες, εγώ δεν τους έχω ακούσει καν.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Πάντως φίλε Δημ μου θυμίζεις ένα πιο παλιό μέλος τον "ΔΗΜΗΤΡΗΣ34" και αυτός είναι τώρα 41 χρονων όπως και εσυ και ειχε κάνει 2 μεταμοσχεύσεις στριπ στις ιδιες κλινικές με σένα και οι φωτογραφίες σας μοιάζουν αρκετά που φαινονται στις σελίδες στο νήμα παρακάτω...έβαλα και μια συγκριτικη φωτο... δεν ξέρω αν έχετε κάποια σχέση

Προβολή συνημμένου 60801

Πάντως το μπαλκόνι είναι το ίδιο!
 

Ligref

New Member
Αν υπάρχει το κασέρι & η υπομονή θα πρότεινα εξωτερικό και γιατρούς που μπορούν να δουλέψουν και υψηλές πυκνότητες. Ενδεικτικά η fuegenix στην Ολλανδία. Άσχετο άλλα χθες πήρα απάντηση από Zarev (έστειλα περισσότερο από περιέργεια) για πρώτο διαθέσιμο χειρουργείο Ιανουάριο το 2027 με την listed τιμή.
 

Δημ

Member
Δεν είναι μικρό το πρόβλημα, καλά κάνεις και ψάχνεσαι. Έχει πολλά νήματα από ελληνικές κλινικές με καλά αποτελέσματα και ποιό δύσκολα περιστατικά, κάνε ραντεβού βρείτε ένα πλάνο και για το μέλλον, μπορείς να κάνεις μια πύκνωση τώρα και άλλη μια σε 10 χρόνια, δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί και που θα χρειαστείς αργότερα

Μην περιμένεις να σε πάρει κανένας από το χέρι και να σου πει πήγαινε σε αυτόν, αναφέρθηκαν τα top ονόματα.

Εγώ απο seneca είμαι ευχαριστημένος όπως και άλλα μέλη, Αναστασάκης, Κύπρος.... Αν δεν σε νοιάζει το κόστος πήγαινε στους top, Προβολή συνημμένου 60802
Seneca έχω δει μόνο του Τσουβελα και δεν με εντυπωσίασε... το αντίθετο θα έλεγα δλδ και μετα απο ενα βιντεο που ανέβασε χθες προχθές στο instagrma σε εξωτερικο χώρο στη Γερμανά νομίζω.... με (συννεφιά) ειχε σημεία που φώτιζαν στο hairline και γενικά φτωχό πολύ σαν αποτέλεσμα ...δυσφήμιση για εμένα αυτή η εικόνα.
 

Disco

Well-Known Member
Πάντως το μπαλκόνι είναι το ίδιο!
Ναι ειναι στο ιδιο μπαλκόνι σπιτιού τραβηγμένες οι φωτογραφίες των 2 μελών Δημ Και ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34...αλλά δεν ειναι μονο το μπλακόνι ίδιο και ολα τα υπόλοιπα ειναι ιδια...ειναι σαν 2 σταγόνες νερό...

Τελικά @Δημ γιατί δεν μας λες οτι εισαι το παλιό μέλος ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34 (που πλέον έχει γίνει 41) ; Θες να κρύψεις κάτι μήπως ;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anna_

Member
Εφόσον δεν σκέφτεσαι τα χρήματα. Σίγουρα υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές από τον Βεκρή. Ψάξε καλά το forum γιατί η επιλογή σου αυτή είναι κρίσιμη.
Καλησπερα γνωρίζει κανείς κάποιον καλό γιατρό για μεσοθεραπεια με βιταμίνες στα μαλλιά; Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anna_

Member
Seneca έχω δει μόνο του Τσουβελα και δεν με εντυπωσίασε... το αντίθετο θα έλεγα δλδ και μετα απο ενα βιντεο που ανέβασε χθες προχθές στο instagrma σε εξωτερικο χώρο στη Γερμανά νομίζω.... με (συννεφιά) ειχε σημεία που φώτιζαν στο hairline και γενικά φτωχό πολύ σαν αποτέλεσμα ...δυσφήμιση για εμένα αυτή η εικόνα.
Πήγα κ εγώ στην εν λόγω κλινική, για τριχοπτωση που είχα σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο κέφαλι μετά από 1 θεραπεία prp στα σημεία που μου χτύπησαν ενέσεις (κ φρικτού πόνου για 10 ημερεσ περίπου) ξεκολλάγανε τούφες ακόμα κ από σημεία που δεν είχα τριχοπτωση έγινε 10 φορες χειρότερα από πριν, κάθε μέρα εκλαιγα πραγματικά απελπιστική κατασταση, πιστεύω μακράν οι χειροτεροι, σε επίπεδο κλινικής δεν μπορώ να τους κατατάξω, σιγουρα ολες οι κριτικεσ τους είναι ψεύτικες!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Αν υπάρχει το κασέρι & η υπομονή θα πρότεινα εξωτερικό και γιατρούς που μπορούν να δουλέψουν και υψηλές πυκνότητες. Ενδεικτικά η fuegenix στην Ολλανδία. Άσχετο άλλα χθες πήρα απάντηση από Zarev (έστειλα περισσότερο από περιέργεια) για πρώτο διαθέσιμο χειρουργείο Ιανουάριο το 2027 με την listed τιμή.
Εχεις δωσει 2 ακραιες επιλογες, ο ενας θελει 25Κ για 3000Grafts και ο Zarev 5 η 6 το graft
 

bobby

Well-Known Member
Αν υπάρχει το κασέρι & η υπομονή θα πρότεινα εξωτερικό και γιατρούς που μπορούν να δουλέψουν και υψηλές πυκνότητες. Ενδεικτικά η fuegenix στην Ολλανδία. Άσχετο άλλα χθες πήρα απάντηση από Zarev (έστειλα περισσότερο από περιέργεια) για πρώτο διαθέσιμο χειρουργείο Ιανουάριο το 2027 με την listed τιμή.
Με όλο το συμπάθιο πες του Βούλγαρου ότι μετά από 3+ χρόνια μπορεί να έχεις βγάλει μαλλιά από μόνος σου…….
 

Ligref

New Member
Πάντως το μπαλκόνι είναι το ίδιο!

Εχεις δωσει 2 ακραιες επιλογες, ο ενας θελει 25Κ για 3000Grafts και ο Zarev 5 η 6 το graft
Αφενώς ο άνθρωπος ποζάρει σε μπαλκόνι με θέα παραλιακή και φοίνικες και όχι κάποιο πλυσταριό στο Μεταξουργείο και αφετέρου επειδή είναι ήδη γνώστης της κατάστασης εν Ελλάδι έχοντας ήδη πληρώσει θεώρω ακριβά τα εγχώρια φρούτα βρίσκεται σε μια ηλικία όπου πιθανώς να εξακολουθεί να μπορεί να υποστηρίξει οικονομικά το άθλημα και να μην ξανασχοληθεί. Εξάλλου ο ίδιος ανέφερε:

"Απάντηση για εντός συνόρων γιατρό για μια σωστή μμ δεν πήρα απο κανέναν...10 χρόνια η ίδια κατάταξη Λορένθο....Κύπρος και μετά το χάος! Τόσο σταθερά σχεδόν προβλέψιμα"

Και για να προχωρήσω ένα βήμα παρακάτω την ενημέρωση ο Ferreira έχει σταματήσει επ' αόριστον να προγραμματίζει περιστατικά (όπου είναι μια λύση που θα του ταίριαζε φοβερά κατά την ταπεινή μου γνώμη).
Επίσης θα πρότεινα εναλλακτικά τον έταιρο Πορτογάλο Bruno Pinto όπου και αυτός θα μπορούσε να δώσει καλό αποτέλεσμα και είναι ελαφρώς πιο οικονομικός από Ferreira (οριακά 2.9-3 ευρώ/graft) με καλύτερη διαθεσιμότητα το αργότερο 1 χρονο (Οκτ-Νοε 2024).
Αναφορικά με Τουρκία θα πήγαινα μόνο Pekiner, μιλώντας για την περίπτωση του (με παρόμοιες τιμές και αυτός).
Επίσης πολύ καλές δουλείες στα διεθνή forums από ανεξάρτητες παρουσιάσεις έχει δείξει ο Dr. Laorwοng στην Ταϋλάνδη (καταλαβαίνω ότι είναι μακριά & αυτό δυσκολεύει πολλά καθώς και ότι είναι μια χώρα που ίσως να μην εμπνέει σε πολλούς "εμπιστοσύνη") με 1.80/graft και δουλειά πολύ υψηλού επιπέδου και αξιόλογος ως γιατρός με αρκετές επιστημονικές συνεργασίες με Dr. Lorenzo κλπ.
Από Ελλάδα θα ήθελα να δω περισσότερες δουλειές από το νέο αίμα πχ. Αργυρίου & Κεραμιδά, γιατί πάνω-κάτω προς το παρών το τοπίο στα του οίκου μας είναι ξεκάθαρο θεωρώ, χώρις βεβαίως να αυτοαποκαλούμαι αυθεντία στο χώρο.
 

Ligref

New Member
Εμένα πάντως κάτι δεν μου πάει καλά με αυτόν…..
Δε θα διαφωνήσω, αρκετά θολά σημεία. Τα αποτελέσματα ειδικά σε κάνουν να λες too good to be true. Παρόλα αυτά εάν ισχύει ότι βλέπουμε εύχομαι να βγούν και άλλοι Zarev στην αγορά.
 

Harris_G

Well-Known Member
Αφενώς ο άνθρωπος ποζάρει σε μπαλκόνι με θέα παραλιακή και φοίνικες και όχι κάποιο πλυσταριό στο Μεταξουργείο και αφετέρου επειδή είναι ήδη γνώστης της κατάστασης εν Ελλάδι έχοντας ήδη πληρώσει θεώρω ακριβά τα εγχώρια φρούτα βρίσκεται σε μια ηλικία όπου πιθανώς να εξακολουθεί να μπορεί να υποστηρίξει οικονομικά το άθλημα και να μην ξανασχοληθεί. Εξάλλου ο ίδιος ανέφερε:
Πρωτον το κριτηριο σου ειναι οτι ειδες φοινικοδεντρα ασχολιαστο για πολλους και διαφορους λογους.

Δευτερον το να μην ξανασχοληθει ειναι σχετικο και τιποτα δεν ειναι σιγουρο γιατι εσυ βλεπεις ινσταγκραμ τις αποτελεσματαρες που επιμελως παρουσιαζουν οπως τους βολευουν και επισης πολλοι απο αυτους παιρνουν και ντουτα
 
Μπλουζα