...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

BLuEArMy

Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

Όπως και να 'χει, αντιλαμβάνεστε ότι δεν αυτοκτόνησε λόγω φιναστερίδης σίγουρα! Πως γίνεται σε ηλικία 22 ετών.. να πρόλαβε να πάρει το χάπι για τόσο καιρό.. ώστε να του δημιουργήσει τα τόοοοσα προβλήματα που αναφέρει (σωματικά, λειτουργικά, ψυχολογικά) και να πέρασε και η περίοδος μετά τη διακοπή ώστε να θεωρήσει μόνιμα τα προβλήματα που του δημιουργήθηκαν και ότι δε θεραπεύονται και τελικά να πάρει και την απόφαση να αυτοκτονήσει; Νομίζω είναι πέραν πάσης αμφιβολίας ότι το πρόβλημα ΣΙΓΟΥΡΑ ήταν αλλού..! Απορώ όμως τι συμφέροντα κρύβονται πίσω από αυτό.. να βγαίνουν και να κατηγορούν ανοιχτά ένα φάρμακο χωρίς να υπάρχει απόδειξη; :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

$$$

New Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

BLuEArMy είπε:
Νομίζω είναι πέραν πάσης αμφιβολίας ότι το πρόβλημα ΣΙΓΟΥΡΑ ήταν αλλού..! Απορώ όμως τι συμφέροντα κρύβονται πίσω από αυτό.. να βγαίνουν και να κατηγορούν ανοιχτά ένα φάρμακο χωρίς να υπάρχει απόδειξη; :chinscratch
:D :D :D
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

παντως ρε παιδια ενταξει για τοσους χρηστες πο εχει παγκοσμιως η φινα . λιγες ειναι οι καταγγελιες και οι αναφορες πολυ σοβαρων περιστατικων . εγω για να πω την αληθεια ξαφνιαστικα λιγο με τη στατιστικη του στο δικο μας φορουμ . πολυ παρενεργεια εχει πεσει .
 

Typhoon

Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

Παιδιά συγγνώμη που παρεμβαίνω. Δηλώνω εξ αρχής ότι εγώ είμαι αποφασισμένος να μην χρησιμοποιήσω φάρμακα τύπου προπέσια. Θέλω λοιπόν όλους όσοι είστε υπέρμαχοί της (και τη συστήνετε χωρίς επιφυλάξεις) να σας ρωτήσω το εξής.

Στην ιδέα και μόνο ότι παίρνετε ένα φάρμακο που σε πολλές χώρες δεν είναι αναγνωρισμένο και το οποίο επιδρά άμεσα στις ορμόνες σας και του οποίου την βασική παρενέργεια (μειωμένη λίμπιντο - αραιό σπέρμα) δεν νιώθετε ότι ίσως και να μην κάνετε το καλύτερο για τον οργανισμό σας ? Απλή περιέργεια...
 

tatini

New Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

Typhoon, νιώθουμε αυτοκτονικά. Δηλαδή, εμένα μου έχει καταστρέψει τη ζωή η φίνα. Πλέον δε μου σηκώνεται καθόλου, έχω χάσει τον οργασμό μου και αισθάνομαι ότι όλη μέρα κι όλη νύχτα θέλω να κλαίω. Επίσης, έβγαλα κάτι κωλόσπυρα, τα οποία φαντάζομαι η φίνα τα προκάλεσε -δεν έχω αποδείξεις, αλλά είμαι σίγουρος, γιατί η φίνα σκέτη είναι χειρότερη απ'ό,τι όταν την παίρνεις συνδυαστικά με ισχυρά αντιανδρογόνα όπως αυτοί που θέλουν να κάνουν αλλαγή φύλου (γι'αυτό εκείνοι δεν αυτοκτονούν). Μου φαίνεται θα πέσω από την ταράτσα, δεν μπορώ να αντέξω όλες αυτές τις παρενέργειες, ίσως αν πάθαινα κάτι πιο ελαφρύ όπως καρκίνο ή AIDS να την έβλεπα αλλιώς και να πάθαινα το αντίθετο της κατάθλιψης -η απώλεια σεξουαλικού ενδιαφέροντος είναι η χειρότερη ασθένεια που μπορεί να σου τύχει και ο νούμερο ένα λόγος να δώσεις τέλος στη ζωή σου όπως όλοι ξέρουμε. Είναι αλήθεια, η φίνα μου κατέστρεψε τα πάντα και τώρα θέλω να αυτοκτονήσω.
 

nikosgf7

New Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

φιλε blindfold ποσο καιρο παιρνεις φινα?? ???Αφου ειδες ολες αυτες τις παρενεργειες γτ δεν διεκοψες?Ενταξει καλο το μαλλι αλλα δευτερευον...
 

kakashi

Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

ελα πλακα κανει ρε.....μην τον παιρνεις στα σοβαρα ;D
 

tatini

New Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

πάντως κάτι που ισχύει είναι ότι όταν πίνω φίνα, αισθάνομαι.
 

badday

New Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

blindfold εχεις δοκιμασει την φινα ενδοφλεβικα; ..την αισθανεσαι καλυτερα.


Την περιοδο που σου ειχε τυχη το περιστατικο με την ατυχη κοπελιτσα που σου θυμησε την αδερφη σου ...νομιζω και εδειρες 3 τυπους πορτιεριδες μπραβους ..κατι τετιο ...επερνες φινα; ...Λεω μηπως ολο αυτο το προκαλεσε η φινα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: Αυτοκτονια Λογω Φιναστεριδης

badday είπε:
blindfold εχεις δοκιμασει την φινα ενδοφλεβικα; ..την αισθανεσαι καλυτερα.


Την περιοδο που σου ειχε τυχη το περιστατικο με την ατυχη κοπελιτσα που σου θυμησε την αδερφη σου ...νομιζω και εδειρες 3 τυπους πορτιεριδες μπραβους ..κατι τετιο ...επερνες φινα; ...Λεω μηπως ολο αυτο το προκαλεσε η φινα

Δεν εννοώ ότι αισθάνομαι τη φίνα, αισθάνομαι γενικότερα, νιώθω. Πώς να σ'το εξηγήσω... έχεις δει ας πούμε τη Μαντόνα ή την Κάιλι στα βιντεοκλιπ τους; Αυτό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα