2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουριος στο forum, αν και το ειχα επισκευθει παλεοτερα απλα δεν ειχα γινει μελος. Εψαξα λγο το forum σας και μπορω να πω εχετε κανει πολυ καλη δουλεια :) συγχαρητηρια! Λοιπόν.. ειμαι 18 ετων δν εχω πολυ σοβαρο προβλημα αλλα πιστευω (ειμαι σιγουρος) οτι αν το αφησω ετσι στα 26 μου δεν θα μπορω να χρησιμοποιω χτενα, ας παμε λοιπον στο κυριως θεμα .. ειδα τις 3 top θεραπίες και ηθελα να ρωτησω 2-3 πραματακια για αυτην εδω:
1. Φιναστερίδη (Proscar) + 5% Μινοξιδίλη (Rogaine/Regaine) + σαμπουάν με Ketoconazole 1-2% (Nizoral)
Τα παραπάνω 3 παω και τα ζητάω από φαρμακείο? Ποια περιπου ειναι η τιμή τους? Και το σημαντικοτερο, επιρεάσουν καθόλου το (ξέρετε εσεις!) .. το ειχα διαβασει καπου κ λογικα πρεπει να ισχυει επειδη ολα αυτα επιρεαζουν την τεστοστερονη! Ευχαριστω προκαταβολικά!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Troulis

New Member
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

12+30+7=49 ευρω

Ναι λες ενα κουτι Proscar ενα Regaine 5% και ενα Fungoral 2%

αμα εισαι ατυχος ναι στην αρχη μετα συνηθιζει ο οργανισμος.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

γειά χαρά!

μόνο το proscar επηρεάζει την ποσότητα της τεστοστερόνης του σώματος-όχι βέβαια την παραγωγή της

σκέψου ότι το 1-2% παρουσίασαν παρενέργειες κατά την χρήση,και αυτές ήταν α)παροδικές β)λόγω υπερβολής της δοσολογίας γ)καθαρά προσωπική αντίδραση του κάθε οργανισμού

διάβασε λίγο τι έχει συζητηθεί και τι κλινικές έρευνες έχουν γίνει
ανέβασε φωτο για να καταλάβουμε για τι μιλάμε
κάνε υπομονή και επιμονή,γιατί τα αποτελέσματα έρχονται σταδιακά στους 4-6-8-12 μήνες και δεν υπάρχει επανέκφυση από την αρχή
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

εγω παλι θα ελεγα . . .
αφου το παιδι λεει οτι ειναι 18 και οτι αν το αφησει στα 26 δεν θα βαζει χτενα

αυτο τι σημαινει οτι δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα τουλαχιστον ακομη
γιατι λοιπον να παρει proscar και οχι καποιο σαν το revivogen η παρομοιο του στο οποιο παρενεργεις ειναι απιθανο να του παρουσιαστουν
 

Foras

New Member
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Μια συμβουλη που μπορω να σου δωσω είναι οτι θεραπεια να ξεκινησεις, ειτε προσκαρ ειτε μινοξιδιλη μην την σταματησεις με το που δεις shedding, εγω τα σταματησα 1-2 φορες και το μετανιωσα...Και εμενα ξεκινησε απο τα 17 μου η τριχοπτωση και με τον καιρο εμαθε μερικα πραγματα για τις θεραπειες. Οτι παρεις πάντως κανε πολυ καλο research σε πολλα φορουμς!
 

Troulis

New Member
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Να μην κανεις τιποτα.Δεν υπαρχει τιποτα για να προλαβεις την εξελιξη της ΑΑ μονο να την επιβραδυνεις.Οποτε σου προτεινω τα λεφτα που θα δωσεις για τα συγκεκριμενα φαρμακα να τα φας σε μπυρες και σε γκομενες,αλλωστε αυτο επιβαλλει και η ηλικια σου. ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

καλυτερα μαλλιας και φτωχος
παρα με λιγα λεφτα και καραφλος

σε καθε περιπτωση διαφωνω μαζι σου στο θεμα επιβράδυνσης της ΑΑ
μπορει να σταματησει και σε πολλες περιπτωσεις να εχεις επανεκφυση μαλλιων
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

μετα θα πρεπει δυστυχως παντα να χρησιμοποιεις μια λοσιον η ενα χαπι
για να μπορεσεις να κρατησεις οσο δυνατον τα περισσοτερα μαλλια που εβγαλες
 
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Troulis είπε:
Για 3-5 χρονια,μετα ?

Μα τί είναι αυτή η ερώτηση;;;

Λές και ξέρουμε αν σε 3-5 χρόνια το έχουμε δεδομένο ότι θα ζούμε και θα υπάρχουμε!!
Κάνουμε ότι μπορούμε για το σήμερα και το άμεσο μέλλον και μετά βλέπουμε τί κάνουμε!
Δηλαδή τί; Απραξία; Ε όχι δεν είναι λογική αυτή!
 

Troulis

New Member
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

H αποτελεσματικοτητα των συγκεκριμενων προιοντως φθινει με το περασμα του χρονου.Δυστυχως...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια.. εψαξα περισοτερο το forum, διαβασα και τις απαντησεις και τελικα κατεληξα οτι θελω κατι απλο που απλα να βοηθαει να κραησω τα μαλακια μου λιγο παραπανω .. δεν θα κατσω να κλαψω κιολας οταν μου πεσουν (οχι οτι δεν με νοιαζει..) τοσοι καραφλοι κ ωραιο υπαρχου (βλεπε vin diesel ;p ). Το μονο που θελω ειναι κατι απλο οπως το σαμπουαν (αλλα απ' οτι καταλαβα το σαμπουαν δεν κανει καθολου δουλεια μονο του) , προς το παρον το μονο που κανω ειναι να χρησιμοποιω ενα σαμπουαν της vichy (κανει δουλεια?) και περνω κατι βιταμινουλες.. τιποτα παραπανω .. Τωρα το μονο που θελω ειναι κατι το οποιο να μην προκαλει παρενεργειες (καμια παρενεργεια!!!) οπως ειπε και ο Παναγιώτης απο πανω.. Και αν γινετε να μην ειναι λοσιον γιατι τωρα το καλοκαιρι παιδια θα το περασω στις παραλιες.. τι να το βαζω αδικα?
Ευχαριστω και παλι.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

οταν μιλαμε για χημεια και χημικα σχεδον κατα κανονα οτι εχει ενδειξεις εχει και αντενδειξεις

δυστυχως με βιταμενες τυπου priorin δεν προκειτε να κανεις δουλεια οπως επισης και με ενα σαμπουαν

στην θεση σου θα επελεγα revivogen διοτι ειναι απιθανο να σου παρουσιασει παρενεργεια
αλλα θα σε βοηθησει κιολας αρκετα σε σχεση με αυτο που σκεφτεσαι

επιλογη παντα δικη σου

αλλα να ξερεις δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας σε αυτην την ζωη
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Dimitri, εγώ αν ξεκινούσα τώρα θεραπεία θα επέλεγα καθαρά αυτό που λέει ο Παναγιώτης. Δηλαδή ένα φυτικό dht blocker. Τώρα αν αυτό είναι το revivogen ή κάτι παρόμοιο, είναι στη δική σου κρίση και έρευνα. Επίσης μια όσο το δυνατόν προσεγμένη διατροφή με τις απαραίτητες βιταμίνες που βοηθούν στα μαλλιά και (αν αυτό είναι δυνατόν σήμερα) λιγότερο άγχος.
Εγώ από τα 17 μου το μόνο που χρησιμοποιούσα ήταν το regain το οποίο τώρα δεν ξέρω πως να το ξεφορτωθώ λόγω της αδιάκοπης χρήσης του 16χρόνια τώρα. Πιστεύω πως οι παρενέργειές του δεν άξιζαν τον κόπο.
 

Teri

New Member
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες και θα πω κι εγώ ότι ένας συνδυασμός Revivogen Scalp Therapy μαζί με το σαμπουάν του (το οποίο είναι φανταστικό) και μία φορά την μέρα Regain είσαι υπέρ του δέοντος καλυμμένος για αρχή. Αυτά τα 3 είναι αρκετά για να κρατήσεις τα μαλλιά σου και για σταδιακή επανέκφυση. Εγώ ουσιαστικά με αυτά τα 3 (+ το fungoral) μέσα σε 3 μήνες είδα εντυπωσιακά αποτελέσματα.


Και κάτι που αφορά παιδιά τα οποία βλέπω ότι διστάζουν να παραγγείλουν Revivogen Shampoo λόγω της τιμής του. (Κάπου 20 ευρώ κάνει). Μιλάμε για ένα σαμπουάν 360 ml που με κρατάει εδώ και 3 μήνες και κάτι. Και βλέπω ότι έχει ακόμα..

Στην αρχή έκανα χρήση 2 φορές την εβδομάδα βέβαια αλλά εδώ και κάνα 1,5 μήνα το πήγα στης 3. Πέρα απο την φοβερή αποτελεσματικότητά του βέβαια.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

GOMI είπε:
Dimitri, εγώ αν ξεκινούσα τώρα θεραπεία θα επέλεγα καθαρά αυτό που λέει ο Παναγιώτης. Δηλαδή ένα φυτικό dht blocker. Τώρα αν αυτό είναι το revivogen ή κάτι παρόμοιο, είναι στη δική σου κρίση και έρευνα. Επίσης μια όσο το δυνατόν προσεγμένη διατροφή με τις απαραίτητες βιταμίνες που βοηθούν στα μαλλιά και (αν αυτό είναι δυνατόν σήμερα) λιγότερο άγχος.
Εγώ από τα 17 μου το μόνο που χρησιμοποιούσα ήταν το regain το οποίο τώρα δεν ξέρω πως να το ξεφορτωθώ λόγω της αδιάκοπης χρήσης του 16χρόνια τώρα. Πιστεύω πως οι παρενέργειές του δεν άξιζαν τον κόπο.

Τι παρενεργειες ειδες απο το regain?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Cool, εκτός του ότι το έχω κυριολεκτικά παντρευτεί τόσα χρόνια, σχετικά πρόσφατα κατάλαβα που τελικά οφείλονταν όλο αυτό το διάστημα (από 22χρονών) οι μόνιμοι μαύροι κύκλοι κάτω από τα μάτια, το κατα καιρούς έντονο πρήξιμο στο πρόσωπο λες και είχα πάρει καμιά 10αριά κιλά και δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί. Για πιο έντονη τριχοφυία δεν θα το αναφέρω λόγω του ότι ΙΣΩΣ να είχε συμβεί ούτως η άλλως μιας και μικρός στην ηλικία των 17χρ. δεν μπορώ να ξέρω αν έφταιξε το regain. Αυτά εν μέρει ήταν τα εμφανή. Από κει και πέρα κάτι έντονοι πονοκεφάλοι χρόνιοι που ακόμα δεν βρήκα την αιτία και ούτε νομίζω θα την βρώ, κάτι πόνοι στην πλάτη και στο στήθος που επίσης δεν βρίσκω κάποια αιτία ΙΣΩΣ να είναι κ από αυτό, ίσως και όχι. Επίσης μου έχουν πεί ότι περιλαμβάνει και κορτιζόνη σε μικρή ποσότητα. Προσωπικά αν τα γνώριζα αυτά τόοοοτε που το ξεκίνησα, δεν θα το χρησιμοποιούσα ποτέ. Ηδη το έχω μειώσει σε μια φορά την μέρα και στην πορεία θα το πάω μέρα παρά μέρα μέχρι να το κόψω εντελώς. Αν τώρα χάσω και τα μαλλιά που μου έχουν απομείνει...Τι να πω...ας είναι!
 
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

Μαυροι κυκλοι, πρηξιμο, πονοκεφαλοι.. απαπα.. δεν τα θελω εγω αυτα.. θα μεινω σ' αυτα που ειπε ο Λευτερης δηλαδη στο Revivogen Scalp Therapy και το σαμπουαν του , το οποιο λεγετε?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

dimitris1991 είπε:
Μαυροι κυκλοι, πρηξιμο, πονοκεφαλοι.. απαπα.. δεν τα θελω εγω αυτα.. θα μεινω σ' αυτα που ειπε ο Λευτερης δηλαδη στο Revivogen Scalp Therapy και το σαμπουαν του , το οποιο λεγετε?
revivogen shampoo :eek: ;D
 
Απ: 2-3 Ερωτησεις για μια καλη αρχη

5 τελευταια πραγματακια, το Revivogen Scalp Therapy μπορω να το βαζω την νυχτα πριν κοιμιθω και το πρωι να λουζομε και να βαζω κερι? γιατι παιδια καλοκαιρι ειναι και θα κανουμε και τα μπανακια μας.. τα παραγελνω απο το φαρμακειο ετσι δν ειναι? και επειδη κανω καθε μερα μπανιο (και αν αρχιζω να χρησιμοποιω και το Revivogen Scalp Therapy θα τα λουζω και το πρωι οποτε 2 φορες την ημερα) μπορω να χρησιμοποιω 3 φορες την εβδομαδα αυτο το σαμπουαν και τις υπολιπες ενα απλο? οταν βαζω το σαμπουαν ποση ωρα πρεπει να περιμενω πριν ξεπλινω? πειραζει που βαζω μετα conditioner απο super market η παει χαμενο το σαμπουαν?

p.s. συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθοι αλλα τα γραφω πολυ βιαστικα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα