15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Γιατί άμα κάνεις στου Β. θα έχεις και Θεία ΚαραφλοΦώτιση και δε θα εξελιχθει η ΑΑ. Δλδ δε θα χρειάζεσαι φίνα. Ενώ στου Lorenzo, χρειάζεσαι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως ρε παιδιά θέλω να πω κάτι με όλη την καλή διάθεση . Δεν έχω επισκεφτεί ποτέ μου την κλινική του Β. και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον άνθρωπο . Αντιθέτως , είμαι θύμα ανταγωνιστικής του κλινικής με ένα πολύ φτωχό αποτέλεσμα και με λάθος διαχείριση . Αν μου πουν να κρίνω αντικειμενικά έχω δει όντως 3-4 περιστατικά από την κλινική του με πολύ καλά αποτελέσματα και ειλικρινά αν κάποιος μου έλεγε ότι θέλει να κάνει μ.μ αποκλειστικά στην Ελλάδα θα του έλεγα πρώτα να επισκεφτεί αυτόν με τους όποιους αστερίσκους στο μυαλό του , έχουμε συζητήσει πολλάκις .
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι σχέση έχει η κλινική του Β. με το νήμα αυτό . Αυτός ο χώρος στο φόρουμ αφορά ένα consultation που έγινε από τον Lorenzo στο οποίο συμμετείχαν κάποιοι άνθρωποι που μοιραζόνται τις εμπειρίες τους . Για ποιο λόγο σε κάθε συζήτηση για άλλες κλινικές μπαίνουν μέλη και αναφέρουν την παραπάνω κλινική ; Αν θέλουν να υποστηρίξουν τον γιατρό που τους έδωσε ένα καλό αποτέλεσμα γιατί δεν το κάνουν στα νήματα που αφορούν τον γιατρό ;
Και τελικά η οποιαδήποτε σύγκριση ή κουβέντα ανάμεσα σε μία κλινική από τις κορυφαίες στον κόσμο και στην κλινική του Β. σε ποιον κάνει καλό ;
Αν τίθεται δηλαδή θέμα υποστήριξης του γιατρού πιστεύω ότι η οποιαδήποτε σύγκριση σε αυτό το νήμα οδηγεί ακριβώς στο αντίθετο αποτέλεσμα .

Είπαμε. Χαλάει η αγορά. Όταν το κοινό μορφώνεται γίνεται πιο απαιτητικό. Ειδικά αν πεις στα νέα παιδία περιμένετε μερικά χρόνια πριν κάνετε μμ αν δεν θέλετε φίνα, είναι casus belli. Το πρόβλημα εδώ δεν είναι η κλινική του Lorenzo αλλά οι απόψεις του που εισαγάγουν "καινά δαιμόνια".
 

Akis-multi

Well-Known Member
Εγώ θα σε ρωτήσω πως επιτρέπει ο Β. να γίνονται consultation από τέτοια άτομα. Την ευθύνη την φέρει ακέραια αυτός.
Δεν είμαι αντιπρόσωπος του να απαντήσω. Αλλά η κοινή λογική λέει πως όταν θες να πας στο γιατρο πας στο γιατρό. Θα χρειάζεσαι καρδιολόγο και θα κλείσεις να σε δει η γραμματεας επειδή είναι δωρεάν; είμαστε με τα καλά μας; 50-50 μη πω μεγαλύτερη ευθύνη του ασθενή. Μην εθελοτυφλεις επειδή είναι μελη να είσαι αντικειμενικός.
 

aris rokos

Active Member
Φίλε felaini, και απευθυνομαι σε όλους όσους το έχουν κάνει αυτό, γιατί κλείνεις ραντεβού με νοσηλεύτρια του Βεκρη και δε κλείνεις με τον ίδιο το Βεκρή; Επειδή χρεώνει 100€ επίσκεψη; Εσύ πόσο κοστολογείς το κεφάλι σου και κλείνεις με όποια νοσηλεύτρια σου τυχει; Μηδέν ευρώ; Δε σας καταλαβαίνω. Αν είναι κάποιος που δεν έχει πρόβλημα φυσικά και ας κλείσει ραντεβού με νοσηλεύτρια ή γραμματέα και γω μαζί του. Οι υπόλοιποι οι υποψιασμενοι που μετά σας φάνηκε και αντιεπαγγελματικο πως κρίνεστε;
Γιατί μήπως έχει περισσότερη εμπειρία ο Βεκρής από την νοσηλεύτρια, Χειρότερα είναι να σε δει ο Βεκρής !! Τους Πέρασα όλους το καλοκαίρι Όλοι τα ίδια είναι στην Ελλάδα !
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είμαι αντιπρόσωπος του να απαντήσω. Αλλά η κοινή λογική λέει πως όταν θες να πας στο γιατρο πας στο γιατρό. Θα χρειάζεσαι καρδιολόγο και θα κλείσεις να σε δει η γραμματεας επειδή είναι δωρεάν; είμαστε με τα καλά μας; 50-50 μη πω μεγαλύτερη ευθύνη του ασθενή. Μην εθελοτυφλεις επειδή είναι μελη να είσαι αντικειμενικός.

Πέραν του ότι συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, να πω ότι είναι κοινή λογική επίσης να κάνεις εγχείρηση καρδιάς και να περιμένεις να στην κάνει ο καρδιοχειρουργός και όχι οι νοσοκόμες. Με αυτό το σκεπτικό μπερδεύεσαι, θεωρείς ότι αφού οι νοσοκόμες κάνουν τις επεμβάσεις προφανώς θα είναι ικανές να κάνουν και τα consultation, ποιος λοιπόν ο λόγος να δεις τον «γιατρό»;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Harris_G

Well-Known Member
Εγω δε μπορω να καταλαβω (που ειλικρινα δεν εχω κατι με Β. και μπραβο του που αποτελει τιμια λυση για δεδομενα Ελλαδας) γιατι οι υποστηρικτες του γιατι τα εχουν βαλει με ολες τις υπολοιπες κλινικες. Και κυριως γιατι εξαπτονται οταν ερχονται γιατροι σα τον Lorenzo που θεωρειται κορυφαιος κατα γενικη ομολογια και απλα αναλυει το πλανο του (φαρμακα+ΜΜ κλπ).
 

karampalikis

Active Member
ξέρουμε αν ο ίδιος ο Β. κάνει όντως μετρήσεις και τι μετρήσεις κάνει?

Πάντως εγώ που μένω στην επαρχία και πήγα στην κλινική που υπάρχει στην πόλη μου (τον Ιούλιο πήγα) για να δω τι θα μου πούν, με είδαν δύο άτομα ένας άντρας (όχι γιατρός) και μία νεαρή γιατρός (δεν είχε πάρει ακόμη ειδίκευση, καμία σχέση με δερματολόγο). Κατευθείαν ο άντρας περνάει το χέρι του από την δότρια και μου λέει "έχεις καλή δότρια, με 2000g θα γίνεις σαν και εμένα" (έχει περισσότερα μαλλιά από τον Χατζηνικολάου ). Μετά από κάποια λεπτά συζήτησης μου ειπε ότι η τιμή ειναι 3000€ και ότι την γιατρό που θα μου κάνει την μμ θα την δω την ημέρα που θα γίνει η μμ. Με ρώτησε και πότε με βολεύει να γίνει η επέμβαση (η αλήθεια είναι ότι δεν με πίεσε καθόλου για αυτό)

Ειπώθηκαν πολλά που δεν μου άρεσαν αλλά αυτό που μου είχε κάνει περισσότερη εντύπωση είναι ότι ενώ επέμενα να μου κάνουν μετρήσεις, ο άντρας όλο μου έλεγε "τι να τις κάνεις τις μετρήσεις, αφού στο λέω εγώ έχεις καλή δότρια, έχω δει τόσα κεφάλια". Συνέχισα να επιμένω και μου λέει "αν θες,να πάρω τηλ την δερματολόγο να έρθει να σε δει αλλά δεν πρόκειται να σου πει τίποτα το διαφορετικό". Καλά του είπα δεν πειράζει και έφυγα.
Δηλαδή κάποιος που μένει στην επαρχία θα πρέπει να πάει στην Αθήνα να τον δει ο Β. και βέβαια να δώσει αρκετα €€? Δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος να κάνει μετρήσεις και στις κλινικές εκτός Αθήνας, έστω και επι πληρωμή?

Τώρα που το θυμήθηκα, κάτι μου είπε για τζελ φιναστερίδης αλλά μόλις του είπα όχι, μου είπε εντάξει.

Από ότι έχω δει στο φόρουμ η κλινική του έχει αρκετά καλά οτελέσματα, κάποιες νοσηλεύτριες έχουν καλό χέρι. Επαγγελματισμό δεν έχει. Εγω πάω σίγουρα για NW6 (έχω διάχυτη αραίωση στο πάνω μέρος, ίσως DUPA) αν είχα κάνει την μμ, ακόμα και αν ήταν επιτυχημένη, σε μερικά χρόνια θα χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο.
 

mimis

Member
Φίλε felaini, και απευθυνομαι σε όλους όσους το έχουν κάνει αυτό, γιατί κλείνεις ραντεβού με νοσηλεύτρια του Βεκρη και δε κλείνεις με τον ίδιο το Βεκρή; Επειδή χρεώνει 100€ επίσκεψη; Εσύ πόσο κοστολογείς το κεφάλι σου και κλείνεις με όποια νοσηλεύτρια σου τυχει; Μηδέν ευρώ; Δε σας καταλαβαίνω. Αν είναι κάποιος που δεν έχει πρόβλημα φυσικά και ας κλείσει ραντεβού με νοσηλεύτρια ή γραμματέα και γω μαζί του. Οι υπόλοιποι οι υποψιασμενοι που μετά σας φάνηκε και αντιεπαγγελματικο πως κρίνεστε;
Σιγά μην δώσουμε του βεκρη 100 ευρω..100 σύκα θα του δώσουμε!ήρθε ο κορυφαίος τσάμπα..Και μιλάμε για βεκρη..α ρε για λύπηση είστε!!!
 

geeorgee

Active Member
Εχουμε που εχουμε την πικρα μας οσοι δε μας δεχτηκε αφηστε τουλαχιστον να γραψει καμια εμπειρια οποιος ηταν εκει περα μηπως μαθουμε και κατι χρησιμο γιατι ετσι οπως παμε θα φτασει 100 σελιδες το topic για να διαβαζουμε για το Βεκρη και τις νοσηλευτριες της ahc
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Πέραν του ότι συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, να πω ότι είναι κοινή λογική επίσης να κάνεις εγχείρηση καρδιάς και να περιμένεις να στην κάνει ο καρδιοχειρουργός και όχι οι νοσοκόμες. Με αυτό το σκεπτικό μπερδεύεσαι, θεωρείς ότι αφού οι νοσοκόμες κάνουν τις επεμβάσεις προφανώς θα είναι ικανές να κάνουν και τα consultation, ποιος λοιπόν ο λόγος να δεις τον «γιατρό»;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εσύ ο ίδιος έχεις δηλώσει στο παρελθόν πως πρακτικά δεν είναι αδύνατο να εκπαιδευτεί κάποιος και να κάνει μεταμοσχεύσεις χωρίς να είναι γιατρός. Τέλος πάντων είπες το πιο ακραίο παράδειγμα με τον καρδιοχειρουργό αλλά ο καθένας για να υπερασπιστεί τη θέση του τα χρησιμοποιεί όπως θέλει. Ότι θέματα και να έχει ο καθένας η μμαλλιων θεωρείται αισθητική επέμβαση μη το ξεχνάς.
 

tasos33

Well-Known Member
Εχεις χασει την μπαλλα πραγματικα, αστο ρε συ ακη μη το μπλέκεις. Ασε να εξελιχθει το νήμα, εχει ενδιαφέρον



Εσύ ο ίδιος έχεις δηλώσει στο παρελθόν πως πρακτικά δεν είναι αδύνατο να εκπαιδευτεί κάποιος και να κάνει μεταμοσχεύσεις χωρίς να είναι γιατρός. Τέλος πάντων είπες το πιο ακραίο παράδειγμα με τον καρδιοχειρουργό αλλά ο καθένας για να υπερασπιστεί τη θέση του τα χρησιμοποιεί όπως θέλει. Ότι θέματα και να έχει ο καθένας η μμαλλιων θεωρείται αισθητική επέμβαση μη το ξεχνάς.
 

giannis1991

Well-Known Member
@Akis-multi τωρα συγνωμη φιλε αλλα μαλλον εσυ δεν θελεις να δεις καποια πραγματα...ειναι δυνατον να θεωρεις τον εαυτο σου καλο και αξιοπιστο γιατρο και να αφηνεις στο ονομα σου να κοιταει ο οποιοςδηποτε αλλος τον ασθενη περα απο σενα???και τον δικαιολογεις κιολας(λες και ξερεις κιολας τι παιχτηκε με την συγκεκριμενη περιπτωση!!) οτι ο ασθενης δεν ηθελε να του δωσει τα 100 ευρω και για ''τιμωρια'' δεν θα μπορουσε να δει την μεγαλειοτητα του Βεκρη αλλα καποια ασχετη...να στο πω και αλλιως ομως...ο σοβαρος γιατρος θα ελεγε φιλαρακι αυτη ειναι η πολιτικη μου...αν δεν θες να πληρωσεις δεν σε αναλαμβανω...αλλιως θα ακολουθησεις το δικο μου πρωτοκολλο...
 

ntthanos

Active Member
Και εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω τον cvial με την οργάνωση και γενικος με την όλη διαδικασία. Τώρα όσο αφορά τον γιατρό όντως μου έκανε εντύπωση το ποσό φυσικό ήταν το αποτέλεσμα του!!! Άψογος επαγγελματιας μου ανάλυσε το θέμα μου και με κάλυψε στο 100%.
 

Akis-multi

Well-Known Member
@Akis-multi τωρα συγνωμη φιλε αλλα μαλλον εσυ δεν θελεις να δεις καποια πραγματα...ειναι δυνατον να θεωρεις τον εαυτο σου καλο και αξιοπιστο γιατρο και να αφηνεις στο ονομα σου να κοιταει ο οποιοςδηποτε αλλος τον ασθενη περα απο σενα???και τον δικαιολογεις κιολας(λες και ξερεις κιολας τι παιχτηκε με την συγκεκριμενη περιπτωση!!) οτι ο ασθενης δεν ηθελε να του δωσει τα 100 ευρω και για ''τιμωρια'' δεν θα μπορουσε να δει την μεγαλειοτητα του Βεκρη αλλα καποια ασχετη...να στο πω και αλλιως ομως...ο σοβαρος γιατρος θα ελεγε φιλαρακι αυτη ειναι η πολιτικη μου...αν δεν θες να πληρωσεις δεν σε αναλαμβανω...αλλιως θα ακολουθησεις το δικο μου πρωτοκολλο...
Φίλε Γιάννη δεν δικαιολόγησα κανένα, θεώρησα αδικαιολόγητο τον ασθενή που κλείνει ραντεβού με γραμματέα και περιμένει να πάρει από αυτη γνώμη γιατρού ως δια μαγείας. Καλή καρδιά δε χρειάζεται να συμφωνούμε.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Ρε Τσίπρα, Μητσοτάκη,αριστερά,δεξιά,αναρχικούς, φασίστες, ολυμπιακούς ,παναθηναικους,παοκτζηδες,βορειους,νότιους,μισθόυς 400€,βεκρηδες,dh1,σκυλαδικα ,λουλούδια,διακοπές με δανεικά και σουβλάκι με τζατζίκι...
Μέχρι εκεί.-
 
Τελευταία επεξεργασία:

naruto

Well-Known Member
Λεβέντες μου τα πράγματα είναι απλά. Όποιος έχει ΑΑ ,κατά 90% η αλωπεκία δεν σταματάει ποτέ .Για όσο ζει κ αναπνέει θα χανεί μαλλιά. Από πάνω,από τα πλάγια, από πίσω,από παντού .
Δεν υπάρχει το " Α έφτασα τα 45,ότι ήταν να χάσω το έχασα "
Λάθος φίλε μου,θα συνεχίσεις να χάνεις για πάντα. Ελάχιστοι είναι αυτοί που την σκαπουλαρωνουν με ενα Nw 4 πχ
Το χω ξαναπεί ,ο παππούς Nw0 μέχρι τα 45,τώρα στα 70 είναι Nw 5.

Αν θες να έχεις μαλλιά ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ η φίνα είναι μονόδρομος. Τέλος.

Από εκεί κ πέρα υπάρχουν pattern ,όπως του φίλτατου @dimitris50423 ή του @alexandros _athens που τους παίρνει για μεταμόσχευση χωρίς φίνα. Γιατί απλούστατα και να συνεχιστεί η καράφλα προς τα πίσω,τουλάχιστον θα έχει μια normal εικόνα.
Οι υπόλοιποι που πάνε και κάνουν μεταμόσχευση για κροραφους ,hairline η και μόνο στο κραουν ,σε μερικά χρόνια χωρίς φίνα θα είναι σαν σκακιέρα το κεφάλι τους.
Δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι θέλει στο κεφάλι του .Πρέπει όμως να είναι πλήρως συνειδητοποιημένος και ενημερωμένος για να αποφασίσει σωστά.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
CVIAL:
Και πολύ ασχολήθηκες.
Είναι θέμα βιολογίας και ιστορίας.
Δεν είμαστε για τίποτα καλύτερο.
Δεν μπορείς να τα βάλεις με το Ελληνικό DNA.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα