10 χρονια θεραπεια - Έναρξη Avodart 0.5

Marios1982

Well-Known Member
Δεν υπάρχει λόγος πανικού. Και σε μένα που η χερλάιν είναι απο τα δυνατά μου σημεία, όταν το γύρισα σε ντούτα άδειασε σε μεγάλο βαθμό που είπα οτι μάλλον έκανα μακακία... Όταν ήρθε ο 6ος 7ος μήνας κατάλαβα οτι το οτι άδειασα ήταν απο τα καλύτερα σημεία καθώς μετά η ανηφόρα δεν έχει σταματήσει και είμαι στον 9ο μήνα. Δυστυχώς όπως έχω πεί, "θα γίνει χειρότερα πριν γίνει καλύτερα". Η αδύνατη τρίχα που αναφέρεις, μάλλον δεν έχεις κουρευτεί ακόμα ή δεν τα έχεις πάρει τόσο κοντά για να ξεφορτωθείς τα παλιά μαλλιά που είναι λεπτότερα .
Δηλαδή παρότι ήσουν σε φίνα έγινε shedding πάλι;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Thanos92

Active Member
Εγώ βρε παιδιά που από αύριο μπαίνω 4ο μήνα καθαρά μόνο Ντουτα δεν έχω δει καμία διαφορά, απεναντίας έχω γίνει πολύ χειρότερα, ακόμα περισσότερο μαλακα μαλλιά, αραιά μπροστά περισσότερο, οι κροταφοι έχουν μπει κι άλλο μεσα και αναγκάζομαι να τριμαρω την hairline για να "φαίνεται" πιο νορμαλ . Η τριχόπτωση είναι ελαφρώς μειωμένη ( κάνοντας καθημερινή 1.25 χρήση φιναστεριδης από 12-9-2018 έως 14-1-2023 με προσθήκη μία φορά την εβδομάδα ντουτας το 2020 για ένα 7μηνο, το 2021 πάλι κοντά στους 5-6 μήνες και το 2022 από Μάιο έως Αύγουστο περιστασιακή χρήση δηλαδή 1 χάπι μία φορά την εβδομάδα περισσότερο ως επιπλέον αγωγή γιατί είχε εμφανιστεί λιπαρότητα στο πρόσωπο αλλά και είχα περιέργως αυξημένα shedding phases και έτσι την ξεκίνησα σαν επιπλέον "όπλο" επηρεασμένος από Haircafe / Kevin Mann, MorePlates). Ελπίζω σύντομα όσο φτάνω προς το καλοκαίρι με μόνο αυτήν ως θεραπεία 4 φορές την εβδομάδα να αλλάξει κάτι διαφορετικά δεν βλέπω να αλλάζει κάτι ( ήμουν σχεδόν 2 μήνες Ιανουάριο - μέσα Φεβρουαρίου με κάθε μέρα λήψη 7/24 )
Η φίνα έκανε τίποτα μόνης της ?
 

thatcher

Active Member
Η φίνα έκανε τίποτα μόνης της ?
Ναι είχα την καλύτερη δυνατή εικόνα τρίχας ( πάχυνση, κλείσιμο δεξιού κροταφου, δοτρια δυνατή ) αρχές 2019 (Φεβρουάριος) έως και Καλοκαίρι 2020.

@orange Εφόσον εντοπισες, ένιωσες την τρίχα σε καλύτερη μοίρα απ'αυτή που θυμάσαι, δουλεύει. Στη φωτογραφία φαίνεται πάντως να έχεις ορατή βελτίωση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thanos92

Active Member
Ναι είχα την καλύτερη δυνατή εικόνα τρίχας ( πάχυνση, κλείσιμο δεξιού κροταφου, δοτρια δυνατή ) αρχές 2019 (Φεβρουάριος) έως και Καλοκαίρι 2020.

@orange Εφόσον εντοπισες, ένιωσες την τρίχα σε καλύτερη μοίρα απ'αυτή που θυμάσαι, δουλεύει. Στη φωτογραφία φαίνεται πάντως να έχεις ορατή βελτίωση
και μετά το καλοκαιρι του 2020 τι εγινε?
 

Konstantinos_00

Active Member
Ναι είχα την καλύτερη δυνατή εικόνα τρίχας ( πάχυνση, κλείσιμο δεξιού κροταφου, δοτρια δυνατή ) αρχές 2019 (Φεβρουάριος) έως και Καλοκαίρι 2020.

@orange Εφόσον εντοπισες, ένιωσες την τρίχα σε καλύτερη μοίρα απ'αυτή που θυμάσαι, δουλεύει. Στη φωτογραφία φαίνεται πάντως να έχεις ορατή βελτίωση
Το ίδιο που έγινε και σ' έμενα... Ένα διάστημα peak αποτελεσμάτων, περίπου 8 μήνες στην περίπτωσή μου και μετά η κατηφόρα....
 

Konstantinos_00

Active Member
Εγώ βρε παιδιά που από αύριο μπαίνω 4ο μήνα καθαρά μόνο Ντουτα δεν έχω δει καμία διαφορά, απεναντίας έχω γίνει πολύ χειρότερα, ακόμα περισσότερο μαλακα μαλλιά, αραιά μπροστά περισσότερο, οι κροταφοι έχουν μπει κι άλλο μεσα και αναγκάζομαι να τριμαρω την hairline για να "φαίνεται" πιο νορμαλ . Η τριχόπτωση είναι ελαφρώς μειωμένη ( κάνοντας καθημερινή 1.25 χρήση φιναστεριδης από 12-9-2018 έως 14-1-2023 με προσθήκη μία φορά την εβδομάδα ντουτας το 2020 για ένα 7μηνο, το 2021 πάλι κοντά στους 5-6 μήνες και το 2022 από Μάιο έως Αύγουστο περιστασιακή χρήση δηλαδή 1 χάπι μία φορά την εβδομάδα περισσότερο ως επιπλέον αγωγή γιατί είχε εμφανιστεί λιπαρότητα στο πρόσωπο αλλά και είχα περιέργως αυξημένα shedding phases και έτσι την ξεκίνησα σαν επιπλέον "όπλο" επηρεασμένος από Haircafe / Kevin Mann, MorePlates). Ελπίζω σύντομα όσο φτάνω προς το καλοκαίρι με μόνο αυτήν ως θεραπεία 4 φορές την εβδομάδα να αλλάξει κάτι διαφορετικά δεν βλέπω καμιά άλλη ελπίδα ( ήμουν σχεδόν 2 μήνες Ιανουάριο - μέσα Φεβρουαρίου με κάθε μέρα λήψη 7/24 )
Τα ίδια που γίνονται/έγιναν και σ' έμενα.... Μειωμένο "δήθεν" shedding, αλλά το miniaturization στο Θεό! Τρίχα κλωστή, μαλακή και σαν τηγανισμένη...Πυκνότητα ανύπαρκτη. Όπως είναι και τώρα δηλαδή, γιατί ό,τι και να δοκιμάζω δεν.... Το miniaturization είναι αυτό που καταστρέφει τα πάντα, ανεξαρτήτως shedding..Στο peak των αποτελεσμάτων μου με φίνα, όπως είπα, έβλεπα ένα λογικό shedding, αλλά δεν άδειαζα και η τρίχα μου προσπαθούσε σε κάθε shed να γίνει καλύτερη, όσο μπορούσε...
 

dlazaros

Well-Known Member
Δηλαδή παρότι ήσουν σε φίνα έγινε shedding πάλι;
Ναι, και σε σημεία που δεν είχαν πέσει τρίχες με την φίνα. Κάνει την δουλειά της η ντούτα, αμα δεν την σταματήσουμε και δεν αρχίζουμε τις περίεργες αλλαγές και διάφορες δοκιμές με μινοξιδίλες και τοπικές αλοιφές ταυτόχρονα.

Το ίδιο που έγινε και σ' έμενα... Ένα διάστημα peak αποτελεσμάτων, περίπου 8 μήνες στην περίπτωσή μου και μετά η κατηφόρα....
Είσαι ο ορισμός της αισιοδοξίας στα περισσότερα σου πόστ...
 

bobby

Well-Known Member
Ναι, και σε σημεία που δεν είχαν πέσει τρίχες με την φίνα. Κάνει την δουλειά της η ντούτα, αμα δεν την σταματήσουμε και δεν αρχίζουμε τις περίεργες αλλαγές και διάφορες δοκιμές με μινοξιδίλες και τοπικές αλοιφές ταυτόχρονα.


Είσαι ο ορισμός της αισιοδοξίας στα περισσότερα σου πόστ...
:p:p:p:p Για το «ορισμός της αισιοδοξίας»…….
 

thatcher

Active Member
Δηλαδή παρότι ήσουν σε φίνα έγινε shedding πάλι;
ναι είχε γίνει συχνά βέβαια τότε δεν έχανε την πυκνοτητα της η τρίχα. Δεν αλλάζω ακόμη τίποτα έως τέλος Ιουνίου , ε αν δε δω καμία θετική εξέλιξη θα τα σταματησω όλα και θα κοιτάξω για σύστημα όπως ο James.
Τα ίδια που γίνονται/έγιναν και σ' έμενα.... Μειωμένο "δήθεν" shedding, αλλά το miniaturization στο Θεό! Τρίχα κλωστή, μαλακή και σαν τηγανισμένη...Πυκνότητα ανύπαρκτη. Όπως είναι και τώρα δηλαδή, γιατί ό,τι και να δοκιμάζω δεν.... Το miniaturization είναι αυτό που καταστρέφει τα πάντα, ανεξαρτήτως shedding..Στο peak των αποτελεσμάτων μου με φίνα, όπως είπα, έβλεπα ένα λογικό shedding, αλλά δεν άδειαζα και η τρίχα μου προσπαθούσε σε κάθε shed να γίνει καλύτερη, όσο μπορούσε...
Δεν ξέρω γιατί εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει τίποτε άλλο εκτός από φινα, ντουτα, κετοκοναζολη (2-3 φορές την εβδομάδα).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα