ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

$$$

New Member
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12126069

Οι ασθενείς χωρίστηκαν σε δύο ομάδες
1 - ομάδα χυμό κρεμμυδιών
2 - Νερό βρύσης

αποτελέσματα ομαδα 1
Σε τέσσερις εβδομάδες, επανεμφάνιση της τριχοφυίας παρατηρήθηκε σε 17 ασθενείς (73,9%), και, σε έξι εβδομάδες, το re-growth τρίχας παρατηρήθηκε σε 20 ασθενείς (86,9%) και ήταν σημαντικά υψηλότερη στους άνδρες (93,7%) σε σύγκριση με γυναίκες (71,4%)

αποτελέσματα ομαδα 2
επανεμφάνιση της τριχοφυίας ήταν εμφανής μόνο σε 2 ασθενείς (13%) σε 8 εβδομάδες θεραπείας .
2 ασθενεις με την ιδέα βγάλανε μαλλιά ... η δύναμη τις πιστης :grandpa: :D :D :D


μετά τα εντυπωσιακά αποτελέσματα τις ερευνας έψαξα λίγο σε forum αν το δοκίμασε κανεις και βρήκα αυτό
http://www.hairloss-reversible.com/discus/messages/7/767.html?1272467583
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

Ωραίο ποστ και ενδιαφέρον $$$ ο χυμός κρεμμυδιού είναι ένα συστατικό που με απασχολεί και τον θεωρώ ιδιαίτερα ευεργετικό για διάφορα μεταξύ αυτών και το regrowth δεν το έχω ψάξει περαιτέρω βέβαια αλλά κάτι παίζει μ αυτό............
ίσως μας δώσει τροφή για περαιτέρω googlική έρευνα

βέβαια ένα καλό ερώτημα είναι η διατήρησή του και η μυρωδιά και να εφαρμοστεί σε λοσιόν.........

εδώ στα σχόλια απο κάτω έχει πολά που περιγράφουν οτι πραγματικά δουλέυει....

http://www.ukmedix.com/hair-loss/hair-loss-minoxidil-propecia-onion.cfm

οι ποιο πολλοί αναφέρονται σε alopecia areata βέβαια που ίσως έχει διαφορετικό λόγω απο την ΑΑ αλλά καλό θα ήταν να ψαχτεί....

http://www.hairsite.com/hair-loss/forum_entry-id-53320-page-0-category-3-order-last_answer.html

και κάτι άλλο είναι εξαιρετική πηγή θείου......

και άλλο ένα ενδιαφέρον άρθρο...

http://www.34-menopause-symptoms.com/onion-juice-may-reverse-hair-loss.htm
 

$$$

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

xDante είπε:
Ωραίο ποστ και ενδιαφέρον $$$ ο χυμός κρεμμυδιού είναι ένα συστατικό που με απασχολεί και τον θεωρώ ιδιαίτερα ευεργετικό για διάφορα μεταξύ αυτών και το regrowth δεν το έχω ψάξει περαιτέρω βέβαια αλλά κάτι παίζει μ αυτό............
ίσως μας δώσει τροφή για περαιτέρω googlική έρευνα

ερευνα ali να βρούμε δεν παίζει έψαξα παντού :-X οι φαρμακευτικές δεν δίνουνε ούτε 1$ δολάριο για μια τέτοια ερευνα και ο λόγος είναι επειδή δεν μπορεί να πατενταριστεί το κρεμμύδι η ο χυμός του ;D

xDante είπε:
εδώ στα σχόλια απο κάτω έχει πολά που περιγράφουν οτι πραγματικά δουλέυει....

http://www.ukmedix.com/hair-loss/hair-loss-minoxidil-propecia-onion.cfm
μάλιστα :eek:
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

Ψήστο να ετοιμάσεις φωτο-θεραπεία για όλους μας. Να δούμε επιτέλους τί γίνεται :D
 

VAMPIRIA

Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

χμμμμμμμμμμμμμμμμμ.......................... μαλιστα............................. :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch,
εγω μετα απο 1.5 χρονο regain, revivogen και proscar δεν ειδα αποτελεσμα ετσι τα σταματισα, βασικα το μονο που ειδα ητανε παρενεργειες απο το proscar ετσι τα σταματησα ολα :( :( :(
Εχει περασει περιπου ενας χρονος και δεν εχω βαλει κατι στα μαλλια μου και λογο του xDate ασχοληθηκα με την κανελα ετσι και εβαλα κανελα στο emu το αφησα 1-2 μερα και το εβαλα στα μαλλια μου 2 ωρες πριν λουστω, το αποτελεσμα ητανε σιγουρα καλο δεν ξερω αν μπορει να βγαλει καποιος μαλλια απο την κανελα, λεω αυτο που ειδα και μονο με μια χρηση τα μαλλια μου ζωντανεψαν, τα νιωθω γερα και λαμπουν!!!!!!
Λεω να αρχισω να βαζω και κρεμμυδι (να αλλαξει λιγο και η ψυχολογια μου) αλλα πως?
να το κανω χυμο? :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

κρεμμυδι στο μπλεντερ και μετα στραγγισμα με σουρωτηρι του τσαγιου :D
θα την παλεψετε με την μυρωδια ομως?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

παιδια η μυρωδια δε παλευετε πχ η δικια μου με ειχε σε αποσταση ;D βεβαια εγω ειμαι πιο ανωμαλλος διοτι εβαλα κρεμμυδι κ σκορδο μαζι :tease: .
 

VAMPIRIA

Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

Μανααααααααααααααααα... παρε μου απο την λαικη 1 κιλο κρεμμυδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
 

VAMPIRIA

Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

σημερα εβαλα κρεμμυδι μετα απο 2 ωρες λουστηκα ολα καλα δεν μυριζει κρεμμυδιλα, σημερα ηρθε και το υπεροξείδιο του υδρογόνου 35% και για να κανουμε σωστη δουλεια αγορασα και συσκευή απόσταξης νερού.
 

VAMPIRIA

Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

απ'οτι διαβασα 1 μερος υπεροξείδιο του υδρογόνου 35% και 11 νερο μας κανει 3% υπεροξείδιο του υδρογόνου (οξυζενε)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

VAMPIRIA είπε:
απ'οτι διαβασα 1 μερος υπεροξείδιο του υδρογόνου 35% και 11 νερο μας κανει 3% υπεροξείδιο του υδρογόνου (οξυζενε)

πολύ σωστά ....

το κρεμμύδι το δοκίμασα και εγώ πολύ ωραία αίσθηση το μαλί μετά την εφαρμογή και όπως λέει και ο φίλος δεν βρωμάει μετά το λούσιμο.....
 

$$$

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

8 μέρες κρεμμυδάκι και τις 3 τελευταίες μέρες δεν πέφτει τρίχα ??? πολύ δύναμη :angel: μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω gt είναι ψιλόφρίκη η φάση με τα κρεμμύδια :-X ελπίζω να συνεχίσει έτσι :worshipper
 

tatini

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

έχεις σκεφτεί να προσθέσεις και καμια ελίτσα, ντοματούλα και λίγη ρίγανη;
 

$$$

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

Blindfold είπε:
έχεις σκεφτεί να προσθέσεις και καμια ελίτσα, ντοματούλα και λίγη ρίγανη;

pooo φιλαράκι μου άνοιξες τα ματια αύριο έφυγα super market να πάρω ελιές ριγανη κτλ :-* είσαι μεγάλο αλάνι βοήθησες το θέμα να ανεβεί επίπεδο ;D blind αν θυμάμαι καλά εγγραφες ότι κανεις δαχτυλική εξέταση στον προστάτη για να τσεκάρεις το μέγεθος του και θα ήθελα να σε ρωτήσω αν βάζεις και βαζελίνη? :eek: η στεγνά? ???
 

tatini

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

στεγνά, στεγνά, γιατί η βαζελίνη μειώνει την τριβή και χάνεις στην αίσθηση
 

$$$

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

Blindfold είπε:
στεγνά, στεγνά, γιατί η βαζελίνη μειώνει την τριβή και χάνεις στην αίσθηση

ευχαριστώ αλάνι m για την άμεση απάντηση :-* αν και δεν θα μου χρειαστεί σε αυτή τι φάση .. με κρεμμύδια και ελιές δεν χρειάζεται να βάζω δαχτυλάκια ;D αλλα αν κάποια στιγμή πάρω φίνα θα ξέρω πως να έλεγχο το προστάτη μου ΣΤΕΓΝA ;) 8)
φιλε μου ο προστάτης σου τώρα με τιn φίνα τι μέγεθος έχει ? σαν ελιά ? η σαν κουκούτσι ελιας? :p
 

tatini

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

κοίταξε, επειδή βλέπω πού το πας, ο προστάτης μου έχει επανέλθει σε μέγεθος και οι στύσεις μου είναι καλύτερες από ποτέ, αλλά ας μη συζητήσουμε περισσότερες λεπτόμερειες εδώ και δίνουμε δικαιώματα και μας λένε και γκέτσηδες, στείλε μου σε πμ το τηλέφωνό σου και θα τα βρούμε :amour: :-* :amour: :-* :amour: :-* :amour:
 

tatini

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

(θα σου φτιάξω και μια χωριάτικη πριν με μπόλικο κρεμμύδι για να γουστάρεις, χωρίς αγγούρι όμως, αυτό θα το κρατήσω για μένα)
 

$$$

New Member
Απ: ώρα για ματζούνια - κρεμμύδι

Blindfold είπε:
κοίταξε, επειδή βλέπω πού το πας,
ο προστάτης μου έχει επανέλθει σε μέγεθος και οι στύσεις μου είναι καλύτερες από ποτέ, αλλά ας μη συζητήσουμε περισσότερες λεπτόμερειες εδώ και δίνουμε δικαιώματα και μας λένε και γκέτσηδες, στείλε μου σε πμ το τηλέφωνό σου και θα τα βρούμε :amour: :-* :amour: :-* :amour: :-* :amour:
τι έγινε δεν αντέχεις άλλο εδώ? :(
κρίμα :( και σε είδα μπήκες φορτσάτος στο θέμα να το παίξεις έξυπνος αλλα έφαγες ήττα :tease: :D :D :D :D :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα