φυτική λακ

peter13

Member
Καλησπέρα ,καποιος είχε ποσταρει κάποια στιγμή μια φυτική λακ από φαρμακείο,εχετε καμια υποψην σας?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Ναι τη phytolaque μισοτιμής από σκρουτζ:


Καταπληκτική σε όλα. Ανακάλυψη του Γιώργου στο νήμα του mane.
 

peter13

Member
αυτήν έψαχνα!!θυμόμουν ότι ήταν στο νήμα του mane αλλα δεν το έβρισκα,μπορεις να μου στείλεις τον σύνδεσμο του νήματος?
 

nino24

Member
Ρε παιδιά, με αφορμή αυτό, υπάρχει καμία λακ που μπορεί να χρησιμοποιηθεί τον πρώτο μήνα της μ.μ; Φαντάζομαι όχι αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Εννοείται δεν μιλάμε για τις πρώτες ημέρες και αναφέρομαι σε περιπτώσεις που λόγω δουλειάς θέλουμε να καλύψουμε το θέμα με τα πίσω μαλλιά και να μην τα πάρει ο αέρας με το πρώτο φύσημα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ναι τη phytolaque μισοτιμής από σκρουτζ:


Καταπληκτική σε όλα. Ανακάλυψη του Γιώργου στο νήμα του mane.
αμα βαλουμε τη φυτικη λακ μετα για να εφαρμοσουμε regaine ή αλλη τοπικη λοσιον θα πρεπει σιγουρα να λουστουμε πρωτα ε, αλλιως μπορει να μην απορροφηθει καλα η λοσιον..ετσι δεν ειναι ;
 

mic6

Well-Known Member
αμα βαλουμε τη φυτικη λακ μετα για να εφαρμοσουμε regaine ή αλλη τοπικη λοσιον θα πρεπει σιγουρα να λουστουμε πρωτα ε, αλλιως μπορει να μην απορροφηθει καλα η λοσιον..ετσι δεν ειναι ;
Η ρουτίνα η δική μου λέει λούσιμο κάθε βράδυ, στέγνωμα και regain αφρό σε καθαρό κεφάλι που δρα όλο το βράδυ.

Το επόμενο πρωί ανάλογα που θα πάω και με ποιους παίζω με λακ και άλλα προϊόντα τα οποία διώχνω κάθε βράδυ στο λούσιμο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Η ρουτίνα η δική μου λέει λούσιμο κάθε βράδυ, στέγνωμα και regain αφρό σε καθαρό κεφάλι που δρα όλο το βράδυ.

Το επόμενο πρωί ανάλογα που θα πάω και με ποιους παίζω με λακ και άλλα προϊόντα τα οποία διώχνω κάθε βράδυ στο λούσιμο.
εντάξει αφου βάζεις μια φορα το βράδυ regaine βολευει η λακ...
εγω πχ λούζομαι καθε πρωι....βάζω μεσημερι regaine και το βράδυ revivogen που έχω ένα μηνα που το ξεκινησα...οποτε αμα βάζω κ λακ το πρωι θα πρεπει να λούζομαι 2 φορες τη μερα...κ δεν ξέρω αν ειναι κ καλο αυτο να λουζομαι τόσο πολυ..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η ρουτίνα η δική μου λέει λούσιμο κάθε βράδυ, στέγνωμα και regain αφρό σε καθαρό κεφάλι που δρα όλο το βράδυ.

Το επόμενο πρωί ανάλογα που θα πάω και με ποιους παίζω με λακ και άλλα προϊόντα τα οποία διώχνω κάθε βράδυ στο λούσιμο.
Κανουμε ακριβως το ιδιο προγραμα ... κ γω το χω γυρισει καθε βραδυ μινοξ κ καθε πρωι μανε κ λακ ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Κανουμε ακριβως το ιδιο προγραμα ... κ γω το χω γυρισει καθε βραδυ μινοξ κ καθε πρωι μανε κ λακ ....
ειναι ασφαλη ομως αυτα σε μορφη spray; θελω να πω μηπως δεν αφηνουν τον θυλακα να αναπνεει κ ετσι επιταχύνεται η τριχόπτωση (ειδικα για καθημερινη χρήση) ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
ειναι ασφαλη ομως αυτα σε μορφη spray; θελω να πω μηπως δεν αφηνουν τον θυλακα να αναπνεει κ ετσι επιταχύνεται η τριχόπτωση (ειδικα για καθημερινη χρήση) ;
Μα το κεφαλι αναπνέει καθε μερα 8-12 ωρες το 24ωρο αναλογως ποσο αργα γυρνας σπιτι σου ... εγω προσωπικα υπαρχουν κ μερες που δεν βαζω οταν κανω εξόδους λίγη ωρα απ το σπιτι ... η τριχόπτωση δεν επιρεαζεται απ αυτα. Η κληρονομικότητα ειναι το Α κ το ω. Απο κει κ περα η μείωση η το κόψιμο μινοξ πιστευω κανει ζημια ....
 

manly_Man

Well-Known Member
Μα το κεφαλι αναπνέει καθε μερα 8-12 ωρες το 24ωρο αναλογως ποσο αργα γυρνας σπιτι σου ... εγω προσωπικα υπαρχουν κ μερες που δεν βαζω οταν κανω εξόδους λίγη ωρα απ το σπιτι ... η τριχόπτωση δεν επιρεαζεται απ αυτα. Η κληρονομικότητα ειναι το Α κ το ω. Απο κει κ περα η μείωση η το κόψιμο μινοξ πιστευω κανει ζημια ....
βεβαια η κληρονομικοτητα θα καθορισει που θα φτάσει το pattern σου, απλα αμα κάνεις καταχρηση σε προιοντα styling και εχεις ΑΓΑ τοτε πιστευω θα επιταχυνθει η τριχόπτωση εστω κ λιγο...ενω σε καποιον που δεν έχει ΑΓΑ δεν θα του προκαλουσαν τριχόπτωση.
 
Μπλουζα