σμηγματορροϊκή δερματίτιδα?

gianniskritikos

New Member
Παιδια καποιος να ειναι σιγουρος να μου απαντησει..... γιατι καιρος ειναι να αρχισω μινοχ.....και εχω ΣΔ υπιου βαθμου λογο καθημερινου λουσιματος αμα το αφισο το μαλλι αλουστο 2 μερες γεμισα ..... εμενα η ΣΔ ειναι καθαρα απο λιπαροτιτα λιπον.......η μινοχ σε αφρο δημιουργει προβλημα στην ΣΔ διοτι στο φορουμ ακουγετε αυτο το πραγμα για την μινοχ λογο προπ που εχει επεκτεινει το προβλημα νομιζω ειχα διαβασει εδω μεσα οτι ο αφρος δεν εχει.... ετσι ειχα αποφασισει σε αφρο .....Αν καποιος ειναι σιγουρος να μου απαντισει αν ιη μινοχ σε μορφη αφρου επιρεαζει την ΣΔ? ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos είπε:
Παιδια καποιος να ειναι σιγουρος να μου απαντησει..... γιατι καιρος ειναι να αρχισω μινοχ.....και εχω ΣΔ υπιου βαθμου λογο καθημερινου λουσιματος αμα το αφισο το μαλλι αλουστο 2 μερες γεμισα ..... εμενα η ΣΔ ειναι καθαρα απο λιπαροτιτα λιπον.......η μινοχ σε αφρο δημιουργει προβλημα στην ΣΔ διοτι στο φορουμ ακουγετε αυτο το πραγμα για την μινοχ λογο προπ που εχει επεκτεινει το προβλημα νομιζω ειχα διαβασει εδω μεσα οτι ο αφρος δεν εχει.... ετσι ειχα αποφασισει σε αφρο .....Αν καποιος ειναι σιγουρος να μου απαντισει αν ιη μινοχ σε μορφη αφρου επιρεαζει την ΣΔ? ευχαριστω

Πάρε αυτήν την μινοξιδιλη http://shop.genhair.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=1&zenid=56e6de954ef2b664015bfc5cdebd3baa
Μπάνιο καθε μέρα φυσικά.
Εγω το fungoral και το libroman(το ίδιο ειναι)
Το χρησιμοποιω καθε μέρα,σε αντίθεση με ότι κάνουν οι ποιο πολλοί βάζω στο μαλλι δέκα δεπτερόλεπτα και ξεπλενω.
Δοκίμασε το
 
panoslydios είπε:
.οι επιγενετικοι παραγοντες μπορει να ειναι πολυ πιο καθοριστικοι...
αν ηταν να τα αποδωσουμε ολα στα γονιδια καλυτερα να μην ψαχνουμε ολα αυτα περι ορμονων και προσταγλανδινων.
μπορουμε να επηρεασουμε την επιγενετικη εκφραση των γονιδιων μας γι αυτο και κανουμε οτι κανουμε

εκτος απο ασθενειες... ολα τα αλλα ευθυνοντε.. σκεψου εναν υπολογιστη,οτι ειναι προγραμματισμενος κανει + τα δικα σου δηλαδη... οτι και να κανεις αν ο πατερας σου ειναι 1,60 και η μανα σου 1,50.. δεν θα γινεις πρωτο μποι.. αν δεν ηταν τα γονιδια οι υποδοχεις δεν θα ηταν ευαισθητοι.. δεν εχεις ακουσει για "γενετικη προδιαθεση" ? οπως στον υπολογιστη εχεις μια γλωσσα πχ. c# ετσι και το dna εχει τη γλωσσα του,αλλα αντι για συμβολα εχει G–C–A–T, η καλυτερα A=T ΚΑΙ G-C ... και οπως το λειτουργικο διορθωνει τα σφαλματα... ετσι εχουμε πχ... το φυλλικο οξυ που παιζει ρολο στη συνθεση και διορθωση του DNA κ' mRNA
 

gianniskritikos

New Member
αυτη δεν εχει ΠΠΓ το λεει κιολας ωραια... απλα εχω ακουσει οτι οι αφροι ειναι πιο φυλικοι με το δερμα... αυτοι εχουν θεμα με την ΣΔ? ασπουμε ρογκαιν φοαμ? αν και εχει τσιμπιμενη τιμη... αν εχει ΠΠΓ θα παρω 100% αυτη που μου λες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos είπε:
αυτη δεν εχει ΠΠΓ το λεει κιολας ωραια... απλα εχω ακουσει οτι οι αφροι ειναι πιο φυλικοι με το δερμα... αυτοι εχουν θεμα με την ΣΔ? ασπουμε ρογκαιν φοαμ? αν και εχει τσιμπιμενη τιμη... αν εχει ΠΠΓ θα παρω 100% αυτη που μου λες

Ειναι το ίδιο φυλικά στο δέρμα και τα δυο,απλα αυτο ειναι πολυ φθηνότερο απο το foam.
Δοκίμασε το αυτο με το μπάνιο και θα με θυμηθεις,καθε μέρα μπάνιο με fungoral,libroman δέκα δευτερόλεπτα στο μαλλι και ξέπλυμα.
Δεν έχω ΣΔ,αλλά τα συγκεκριμένα σαμπουαν ειναι all the money flowers
Δείχνει το μαλλι πραγματικά υγειες
 

gianniskritikos

New Member
δεν ειναι λιγο βαρει καθημερινα να βαζω φουνκοραλ ? η επηδει θα το βαζω μονο 10 δευτερα δεν θα μου κανει ζημια και απλα θα με καθαριζει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
rocknrolla είπε:
kapa είπε:
Δοκίμασε το αυτο με το μπάνιο και θα με θυμηθεις,καθε μέρα μπάνιο με fungoral,libroman δέκα δευτερόλεπτα στο μαλλι και ξέπλυμα.

what?
Ναι,δεν έχω ΣΔ,το χρησιμοποιω απο άποψη :21m:
Πέρα απο την πλάκα ειναι πολυ καλύτερο απο τα σαμπουαν των σούπερ μάρκετ.
Το μαλλι δείχνει ξηρό και φρεσκολουσμενο καθε μέρα όλη μέρα


gianniskritikos είπε:
δεν ειναι λιγο βαρει καθημερινα να βαζω φουνκοραλ ? η επηδει θα το βαζω μονο 10 δευτερα δεν θα μου κανει ζημια και απλα θα με καθαριζει?

Θα καθαρίζει καθε μέρα το δέρμα και δεν θα κάνει ζημιά λόγο το ότι θα μένει πολυ λίγο στο κεφάλι
 
panoslydios είπε:
giannaras13 είπε:
panoslydios είπε:
.οι επιγενετικοι παραγοντες μπορει να ειναι πολυ πιο καθοριστικοι...
αν ηταν να τα αποδωσουμε ολα στα γονιδια καλυτερα να μην ψαχνουμε ολα αυτα περι ορμονων και προσταγλανδινων.
μπορουμε να επηρεασουμε την επιγενετικη εκφραση των γονιδιων μας γι αυτο και κανουμε οτι κανουμε

εκτος απο ασθενειες... ολα τα αλλα ευθυνοντε.. σκεψου εναν υπολογιστη,οτι ειναι προγραμματισμενος κανει + τα δικα σου δηλαδη... οτι και να κανεις αν ο πατερας σου ειναι 1,60 και η μανα σου 1,50.. δεν θα γινεις πρωτο μποι.. αν δεν ηταν τα γονιδια οι υποδοχεις δεν θα ηταν ευαισθητοι.. δεν εχεις ακουσει για "γενετικη προδιαθεση" ? οπως στον υπολογιστη εχεις μια γλωσσα πχ. c# ετσι και το dna εχει τη γλωσσα του,αλλα αντι για συμβολα εχει G–C–A–T, η καλυτερα A=T ΚΑΙ G-C ... και οπως το λειτουργικο διορθωνει τα σφαλματα... ετσι εχουμε πχ... το φυλλικο οξυ που παιζει ρολο στη συνθεση και διορθωση του DNA κ' mRNA

η μανα μ ειναι 1.62 και ο πατερας ειναι 1.75... εγω γιατι ειμαι 1.90
? επισης μιας και μιλας για υψος σκεψου τον ολλανδικο λαο που πριν απο 30 χρονια ηταν ενας απο τους κοντοτερους λαους...
αν πας εκει ( εχω παει βορειο βελγιο) θα δεις τι ντερεκια ειναι..μιλαμε για ντερεκια ολοκληρα... τα επιγενετικα παιζουν πολυ μεγαλυτερο ρολο...εδω ειναι δυνατον με latanoprost να σ αλλαξει το χρωμα των ματιων σε πιο μελανι(και το χρωμα ματιων ειναι κατεξοχην κατι κληρονομικο,αλλα και αυτο μπορει να αλλαξει χρωμα με συγκεκριμενες ουσιες).

1)οι ολλανδοι λογο διατροφης υψηλης σε πρωτεινη κ' επιπεδου της χωρας σε σχεση με τη θαλασσα καταφεραν να αυξησουν καθε γενεα 4 ιντσες..
Ολλανδοι και μαυροβουνιοι ειναι οι πιο ψηλοι... ειμαι 1.92... μανα 1.60 πατερας 1.78 (οτι λενε οι ταυτοτηες τυς σου λεω) .... ποσες φορες γινεται αυτο?? :blush:

2)Οταν κατι ειναι στο γενετικο σου υλικο να γινει θα γινει... το xalatan εχει την παρενεργεια που λες αλλα μετα τη διακοπη επανερχεται το χρωμα... και τι χρωμα ξαναγινεται??? οτι λεει το dna σου...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
ειδες το περιβαλλον στο οποιο μεγαλωνεις μετραει...αυτο προσπαθουμε και εμεις εδω να δημιουργησουμε
ενα ευνοικο περιβαλλον για την αναπτυξη των μαλλιων ...
εμεις θα το καθορισουμε oxi αυτο εμας:)
αλλα για το xalatan λεει επισης και permanent eyelash growth
γενικα αυτα που λες δυσκολα μπορεις να τα αποδειξεις...
και ξερεις γιατι ειναι δυσκολο να τα αποδειξεις?γιατι ειναι ΠΟΛΥ-παραγοντικα...
και εδω ερχομαστε ξανα στα επιγενετικα..
αλλα γενικα ας φυγουμε απο αυτη τη θεωρια των γονιδιων μιας και αυτη ευθυνοταν και για πολλες ρατσιστικες και βιαιες θεωριες.
αν δεις ερευνες σχετικα με regenarative medicine θα δεις ποσο πολυ παιζει το gene-therapy.sorry για το off topic..
 
panoslydios είπε:
ειδες το περιβαλλον στο οποιο μεγαλωνεις μετραει...αυτο προσπαθουμε και εμεις εδω να δημιουργησουμε
ενα ευνοικο περιβαλλον για την αναπτυξη των μαλλιων ...
εμεις θα το καθορισουμε oxi αυτο εμας:)
αλλα για το xalatan λεει επισης και permanent eyelash growth
γενικα αυτα που λες δυσκολα μπορεις να τα αποδειξεις...
και ξερεις γιατι ειναι δυσκολο να τα αποδειξεις?γιατι ειναι ΠΟΛΥ-παραγοντικα...
και εδω ερχομαστε ξανα στα επιγενετικα..
αλλα γενικα ας φυγουμε απο αυτη τη θεωρια των γονιδιων μιας και αυτη ευθυνοταν και για πολλες ρατσιστικες και βιαιες θεωριες.
αν δεις ερευνες σχετικα με regenarative medicine θα δεις ποσο πολυ παιζει το gene-therapy.sorry για το off topic..

πανο οτι λεμε το λεμε φιλικα εδω.. :) δεν ειπα οτι μετραει μονο το γονιδιο αλλα μετρανε απο κοινου..οπως και στο χαρακτηρα.. Οτι λεω προσπαθω να το εξηγησω με οτι εχω μαθει μεχρι τωρα στη σχολη μου... δεν ειναι πολυ παραγοντικα γιατι αυτος ο τομεας ειναι τεραστιος.. Μπορει να δουλευω πανω σε αυτα αυριο,δεν μπορω να τα αφησω.. Και επειδη ο τροχος γυριζει... κοιτα τι κανουν εδω
 

panoslydios

New Member
giannaras13 είπε:
panoslydios είπε:
ειδες το περιβαλλον στο οποιο μεγαλωνεις μετραει...αυτο προσπαθουμε και εμεις εδω να δημιουργησουμε
ενα ευνοικο περιβαλλον για την αναπτυξη των μαλλιων ...
εμεις θα το καθορισουμε oxi αυτο εμας:)
αλλα για το xalatan λεει επισης και permanent eyelash growth
γενικα αυτα που λες δυσκολα μπορεις να τα αποδειξεις...
και ξερεις γιατι ειναι δυσκολο να τα αποδειξεις?γιατι ειναι ΠΟΛΥ-παραγοντικα...
και εδω ερχομαστε ξανα στα επιγενετικα..
αλλα γενικα ας φυγουμε απο αυτη τη θεωρια των γονιδιων μιας και αυτη ευθυνοταν και για πολλες ρατσιστικες και βιαιες θεωριες.
αν δεις ερευνες σχετικα με regenarative medicine θα δεις ποσο πολυ παιζει το gene-therapy.sorry για το off topic..

πανο οτι λεμε το λεμε φιλικα εδω.. :) δεν ειπα οτι μετραει μονο το γονιδιο αλλα μετρανε απο κοινου..οπως και στο χαρακτηρα.. Οτι λεω προσπαθω να το εξηγησω με οτι εχω μαθει μεχρι τωρα στη σχολη μου... δεν ειναι πολυ παραγοντικα γιατι αυτος ο τομεας ειναι τεραστιος.. Μπορει να δουλευω πανω σε αυτα αυριο,δεν μπορω να τα αφησω.. Και επειδη ο τροχος γυριζει... κοιτα τι κανουν εδω

και εγω φιλικα το λεω :) αχ αυτος ο γραπτος λογος
 

tsintsila

Member
Να ρωτησω κατι που σκεφτηκα. Ακομα κι αν κανουμε μμ η ΣΔ μπορει να μας ριξει τα μεταμοσχευμενα μαλλια, σωστα?
 

best1210

Member
Γεια σας παιδια.Αγορασα το Stieprox και θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
Αρχικα αν εχει καποιος αποψη για το Stieprox και κατα δευτερον μετα τις 4 πρωτες εβδομαδες μπορω να χρησιμοποιησω ξανα σαμπουαν του εμποριου (ή αν οχι του εμποριου απλα καποιο σαμπουαν συντηρησης)?
Ευχαριστω προκαταβολικα.
 
Μπλουζα