σκεψεις για μμ,αποριες,κλινικες,κτλ

spi

Well-Known Member
Με 4000 κλείνεις Α Β και πολλή Γ. Και μετά αν θες κάνεις crown και το απαραίτητο (αν χρειαστεί) touch up. Θεωρώ ότι με 5500 θα είσαι κομπλέ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ είσαι για 2 επεμβάσεις. Το ιδανικό νούμερο για σένα είναι 5-6Κ. Πρέπει να το σπάσεις σε 2 επεμβάσεις χωρίς να ζορίσεις την δότρια. Νομίζω ότι θα πρέπει να κινηθείς 3.5Κ πρώτη μόνο μπροστά και μετά δεύτερη πίσω με 2.5Κ για να ρετουσάρεις/ συμπληρώσεις και το μπροστά. Αυτό είναι το ιδανικό. Στην περίπτωση σου δεν θα έβαζα 4000+ σε 1μμ γιατί θα ήταν λίγα αλλά και γιατί (πιθανώς) να μην ήταν και η καλύτερη διαχείριση της δότριας. Ταυτόχρονα και low dose φίνα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Αγαπητέ είσαι για 2 επεμβάσεις. Το ιδανικό νούμερο για σένα είναι 5-6Κ. Πρέπει να το σπάσεις σε 2 επεμβάσεις χωρίς να ζορίσεις την δότρια. Νομίζω ότι θα πρέπει να κινηθείς 3.5Κ πρώτη μόνο μπροστά και μετά δεύτερη πίσω με 2.5Κ για να ρετουσάρεις/ συμπληρώσεις και το μπροστά. Αυτό είναι το ιδανικό. Στην περίπτωση σου δεν θα έβαζα 4000+ σε 1μμ γιατί θα ήταν λίγα αλλά και γιατί (πιθανώς) να μην ήταν και η καλύτερη διαχείριση της δότριας. Ταυτόχρονα και low dose φίνα.
Ξέρω ότι έχει αναφερθεί αλλά κάπου χάθηκα.Κατα μέσο όρο μια δοτρια πόσα grafts δίνει με fut και πόσα με fue;
 

panosss23

Active Member
Αγαπητέ είσαι για 2 επεμβάσεις. Το ιδανικό νούμερο για σένα είναι 5-6Κ. Πρέπει να το σπάσεις σε 2 επεμβάσεις χωρίς να ζορίσεις την δότρια. Νομίζω ότι θα πρέπει να κινηθείς 3.5Κ πρώτη μόνο μπροστά και μετά δεύτερη πίσω με 2.5Κ για να ρετουσάρεις/ συμπληρώσεις και το μπροστά. Αυτό είναι το ιδανικό. Στην περίπτωση σου δεν θα έβαζα 4000+ σε 1μμ γιατί θα ήταν λίγα αλλά και γιατί (πιθανώς) να μην ήταν και η καλύτερη διαχείριση της δότριας. Ταυτόχρονα και low dose φίνα.
θα ακολουθησω αυτο που λες,μιλησα και με τον κυριο βελημβασακη (καπως ετσι λεγετε) μου ειπε μια διημερη,εως 3k g συνολο για Α.Β ζωνη.και μελλονικτα για πισω η και γεμισμα.αυτη την τακτικη θα ακολουθήσω,τι λες για την επιλογη γιατρου?αν και ο γιατρος ειναι παρον μονο και κανει καποια αρχικα πραγματα αποτι καταλαβα,η μμ γινετε απο μια γιατρο δερματολογο νομιζω,δεν εχουμε πολλα νηματα για την συγκεκριμη κλινικη.
 

piros75

Well-Known Member
για μένα είσαι εύκολη περίπτωση που μπορεί με 4.000 μοσχεύματα να δώσει μια χαρά αποτέλεσμα. Έχεις πολύ ψηλά τα πλαινά και ένα στενό τμήμα να καλύψεις. Θέλει καλό σχεδιασμό για πίσω στον στρόβιλο. Η μία προσέγγιση είναι αυτή που αναφέρουν οι περισσότεροι (δηλαδή μία για κάλυψη μόνο μπροστά και μια δεύτερη για πίσω) η άλλη, την οποία προτείνω εγώ είναι διασπορά σε όλο το κεφάλι με την πρώτη και συμπλήρωση όπου χρειάζεται με την δεύτερη.... μετά από κάποιους μήνες.
 

panosss23

Active Member
Ρε παιδιά βλέπω μια αραίωση στη δωτρια...τι παιζει; ούτε που το είχα προσέξει ποτέ γιατί παντα τα ξυριζω.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-07-14-12-35-43-086_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-07-14-12-35-43-086_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 51
  • Screenshot_2021-07-14-12-35-39-546_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-07-14-12-35-39-546_com.miui.gallery.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 46
  • Screenshot_2021-07-14-12-35-33-916_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-07-14-12-35-33-916_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 40
  • Screenshot_2021-07-14-12-35-28-085_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-07-14-12-35-28-085_com.miui.gallery.jpg
    1 MB · Προβολές: 42

veg

Active Member
μπορεις καπου να πας να σου εξετασου ντην δοτρια αν υπαρχει καποιο προβλημα , στυλ retro κτλ ,η καποια αλλη παθηση , τωρα το ποιος εδω ειναι μια αλλη συζητηση ( σε καποιες κλινικες αυτο γινεται δια του χαιδεματος και καλα να ειναι καμια κοπελα αμα ειναι μαντραχαλος ...)

εγω διεκρινα 2 σημεια μικροκενων που μπορουν ομως να οφειλονται σε χτυπηματα , μπορει εσυ να το ξερεις

παντως κατι δραματικο δεν φαινεται αφου τα εχεις και τοσο κοντα . Εννοειται ετσι οπως ειναι ουδεις προσεχει το σημειο αυτο του κεφαλιου
 

IoannisG

Active Member
μπορεις καπου να πας να σου εξετασου ντην δοτρια αν υπαρχει καποιο προβλημα , στυλ retro κτλ ,η καποια αλλη παθηση , τωρα το ποιος εδω ειναι μια αλλη συζητηση ( σε καποιες κλινικες αυτο γινεται δια του χαιδεματος και καλα να ειναι καμια κοπελα αμα ειναι μαντραχαλος ...)
Μεγαλη αληθεια αυτο, ακομα μεγαλυτερο το προβλημα...
 

panosss23

Active Member
μπορεις καπου να πας να σου εξετασου ντην δοτρια αν υπαρχει καποιο προβλημα , στυλ retro κτλ ,η καποια αλλη παθηση , τωρα το ποιος εδω ειναι μια αλλη συζητηση ( σε καποιες κλινικες αυτο γινεται δια του χαιδεματος και καλα να ειναι καμια κοπελα αμα ειναι μαντραχαλος ...)

εγω διεκρινα 2 σημεια μικροκενων που μπορουν ομως να οφειλονται σε χτυπηματα , μπορει εσυ να το ξερεις

παντως κατι δραματικο δεν φαινεται αφου τα εχεις και τοσο κοντα . Εννοειται ετσι οπως ειναι ουδεις προσεχει το σημειο αυτο του κεφαλιου
Το θέμα είναι από το χαιδεμα μην το παρεξήγησω και πω καμία μλκια και με πετάξουν έξω. Δεν είμαι από Αθήνα θα πήγαινα αν ήταν. Είναι από νησί. Εκτος και αν πάω σε δερματολόγο. Αλλά εδώ δεν είναι και ότι έχει εργαλεία τρελά να βρει κατι
 

Gianney

Well-Known Member
Cvial, να σου πω την αλήθεια πήγα με αυτό το πλάνο και τα λεγόμενα σου... Τώρα δεν ξέρω αν αποτελεί σπάνια περίπτωση η δική μου. Και ως γνωστής εδώ έκανα αυτό που είπες... Αλλά που είναι το κακό στο να πάρω μετέπειτα περισσότερα g σε μια δεύτερη για φουλ κάλυψη... Δεν γίνετε;
Ναι αλλά δεν είπες ότι έχεις τιτάνοδοτρια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα