σκεψεις για μμ,αποριες,κλινικες,κτλ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panosss23

Active Member
@panosss23 φίλε στον Αναστασακη πηγές;αν ναι σου πε μάλλον για combo η fut και τιμή;
Δεν πήγα. Λόγος γιατί γνωρίζω από δουλειές του που βλέπω από εδώ ότι έχει ένα άλλο είδος κοστολογίου διαφορετικό για την τσέπη μου.οπότε δεν μπήκα καν στην διαδικασία. Ξέρω ότι σίγουρα για την κεφάλα μ θέλω 6κ γραφτ.
 

panosss23

Active Member
Το να βγάζεις από τις επιλογές σου γιατρούς λόγω οικονομικού κολλήματος να το καταλάβω ....δεν έχεις η τεσπά υπάρχουν άλλες προτεραιότητες που έχεις βάλει ψηλότερα από τις τρίχες ...αλλά να αποκλείεις γιατρούς λόγω απόστασης ...ακατανόητο .....βάλε στο κάδρο σου και την Κύπρο θα σου έλεγα και εγώ .....
Γιώργο ο καθένας έχει τα κολλήματα του. Δεν έχω διάθεση για μεγάλο ταξίδι. Όταν πρόκειται να κάνω ταξίδι βγάζω σπυριά. Μην νομίζεις ότι και για μένα είναι απλό. Μπόρεσε να κατανοήσεις το θέμα μου, τουλάχιστον εσύ γιατί τα έχουμε πει....αν ήταν να πάω Κύπρο πάω καλύτερα τυρκαλα. Κανείς δεν μ έχει απαντήσει όμως γιατί όχι βεκρη;
 

vlafo

Well-Known Member
Γιατί δεν τους έχεις καμιά εμπιστοσύνη,ακόμα και να τα συμφωνήσετε στην πράξη μπορεί να γίνουν άλλα.
Φυσικότητα δεν είναι καλοί,δότρια,σχεδιασμός χερλάιν ανύπαρκτος, εκείνη τη στιγμή γίνεται στο χειρουργείο,ίδιο μοτίβο τριγωνική ακολουθείται παντού.
Θέλεις και άλλα?
Μόνο φύτρωση και τιμή είναι καλοί.
 

panosss23

Active Member
Γιατί δεν τους έχεις καμιά εμπιστοσύνη,ακόμα και να τα συμφωνήσετε στην πράξη μπορεί να γίνουν άλλα.
Φυσικότητα δεν είναι καλοί,δότρια,σχεδιασμός χερλάιν ανύπαρκτος, εκείνη τη στιγμή γίνεται στο χειρουργείο,ίδιο μοτίβο τριγωνική ακολουθείται παντού.
Θέλεις και άλλα?
Μόνο φύτρωση και τιμή είναι καλοί.
δεν ειδα κανενα ποστ απο μελος που να συμφωνησαν τα μεν και να εγιναν τα δε...τουλαχιστον στα νηματα που ειχει το φορουμ,δεν βρηκα κατι σοβαρο οχι αστειο.φυσικοτητα και δοτρια,δεν ειδα κατι που με χαλουσε επισης,απο την δουλεια τις αντωνιας μιλαω παντα.οχι γενικα απο οποιαδήποτε.
οσο για την τιμη μη παιρνεις ορκο,ο τυρκαλας πιο φτηνός μ βγαινει...
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Με τις φωτογραφίες είναι όλα σχετικά.
Μόνο δια ζώσης μπορεί κανείς 100% να διαπιστώσει την πραγματικότητα όσο αφορά διαχείριση δότριας, πυκνότητα, φυσικότητα.
 
Σχετικά με την απόσταση πάντως, δε θα πρέπει να σε απασχολεί ειδικά στην περίπτωση που θα έρθεις προς Κύπρο, καθώς εξ όσων γνωρίζω οι 2 μεγάλες κλινικές πληρώνουν τα μεταφορικά, διαμονές κτλ.
από όσο γνωρίζω ο Βεκρης είναι στην μία εκ των μεγάλων κλινικών στην Κύπρο, επίσης επειδή πρόσφατα ρώτησα, για τα δεδομένα κάποιου που θέλει όσο το δυνατόν πιο μαζεμένα οικονομικά, είναι δύσκολο. (καλό είναι να μην το προσπερνάμε αυτό, για πολλούς με μια απλή δουλειά και βασικό μισθό, είναι από τους πρώτους παράγοντες δυστυχώς ή ευτυχώς)
 
δεν ειδα κανενα ποστ απο μελος που να συμφωνησαν τα μεν και να εγιναν τα δε...τουλαχιστον στα νηματα που ειχει το φορουμ,δεν βρηκα κατι σοβαρο οχι αστειο.φυσικοτητα και δοτρια,δεν ειδα κατι που με χαλουσε επισης,απο την δουλεια τις αντωνιας μιλαω παντα.οχι γενικα απο οποιαδήποτε.
οσο για την τιμη μη παιρνεις ορκο,ο τυρκαλας πιο φτηνός μ βγαινει...
φίλε την ίδια εντύπωση έχω, ψάχνω εδώ και μέρες, δεν έχω δει κάτι που να με χάλασε, ωστόσο είμαι άπειρος στο θέμα ΜΜ. Πάντως και εγώ περισσότερο μπερδεύτηκα παρά κατατοπίστηκα. Καταλήγω σε μία και μετά από λίγο διαβάζω και κάποιο σχόλιο που σε αποτρέπει να πας, δε ξέρω.... μεγάλο μπέρδεμα..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο ο καθένας έχει τα κολλήματα του. Δεν έχω διάθεση για μεγάλο ταξίδι. Όταν πρόκειται να κάνω ταξίδι βγάζω σπυριά. Μην νομίζεις ότι και για μένα είναι απλό. Μπόρεσε να κατανοήσεις το θέμα μου, τουλάχιστον εσύ γιατί τα έχουμε πει....αν ήταν να πάω Κύπρο πάω καλύτερα τυρκαλα. Κανείς δεν μ έχει απαντήσει όμως γιατί όχι βεκρη;
Όσο αφορά το βεκρη έχω ξανά πει ο κομμωτής μου (και συμμαθητής μου στο λύκειο) έχει κάνει κρόταφους με αποτέλεσμα τίμιο αλλά όχι σπουδαία πράγματα και από φυσικότητα και πυκνότητα....εύκολη υπόθεση εντομεταξυ και έπρεπε να τον τελείωνε με μια μόνο ήμερη....
 

spi

Well-Known Member
Μακάρι να μπορούσες να κάνεις ταξίδι να πας Κύπρο να ξεμπερδευεις. Όπως κι εσυ έτσι κι εγώ δεν μπορώ να κάνω ταξίδι (εγώ λόγω φόβου στα αεροπλάνα) αλλιώς η επιλογή μου η 1 ήταν η Κυπρος. Έκανα στον Βεκρη (Θεσσαλονίκη) και δεν έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος με την πυκνότητα με αποτέλεσμα να πάω για μια ακόμη τον χειμώνα (δεν ξέρω που), όταν το σχέδιο ήταν μια 5ετια απόσταση για την 2η μμ. Παρόλα αυτά η φύτρωση θα είναι πάνω από 90% ΑΛΛΑ αν αποφασίσεις να πας εκεί πρέπει να προσέξεις κάποια βασικά πράγματα. Από εκεί και πέρα είναι και ο Τυρκαλας αλλά από ότι κατάλαβα ούτε Θεσσαλονίκη είναι εύκολο. Δυστυχώς οι επιλογές σου είναι μετρημένες. Για DHI καλό θα ήταν να πας για να δουν την δοτρια. Για μμ εγώ προσωπικά δεν την συνιστώ, λίγα πράγματα στις πυκνότητες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Μακάρι να μπορούσες να κάνεις ταξίδι να πας Κύπρο να ξεμπερδευεις. Όπως κι εσυ έτσι κι εγώ δεν μπορώ να κάνω ταξίδι (εγώ λόγω φόβου στα αεροπλάνα) αλλιώς η επιλογή μου η 1 ήταν η Κυπρος. Έκανα στον Βεκρη (Θεσσαλονίκη) και δεν έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος με την πυκνότητα με αποτέλεσμα να πάω για μια ακόμη τον χειμώνα (δεν ξέρω που), όταν το σχέδιο ήταν μια 5ετια απόσταση για την 2η μμ. Παρόλα αυτά η φύτρωση θα είναι πάνω από 90% ΑΛΛΑ αν αποφασίσεις να πας εκεί πρέπει να προσέξεις κάποια βασικά πράγματα. Από εκεί και πέρα είναι και ο Τυρκαλας αλλά από ότι κατάλαβα ούτε Θεσσαλονίκη είναι εύκολο. Δυστυχώς οι επιλογές σου είναι μετρημένες. Για DHI καλό θα ήταν να πας για να δουν την δοτρια. Για μμ εγώ προσωπικά δεν την συνιστώ, λίγα πράγματα στις πυκνότητες
Το καλό με τους κύπριους HDC και Γεωργίου είναι ότι κλείνουν ζώνες και δεν απλώνουν τα μοσχεύματα, ενώ βλέπουμε ότι οι ελληνικές κλινικές στην πλειοψηφία δεν ακολουθούν αυτή την τακτική. Σίγουρα θα χρειαστεί βέβαια και δεύτερη επέμβαση για το πίσω μέρος, αν καλύψει πρώτα το μπροστινό μέρος.
 

panosss23

Active Member
Το καλό με τους κύπριους HDC και Γεωργίου είναι ότι κλείνουν ζώνες και δεν απλώνουν τα μοσχεύματα, ενώ βλέπουμε ότι οι ελληνικές κλινικές στην πλειοψηφία δεν ακολουθούν αυτή την τακτική. Σίγουρα θα χρειαστεί βέβαια και δεύτερη επέμβαση για το πίσω μέρος, αν καλύψει πρώτα το μπροστινό μέρος.
Τρίτη εννοείς γιατί δύο θα κάνω καπακι
 

witcher

Well-Known Member
Τρίτη εννοείς γιατί δύο θα κάνω καπακι
Τυρκαλάς και advanced, σου είπαν ότι θα σου κάλυπταν όλη την επιφάνεια που έχεις με μία διήμερη; ή θα κάλυπταν μέχρι ένα σημείο; Εννοώ ότι στις κυπριακές θα κάλυπταν μέχρι ένα σημείο σε μια διήμερη, και θα ξαναπήγαινες πάλι μετά από ενα χρόνο ίσως για το πίσω μέρος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ένα 4000+ θα του βάζαμε σίγουρα.
Έχει διατηρήσει ψηλές γέφυρες και crown. Δεν ειναι σε τραγική κατάσταση.
 

panosss23

Active Member
Τυρκαλάς και advanced, σου είπαν ότι θα σου κάλυπταν όλη την επιφάνεια που έχεις με μία διήμερη; ή θα κάλυπταν μέχρι ένα σημείο; Εννοώ ότι στις κυπριακές θα κάλυπταν μέχρι ένα σημείο σε μια διήμερη, και θα ξαναπήγαινες πάλι μετά από ενα χρόνο ίσως για το πίσω μέρος.
Τιρκαλας μ είπε για δύο ζώνες με υποθετικά πάντα μιλάμε γιατί δεν με έχει δει από κοντά. 4κ g και μελλοντικά για πίσω. Ο βε όλες τις ζώνες με πάνω από 4κ+ g . Βέβαια κανένας δεν με έχει δει από κοντά. Οπότε όλα είναι σχετικά
 

witcher

Well-Known Member
Τιρκαλας μ είπε για δύο ζώνες με υποθετικά πάντα μιλάμε γιατί δεν με έχει δει από κοντά. 4κ g και μελλοντικά για πίσω. Ο βε όλες τις ζώνες με πάνω από 4κ+ g . Βέβαια κανένας δεν με έχει δει από κοντά. Οπότε όλα είναι σχετικά
Προτιμότερο είναι σε όποιον πας να μη καλύψεις όλες τις ζώνες αρχικά αλλά να κάνεις μέχρι ένα σημείο και να αφήσεις ένα κομμάτι πίσω για επόμενη επέμβαση, ώστε να μικρύνει η επιφάνεια προς κάλυψη και να έχεις καλύτερη πυκνότητα μπροστά. Ας πούμε να κάνεις τα 2/3 αρχικά και μετά να σου μείνει το 1/3.
 

Gianney

Well-Known Member
Νομίζω σε ανάλογο περιστατικο ο Couto έκλεισε τα 3/4 φουλ και άφησε μόνο crown για την άλλη μμ
 

alex7

Well-Known Member
Εγω ήμουν πιο βαριά περίπτωση και άφησε ακάλυπτο ένα μέρος του crown .Εκτιμώ ότι ο Τιρκαλας με 4000+ σε μια διήμερη θα τον κλείσει .Έχει ψηλά τις γέφυρες και το Κράουν δεν έχει κατέβει χαμηλά
 

Ronaldo

Well-Known Member
Νομίζω σε ανάλογο περιστατικο ο Couto έκλεισε τα 3/4 φουλ και άφησε μόνο crown για την άλλη μμ
Όντως τα εχω δει και εγω σε αναλογα περιστατικά με ψηλές γέφυρες βάζει 4000+ σε frontal third και midscalp και αφήνει crown για επόμενη επέμβαση. Κάτι τέτοιο πρέπει να γίνει και εδω.
 
Μπλουζα