μετρια αποτελεσματα απο μμ......τι γραμμη κρατανε οι κλινικες απο εκει κ υστερα?

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ανοιγω ενα θεμα το οποιο ειναι παρα πολυ σοβαρο και κατα την αποψη μου θα πρεπει να ειναι στις πρωτες θεσεις στο site.Κατα καιρους εχουν αναφερθει μετρια η ακομα κ κακα αποτελεσματα απο διαφορες κλινικες ανα τον κοσμο.Τι γινεται ομως απο εκει κ περα?Δεν φτανει το ανγχος και τα υπερογκα ποσα που ξοδευει καποιος για μια μμ εχει στο τελος και ενα μετριο η ακομα κ κακο αποτελεσμα.Καποιες κλινικες (προς τιμην τους)δινουν εγγυηση για το αποτελεσμα και μαλιστα ισχυριζονται οτι σε περιπτωση αποτυχιας κανουν δωρεαν την διορθωση.Ειχαμε στο site 2-3 περιπτωσεις παιδιων που δεν εμειναν ικανοποιημενοι απο την μμ τους και ηρθαν σε επαφη με τις κλινικες και ειπαν οτι θα γινει η διορθωση δωρεαν.Εχουμε καποιο νεο?Νομιζω οτι παρα πολλα ατομα σκεφτονται την μμ και θα πρεπει να γνωριζουν τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gpeiraias

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Ανοιγω ενα θεμα το οποιο ειναι παρα πολυ σοβαρο και κατα την αποψη μου θα πρεπει να ειναι στις πρωτες θεσεις στο site.Κατα καιρους εχουν αναφερθει μετρια η ακομα κ κακα αποτελεσματα απο διαφορες κλινικες ανα τον κοσμο.Τι γινεται ομως απο εκει κ περα?Δεν φτανει το ανγχος και τα υπερογκα ποσα που ξοδευει καποιος για μια μμ εχει στο τελος και ενα μετριο η ακομα κ κακο αποτελεσμα.Καποιες κλινικες (προς τιμην τους)δινουν εγγυηση για το αποτελεσμα και μαλιστα ισχυριζονται οτι σε περιπτωση αποτυχιας κανουν δωρεαν την διορθωση.Ειχαμε στο site 2-3 περιπτωσεις παιδιων που δεν εμειναν ικανοποιημενοι απο την μμ τους και ηρθαν σε επαφη με τις κλινικες και ειπαν οτι θα γινει η διορθωση δωρεαν.Εχουμε καποιο νεο?Νομιζω οτι παρα πολλα ατομα σκεφτονται την μμ και θα πρεπει να γνωριζουν τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.

Φίλε έχοντας κάνει Μ/Μ και εσύ ο ίδιος , τι απάντηση σου έδωσε στο θέμα αυτό η κλινική που εμπιστεύτηκες? Πως χειρίζονται τέτοια περιστατικά?
 

Bouklas

Well-Known Member
Καταρχάς να πούμε ότι το 99% από εδώ μέσα θα κάνει σε 1 από τις 3 κλινικές, D*I, M**C και H*C οπότε η απάντηση είναι πολύ εύκολη. Για τις 2 Kυπριακές βλέπω ότι είναι τίμιες πάνω σε αυτο. Για την Ελληνική ακόμα δεν γνωρίζω, λογικά εξασφαλίζει τον πελάτη γιατί θέλω να πιστεύω πως δεν τους παίρνει πλέον να κάνουν τις μ@λ@κίες των προηγούμενων χρόνων.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
[/quote]

Φίλε έχοντας κάνει Μ/Μ και εσύ ο ίδιος , τι απάντηση σου έδωσε στο θέμα αυτό η κλινική που εμπιστεύτηκες? Πως χειρίζονται τέτοια περιστατικά?
[/quote]

φιλε μου η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα κατι τετοιο και ελπιζω να μην χρειαστει.Επειδη ομως δεν πρεπει να χαριζομαστε σε κανεναν θα το ρωτησω να εισαι σιγουρος κ θα ενημερωσω.Αν δεν κανω λαθος υπηρχαν 2-3 περιπτωσεις απο παιδια που δεν εμειναν ευχαριστημενοι απο την μμ και οι κλινικες που τους ειχαν κανει μμ τους υποσχεθηκαν δωρεαν διορθωση.Εδω κ 1 μηνα δεν υπαρχει ενημερωση στο συγκεκριμενο θεμα κ για αυτο ανοιξα το συγκεκριμενο θεμα.Μην αρχισετε καποιοι να λετε οτι το κανω για να πικαρω καποια κλινικη η οτιδηποτε αλλο.Οταν καποιος δινει αρκετες χιλιαδες ευρο για μμ πρεπει να εχει κ το αναλογο αποτελεσμα απο οποιον κ να γινεται η μμ.


Bouklas είπε:
Καταρχάς να πούμε ότι το 99% από εδώ μέσα θα κάνει σε 1 από τις 3 κλινικές, D*I, M**C και H*C οπότε η απάντηση είναι πολύ εύκολη. Για τις 2 Kυπριακές βλέπω ότι είναι τίμιες πάνω σε αυτο. Για την Ελληνική ακόμα δεν γνωρίζω, λογικά εξασφαλίζει τον πελάτη γιατί θέλω να πιστεύω πως δεν τους παίρνει πλέον να κάνουν τις μ@λ@κίες των προηγούμενων χρόνων.

φιλε Boukla ολοι αυτο ζηταμε ετσι κ αλλιως.Να υπαρχει κατανοηση δηλ κ να σεβονται οι κλινικες τα λεφτα που εισπρατουν τα οποια ειναι αρκετα.Δεν ξεχωριζω καποια.Απλα ειχε τεθει θεμα με 2-3 παιδια για διορθωση και εδω κ 1 μηνα δεν εχουμε καποιο νεο.
 

gpeiraias

Member

Φίλε έχοντας κάνει Μ/Μ και εσύ ο ίδιος , τι απάντηση σου έδωσε στο θέμα αυτό η κλινική που εμπιστεύτηκες? Πως χειρίζονται τέτοια περιστατικά?
[/quote]

φιλε μου η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα κατι τετοιο και ελπιζω να μην χρειαστει.Επειδη ομως δεν πρεπει να χαριζομαστε σε κανεναν θα το ρωτησω να εισαι σιγουρος κ θα ενημερωσω.Αν δεν κανω λαθος υπηρχαν 2-3 περιπτωσεις απο παιδια που δεν εμειναν ευχαριστημενοι απο την μμ και οι κλινικες που τους ειχαν κανει μμ τους υποσχεθηκαν δωρεαν διορθωση.Εδω κ 1 μηνα δεν υπαρχει ενημερωση στο συγκεκριμενο θεμα κ για αυτο ανοιξα το συγκεκριμενο θεμα.Μην αρχισετε καποιοι να λετε οτι το κανω για να πικαρω καποια κλινικη η οτιδηποτε αλλο.Οταν καποιος δινει αρκετες χιλιαδες ευρο για μμ πρεπει να εχει κ το αναλογο αποτελεσμα απο οποιον κ να γινεται η μμ.


Bouklas είπε:
Καταρχάς να πούμε ότι το 99% από εδώ μέσα θα κάνει σε 1 από τις 3 κλινικές, D*I, M**C και H*C οπότε η απάντηση είναι πολύ εύκολη. Για τις 2 Kυπριακές βλέπω ότι είναι τίμιες πάνω σε αυτο. Για την Ελληνική ακόμα δεν γνωρίζω, λογικά εξασφαλίζει τον πελάτη γιατί θέλω να πιστεύω πως δεν τους παίρνει πλέον να κάνουν τις μ@λ@κίες των προηγούμενων χρόνων.

φιλε Boukla ολοι αυτο ζηταμε ετσι κ αλλιως.Να υπαρχει κατανοηση δηλ κ να σεβονται οι κλινικες τα λεφτα που εισπρατουν τα οποια ειναι αρκετα.Δεν ξεχωριζω καποια.Απλα ειχε τεθει θεμα με 2-3 παιδια για διορθωση και εδω κ 1 μηνα δεν εχουμε καποιο νεο.
[/quote]

Δηλαδή φίλε έκανες Μ/Μ χωρίς να έχεις πάρει κάποιας μορφής εγγύηση για το αποτέλεσμα και ρωτάς τώρα ?Μήπως βλέπεις ότι το αποτέλεσμα της Μ/Μ δεν σε ικανοποιεί ή φοβάσαι μήπως δεν βγει καλό και θέλεις να πάρεις τα μέτρα σου από τώρα?θεωρώ σφάλμα σου το ότι δεν ρώτησες από πριν τι εγγύηση σου δίνει η κλινική που εμπιστεύτηκες. Εδώ μπλουζάκι αγοράζεις και έχει εγγύηση...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Για να καταλαβω εσυ με ποιον εισαι με εμας η με τους αλλους?Αν γουσταρετε να τα σκατε καποιοι κ μετα να κανετε τα γατακια,προβλημα σας.Εγω αν κατι δεν παει καλα θα το πω οπως το ειχα πει κ αλλες φορες.Εγγυηση δεν μου εδωσαν φιλε και για να πω την αληθεια δεν ζητησα κιολας.Υπαρχουν ομως κλινικες που εδωσαν εγγυηση στα λογια και δεν ξερουμε τι εχει γινει απο εκει κ περα.Δεν καταλαβαινω που βλεπετε το λαθος και καποιοι κανετε επιθεση.Αυτα δεν ειναι δικα μου λογια.Εχουν βγει καποια μελη του φορουμ και το ειχαν δηλωσει και ξαφνικα το θεμα αυτο θαφτηκε εδω κ ενα μηνα.Εγω δεν ειμαι με κανεναν αλλα με το δικιο φιλε.Αν δεν μεινω ικανοποιημενος θα το πω και θα κοιταξω και εγω για αλλου.Δεν εχω συμβολαιο με κανεναν και επειδη η πρωτη μμ εγινε τζαμπε καποιοι μαλλον το βλεπετε αυτο με αλλο ματι......κακως βεβαια.και επειδη μου αρεσει να λεω παντα την αληθεια ξεχασα να πω οτι επειδη η πρωτη μμ που ειχα κανει(706 grafts)ειχε φυτρωτηκοτητα αλλα η πυκνοτητα ηταν μετρια γιατι κατα την αποψη μου ευθυνομαι κ εγω γιατι εκοψα μαχαιρι τις θεραπειες και εχασα αρκετα μαλλια αλλα κ ο υπολογισμος στα μοσχευματα δεν ηταν αυτος που επρεπε η dhi με χρεωσε λιγοτερα χρηματα απο οσο χρεωνει στην 2η μεταμοσχευση.
 

gpeiraias

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Για να καταλαβω εσυ με ποιον εισαι με εμας η με τους αλλους?Αν γουσταρετε να τα σκατε καποιοι κ μετα να κανετε τα γατακια,προβλημα σας.Εγω αν κατι δεν παει καλα θα το πω οπως το ειχα πει κ αλλες φορες.Εγγυηση δεν μου εδωσαν φιλε και για να πω την αληθεια δεν ζητησα κιολας.Υπαρχουν ομως κλινικες που εδωσαν εγγυηση στα λογια και δεν ξερουμε τι εχει γινει απο εκει κ περα.Δεν καταλαβαινω που βλεπετε το λαθος και καποιοι κανετε επιθεση.Αυτα δεν ειναι δικα μου λογια.Εχουν βγει καποια μελη του φορουμ και το ειχαν δηλωσει και ξαφνικα το θεμα αυτο θαφτηκε εδω κ ενα μηνα.Εγω δεν ειμαι με κανεναν αλλα με το δικιο φιλε.Αν δεν μεινω ικανοποιημενος θα το πω και θα κοιταξω και εγω για αλλου.Δεν εχω συμβολαιο με κανεναν και επειδη η πρωτη μμ εγινε τζαμπε καποιοι μαλλον το βλεπετε αυτο με αλλο ματι......κακως βεβαια.Υπαρχουν ατομα που με ξερουν κ προσωπικα ειδικα καποια παλαιοτερα μελη κ ξερουν οτι δεν λεω μπαρουφες.

Φίλε δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο αρπάζεσαι...Όπως το βλέπω εγώ έχεις κάνει Μ/Μ σε μια κλινική όπου δεν έχεις πάρει καμιάς μορφής εγγύηση,δεν ρώτησες, δεν σε ενδιέφερε, δεν σου δώσανε από μόνοι τους ( νομιζώ κάθε σοβαρή κλινική πρέπει να δίνει εγγύηση άσχετα με το αν τους το ζητήσει κάποιος ή όχι)κ.λ.π και ρωτάς τι εγγυήσεις δίνουν οι άλλες κλινικές σε αποτυχημένα αποτελέσματα και πως τα αντιμετωπίζουν?Λίγο μπερδεμένα μας τα λες νομίζω φίλος...και περίεργα:angel:
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε το ξαναεγραψα και πιο πανω αν κ λιγο καθυστερημενα.Η 2η μμ χρεωθηκε πιο φθηνα απο οσο χρεωνει γενικα η εταιρια.Επειδη η 1η δεν πηγε οπως επρεπε αν κ ειχε μεγαλο ποσοστο φυτρωσης και η αληθεια ειναι οτι μετα την 1η μμ εκοψα μαχαιρι τις θεραπειες κ το πληρωσα βεβαια αυτο αλλα κ επειδη νομιζω οτι επρεπε να μπουν περισσοτερα μοσχευματα απο αυτα που ειχαμε βαλει η τιμη στην 2η η οποια εγινε μετα απο 1 χρονο ακριβως ηταν χαμηλοτερη απο αυτες που χρεωνει η dhi.Αυτο εμενα με ικανοποιησε και με εβαλε στο τρυπακι για 2η μμ.Τωρα αναμενω τα αποτελεσματα της 2ης μμ και αυτο θα κρινει εννοειται το που θα γινει η 3η μελλοντικα.Ελπιζω να ειναι ολα καλα κ να μην χρειαστει να ξενιτευτω κ να ξεφραγκιαστω.
 

gpeiraias

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε το ξαναεγραψα και πιο πανω αν κ λιγο καθυστερημενα.Η 2η μμ χρεωθηκε πιο φθηνα απο οσο χρεωνει γενικα η εταιρια.Επειδη η 1η δεν πηγε οπως επρεπε αν κ ειχε μεγαλο ποσοστο φυτρωσης και η αληθεια ειναι οτι μετα την 1η μμ εκοψα μαχαιρι τις θεραπειες κ το πληρωσα βεβαια αυτο αλλα κ επειδη νομιζω οτι επρεπε να μπουν περισσοτερα μοσχευματα απο αυτα που ειχαμε βαλει η τιμη στην 2η η οποια εγινε μετα απο 1 χρονο ακριβως ηταν χαμηλοτερη απο αυτες που χρεωνει η D*I.Αυτο εμενα με ικανοποιησε και με εβαλε στο τρυπακι για 2η μμ.Τωρα αναμενω τα αποτελεσματα της 2ης μμ και αυτο θα κρινει εννοειται το που θα γινει η 3η μελλοντικα.Ελπιζω να ειναι ολα καλα κ να μην χρειαστει να ξενιτευτω κ να ξεφραγκιαστω.

Ρε φίλε τι μας ενδιαφέρουν όλα αυτά που γράφεις πιο πάνω?Σου κάνανε καλή τιμή κ.λ.π ( μπράβο σου)Σου ξαναλέω, ανοίγεις ένα θέμα και ρωτάς τι εγγυήσεις δίνουν οι εταιρίες σε μια Μ/Μ και πως αντιμετωπίζουν τα μέτρια αποτελέσματα και τους απογοητευμένους πελάτες , ενώ εσύ ο ίδιος έχεις κάνει Μ/Μ και δεν ενδιαφέρθηκες να δεις τι εγγύηση ( και αν) σου δίνουν.Αν άνοιξες ολόκληρο θέμα απλά και μόνο για να καταλήξεις στο ερώτημα" τι συνέβη με 2-3 περιστατικά απο κύπρο μεριά που δεν έμειναν ευχαριστημένοι και το θέμα θάφτηκε κ.λ.π γιατί δεν ρωτάς τους ίδιους μέσα απο το θέμα όπου το είχαν αναφέρει?Δεν θέλω να πιστεύω ότι το έκανες για να δημιουργήσεις αρνητικές εντυπώσεις ας πούμε προς τις κυπριακές κλινικές...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Δεν εχω να πω κατι αλλο πραγματικα.Αν ενοχλει το θεμα που ανοιξα καποιους ας το σβησει ο Mod.Αν παλι θελουν τα παιδια που ειχαν αναφερει αυτα που εγραψα απο πανω να παρουν θεση η να ενημερωσουν τα μελη ας το κανουν.Οτι εγραψα ισχυει 100%.Αρνητικες εντυπωσεις δημιουργω για οποιαδηποτε κλινικη παιρνει ενα σωρο λεφτα και προσφερει μετρια αποτελεσματα και θετικες επισης οταν υπαρχουν καλα αποτελεσματα με φυσιολογικες τιμες παντα.Δεν ειμαι δικηγορος κανενος δεν τα παιρνω απο κανεναν ειμαι ενα απλο μελος κ εχω το ιδιο προβλημα που εχουν ολοι εδω μεσα...ουφ.Καλη συνεχεια φιλε.
 

Physio40

Member
ΜΙΚΕ πολύ ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες. Όταν έκανα την μεταμόσχευση υπέγραψα ένα χαρτί που έγραφε ότι αν δε φυτρώσει το 85% νομίζω θαμου ξανακάνουν δωρεάν. Εσυ δεν υπέγραψες τέτοιο χαρτί?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Ας πούμε ότι υπογράφω χαρτί με μια εταιρεία που μου εγγυάται φύτρωση 95% και βάζω 3000 grafts. Τελικά φυτρώνουν μαλλάκια.
Ποιος θα μου πει τι ποσοστό φύτρωσε;;;
Εγώ λέω ότι φύτρωσε το 70% και η εταιρεία 98%.
Και μη μου πεις τα περί εμπιστοσύνης... Εδώ ήδη κάποιοι χρεώνουν για περισσότερα από όσα βάζουν...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Physio40 είπε:
ΜΙΚΕ πολύ ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες. Όταν έκανα την μεταμόσχευση υπέγραψα ένα χαρτί που έγραφε ότι αν δε φυτρώσει το 85% νομίζω θαμου ξανακάνουν δωρεάν. Εσυ δεν υπέγραψες τέτοιο χαρτί?

Φιλαρακι πραγματικα δεν με νοιαζει το οτι με ειρωνευεσαι εσυ και καποιοι αλλοι.Εγω εχω κανει 2 μμ στην εταιρια που νομιζω οτι κανει καλη δουλεια με χρηματα πολυ λιγοτερα απο αυτα που χρεωνουν καποιες εταιριες εξωτερικου.Ελπιζω να δικαιωθω με το αποτελεσμα αλλα και ας πουμε οτι το αποτελεσμα ειναι 60-70% καλο παλι κερδισμενος ειμαι.Ειμαι απο τους ευνοημενους σε αυτο το θεμα κ το παραδεχομαι.Τα παιδια που ειχαν κανει μμ κ δεν πηγε καλα ενω ειχαν πληρωσει πανω απο 4-5 χιλιαρικα ειχαν υπογραψει κ αυτα χαρτι?
 

Physio40

Member
Σου κάνουν πυκνομέτρηση με το μηχάνημα του υπολογιστή και τους υπολογισμούς τους κάνετε μαζί δεν ειναι πυρηνική φυσική. ΜΙΚΕ τέτοιου ειδους ερωτήσεις για το αν κάποιοι που δεν πήγαν καλά κτλ μη ρωτας εμενα εγω ηξερα να σου απαντήσω μόνο για το χαρτί της εγγυησης γιατί μου είπαν να το υπογράψω. Τα υπόλοιπα μπορεις να ρωτήσεις τον διευθυντή ή όποιον αρμόδιο. Και φυσικά δεν σε ειρωνεύτηκα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλαρακι νομιζα οτι το ειπες ειρωνικα.Για να ειμαι ειλικρινης εχω καλη σχεση με τον Κυριο Σταθη και μαλιστα μου ειναι πολυ συμπαθης αλλα πρωταρχικο ρολο στο να αποφασισω να κανω την 2η μμ επαιξε ο γιατρος που μου την εκανε.Δεν ασχοληθηκα καθολου με αυτα τα θεματα.Απο εκει κ περα αν το αποτελεσμα δεν ειναι καλο εννοειται οτι και εγω θα ψαξω κατι καλυτερο.
 

krhtikos21

Member
MIKEΣ επειδη βλεπω πως αναφέρεσαι και σε μένα, εγώ με το θέμα μου έχω πλήρη στήριξη από γιατρό και απλά σκέφτομαι πως θα κινηθώ από δω και πέρα. αυτό ο γιατρός το άφησε στην κρίση μ.επειδή κάποιοι έχουνε και δουλειές λόγω εξεταστικής δεν μπορούνε να σκέφτονται μόνο τα μαλλιά τους.πιστευω το 2014 ζούμε υπάρχει στηριξη από όλους και από φορουμ και από κλινικές.η δικια μ η περ'ιπτωση εινια περίεργη και γ αυτό το ψάχνω ακόμα διότι εμένα μου βγήκαν κ μετά τα χασα.μη γινόμαστε κασσανδρες
 

Μ32

Member
Το θεματακι ειναι πολυ ωραιο κ αν αξιοποιηθει σωστα μπορει κ να βοηθησει ουσιαστικα.
Και ακομα καλυτερα αν οι ιδιες οι εταιρειες οπως εχουν παρεμβει κατα καιρους στο φορουμ, βγουν κ πουν ΤΙ ΕΙΔΟΣ και ΤΙ ΜΟΡΦΗ εγγυησης δινουν στον υποψηφιο πελατη τους.
Νομιζω οτι αρκετοι θα συμφωνησετε μαζι μου,και ακομα περισσοτεροι θα δουμε με αλλο ματι τα της μεταμοσχευσης σε μια τετοια περιπτωση.
Κατ'εμε οποιαδοιποτε σοβαρη κ αξιοπιστη κλινικη μεταμοσχευσης ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ να μας ανακοινωσει κατι τετοιο.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλαρακι χαιρομαι που εδωσες την απαντηση σου.Ναι και εσυ ειχες αναφερει οτι σου προταθηκε δωρεαν διορθωση και επειδη ειχε μεινει ετσι το θεμα εδω κ καιρο για αυτο το ανοιξα.κΑΛΗ επιτυχια και στις εξετασεις αλλα κ σε οτι αποφασισεις να κανεις στο θεμα μαλλια.
 

krhtikos21

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλαρακι χαιρομαι που εδωσες την απαντηση σου.Ναι και εσυ ειχες αναφερει οτι σου προταθηκε δωρεαν διορθωση και επειδη ειχε μεινει ετσι το θεμα εδω κ καιρο για αυτο το ανοιξα.κΑΛΗ επιτυχια και στις εξετασεις αλλα κ σε οτι αποφασισεις να κανεις στο θεμα μαλλια.

να σαι καλά φίλε επίσης. θα ενημερώσω γενικά για το πως θα κινηθώ γτ μ έχουνε στείλει και άλλα παιδιά που μιλάω όταν παρω μια σαφή απόφαση.το ψάχνω ακομα το θέμα.ολες οι συγχρονες κλινικές παρέχουνε υπηρεσίες και για το μετά.δεν μπορώ να πω οτί έμεινα ξεκρέμαστος.αν με γράφανε θα τ χα κάνει θέμα εξαρχης.κάνω κάποιες θεραπείες πάντως ο θεός βοηθός :p
 

tropheus

Well-Known Member
Physio40 είπε:
Σου κάνουν πυκνομέτρηση με το μηχάνημα του υπολογιστή και τους υπολογισμούς τους κάνετε μαζί δεν ειναι πυρηνική φυσική.

Πέρα από τη "ρομαντική" αυτή προσέγγιση γιατί προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι και η διαδικασία δεν είναι καθόλου απλή, μερικοί δε διαθέτουν καν μηχάνημα πυκνομέτρησης.

Πόσοι σπό τους συμπάσχοντες που έκαναν εδώ μέσα μεταμόσχευση έκαναν πυκνομέτρηση πριν - μετά κάνοντας χαρτογράφηση σε όλη την περιοχή της μεταμόσχευσης.
Να προβλέψω;;; ΚΑΝΕΝΑΣ
 
Μπλουζα