μετρια αποτελεσματα απο μμ......τι γραμμη κρατανε οι κλινικες απο εκει κ υστερα?

Bouklas

Well-Known Member
tropheus είπε:
Πέρα από τη "ρομαντική" αυτή προσέγγιση γιατί προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι και η διαδικασία δεν είναι καθόλου απλή, μερικοί δε διαθέτουν καν μηχάνημα πυκνομέτρησης.

Πόσοι σπό τους συμπάσχοντες που έκαναν εδώ μέσα μεταμόσχευση έκαναν πυκνομέτρηση πριν - μετά κάνοντας χαρτογράφηση σε όλη την περιοχή της μεταμόσχευσης.
Να προβλέψω;;; ΚΑΝΕΝΑΣ

Σε μένα δεν έγινε πυκνομέτρηση, ούτε μου είπε τι θα μπει που και ποσα. Σχεδίασε τις περιοχές και ξεκίνησε το χειρουργείο. Όταν τον ρώτησα ποσα cm είναι η περιοχή που θα καλυφθεί μου είπε ένα σκέτο η περιοχή είναι αυτό που σχεδίασα, το οποιο δεν μου άρεσε καθόλου σαν απάντηση. Είχε γίνει μια εκτίμηση για 2.500 grafts σε φωτογραφίες που είχα στείλει σε email και αυτό όλο. Από κοντά περίμενα πως θα έχουμε μια πιο σοβαρή εκτίμηση η οποια δεν έγινε ποτε. Εμενα προσωπικά κάθε φορα που σκέφτομαι το συγκεκριμένο πράγμα με τρώει, μπήκανε όσα είπαμε η όχι? Μπορεί να μου έβαλε και μονος του αλλα 500 ή 1000 δώρο έτσι για να δώσει ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Εγώ όμως που το ξέρω αυτό? Ένα είναι το σίγουρο απάντηση δεν έχω. Προσοχή από την δουλειά του είμαι ευχαριστημένος μπορώ να πω, και θα περιμένω μέχρι να κλείσω 12 μήνες για να πω τι πραγματικά έχει συμβεί. Όπως λέω αυτά που μου αρέσουν θα πω και εκείνα που δεν μου άρεσαν, έτσι είναι το σωστό για μένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μ32

Member
Επειδη βλεπω οτι την πυκνομετρηση την θεωρειται σαν κατι πολυ σημαντικο κ αξιοπιστο,για μενα ειναι απο τους ευκολοτερους τροπους να σε παραπλανησει καποιος.Κ αυτο γιατι δεν υπαρχει σταθερο σημειο απο οπου γινεται η μετρηση αλλα στο περιπου.Κ αυτο το περιπου(2-3 ποντοι δεξια ή αριστερα,πανω ή κατω),μπορουν να βγαλουν οτι αποτελεσμα θες.
Νομιζω οτι οσοι εχουν κανει κ καταλαβαν την διαδικασια,ξερουν τι λεω:-\
 

tropheus

Well-Known Member
Bouklas είπε:
...
Όπως λέω αυτά που μου αρέσουν θα πω και εκείνα που δεν μου άρεσαν, έτσι είναι το σωστό για μένα.

Είσαι πολύ σωστός Boukla.

Μ32 είπε:
Επειδη βλεπω οτι την πυκνομετρηση την θεωρειται σαν κατι πολυ σημαντικο κ αξιοπιστο,για μενα ειναι απο τους ευκολοτερους τροπους να σε παραπλανησει καποιος.Κ αυτο γιατι δεν υπαρχει σταθερο σημειο απο οπου γινεται η μετρηση αλλα στο περιπου.Κ αυτο το περιπου(2-3 ποντοι δεξια ή αριστερα,πανω ή κατω),μπορουν να βγαλουν οτι αποτελεσμα θες.
Νομιζω οτι οσοι εχουν κανει κ καταλαβαν την διαδικασια,ξερουν τι λεω:-\

Φίλε μου θα συμφωνήσω μαζί σου.

Σε όλες τις σοβαρές μελέτες που χρησιμοποιούν τα καλύτερα μηχανήματα πυκνομέτρησης για να είναι σίγουροι το τι μετράνε πρώτα χτυπάνε tattoo στην περιοχή που τους ενδιαφέρει να μελετήσουν και μετά προχωράνε σε μεταμόσχευση ώστε μετά τη φύτρωση να μπορούν να εντοπίσουν το ίδιο ακριβώς σημείο...
 

gkast

Active Member
Μ32 είπε:
Επειδη βλεπω οτι την πυκνομετρηση την θεωρειται σαν κατι πολυ σημαντικο κ αξιοπιστο,για μενα ειναι απο τους ευκολοτερους τροπους να σε παραπλανησει καποιος.Κ αυτο γιατι δεν υπαρχει σταθερο σημειο απο οπου γινεται η μετρηση αλλα στο περιπου.Κ αυτο το περιπου(2-3 ποντοι δεξια ή αριστερα,πανω ή κατω),μπορουν να βγαλουν οτι αποτελεσμα θες.
Νομιζω οτι οσοι εχουν κανει κ καταλαβαν την διαδικασια,ξερουν τι λεω:-\

Φίλε μ32 διαβάζω τις θεραπείες που έχεις κάνει .....και ιδιέτερα μου έκανε εντύπωση αυτή με το λειζερ...και τι θυμήθικα όταν ήμουν πιτσιρικάς και είχε τελειώσει το λύκειο άρχιζα να έχανα τα μαλλιά μου και τα μυαλά μου δημιούργησα ένα πανικό στο σπίτι τι θα κάνω που μου πέφτουν τα μαλιά ....μια και δυό πηγαίνω στο σύνταγμα στην λειζερ λαιν κλινικ...μου κάνουν ένα έλενχο υποθητέμενο.. Και μου πλάθουν μια ιστορία μέ ένα μηχάνημα κομοτηριού το οποιό είναι συδεδεμένο με το καναδά ...και οτι με αυτό θα σωθω απο την τριχόπτωση....
Ξέρεις πόσα πλήρωσα τότε που τα λεφτά είχαν άλλη αξια 600χιλιάδες δραχμες....
Μουτζώνω τον εαυτό μου...πόσο αφελης και συχρόνως μαλάκας ήμουν....
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
gkast είπε:
Μ32 είπε:
Επειδη βλεπω οτι την πυκνομετρηση την θεωρειται σαν κατι πολυ σημαντικο κ αξιοπιστο,για μενα ειναι απο τους ευκολοτερους τροπους να σε παραπλανησει καποιος.Κ αυτο γιατι δεν υπαρχει σταθερο σημειο απο οπου γινεται η μετρηση αλλα στο περιπου.Κ αυτο το περιπου(2-3 ποντοι δεξια ή αριστερα,πανω ή κατω),μπορουν να βγαλουν οτι αποτελεσμα θες.
Νομιζω οτι οσοι εχουν κανει κ καταλαβαν την διαδικασια,ξερουν τι λεω:-\

Φίλε μ32 διαβάζω τις θεραπείες που έχεις κάνει .....και ιδιέτερα μου έκανε εντύπωση αυτή με το λειζερ...και τι θυμήθικα όταν ήμουν πιτσιρικάς και είχε τελειώσει το λύκειο άρχιζα να έχανα τα μαλλιά μου και τα μυαλά μου δημιούργησα ένα πανικό στο σπίτι τι θα κάνω που μου πέφτουν τα μαλιά ....μια και δυό πηγαίνω στο σύνταγμα στην λειζερ λαιν κλινικ...μου κάνουν ένα έλενχο υποθητέμενο.. Και μου πλάθουν μια ιστορία μέ ένα μηχάνημα κομοτηριού το οποιό είναι συδεδεμένο με το καναδά ...και οτι με αυτό θα σωθω απο την τριχόπτωση....
Ξέρεις πόσα πλήρωσα τότε που τα λεφτά είχαν άλλη αξια 600χιλιάδες δραχμες....
Μουτζώνω τον εαυτό μου...πόσο αφελης και συχρόνως μαλάκας ήμουν....

Μην εισαι σκληρός με τον εαυτό σου, ολα αυτα τα @ρχιδι@ εκεί πατάνε, στην απελπισία του κόσμου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
και εγω εκανα 6μηνη θεραπεια lazerline θεσνικη και εδωσα περιπου 1200 ευρω.
Με εκαναν laizer σε ενα μηχανημα κομμοτηριου,κατι λουσιματα κτλ
Ασε δεν θελω να τα σκεφτομαι....


tropheus είπε:
Ας πούμε ότι υπογράφω χαρτί με μια εταιρεία που μου εγγυάται φύτρωση 95% και βάζω 3000 grafts. Τελικά φυτρώνουν μαλλάκια.
Ποιος θα μου πει τι ποσοστό φύτρωσε;;;
Εγώ λέω ότι φύτρωσε το 70% και η εταιρεία 98%.
Και μη μου πεις τα περί εμπιστοσύνης... Εδώ ήδη κάποιοι χρεώνουν για περισσότερα από όσα βάζουν...
Συνφωνω.Και μενα με τρωει αυτο εαν και με καθυσιχασε και λιγο ο kapa οταν με ειδε απο κοντα.
Μας εβαλαν οσα ειπαν η οχι?
 
Μπλουζα