μεταμοσχευση μαλλιών σε κλινική me...je...

needhair

New Member
θα ηθελα τις απόψεις σας
πηγα και σε αυτή την κλινική που είναι στο κεντρο της αθηνας
καθώς και σε άλλες
γνωρισα ανθρωπο από κει που εμεινε πολύ ικανοποιημένος
κατι όμως δεν μου κολλαει
παρακαλώ να εκφρασετε την γνωμη η την εμπειρια σας
ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
hairlosscursed είπε:
Κοροιδευομαστε και μεταξυ μας τωρα;
Δεν φτανει το δουλεμα που τρωμε τοσα χρονια;
Ελεος...

Φιλε εκανες πραγματικα 4 μεταμοσχευσεις ?
3 στην Ελλαδα της συμφορας και μια αξιοπρεπη στο εξωτερικο ?
Που το βρηκες το κουραγιο...
Εισαι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα που εχεις τωρα ?

Εχεις νημα δικο σου στο θρεντ των παρουσιασεων ?
Πολυ θα ηθελα να γνωρισω τις εμπειριες σου !!!
 

needhair

New Member
εγω ειχα κανει παλια στην las.. li... CLI
ημουν αρκετα ικανοποιημένος
απλα σκέφτομαι και άλλη πλεον τωρα μετα από 10 χρονια
γιαυτο ζηταω γνωμες
και για την παραπάνω εταιρεια αν ξερετε
 

Bouklas

Well-Known Member
Αυτή η εταιρία δεν είναι που διαφημίζει μεταμόσχευση με 500 ευρώ? :D
Πάντως φιλε, όλοι όσοι είναι ευχαριστημένοι από τις 2 κλινικές που έχεις αναφέρει εντελώς τυχαία έχουν κάτω από 10 μηνύματα στο forum. Πρέπει να σε ανησυχεί αυτό, μπήκες εδώ για μεταμόσχευση είτε όχι.
 

needhair

New Member
μα γιαυτο μπηκα στο σαιτ και διαβαζω τοσες αναφορες
θελω και τις γνωμες καποιων που εχουν κανει προσφατα εδώ ελλαδα επιτυχημένες επεμβάσεις
από ότι καταλαβα κυπρο είναι καλυτερα αλλα τα χρηματα πολλα επισης
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Ολο αυτο το παραμυθακι της τριχοπτωση δεν θελει κουραγιο αλλα να εισαι ψυχικα αρρωστος και ετοιμος να δουλευεις για να πληρωνεις τριχες.
Αν γυριζα 20 χρονια πισω με το μυαλο του 2014 θα εκανα απλα μια ψυχοθεραπεια για να με βοηθησει να αποδεχτω αυτο που συμβαινει που στην τελικη ειναι απολυτος φυσιολογικο δυστυχως για πολλους αντρες.πιστεψε με δεν οδηγει πουθενα
Παρα μονο να χανεις τα νιατα σου και ομορφες στιγμες της ζωης σου με αγχος,αγωνια,κατωτερα συναισθηματα ,διαρκη ανησυχια και κινδυνο για την υγεια σου.καταλαβαινω απολυτα την στεναχωρια σου αλλα δεν ξερεις σε τι φαυλο κυκλο πας να μπλεξεις...
Αυτα...
Καλη τυχη
 

zotrix

Active Member
hairlosscursed είπε:
Ολο αυτο το παραμυθακι της τριχοπτωση δεν θελει κουραγιο αλλα να εισαι ψυχικα αρρωστος και ετοιμος να δουλευεις για να πληρωνεις τριχες.
Αν γυριζα 20 χρονια πισω με το μυαλο του 2014 θα εκανα απλα μια ψυχοθεραπεια για να με βοηθησει να αποδεχτω αυτο που συμβαινει που στην τελικη ειναι απολυτος φυσιολογικο δυστυχως για πολλους αντρες.πιστεψε με δεν οδηγει πουθενα
Παρα μονο να χανεις τα νιατα σου και ομορφες στιγμες της ζωης σου με αγχος,αγωνια,κατωτερα συναισθηματα ,διαρκη ανησυχια και κινδυνο για την υγεια σου.καταλαβαινω απολυτα την στεναχωρια σου αλλα δεν ξερεις σε τι φαυλο κυκλο πας να μπλεξεις...
Αυτα...
Καλη τυχη

φίλε αν γύριζες στα νιατα σου θα έκανες μεταμόσχευση κατευθείαν έξω και θα εμπλεκες πάλι με θεραπείες. Μιλάς εκ των υστέρων και δεν έχεις την ιδιοσυγκρασία των νιάτων σου τώρα. Αν γύριζες όμως πίσω, θα την αποκτούσες και δεν νομίζω ότι θα αποδεχόσουν την φαλάκρα (όπως όλοι μας).
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βρε παρτε παραδειγμα τους παπουδες 70 ετων που αφηνουν τσουλουφια side by side.
Η πλειοψηφία δυσκολα αποδεχεται την φαλακρα.
Και ψυχοθεραπεια να κανεις hairlosscursed αυτο ισως σε βοηθησει για καποιο διαστημα μετα παλι στα ιδια ψυχολογικα θα ερθεις.
Σκοπος ειναι να το αποδεχτεις μονος σου και να προσπαθεις να βελτιωσεις αλλα πραματα που γινονται πιο ευκολα στη ζωη σου.Πχ. ενα Γυμναστηριο να πας να φτιαξεις ενα καλο σωμα και παραλληλα να αξιοποιησεις το στυλακι σου.
Ο χωρισμος ξεπερνιεται η φαλακρα οχι.
 

Δημητρης38

Active Member
Αυτο που θελει να πει ο hairlosscursed και με βρισκει συμφωνο μαζι του, ειναι οτι οι μ/μ δεν δινουν λυση για μεγαλες τουλαχιστον φαλακρες επιφανειες και ειναι τσαμπα χρονος ταλαιπωρια και λεφτα

Και εγω στα 20 χρονια ειμαι απο την πρωτη μ/μ και συμφωνω μαζι του. Οσο ικανοποιημενο και να σας αφησει η πρωτη μ/μ (η πλειοψηφια δεν ειναι) παντα θα σκεφτεστε την επομενη....το περασμα του χρονου θα σας επαναφερει στα αρχικα αποτελεσματα και το αγχος της φαλακρας δεν θα φευγει ποτε

Συν οτι τα μαλλια της μεταμοσχευσης με το χρονο θα χανονται και το αποτελεσμα θα ειναι ακομα χειροτερο

Ενας φαυλος κυκλος αγχους στεναχωριας και καταστρωσης πλανων για την επομενη επεμβαση.
Γινομαι κακος τωρα το γνωριζω αλλα μετα απο χρονια αν με θυμαστε θα καταλαβετε οτι ειχα δικιο !!!
 

giwrgos athina

Active Member
Εγω ρε παιδεια εχω τελειως αντιθετη γνωμη απο εσας..Πιστευω πως οι μεταμοσχευσεις ειναι για τα μεγαλα norwood..Αν εισαι τωρα norwood 2 δεν το θεωρω τοσο αναγκαιο να προχωρησεις σε μια τετοια διαδικασια...Ποιος εξαλου θα σε πει καραφλο?ουτε θα σε αποριψει καμοια γυναικα λογο καραφλας..Αν εισαι ομως norwood 6-7 oi μεταμοσχευσεις φυσικα δεν θα σου λυσουν το προβλημα αλλα θα εισαι πολυ καλυτερος.Αν ενας 6αρης δηλαδη γινει norwood 3 δεν ειναι και λιγο πραγμα...Με την χρηση τοπικ θα γινεται φωτομοντελο...Ειναι πολυ καλυτερο απο το να ηταν σαν παπους 100 χρονων με καραφλα norwwod 6.Τα λευτα ομως που δαπανουμε για αυτην την διαδικασια ειναι πολλα και εκει ειναι το προβλημα....Τωρα με τα χρονια χανονται καποιο ποσοστο μεταμοσχευμενων για αυτο πρεπει να εχεις παντα μια χρηματικη καβατζα να συμπληρωνεις grafts και αν η δοτρια δεν το επιτρεπει εστω να παρεις απο σωμα...Ξαναλεω δεν λυνουν το προβλημα η μεταμοσχευσησ απλα σε κανουν καλυτερο..Λυση για την καραφλα δεν υπαρχει..Η αντιμετωπιση για αυτην την καταρα ειναι πολλες μμ και πολυ τοπικ.Τα φαρμακα για μενα δεν αξιζουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

needhair

New Member
ευχαριστω για τα σχολια ολων σας
δεν ξερω αν είναι και θεμα ματαιοδοξιας
αλλα ειχα πολύ πλουσιο μαλλι και ναι με χαλαει τρελλα αυτό που βλεπω στον καθρεφτη το πρωι
δεν μου αρεσει γιατι με αλλοιωνει, δειχνει μια εικονα που δεν τη θελω
και δεν θεωρω ότι είναι κακο να προσπαθεις να βελτιώνεις κατι που σε πειραζει αρκει να μην εθιστείς σε αυτην την ιδεα (πχ πλαστικες κλπ)
γιαυτο πηρα το θαρρος να γραψω εδώ κ να ζητησω γνωμες για κλινικες κλπ
 

meandros

Member
hairlosscursed είπε:
Ολο αυτο το παραμυθακι της τριχοπτωση δεν θελει κουραγιο αλλα να εισαι ψυχικα αρρωστος και ετοιμος να δουλευεις για να πληρωνεις τριχες.
Αν γυριζα 20 χρονια πισω με το μυαλο του 2014 θα εκανα απλα μια ψυχοθεραπεια για να με βοηθησει να αποδεχτω αυτο που συμβαινει που στην τελικη ειναι απολυτος φυσιολογικο δυστυχως για πολλους αντρες.πιστεψε με δεν οδηγει πουθενα
Παρα μονο να χανεις τα νιατα σου και ομορφες στιγμες της ζωης σου με αγχος,αγωνια,κατωτερα συναισθηματα ,διαρκη ανησυχια και κινδυνο για την υγεια σου.καταλαβαινω απολυτα την στεναχωρια σου αλλα δεν ξερεις σε τι φαυλο κυκλο πας να μπλεξεις...
Αυτα...
Καλη τυχη

ολη η ουσια του post:ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
επισης αλλο ραφλας στα 20 δηλαδη 1 στους 100, δακτυλοδεικτουμενος και αλλο ραφλας στα 40 δηλαδη 50 στους 100 ,απαρατηρητος
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Ενας μάγκας θα μας σώσει

maggas.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κακος δεν γινεσαι οπως τα βλεπει ο καθενας.
Αλλα οκ μην συγκρινουμε μεταμοσχευσεις 10 χρονια πριν με τωρα.
Εγω ειχα μεγαλη αραιωση και τωρα ειμαι μια χαρα και δεν το μετανιωσα που εκανα.
Βεβαια κρινω εκ του ασφαλους διοτι ειμαι στα 2 χρονια ακομη.
Εγω πιστευω εαν κανω αλλη μια στο crown μου που ειναι αδειο και πετυχει οπως η πρωτη τοτε θα ειμαι καλυμενος για πολλα χρονια ακομη.
Τωρα εαν το δουμε σαν ποσο.Εδωσα 6400 ευρω και χρειαζομαι αλλα 4500 χιλιαρικα σιγουρα να κανω το crown.Παμε στα 11,000 χιλιαρικα συνολο. Εαν πες με πανε στη χειροτερη μια δεκαετια ειναι σαν να εχω δωσει 1000 ευρω το χρονο για δεκα χρονια στα μαλλια.
Οπως εχω ξαναπει για μενα ο καιρος ειναι αυτος που θα δειξει εαν αξιζει η οχι αυτη η διαδικασια.
Βεβαια για φαλακρους μεγαλης εκτασης και με μεγαλια κεφαλια ειναι πολυ δυσκολο και πιστευω δεν πρεπει να μπαινουν στην διαδικασια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εχω νημα εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4563.html

Οι Φωτογραφιες Μου Ξεκινανε Απο Την 12 Εως Την 17 Σελιδα Ολοκληρωμενη Μεταμοσχευση & Συνεχιζονται.
 

kalifitos

New Member
Να πω λοιπόν κ εγω τη γνώμη μου ύστερα απο 3 μ/μ... Αν γύριζα το χρόνο πίσω το σίγουρο εινα ότι ουτε κάν θα πήγαινα να ρωτήσω.. Μπροστά στο βωμό των χρημάτων, δεν υπολογίζουν τίποτα... Στα 21 εκανα την πρώτη μου.. Ενω δεν είχα καλή δοτρια περιοχή κ ενώ φαινόταν ότι θα δημιουργηθεί μεγαλη φαλάκρα, ωστόσο μου πρότειναν μ/μ.. Το αποτέλεσμα ΤΡΑΓΙΚΟ!!! Πέρα απο τα λιγοστά μαλλιά μου, αδερφια μου με εγδαραν.. Απέκτησα μια ουλι στο πίσω μέρος του κεφαλιού που ξεκινούσε πίσω απο το ένα αυτί κ έφτανε στο αλλο.. Μια ουλι διογκωμένη κ κατακόκκινη.. Τα μαλλιά μου έπεφταν κ έμεναν τα λίγα μεταμοσχευμένα.. Να τα κουρέων κοντα δεν μπορούσα λόγω ουλης, οπότε αναγκάστηκα να παω σε μια αλλη εταιρία για μ/μ... Βασικά στην αλλη εταιρεία πήγα αρχικά για διώξουν όσο ειναι δυνατόν την ουλή κ εκεί μου πρότειναν να κάνω κ μ/μ.. Εκει εκανα άλλες 2 μ/μ λόγω προσφοράς.. Με την ουλή έκαναν καλή δουλειά, αλλα με την ήδη λιγοστή κ ταλαιπωρημένη μου δοτρια περιοχή τα αποτελέσματα πολυ μέτρια.. Πλέον το κεφάλι μου εχω μπροστά μαλλιά, μη φανταστείτε πολλα κ απο πίσω καραφλα.. Εχω ανοίξει ένα θέμα με φωτογραφίες.. Το αποτέλεσμα μετα απο 3 μ/μ.. Εχω δώσει πανω απο 10 χιλιαρικα και ειμαι μονιμος με ένα καπέλο.. Πλέον βλεπω τους ξυρισμενους κ του ζηλεύω.. Με την ουλι που εχω πίσω ουτε αυτο μπορώ να κάνω..
Αν κάποιος αποφασίσει να κάνει μ/μ προτείνω μόνο αν εχει καλή δοτρια περιοχή κ το κυριότερο, μικρή επιφάνεια φαλάκρας... Πριν γίνει η μετοσχευση καλό ειναι μα γίνει ένα ελενχος μέχρι ποιο σημείο θα φτάσει η φαλάκρα κ αν ειναι μικρή τοτε ναι, να την κανεις.. Διαφορετικά αδερφια μου...ΜΑΚΡΙΑ!!!
 

Δημητρης38

Active Member
kalifitos είπε:
Να πω λοιπόν κ εγω τη γνώμη μου ύστερα απο 3 μ/μ... Αν γύριζα το χρόνο πίσω το σίγουρο εινα ότι ουτε κάν θα πήγαινα να ρωτήσω.. Μπροστά στο βωμό των χρημάτων, δεν υπολογίζουν τίποτα... Στα 21 εκανα την πρώτη μου.. Ενω δεν είχα καλή δοτρια περιοχή κ ενώ φαινόταν ότι θα δημιουργηθεί μεγαλη φαλάκρα, ωστόσο μου πρότειναν μ/μ.. Το αποτέλεσμα ΤΡΑΓΙΚΟ!!! Πέρα απο τα λιγοστά μαλλιά μου, αδερφια μου με εγδαραν.. Απέκτησα μια ουλι στο πίσω μέρος του κεφαλιού που ξεκινούσε πίσω απο το ένα αυτί κ έφτανε στο αλλο.. Μια ουλι διογκωμένη κ κατακόκκινη.. Τα μαλλιά μου έπεφταν κ έμεναν τα λίγα μεταμοσχευμένα.. Να τα κουρέων κοντα δεν μπορούσα λόγω ουλης, οπότε αναγκάστηκα να παω σε μια αλλη εταιρία για μ/μ... Βασικά στην αλλη εταιρεία πήγα αρχικά για διώξουν όσο ειναι δυνατόν την ουλή κ εκεί μου πρότειναν να κάνω κ μ/μ.. Εκει εκανα άλλες 2 μ/μ λόγω προσφοράς.. Με την ουλή έκαναν καλή δουλειά, αλλα με την ήδη λιγοστή κ ταλαιπωρημένη μου δοτρια περιοχή τα αποτελέσματα πολυ μέτρια.. Πλέον το κεφάλι μου εχω μπροστά μαλλιά, μη φανταστείτε πολλα κ απο πίσω καραφλα.. Εχω ανοίξει ένα θέμα με φωτογραφίες.. Το αποτέλεσμα μετα απο 3 μ/μ.. Εχω δώσει πανω απο 10 χιλιαρικα και ειμαι μονιμος με ένα καπέλο.. Πλέον βλεπω τους ξυρισμενους κ του ζηλεύω.. Με την ουλι που εχω πίσω ουτε αυτο μπορώ να κάνω..
Αν κάποιος αποφασίσει να κάνει μ/μ προτείνω μόνο αν εχει καλή δοτρια περιοχή κ το κυριότερο, μικρή επιφάνεια φαλάκρας... Πριν γίνει η μετοσχευση καλό ειναι μα γίνει ένα ελενχος μέχρι ποιο σημείο θα φτάσει η φαλάκρα κ αν ειναι μικρή τοτε ναι, να την κανεις.. Διαφορετικά αδερφια μου...ΜΑΚΡΙΑ!!!

Φιλε συμφωνω και εγω μαζι σου 100% !!!

Εχω κανει 2 μ/μ πριν αρκετα χρονια και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα. Ελαχιστα μαλλια φυτεμενα μπροστα (πολλα φυτεμενα με το περας των χρονων μου πεσανε...εσενα?) και απο πισω μια μεγαλοπρεπεστατη φαλακρα με 2 τομες χαμογελα που ξεκινανε απο το ενα αυτι και τελειωνουν στο αλλο.
Βασικα παντου Φαλακρος ειμαι απλα λιγες τριχες φυτεμενες μποστα μου θυμιζουν οτι τις πληρωσα για να μπουνε εκει.

Οι κλινικες και οι Γιατροι δεν λενε ποτε την αληθεια, παγειος στοχος τους ειναι να σε βαλουν χειρουργειο για να αρπαξουν τα φραγκα. Προσοχη και ωριμη σκεψη !!!

Βλεπω και εγω ξυρισμενους και τους ζηλευω.
Θελω να τα ξυρισω αλλα δεν μπορω γιατι οι ουλες απο πισω θα σκανε χαμογελα σε οποιον με κοιταζει !!!

Μονη λυση.. και μαλλον αυτο θα κανω.. ταττου στις ουλες και ξουρα γουλι.
Αλλη λυση .. το εχω παρει αποφαση.. δεν υπαρχει !!!!

Μακαρι να γυριζα τον χρονο πισω και να μην τις εκανα !!!!!
Θα γλυτωνα τα λεφτα μου, τα γδαρσιματα και θα τα εριχνα μια ξουρα να ησυχασω !!!
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
kalifitos είπε:
Να πω λοιπόν κ εγω τη γνώμη μου ύστερα απο 3 μ/μ... Αν γύριζα το χρόνο πίσω το σίγουρο εινα ότι ουτε κάν θα πήγαινα να ρωτήσω.. Μπροστά στο βωμό των χρημάτων, δεν υπολογίζουν τίποτα... Στα 21 εκανα την πρώτη μου.. Ενω δεν είχα καλή δοτρια περιοχή κ ενώ φαινόταν ότι θα δημιουργηθεί μεγαλη φαλάκρα, ωστόσο μου πρότειναν μ/μ.. Το αποτέλεσμα ΤΡΑΓΙΚΟ!!! Πέρα απο τα λιγοστά μαλλιά μου, αδερφια μου με εγδαραν.. Απέκτησα μια ουλι στο πίσω μέρος του κεφαλιού που ξεκινούσε πίσω απο το ένα αυτί κ έφτανε στο αλλο.. Μια ουλι διογκωμένη κ κατακόκκινη.. Τα μαλλιά μου έπεφταν κ έμεναν τα λίγα μεταμοσχευμένα.. Να τα κουρέων κοντα δεν μπορούσα λόγω ουλης, οπότε αναγκάστηκα να παω σε μια αλλη εταιρία για μ/μ... Βασικά στην αλλη εταιρεία πήγα αρχικά για διώξουν όσο ειναι δυνατόν την ουλή κ εκεί μου πρότειναν να κάνω κ μ/μ.. Εκει εκανα άλλες 2 μ/μ λόγω προσφοράς.. Με την ουλή έκαναν καλή δουλειά, αλλα με την ήδη λιγοστή κ ταλαιπωρημένη μου δοτρια περιοχή τα αποτελέσματα πολυ μέτρια.. Πλέον το κεφάλι μου εχω μπροστά μαλλιά, μη φανταστείτε πολλα κ απο πίσω καραφλα.. Εχω ανοίξει ένα θέμα με φωτογραφίες.. Το αποτέλεσμα μετα απο 3 μ/μ.. Εχω δώσει πανω απο 10 χιλιαρικα και ειμαι μονιμος με ένα καπέλο.. Πλέον βλεπω τους ξυρισμενους κ του ζηλεύω.. Με την ουλι που εχω πίσω ουτε αυτο μπορώ να κάνω..
Αν κάποιος αποφασίσει να κάνει μ/μ προτείνω μόνο αν εχει καλή δοτρια περιοχή κ το κυριότερο, μικρή επιφάνεια φαλάκρας... Πριν γίνει η μετοσχευση καλό ειναι μα γίνει ένα ελενχος μέχρι ποιο σημείο θα φτάσει η φαλάκρα κ αν ειναι μικρή τοτε ναι, να την κανεις.. Διαφορετικά αδερφια μου...ΜΑΚΡΙΑ!!!

Αυτό, δυστυχώς, ειναι μια μεγάλη αλήθεια. Το θέμα ειναι οτι οταν εισαι στην αρχη εισαι πανικοβλημένος, θελεις να λύσεις το πρόβλημα γρήγορα και οριστικά, άρα εισαι ευάλωτος. Κανεις μμ, χαίρεσαι για 5-10 χρόνια και μετα ανακαλύπτεις οτι τίποτα δεν μαζεύει τα ασυμμάζευτα
 
Μπλουζα