μεταμοσχευση μαλλιων

kastelano

New Member
σας ευχαριστω μεσα απο την καρδιαμου γιατι μου φτιαχνετε την ψυχολογια....το θελω πολυ εξαλου...οτι ειναι να περασω θα το περασω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kastelano

New Member
να ρωτισω κορτιζονη γτ σου δυνουνε?η κορτιζονη σε πριζει ξερω..


εγω δεν θελω να χρισημοποιησω κορτιζονη..
 

n094

Active Member
Κορτιζόνη σου δίνουν για 4 μέρες για να ΜΗΝ ΠΡΗΣΤΕΙΣ αν δεν πάρεις τη κορτιζόνη ετοιμάσου να είσαι σαν μποξέρ μετά απο νοκ αουτ για 5-6 μέρες...
 

kastelano

New Member
και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την κορτιζονη δλδ?εγω ειχα ακουσει οτι με κορτιζονη πριζοντε
 

geroksouras

Active Member
εμενα δεν μου βαλανε καθολου κορτιζονη και
τις πρωτες 3 μερες πρηστικα πολυ λιγο στα πλαινα και μετωπο
μετα εφυγε τελειως
συναδερφος που καναμε μαζι εγινε λερναια υδρα για 5 μερες
 

n094

Active Member
Κορτιζόνη= όχι πρήξιμο
Χωρίς κορτιζόνη= πρήξιμο
Κορτιζόνη και τροφή με αλάτι = υπερπρήξιμο

άρα ακολούθησε τις μετεγχειρητικές οδηγίες και λάβε όλα τα φάρμακα (για 5 μερούλες είναι άλλωστε) μην καπνίσεις για 3 μέρες (αν καπνίζεις) μην φας πολύ αλάτι και θα είσαι οκ
 

kastelano

New Member
οκ φιλαρακι..καπελο για μην φενετε οτι εχω κανει μμ απο την πρωτη μερα γινετε να χρησημοποιησω?και για οσες μερες θα φενετε εντονα...
 

Physio40

Member
Καλυτερα μη βαλεις καπελο. Αν παλι πρεπει οπωσδηποτε θα σου δείξουν πως πρεπει να το φορας εκει και οχι πολλές ώρες. Να κάνεις ακριβώς ότι σου πουν και όλα θα πάνε καλα!! Καλή επιτυχία!! :headbanging:
 

mimis giova

Active Member
Paidia elpizw na mhn xalaw to thema..mia aplh erotisi..an kanw metamosxeush meta apo poso kairo mporw na paiksw mpala? Oxi na kanw proponhsh.na paiksw kanonika mpala..dld kefalies ktl.euxaristw.
 

kastelano

New Member
απλα λεω για καπελο οταν φυγω απο την κλινικη και οταν θα ταξιδεψω τη δευτερη μετα γτ ειμαι απο επαρχεια και θα τα ξιδεψω με λεωφορειο να μην φενετε ασχημο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
mimis giova είπε:
Paidia elpizw na mhn xalaw to thema..mia aplh erotisi..an kanw metamosxeush meta apo poso kairo mporw na paiksw mpala? Oxi na kanw proponhsh.na paiksw kanonika mpala..dld kefalies ktl.euxaristw.

Με FUE υπολόγισε μετά από 1 μήνα, αλλά για σιγουριά ρώτα κανέναν γιατρό... (πάντως έχουν κάνει πάρα πολλοί ποδοσφαιριστές μμ και άρα συμπεραίνω ότι αποκλείεται να χρειάζεται παραπάνω από μήνα γι' αυτήν την παράμετρο)
 

geroksouras

Active Member
fue
μπαλα χωρις κεφαλιες 2 εβδομαδες μετα
μπαλα με κεφαλιες 3 εβδομαδες μετα
φρεσκιες απαντησεις απο γιατρο κλινικης
κάντο μήνα για να σαι μεσα
εγω ξεκιναω 5χ5 την 15η θα προσπαθησω να
αποφυγω τελειως κεφαλιες(ευκολο) και
απο 3η εβδομαδα μεχρι 2 μηνες της πολυ δυνατες κεφαλιες
οκ μην τρελαινομαστε,μετα τον μηνα εισαι οκ
 

kastelano

New Member
να ρωτισω οταν μετρανε την δπτρια και λενε πχ οτι δυνει 5500 τριχες...αν της βαλεις ολες και στο μελλον χριαστεις ξανα να κανεις μμ τι γινετε?μπορεις να παρεις ξανα μερικες?
 

gkast

Active Member
kastelano είπε:
να ρωτισω οταν μετρανε την δπτρια και λενε πχ οτι δυνει 5500 τριχες...αν της βαλεις ολες και στο μελλον χριαστεις ξανα να κανεις μμ τι γινετε?μπορεις να παρεις ξανα μερικες?
Μετα φίλε kastelano καπουτ .... Αν δεν εχει τριχες απο το σωμα σου βαζουν απο τις αλλες τριχες τις κατσαρες.......
 

n094

Active Member
όπως σου τα λέει ο gkast, αν έχεις 5.500 τρίχες μόνο, δηλαδή περίπου 2800 μοσχεύματα, τότε θα σου πρότεινα να μην βάλεις πάνω από τα μισά τώρα. Ωστόσο έχε υπόψη σου ότι με 1900 μοσχεύματα θα δεις βελτίωση, αλλά μην περιμένεις τίποτα εντυπωσιακό. Όλα αυτά να τα έχεις κατά νου και να ξέρεις ότι αν η δότρια σου είναι τόσο περιορισμένη, τότε αναγκαστικά θα πρέπει ή να κάνεις συμβιβασμούς στο αποτέλεσμα ή να μην κάνεις καθόλου μμ. Αν τελειώσουν τα μοσχεύματα από το κεφάλι, τότε πας για μοσχεύματα από γένια και στήθος, αλλά. Πάντως με 5500 τρίχες η δότρια σου είναι σίγουρα κάτω του μετρίου. Συγνώμη που στα λέω όλα αυτά, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να τα ξέρεις.
 

kastelano

New Member
εγω εχω κανονισει για giga μπουνε ολες....αν ξανα χριαστει απο στηθος..τα γενια ειναι κοκκινες οι τριχες οποτε μαλλον δεν θα μπορω να της χρησιμοποιησω
 

gkast

Active Member
kastelano είπε:
εγω εχω κανονισει για giga μπουνε ολες....αν ξανα χριαστει απο στηθος..τα γενια ειναι κοκκινες οι τριχες οποτε μαλλον δεν θα μπορω να της χρησιμοποιησω
Φιλε kastelano χαλαρωσε ασε τους γιατρους να κανουν την δουλεια τους
Εσυ κοιτα να εισαι τυπικος για το μετα της μεταμ/σης ...βρες κανα γκομενακι (εαν δεν εχεις)και σταματα να βασανίζεις το μυαλό σου ....η ζωη είναι μικρη
 
Μπλουζα