θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Hopefull

New Member
Λοιπον παιδια εχω μια θεωρια που δε ξερω αν μπορει να βοηθησει καποιους ή αν εχει βαση...

Γενικα στο propecia αν εμφανιστουν μετα απο μακροχρονια χρηση ειναι δυσκολο να εξαφανιστουν εντελως, βασιζομενος στη δικη μου εμπειρια θυμαμαι μαλιστα οτι οταν επαιρνα propecia τους πρωτους μηνες ημουνα πιο duracell απο οτι πριν...αυτο εχει να κανει με upregulation που γινεται απο το ιδιο το σωμα για να αντισταθει στη μειωση της DHT αρα ανεβαζει τη τεστοστερονη για να ξαναφερει τη DHT στα ιδια επιπεδα. Ομως το χαπι μπλοκαρει τη DHT και αρα ολη αυτη η τεστοστερονη γινεται εστραδιολη...και οταν αρχισει αυτη η διαδικασια τοτε ξεκινουν και τα sides.

Πολλοι τα αντιμετωπιζουν αυτο με χαπια που μπλοκαρουν την εστραδιολη...για μενα εκει τα πραγματα γινονται πολυ επικινδυνα οταν αρχιζεις και ρυθμιζεις με χαπια το πως λειτουργουν οι ορμονες σου.

Εκανα λοιπον μια σκεψη που ισως βοηθησει καποιους αν δουνε οτι αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα. Διαβασα λοιπον οτι το abdominal fat ειναι μια απο τις περιοχες οπου η εστραδιολη βρισκεται σε μεγαλες ποσοτητες και δημιουργει μεγαλο προβλημα στη σωστη σεξουαλικη λειτουργια. Επισης απο εμπειρια δικη μου και αυτα που εχω διαβασει σε forums παρατηρουν πολλοι αυξηση του body fat με αντιανδρογονα τυπου propecia και avodart. Αρα υποθετω η αυξηση των επιπεδων της εστραδιολης σε μια περιοχη οπως το abdominal fat μπορει να δημιουργησει το προβλημα της κακης σεξουαλικης λειτουργιας(low libido, erectile disfunction)

αρα η προταση που τολμω να κανω ειναι....αεροβικη γυμναστικη, αν δειτε οτι αυξανεται ή εχετε abdominal fat γυμναστειτε το ωστε να εχετε επιπεδη κοιλια και καθολου fat εκει και ετσι ισως δε θα εχετε ποτε sides απο propecia μακροπροθεσμα. Καλυτερα η προληψη παρα η θεραπεια.

ΠΡΟΣΟΧΗ επαναλαμβανω δεν γνωριζω αν στεκει κατι απο αυτα που λεω...απλα ειναι μια θεωρια απο αυτα που εχω παρατηρησει και απο αυτα που διαβαζω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

kalo hopefull.......γενικα οτι σκεφτεται κανεις καλο ειναι....που ξερεις καμμια φορα.....
αλλωστε με τετοιες υποθετηκες σκεψεις εχουν ανακαυφτει πολλα πραγματα......
Να σε ρωτησω κατι αλλο......στην αρχη με φινα δεν ειχες κανενα προβλημα εσυ???
Μετα αρχισες???? και οταν αρχισες τι ακριβως προβλημα ειχες????
γενικα με την στυση το σπερμα την αισθηση κτλ ειχες καθολου προβλημα ποτε????
ειτε στην αρχη ειτε μετα???
 

comb

Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Mια πιθανή προσέγγιση για αποφυγή sides, είναι το να ξεκινάς με ελάχιστη δόση και να αυξάνεις σταδιακά, ωστε μέσα σε 5-6 εβδομάδες να φτάσεις την προτεινόμενη δόση και να έχει συνηθίσει ο οργανισμός.
 

Hopefull

New Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Panos1982 είπε:
kalo hopefull.......γενικα οτι σκεφτεται κανεις καλο ειναι....που ξερεις καμμια φορα.....
αλλωστε με τετοιες υποθετηκες σκεψεις εχουν ανακαυφτει πολλα πραγματα......
Να σε ρωτησω κατι αλλο......στην αρχη με φινα δεν ειχες κανενα προβλημα εσυ???
Μετα αρχισες???? και οταν αρχισες τι ακριβως προβλημα ειχες????
γενικα με την στυση το σπερμα την αισθηση κτλ ειχες καθολου προβλημα ποτε????
ειτε στην αρχη ειτε μετα???

Βασικα εμενα ισως ηταν λιγο περιεργη η περιπτωση, εγω στην αρχη ειχα περισσοτερη ορεξη και απο πριν!!Εμενα τα sides εμφανιστηκαν μετα τον 8 με 9 μηνα.

Σιγα σιγα ειχα λιγοτερη ορεξη για σεξ και χαθηκαν και πρωινες στησεις...αλλα μετα γινομουν καλυτερα. Ηταν κατι σαν περιοδους που ημουνα πιο down και αλλες που ημουν ενταξει. Μετα ειχα καποιες ατυχες στιγμες που δεν ειχα στύση . Γενικα το παλεψα ομως και πηρα και αργινινη και βοηθησε οσον αφορα τη στυση

Αυτο που με χαλαγε παρα μα παρα πολυ ηταν η λιγοτερη ορεξη για σεξ. Και η αισθηση, μεχρι και οταν εκανα μονος μου παιχνιδι οταν τελειωνα δεν ηταν το ιδιο οπως παλια. Ε μετα διαβασα και ιστοριες απο αλλους και φοβηθηκα μη παθω τιποτα μακροπροθεσμα και το κοψα αλλα σιγα σιγα. Οσο το κοβα οι στυσεις γινοντουσαν καλυτερες αλλα η αισθηση και η ορεξη δεν γυρνουσε με τιποτα.

εκανα καιρο να επανελθω στα φυσιολογικα επιπεδα...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

κανω αεροβικη σχεδον 5 φορες τη βδομαδα (ποδοσφαιρο) αλλα sides υπαρχουν ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

hopefull είπε:
Βασικα εμενα ισως ηταν λιγο περιεργη η περιπτωση, εγω στην αρχη ειχα περισσοτερη ορεξη και απο πριν!!Εμενα τα sides εμφανιστηκαν μετα τον 8 με 9 μηνα.

Σιγα σιγα ειχα λιγοτερη ορεξη για σεξ και χαθηκαν και πρωινες στησεις...αλλα μετα γινομουν καλυτερα. Ηταν κατι σαν περιοδους που ημουνα πιο down και αλλες που ημουν ενταξει. Μετα ειχα καποιες ατυχες στιγμες που δεν ειχα στύση . Γενικα το παλεψα ομως και πηρα και αργινινη και βοηθησε οσον αφορα τη στυση

Αυτο που με χαλαγε παρα μα παρα πολυ ηταν η λιγοτερη ορεξη για σεξ. Και η αισθηση, μεχρι και οταν εκανα μονος μου παιχνιδι οταν τελειωνα δεν ηταν το ιδιο οπως παλια. Ε μετα διαβασα και ιστοριες απο αλλους και φοβηθηκα μη παθω τιποτα μακροπροθεσμα και το κοψα αλλα σιγα σιγα. Οσο το κοβα οι στυσεις γινοντουσαν καλυτερες αλλα η αισθηση και η ορεξη δεν γυρνουσε με τιποτα.

εκανα καιρο να επανελθω στα φυσιολογικα επιπεδα...

Κριμα που τα επαθες αυτα ρε χοουπ......αλλα αφου τωρα εισαι οκ...παλι καλα!!!!!
οσα ειναι περασμενα και δε σου αφηνουν κοσουρι ειναι αυτοματα και ξεχασμενα......!!!!
Εγω ευτυχως δεν εχω κανενα προβλημα ακομα.....περνω φινα 1 χρονο.......
Και οι ορεξεις και οι στυσεις ειναι μια χαρα.......και το σπερμα το ιδιο......
αλλα εδω και λιγες μερες....αν τελειωσω πανω απο δυο-τρεις φορες την ιδια μερα....μετα νιωθω πολυ κουρασμενος.....και αν αυτο γινει για 4-5 συνεχομενες μερες οχι μονο κουρασμενος νιωθω αλλα γενικα νυσταζω και τα ματια μου γινονται ελαφρα κοκκινα.......αυτα τα πραγματα δε τα εχω ξαναπαθει παντος.......αλλα δε ξερω κι αν φταιει η φινα γι αυτα......εκτος κι αν το εχει παθει και καποιος αλλος......ας μου πει.....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Panos1982 είπε:
[quote author=hopefull link=topic=1638.msg28734#msg28734 date=1268258261]
Βασικα εμενα ισως ηταν λιγο περιεργη η περιπτωση, εγω στην αρχη ειχα περισσοτερη ορεξη και απο πριν!!Εμενα τα sides εμφανιστηκαν μετα τον 8 με 9 μηνα.

Σιγα σιγα ειχα λιγοτερη ορεξη για σεξ και χαθηκαν και πρωινες στησεις...αλλα μετα γινομουν καλυτερα. Ηταν κατι σαν περιοδους που ημουνα πιο down και αλλες που ημουν ενταξει. Μετα ειχα καποιες ατυχες στιγμες που δεν ειχα στύση . Γενικα το παλεψα ομως και πηρα και αργινινη και βοηθησε οσον αφορα τη στυση

Αυτο που με χαλαγε παρα μα παρα πολυ ηταν η λιγοτερη ορεξη για σεξ. Και η αισθηση, μεχρι και οταν εκανα μονος μου παιχνιδι οταν τελειωνα δεν ηταν το ιδιο οπως παλια. Ε μετα διαβασα και ιστοριες απο αλλους και φοβηθηκα μη παθω τιποτα μακροπροθεσμα και το κοψα αλλα σιγα σιγα. Οσο το κοβα οι στυσεις γινοντουσαν καλυτερες αλλα η αισθηση και η ορεξη δεν γυρνουσε με τιποτα.

εκανα καιρο να επανελθω στα φυσιολογικα επιπεδα...

Κριμα που τα επαθες αυτα ρε χοουπ......αλλα αφου τωρα εισαι οκ...παλι καλα!!!!!
οσα ειναι περασμενα και δε σου αφηνουν κοσουρι ειναι αυτοματα και ξεχασμενα......!!!!
Εγω ευτυχως δεν εχω κανενα προβλημα ακομα.....περνω φινα 1 χρονο.......
Και οι ορεξεις και οι στυσεις ειναι μια χαρα.......και το σπερμα το ιδιο......
αλλα εδω και λιγες μερες....αν τελειωσω πανω απο δυο-τρεις φορες την ιδια μερα....μετα νιωθω πολυ κουρασμενος.....και αν αυτο γινει για 4-5 συνεχομενες μερες οχι μονο κουρασμενος νιωθω αλλα γενικα νυσταζω και τα ματια μου γινονται ελαφρα κοκκινα.......αυτα τα πραγματα δε τα εχω ξαναπαθει παντος.......αλλα δε ξερω κι αν φταιει η φινα γι αυτα......εκτος κι αν το εχει παθει και καποιος αλλος......ας μου πει.....
[/quote]

2-3 φορες σε καθημερινη βαση?????τι εγινε ρε πανο?επιστροφη στα εφηβικα χρονια?????ή εγινες μανθος φουστανος?παντως περα απο την πλακα αν σε πιανει μονο σε αυτη την περιπτωση δεν υπαρχει προβλημα....δηλαδη μην ελαττωσεις ή κοψεις τη φινα αλλα τη μ@λ@κι@...... :D :D :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

ακου πως εχει το πραγμα........εχω μια πρωην.....και βρισκομαστε καθε μερα......καθε μερα ομως.....δεν υπαρχει ρεπο!!!!! και το λιγοτερο που θα το κανουμε ειναι δυο φορες......και που κ που τρεις.....
αλλα εκτος απ αυτες τις φορες......παιζω και μπαλα μονος μου σε τακτα χρονικα διαστηματα....
2 φορες τη βδομαδα τουλαχιστον.....και δε ξερω ρε φιλε.....εχω κολωσει πολυ ασχημα.....
παλια πριν 3-4 χρονια το εκανα πιο πολλες φορες και με τη γκομενα και μονος μου....και δεν επερνα χαμπαρι τιποτα......τωρα δε ξερω τι γινεται......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Panos1982 είπε:
ακου πως εχει το πραγμα........εχω μια πρωην.....και βρισκομαστε καθε μερα......καθε μερα ομως.....δεν υπαρχει ρεπο!!!!! και το λιγοτερο που θα το κανουμε ειναι δυο φορες......και που κ που τρεις.....
αλλα εκτος απ αυτες τις φορες......παιζω και μπαλα μονος μου σε τακτα χρονικα διαστηματα....
2 φορες τη βδομαδα τουλαχιστον.....και δε ξερω ρε φιλε.....εχω κολωσει πολυ ασχημα.....
παλια πριν 3-4 χρονια το εκανα πιο πολλες φορες και με τη γκομενα και μονος μου....και δεν επερνα χαμπαρι τιποτα......τωρα δε ξερω τι γινεται......

πω πω φιλε εισαι εργαλειο.....ωραιος καλα κανεις.......δεν ξερω τι να πω,αν δηλαδη οφειλεται στη φινα....αλλα και εσυ κανεις ρε παιδι μου καταχρηση...πρεπει να το ομολογησεις.... :D
δηλαδη βαλε 2 φορες τη μερα με την πρωην +2 φορες το μονο, τοτε η σουμα βγαινει 16 φορες την εβδομαδα......
 

Hopefull

New Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Panos1982 είπε:
[quote author=hopefull link=topic=1638.msg28734#msg28734 date=1268258261]
Βασικα εμενα ισως ηταν λιγο περιεργη η περιπτωση, εγω στην αρχη ειχα περισσοτερη ορεξη και απο πριν!!Εμενα τα sides εμφανιστηκαν μετα τον 8 με 9 μηνα.

Σιγα σιγα ειχα λιγοτερη ορεξη για σεξ και χαθηκαν και πρωινες στησεις...αλλα μετα γινομουν καλυτερα. Ηταν κατι σαν περιοδους που ημουνα πιο down και αλλες που ημουν ενταξει. Μετα ειχα καποιες ατυχες στιγμες που δεν ειχα στύση . Γενικα το παλεψα ομως και πηρα και αργινινη και βοηθησε οσον αφορα τη στυση

Αυτο που με χαλαγε παρα μα παρα πολυ ηταν η λιγοτερη ορεξη για σεξ. Και η αισθηση, μεχρι και οταν εκανα μονος μου παιχνιδι οταν τελειωνα δεν ηταν το ιδιο οπως παλια. Ε μετα διαβασα και ιστοριες απο αλλους και φοβηθηκα μη παθω τιποτα μακροπροθεσμα και το κοψα αλλα σιγα σιγα. Οσο το κοβα οι στυσεις γινοντουσαν καλυτερες αλλα η αισθηση και η ορεξη δεν γυρνουσε με τιποτα.

εκανα καιρο να επανελθω στα φυσιολογικα επιπεδα...

Κριμα που τα επαθες αυτα ρε χοουπ......αλλα αφου τωρα εισαι οκ...παλι καλα!!!!!
οσα ειναι περασμενα και δε σου αφηνουν κοσουρι ειναι αυτοματα και ξεχασμενα......!!!!
Εγω ευτυχως δεν εχω κανενα προβλημα ακομα.....περνω φινα 1 χρονο.......
Και οι ορεξεις και οι στυσεις ειναι μια χαρα.......και το σπερμα το ιδιο......
αλλα εδω και λιγες μερες....αν τελειωσω πανω απο δυο-τρεις φορες την ιδια μερα....μετα νιωθω πολυ κουρασμενος.....και αν αυτο γινει για 4-5 συνεχομενες μερες οχι μονο κουρασμενος νιωθω αλλα γενικα νυσταζω και τα ματια μου γινονται ελαφρα κοκκινα.......αυτα τα πραγματα δε τα εχω ξαναπαθει παντος.......αλλα δε ξερω κι αν φταιει η φινα γι αυτα......εκτος κι αν το εχει παθει και καποιος αλλος......ας μου πει.....
[/quote]

αυτα δεν ειναι τιποτα!!! μια χαρα αντιδρας στο φαρμακο μπορει να ναι και απο το αγχος που σου χει φερει ολη η μεταμοχευση και το περιμενε για να βγει το τελικο αποτελεσμα. Βγαλτο και απο το μυαλο σου και μη μπαινεις σε τετοιες συζητησεις σαν αυτες και μην αγχωνεσαι.Εγω το χω ξαναπει και το ξαναλεω οποιος δεν εχει προβλημα με το χαπι μη ψαχνεται σε τετοιες συζητησεις ουτε να πολυμπλεκει με τα forums. εσενα σε δικαιολογω επειδη εισαι στο περιμενε απο τη μεταμοσχευση.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις αφου τελειωσει η ιστορια σου και δειξεις σε ολους το τελικο σου αποτελεσμα ειναι να μη πολυμπαινεις σε forums. Ξερω οτι ισως ακουγεται εγωιστικο να μη κατσεις να μοιραστεις τις γνωσεις σου αλλα για σενα προσωπικα θα ναι καλυτερο και για τον εαυτο σου να αφησεις την ιστορια πισω.

ειναι και κολλημα αυτα τα forums δε λεει και πολυ, εγω τοσες φορες βαριεμαι να ασχολουμαι αλλα μπαινω και τα κοιταω και βλεπω παιδια που δε ξερουν πολλα ακομα και αγχωνονται και στεναχωριουνται και φοβαμαι τοσο πολυ μη κανουν κανα λαθος πανω στην απελπισια και ξαναμπαινω στο trip και γραφω και προσπαθω να δω μηπως ξεχασα τιποτα απο αυτα που εχω δει να τους πω. Τελος παντων αντε κουραγιο και υπομονη εσυ να βγουν τα μοσχευματα
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

χαχα....ρε οκ...κανεις χαβαλε γιατι το θεμα ειναι περιεργο.....το ξερω.....αλλα εγω ανυσηχω αληθεια......
ακου κατι αλλο......δε θελω να το παιξω ουτε ιστορια ουτε τιποτα....οτι λεω οντως μου συμβαινει.....
οταν σπουδαζα πατρα.....με τις κοπελες που τα ειχα.....το εκανα σε καθημερινη βαση περιπου 5 φορες καθε μερα.....οποτε αν τα βαλεις κατω βγαινουν τη βδομαδα περιπου 30 κ κατι φορες......
και δεν ειχα προβλημα.....
τωρα εχω πεσει στις 15 δλδ τις μισες.....κι εχω προβλημα ρε......
να σου δωσω να καταλαβεις.....το εκανα τελευταια φορα την Κυριακη....και την δευτερα ημουν τοσο ασχημα στη δουλεια....και τοσο κουρασμενος και τα ματια μου ηταν κοκκινα......και ολοι μα ολοι μου ελεγαν ρε τι εχεις??? εισαι καλα??? εισαι αρρωστος??? τι να τους ελεγα εγω......τους λεω ξενυχτισα μωρε γι αυτο......
Αλλα περα απ την πλακα τρομαξα πολυ.....λεω κατι δε παει καλα.....
απ την κυριακη παντος δεν εχω κανει τιποτα και σημερα ηρθα στα ισα μου.......την τριτη ημουν ακομα λιγο καπως........
Μηπως οταν παω να κανω σπερματογραφημα να τους το πω κι αυτο που εχω παθει?????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

να τους το πεις.....κακο δεν θα ειναι σιγουρα...
παντως εισαι οπλο....ακου 5 φορες τη μερα......εισαι περιπτωση ρε......μοναδα μαζικης αναπαραγωγης.....
 

Hopefull

New Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Panos1982 είπε:
ακου πως εχει το πραγμα........εχω μια πρωην.....και βρισκομαστε καθε μερα......καθε μερα ομως.....δεν υπαρχει ρεπο!!!!! και το λιγοτερο που θα το κανουμε ειναι δυο φορες......και που κ που τρεις.....
αλλα εκτος απ αυτες τις φορες......παιζω και μπαλα μονος μου σε τακτα χρονικα διαστηματα....
2 φορες τη βδομαδα τουλαχιστον.....και δε ξερω ρε φιλε.....εχω κολωσει πολυ ασχημα.....
παλια πριν 3-4 χρονια το εκανα πιο πολλες φορες και με τη γκομενα και μονος μου....και δεν επερνα χαμπαρι τιποτα......τωρα δε ξερω τι γινεται......

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ τωρα το ειδα αυτο. Ρε προσεχε μη κανει κανα stretch το scar απο τα πολλα γ**** και μη αγχωνεσαι για το propecia
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

giannis13 είπε:
να τους το πεις.....κακο δεν θα ειναι σιγουρα...
παντως εισαι οπλο....ακου 5 φορες τη μερα......εισαι περιπτωση ρε......μοναδα μαζικης αναπαραγωγης.....

καλα εχει τυχει και πολυ πανω απο 5....αλλα αστο.....πηγαινε φοιτητης πρωτα.....να εχεις ολη μερα την γκομενα μες το σπιτι....και μετα ελα να ξαναμηλισουμε..... ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

hopefull είπε:
αυτα δεν ειναι τιποτα!!! μια χαρα αντιδρας στο φαρμακο μπορει να ναι και απο το αγχος που σου χει φερει ολη η μεταμοχευση και το περιμενε για να βγει το τελικο αποτελεσμα. Βγαλτο και απο το μυαλο σου και μη μπαινεις σε τετοιες συζητησεις σαν αυτες και μην αγχωνεσαι.Εγω το χω ξαναπει και το ξαναλεω οποιος δεν εχει προβλημα με το χαπι μη ψαχνεται σε τετοιες συζητησεις ουτε να πολυμπλεκει με τα forums. εσενα σε δικαιολογω επειδη εισαι στο περιμενε απο τη μεταμοσχευση.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις αφου τελειωσει η ιστορια σου και δειξεις σε ολους το τελικο σου αποτελεσμα ειναι να μη πολυμπαινεις σε forums. Ξερω οτι ισως ακουγεται εγωιστικο να μη κατσεις να μοιραστεις τις γνωσεις σου αλλα για σενα προσωπικα θα ναι καλυτερο και για τον εαυτο σου να αφησεις την ιστορια πισω.

ειναι και κολλημα αυτα τα forums δε λεει και πολυ, εγω τοσες φορες βαριεμαι να ασχολουμαι αλλα μπαινω και τα κοιταω και βλεπω παιδια που δε ξερουν πολλα ακομα και αγχωνονται και στεναχωριουνται και φοβαμαι τοσο πολυ μη κανουν κανα λαθος πανω στην απελπισια και ξαναμπαινω στο trip και γραφω και προσπαθω να δω μηπως ξεχασα τιποτα απο αυτα που εχω δει να τους πω. Τελος παντων αντε κουραγιο και υπομονη εσυ να βγουν τα μοσχευματα

χοουπ....δεν ειναι απ το αγχος......δεν εχω αγχος γενικα σαν ανθρωπος.......
τωρα με την εμφυτευση να σου πω οτι καθε μερα την σκεφτομαι ολο και λιγοτερο.....
και στο τελος θα ξεχασω οτι την εκανα ετσι που παει.....εχουν βγει αρκετα μαλλια και δε δινω τοσο βαση καθε μερα οπως πριν κανα μηνα.......
Αλλα αυτο με τα φορουμ που λες.....ειναι και σωστο και λαθος....απ τη μια πρεπει να εισαι για να βλεπεις και να ενημερωνεσαι συνεχως μιας και τα πραγματα εξελισονται.....απ την αλλη καλο ειναι να εισαι και πιο χαλαρος......ειναι ενας συνδιασμος των δυο που πρεπει να κανεις βασικα!!!!!

hopefull είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1638.msg28743#msg28743 date=1268265005]
ακου πως εχει το πραγμα........εχω μια πρωην.....και βρισκομαστε καθε μερα......καθε μερα ομως.....δεν υπαρχει ρεπο!!!!! και το λιγοτερο που θα το κανουμε ειναι δυο φορες......και που κ που τρεις.....
αλλα εκτος απ αυτες τις φορες......παιζω και μπαλα μονος μου σε τακτα χρονικα διαστηματα....
2 φορες τη βδομαδα τουλαχιστον.....και δε ξερω ρε φιλε.....εχω κολωσει πολυ ασχημα.....
παλια πριν 3-4 χρονια το εκανα πιο πολλες φορες και με τη γκομενα και μονος μου....και δεν επερνα χαμπαρι τιποτα......τωρα δε ξερω τι γινεται......

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ τωρα το ειδα αυτο. Ρε προσεχε μη κανει κανα stretch το scar απο τα πολλα γ**** και μη αγχωνεσαι για το propecia
[/quote]

εγω σκεφτομαι οτι αν απο τωρα το προπεσια μου τα κανει αυτα.....τι θα μου κανει σε δεκα χρονια???? που θα πλησιαζω και τα 40....θα πηγαινω με γυναικα μια φορα την βδομαδα????? γιατι αλλιως δε θα μπορω να παρω τα ποδια μου ας πουμε???? ειναι προβλημα αυτο μη το γελατε.....
 

Hopefull

New Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Panos1982 είπε:
....και την δευτερα ημουν τοσο ασχημα στη δουλεια....και τοσο κουρασμενος και τα ματια μου ηταν κοκκινα......και ολοι μα ολοι μου ελεγαν ρε τι εχεις??? εισαι καλα??? εισαι αρρωστος??? τι να τους ελεγα εγω......τους λεω ξενυχτισα μωρε γι αυτο......
Αλλα περα απ την πλακα τρομαξα πολυ.....λεω κατι δε παει καλα.....
απ την κυριακη παντος δεν εχω κανει τιποτα και σημερα ηρθα στα ισα μου.......την τριτη ημουν ακομα λιγο καπως........
Μηπως οταν παω να κανω σπερματογραφημα να τους το πω κι αυτο που εχω παθει?????

Πανο νοιωθεις πιο κουρασμενος? Αν θες να το τσεκαρεις μιλα με γιατρο εγω σε καταλαβαινω περα απο τη πλακα, κοιτα για κατι που λεγετε adrenal fatigue και τσεκαρε το θυροειδη σου. Αυτο με τα κοκκινα ματια και την κουραση που δεν ειχες ποτε μου κανε κατι. Αμα βγεις εξω και τα πιεις το ποτο το αντεχεις οπως παλια?

δεν ξερω αν εχει σχεση με το propecia αλλα δεν ειναι κακο να το πεις στο γιατρο σου, εγω το ειχα αυτο με τη κουραση αλλα με τα αλλα σιγα μην ασχολιομουν με αυτο lol.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

hopefull είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1638.msg28748#msg28748 date=1268265791]
....και την δευτερα ημουν τοσο ασχημα στη δουλεια....και τοσο κουρασμενος και τα ματια μου ηταν κοκκινα......και ολοι μα ολοι μου ελεγαν ρε τι εχεις??? εισαι καλα??? εισαι αρρωστος??? τι να τους ελεγα εγω......τους λεω ξενυχτισα μωρε γι αυτο......
Αλλα περα απ την πλακα τρομαξα πολυ.....λεω κατι δε παει καλα.....
απ την κυριακη παντος δεν εχω κανει τιποτα και σημερα ηρθα στα ισα μου.......την τριτη ημουν ακομα λιγο καπως........
Μηπως οταν παω να κανω σπερματογραφημα να τους το πω κι αυτο που εχω παθει?????

Πανο νοιωθεις πιο κουρασμενος? Αν θες να το τσεκαρεις μιλα με γιατρο εγω σε καταλαβαινω περα απο τη πλακα, κοιτα για κατι που λεγετε adrenal fatigue και τσεκαρε το θυροειδη σου. Αυτο με τα κοκκινα ματια και την κουραση που δεν ειχες ποτε μου κανε κατι. Αμα βγεις εξω και τα πιεις το ποτο το αντεχεις οπως παλια?

δεν ξερω αν εχει σχεση με το propecia αλλα δεν ειναι κακο να το πεις στο γιατρο σου, εγω το ειχα αυτο με τη κουραση αλλα με τα αλλα σιγα μην ασχολιομουν με αυτο lol.
[/quote]

βασιακ χοουπ......πριν δυο βδομαδες αρχισα παλι γυμναστηριο......πηγαινα 3 χρονια....και σταματησα λογω της εμφυτευσης......ισως η κουραση να ηταν κι απ το γυμναστηριο.....γιατι ποναγε το κορμι μου γενικα.....δεν ειμαι σιγουρος ακομα για την κουραση......
για τα ματια μου ομως ειμαι σιγουρος.....ηταν ελαφρα κοκκινα και κουρασμενα....ενω δεν νυσταζα ηθελα να τα κλεινω....μαλιστα κατι φορες με επιανε και κατι σαν τικ και τα ανοιγοκλεινα 3-4 φορες μαζι......
Τωρα αυτο με τον θυροειδη που λες τι ειναι???το adrenal fatigue τι ειναι????που τα ελεγχω αυτα>??
 

Hopefull

New Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

Panos1982 είπε:
[quote author=hopefull link=topic=1638.msg28753#msg28753 date=1268266730]
[quote author=Panos1982 link=topic=1638.msg28748#msg28748 date=1268265791]
....και την δευτερα ημουν τοσο ασχημα στη δουλεια....και τοσο κουρασμενος και τα ματια μου ηταν κοκκινα......και ολοι μα ολοι μου ελεγαν ρε τι εχεις??? εισαι καλα??? εισαι αρρωστος??? τι να τους ελεγα εγω......τους λεω ξενυχτισα μωρε γι αυτο......
Αλλα περα απ την πλακα τρομαξα πολυ.....λεω κατι δε παει καλα.....
απ την κυριακη παντος δεν εχω κανει τιποτα και σημερα ηρθα στα ισα μου.......την τριτη ημουν ακομα λιγο καπως........
Μηπως οταν παω να κανω σπερματογραφημα να τους το πω κι αυτο που εχω παθει?????

Πανο νοιωθεις πιο κουρασμενος? Αν θες να το τσεκαρεις μιλα με γιατρο εγω σε καταλαβαινω περα απο τη πλακα, κοιτα για κατι που λεγετε adrenal fatigue και τσεκαρε το θυροειδη σου. Αυτο με τα κοκκινα ματια και την κουραση που δεν ειχες ποτε μου κανε κατι. Αμα βγεις εξω και τα πιεις το ποτο το αντεχεις οπως παλια?

δεν ξερω αν εχει σχεση με το propecia αλλα δεν ειναι κακο να το πεις στο γιατρο σου, εγω το ειχα αυτο με τη κουραση αλλα με τα αλλα σιγα μην ασχολιομουν με αυτο lol.
[/quote]

βασιακ χοουπ......πριν δυο βδομαδες αρχισα παλι γυμναστηριο......πηγαινα 3 χρονια....και σταματησα λογω της εμφυτευσης......ισως η κουραση να ηταν κι απ το γυμναστηριο.....γιατι ποναγε το κορμι μου γενικα.....δεν ειμαι σιγουρος ακομα για την κουραση......
για τα ματια μου ομως ειμαι σιγουρος.....ηταν ελαφρα κοκκινα και κουρασμενα....ενω δεν νυσταζα ηθελα να τα κλεινω....μαλιστα κατι φορες με επιανε και κατι σαν τικ και τα ανοιγοκλεινα 3-4 φορες μαζι......
Τωρα αυτο με τον θυροειδη που λες τι ειναι???το adrenal fatigue τι ειναι????που τα ελεγχω αυτα>??
[/quote]

Κατσε ρε συ ενα ενα μου τα λες, αν αρχισες γυμναστηριο μετα απο τοσο καιρο τοτε μαλλον ησουν κομματια απο το γυμναστηριο και τα γ***** lol. Αστο μην ασχολεισαι αν δεις οτι αυτο συνεχιζει τοτε το ξανασυζηταμε
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

ναι γι αυτο σου ειπα για το γυμναστηριο....για να καταλαβεις καλυτερα.....
αλλα τα ματια δεν ηταν απ το γυμναστηριο.......ειναι σιγουρα απ το αλλο......
αλλα οκ....ξερω δεν εισαι γιατρος.....θα το αφησω λιγο να δω πως θα παει.....
θα κανω αποχη απο σεξ και ιστροριες ολη τη βδομαδα και θα ξεκινησω παλι την επομενη....
κι αν δω παλι κανα προβλημα θα σου πω.....να μου πεις την γνωμη σου σε τι γιατρο να παω και τι να κοιταξω για θυροειδη που λες κτλ......
thanks παντος!!!!

Παντος να μην εχω προβλημα με το εργαλειο κατω και να εχω με τα ματια........δε ξερω......εμενα κατι δε μου αρεσει.....
 
Απ: θεωρια για αποφυγη sides απο propecia

η L-argini πως βοηθαει?τι ποσοτητα προτεινεις hopefull?και καθε ποτε?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα