ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχει ο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Joda

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Troulis:
Αμα θες να ειρωνευτεις δερματολογο να το κανεις με στοιχεια..Οσο για το Chronοstim ασχετε εχει τα ιδια συστατικα με το revivogen.

Aντε γιατι προκαλεις πολυ.

.....................
ρε Troulis διαβαζω και ξιαναδιαβαζω το ποστ σου αλλα δεν μπορω να σε καταλαβω.προσπαθω αλλα μου ειναι αδυνατο να καταλαβω τον τροπο σκεψης σου..μαθε να συζητας νταη και ασε τους τσαμπουκαδες για αλλου..
1ον το roaccutane το εχω δει σε ενα ποστ του εξωτερικου που καποιος δερματολογος πιστευε οτι βοηθουσε στη τριχοπτωση επομενως θα υπαρχουν κι αλλοι
2ον The active ingredients :

Chronostim(spray), every day twice, once in the morning the day spray, and once in the night, the night spray.


Cronostime 'morning': SD ALCOHOL 39-C(ALCOHOL DENAT). CYCLOMETHICONE. LAURIC ACID. FRAGANCE(PERFUME). GLYCYRRHETINIC ACID. SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT(SERENOA SERRULATA). TOCOPHERYL NICOTINATE.
Chronostim 'evening': WATER. SD ALCOHOL 39-C (ALCOHOL DENAT). RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT. ARTEMIA EXTRACT. FRAGANCE (PERFUME). PIROCTONE OLAMINE
αυτα ειναι τα συστατικα του revivogen?!! ::) γιατι δεν εχω δει πουθενα οτι εχουν τα ιδια συστατικα
3ον εισαι δερματολογος? γιατι γενικα φανηκε σαν ν θιχτηκες..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vrm

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Troulis είπε:
Η ιδια η εταιρεια δεν αναφερει στο φυλλο οδηγιων χρησης, ως παρενεργεια την πιθανη εμφανιση τριχοπτωσης ::).


Βεβαιως και το αναφερει και ειναι πολυ πιο συχνη παρενεργεια απο την ταση αυτοκτονιας που γραφεις.
Οσο καιρο χρησιμοποιουσα το roaccutan δε θυμαμαι να εγραφε στο φυλλο οδηγιων χρησης , η Roche hellas α.ε τουλαχιστον, (δε ξερω τι ελεγαν το διαστημα αυτο στο εξωτερικο) οτι προκαλει τριχοπτωση.Παντως οι περισσοτερες παρενεργειες ηταν πληρως αναστρεψιμες μετα τη διακοπη ληψης του φαρμακου.
 

vrm

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Χριστίνα είπε:
Α! ή να πώ καλύτερα ότι άλλος γιατρός μου είχε δώσει για 1 χρόνο φάρμακο που το δίνουν σε ανθρώπους που έχουν λύκο χωρίς να κάνω εξέταση να δεί αν πάσχω από λύκο!

Γι'αυτό μη με προκαλείς με τους δερματολόγους!!!!!!!!!!
Χριστινα, την επομενη φορα που θα απευθυνθεις σε δερματολογο παρε μαζι σου κρυφη καμερα οχι τιποτα αλλο δηλαδη να εχουμε αποδειξεις για να πιστουν καποιοι. :D :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

παιδες ας μην του βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι
υπαρχουν και καλοι δερματολογοι
αλλα και ανικανοι

αυτο συμβαινει σε ολα τα επαγγελματα ειτε γιατρος
ειτε πυροσβεστης ειτε αστυνομος
ειτε ειτε ειτε ειτε ................

το θεμα ειναι να μπορουμε να κρινουμε σωστα και να ενημερωνομαστε
 

Joda

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

vrm αν το ψαξεις λιγο στο google θα δεις οτι υπαρχουν αρκετα περιστατικα..ενταξει δεν σημαινει οτι οποιος το παρει θα εχει τριχοπτωση αλλα υπαρχει παντα ο φοβος..
ενταξει και για την φιναστεριδη η merck ειπε οτι γυρω στα 2% των χρηστων εχουν παρενεργειες αλλα το ποσοστο ειναι πολυ μεγαλυτερο..
 

Joda

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

παναγιωτη ξερεις τι εχω παρατηρησει εγω και σε δερματολογους που ξερουν για την τριχοπτωση..οτι οι πιο πολλοι εχουν σταματησει να ενημερωνονται...μου εχει τυχει να παω σε δερματολογο ο οποιος ηξερε παρα πολλα για την τριχοπτωση και εκανε και μεταμοσχευσεις και δεν ηξερε οτι υπαρχει το bht η δεν ηξερε για την follica δηλ πραγματα που συμβαινουν τα τελευταια χρονια..οι γνωσεις που ειχε ηταν γνωσεις μεχρι την προηγουμενη δεκαετια και υπαρχουν αρκετοι τετοιοι
 

Pierre

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Joda είπε:
1ον το roaccutane το εχω δει σε ενα ποστ του εξωτερικου που καποιος δερματολογος πιστευε οτι βοηθουσε στη τριχοπτωση επομενως θα υπαρχουν κι αλλοι

Η τρετινοίνη είναι αυτή που ενδεχομένως να βοηθάει στη τριχόπτωση και όχι η ισοτρετινοίνη(ισομερές της τρετινοΐνης, ουσία που περιέχεται και στο Roaccutan).
http://www.dermaline.gr/articles.php?articleId=332&page=2
 

Pierre

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Παιδιά,
Θεωρω πως το φαινόμενο με τους μη ηθικούς ή και μη ενημερωμένους γιατρούς υπήρχε και θα υπάρχει...

Στην εποχή που ζούμε, η ιατρική και η τεχνολογία εξελίσσεται ραγδαία, γεγονός που αφήνει πολλούς ιατρούς έξω απο το παιχνίδι...είναι λογικό. Θεωρώ πως είναι "ανθρώπινο".
Η ανηθικότητα επίσης παίζει και αυτή συνήθως προέρχεται απο το χρήμα...
Προσωπικά προτιμώ το πρώτο, το συγχωρώ και το καταλαβαίνω...το δευτερο όμως δεν το ανέχομαι και το τιμωρώ!
Θα μου είτε ΠΩΣ? Με το να ενημερώνομαι εγώ ο ιδιος για την πάθησή μου αλλά και για τις πιθανές θεραπείες που ο εκάστοτε γιατρός μου δίνει. Αλλά και με το να επιλέγω εγώ την θεραπεία που θα ακολουθήσω...

1. ΔΕΝ ξεκινάω ποτέ μια θεραπεία προτού λάβω υπόψη μου τουλάχιστον 3 διαφορετικές(και όσο πιο αξιόπιστες γίνεται) ιατρικές γνωματεύσεις.
2. Κάνω ΕΡΕΥΝΑ για το πρόβλημα που έχω καθώς και για τις θεραπείες που μου έχουν προταθεί.(γι'αυτο υπάρχουν τα forums και γενικά το Ιντερνετ)
3. Εαν οι ιατρικές γνωματεύσεις συμπίπτουν τότε τα πράγματα συνήθως είναι ξεκάθαρα για το τί πρέπει να κάνω. Εάν όχι, τότε υπάρχει πρόβλημα. Συνήθως όμως η έρευνα μου, αλλά και οι επιπλεόν ιατρικές γνώμες, με οδηγούν στο να επιλέξω την καλύτερη θεραπεία.

Τα πάντα πρέπει να τα φιλτράρουμε και να τα αξιολογούμε(όσο μπορούμε), γιατί πολύ απλά αφορούν έμας! Επίσης δεν πρέπει να τα ισοπεδώνουμε όλα...δεν είναι όλοι οι γιατροί ανεύθυνοι ή άσχετοι(ίσα ίσα, θεωρώ πως αυτοί είναι μειοψηφία).

Κλείνοντας, προσωπικά(και το τονίζω αυτό), θεωρώ πως και εγώ ο ίδιος είμαι υπεύθυνος για την θεραπεία που θα επιλέξω...μιας και πάντα μια θεραπεία έχει ρίσκο και κόστος...το οποίο αφορά την δική μου υγεία και όχι του ιατρού.
ΠΑΡΑΤΗΡΩ-ΕΡΕΥΝΩ-ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ... ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

θα ηθελα να παρακαλεσω ολα τα μελη του φορουμ να ειναι λιγο πιο προσεκτικοι στις εκφρασεις τους
προς συγκεκριμενους ανθρωπους
καποια μελη εχουν παραπονεθει
αν μη τι αλλο θα πρεπει να σεβαστουμε την δουλεια που κανει ο καθενας γιατρος ειτε συμφωνουμε ειτε διαφωνουμε
με τις αποψεις τους
το οτι υπαρχουν γιατροι ενενημερωτοι υπαρχουν
αλλα υπαρχουν και αριστοι γιατροι

ολες οι εμπειριες σας ειναι σεβαστες και μπορειτε να τις εκφραζετε
αλλα θα ηθελα να προσεξετε λιγο (μαζι με εσας βαζω και τον εαυτο μου) οταν μιλαμε για συγκεκριμενους γιατρους με ονοματεπωνυμο να μιλατε μονο με στοιχεια και αποδειξεις



 

Pierre

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Παναγιωτης είπε:
θα ηθελα να παρακαλεσω ολα τα μελη του φορουμ να ειναι λιγο πιο προσεκτικοι στις εκφρασεις τους
προς συγκεκριμενους ανθρωπους
καποια μελη εχουν παραπονεθει
αν μη τι αλλο θα πρεπει να σεβαστουμε την δουλεια που κανει ο καθενας γιατρος ειτε συμφωνουμε ειτε διαφωνουμε
με τις αποψεις τους
το οτι υπαρχουν γιατροι ενενημερωτοι υπαρχουν
αλλα υπαρχουν και αριστοι γιατροι

ολες οι εμπειριες σας ειναι σεβαστες και μπορειτε να τις εκφραζετε
αλλα θα ηθελα να προσεξετε λιγο (μαζι με εσας βαζω και τον εαυτο μου) οταν μιλαμε για συγκεκριμενους γιατρους με ονοματεπωνυμο να μιλατε μονο με στοιχεια και αποδειξεις




Παναγιώτη,
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Troulis

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

2ον The active ingredients :

Chronostim(spray), every day twice, once in the morning the day spray, and once in the night, the night spray.


Cronostime 'morning': SD ALCOHOL 39-C(ALCOHOL DENAT). CYCLOMETHICONE. LAURIC ACID. FRAGANCE(PERFUME). GLYCYRRHETINIC ACID. SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT(SERENOA SERRULATA). TOCOPHERYL NICOTINATE.
Chronostim 'evening': WATER. SD ALCOHOL 39-C (ALCOHOL DENAT). RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT. ARTEMIA EXTRACT. FRAGANCE (PERFUME). PIROCTONE OLAMINE
αυτα ειναι τα συστατικα του revivogen?!! ::) γιατι δεν εχω δει πουθενα οτι εχουν τα ιδια συστατικα
3ον εισαι δερματολογος? γιατι γενικα φανηκε σαν ν θιχτηκες..


Πραγματι το Chronostim ειναι καλυτερο απο το revivogen.Απλα στην Αμερικη δεν ξερουν το Chronostim και το αντιθετο στην Ευρωπη.Και βεβαια δεν το ξερετε εδω γιατι διαβαζεται αμερικανικα site για την τριχοπτωση.

Θιχτηκα γιατι το συγκεκριμενο μελος κατ'επαναληψη εχει αναφερθει υποτιμητικα στους ελληνες δερματολογους ενω θεοποιει τους ξενους που το μονο που κανουν ειναι να τροποποιουν τα προιοντα και να τα πουλουν ως δικα τους.(Δεν θελω να αναφερω παραδειγματα γιατι θα κανω αυτο που εκανε και το μελος Xριστινα.

μαθε να συζητας νταη και ασε τους τσαμπουκαδες για αλλου..

Ελπιζω να μην αναφερεσαι σε μενα.
 

Joda

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

troulis στο ποστ σου πριν εμενα δεν ειπες ασχετο και οτι προκαλω?
 

Troulis

New Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Οχι εσενα το μελος που εγραψε αυτα που εγραψε και το οποιο δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανει.
 

Joda

Member
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

οκ σορρυ τοτε νομιζα οτι πηγαινε σε εμενα...
 
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Παναγιωτης είπε:
θα ηθελα να παρακαλεσω ολα τα μελη του φορουμ να ειναι λιγο πιο προσεκτικοι στις εκφρασεις τους
προς συγκεκριμενους ανθρωπους
καποια μελη εχουν παραπονεθει
αν μη τι αλλο θα πρεπει να σεβαστουμε την δουλεια που κανει ο καθενας γιατρος ειτε συμφωνουμε ειτε διαφωνουμε
με τις αποψεις τους
το οτι υπαρχουν γιατροι ενενημερωτοι υπαρχουν
αλλα υπαρχουν και αριστοι γιατροι

ολες οι εμπειριες σας ειναι σεβαστες και μπορειτε να τις εκφραζετε
αλλα θα ηθελα να προσεξετε λιγο (μαζι με εσας βαζω και τον εαυτο μου) οταν μιλαμε για συγκεκριμενους γιατρους με ονοματεπωνυμο να μιλατε μονο με στοιχεια και αποδειξεις

Να καταλάβω κατι ??? Όταν λές με στοιχεία και αποδείξεις εννοείς να σας στείλω τις συνταγές ή να πώ ακρίβως ποιοί ήταν αυτοί οι γιατροί ??? Ή να σας δώσω τα τηλεφωνα τους για να πούνε στον Troulis αν όντως μου τα χορήγησαν αυτά ???
Γιατί στο forum όταν μιλάτε για συγκεκριμένες κλινικές μπαίνουν αστεράκια αν δεν κάνω λάθος!

Δεν θα έλεγα τίποτα αν δεν αναφεροταν ονόματα γιατρών στο συγκεκριμένο. Ο Joda καλά εκανε και το έκανε θέμα γιατί είχε τύχει να το διαβάσω και εγώ και έχει ενδιαφέρον. Αλλά επειδή είχα την εμπειρία και επειδή λυπάμαι τον κοσμάκι που πηγαίνει όπου να ναι (ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ).

Troulis είπε:
Θιχτηκα γιατι το συγκεκριμενο μελος κατ'επαναληψη εχει αναφερθει υποτιμητικα στους ελληνες δερματολογους ενω θεοποιει τους ξενους που το μονο που κανουν ειναι να τροποποιουν τα προιοντα και να τα πουλουν ως δικα τους.(Δεν θελω να αναφερω παραδειγματα γιατι θα κανω αυτο που εκανε και το μελος Xριστινα.
Μιλάω εγώ υποτιμητικά για τους ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΥΣ;;; Τωρα μιλάς σοβαρά; Στο πρώτο μου post ρώτησα αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να ξέρει κάποιον δερματολόγο που να ασχολείται με την γυναικεία τριχόπτωση! Θεοποιώ τους ξένους;;;;;;;;;;;;; Ποιούς ξένους;;;;
Εχω πάει σε κανέναν ξένο γιατρό και δεν το έχω προσέξει;;; Μα τί λες;

Αν νομίζετε ότι έχω σαν στόχο να χαλάσω τις δουλειές των δερματολόγων κάνετε μεγάλο λάθος. Χαίρομαι όταν κάποιος άνθρωπος βρίσκει γιατρό που να τον βοηθάει!! Το διάλυμα της μινοξιδίλης του GeorgeToumpa ήταν από δερματολόγο αν θυμάμαι καλά και χαίρομαι που τον βοήθησε τόσο γρήγορα μαζί με το πρόσκαρ που παίρνει.

Προφανώς δεν έχετε νιώσει και σας εύχομαι ποτέ να μη νιώσετε αβοήθητοι και απεγνωσμένοι και ότι σας δίνουν να το παίρνετε από την απόγνωση σας!

Το ότι μου δώσανε έτσι ακριβώς τα φάρμακα που σας είπα αυτό είναι γεγονός!!!
Δεν αμφιβάλλω για τις γνώσεις των γιατρών! Και φυσικά σεβομαι τον κόπο τους! Αλλά ότι έχουν και πτυχίο αυτό δεν μου λέει τίποτα επίσης!

Ακόμη ρωτάω για δερματολόγο από γνωστούς μήπως και πετύχω κάποιον δερματολόγο μήπως και έχω κάποια κακή εξέλιξη για να μπορώ να έχω κάπου να απευθυνθώ αν το χρειαστώ!


Pierre είπε:
Παιδιά,
Θεωρω πως το φαινόμενο με τους μη ηθικούς ή και μη ενημερωμένους γιατρούς υπήρχε και θα υπάρχει...

Στην εποχή που ζούμε, η ιατρική και η τεχνολογία εξελίσσεται ραγδαία, γεγονός που αφήνει πολλούς ιατρούς έξω απο το παιχνίδι...είναι λογικό. Θεωρώ πως είναι "ανθρώπινο".
Η ανηθικότητα επίσης παίζει και αυτή συνήθως προέρχεται απο το χρήμα...
Προσωπικά προτιμώ το πρώτο, το συγχωρώ και το καταλαβαίνω...το δευτερο όμως δεν το ανέχομαι και το τιμωρώ!
Θα μου είτε ΠΩΣ? Με το να ενημερώνομαι εγώ ο ιδιος για την πάθησή μου αλλά και για τις πιθανές θεραπείες που ο εκάστοτε γιατρός μου δίνει. Αλλά και με το να επιλέγω εγώ την θεραπεία που θα ακολουθήσω...

1. ΔΕΝ ξεκινάω ποτέ μια θεραπεία προτού λάβω υπόψη μου τουλάχιστον 3 διαφορετικές(και όσο πιο αξιόπιστες γίνεται) ιατρικές γνωματεύσεις.
2. Κάνω ΕΡΕΥΝΑ για το πρόβλημα που έχω καθώς και για τις θεραπείες που μου έχουν προταθεί.(γι'αυτο υπάρχουν τα forums και γενικά το Ιντερνετ)
3. Εαν οι ιατρικές γνωματεύσεις συμπίπτουν τότε τα πράγματα συνήθως είναι ξεκάθαρα για το τί πρέπει να κάνω. Εάν όχι, τότε υπάρχει πρόβλημα. Συνήθως όμως η έρευνα μου, αλλά και οι επιπλεόν ιατρικές γνώμες, με οδηγούν στο να επιλέξω την καλύτερη θεραπεία.

Τα πάντα πρέπει να τα φιλτράρουμε και να τα αξιολογούμε(όσο μπορούμε), γιατί πολύ απλά αφορούν έμας! Επίσης δεν πρέπει να τα ισοπεδώνουμε όλα...δεν είναι όλοι οι γιατροί ανεύθυνοι ή άσχετοι(ίσα ίσα, θεωρώ πως αυτοί είναι μειοψηφία).

Κλείνοντας, προσωπικά(και το τονίζω αυτό), θεωρώ πως και εγώ ο ίδιος είμαι υπεύθυνος για την θεραπεία που θα επιλέξω...μιας και πάντα μια θεραπεία έχει ρίσκο και κόστος...το οποίο αφορά την δική μου υγεία και όχι του ιατρού.
ΠΑΡΑΤΗΡΩ-ΕΡΕΥΝΩ-ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ... ;)
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

μην παρεξηγεις

απλα οφειλω να σεβαστω οσους θιγονται
αφειλω να προσπαθησω να κρατησω καποιες ισοροποιεις

ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες και θα λεγονται

οταν ομως μιλαμε κρινουμε ανθρωπους με ονοματεπωνυμο καλο ειναι να εχουμε στοιχεια
 
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Εννοείται ότι δεν σε παρεξηγώ.
Για τα παρεξηγημένα μέλη το λέω.

Ναι στοιχεία τί στοιχεία θέλετε; Αυτό ρωτάω!

Το έχω πεί πάρα πολλές φορές ότι δεν απαξιώνω τους γιατρούς! Στους γιατρούς απευθύνομαι όταν έχω κάποιο πρόβλημα υγείας! Δεν είμαι γιατρός και σε αυτούς απευθύνομαι όταν τους χρειάζομαι.

Με αποκαλούν ψεύτρα χωρίς να είμαι! Όταν όμως έχει κάτι τέτοιο μια νέα γυναίκα που μπορεί να επηρεάσει την ψυχολόγια της και γενικά τη ζωή της ολόκληρη και συμβαινουν κάτι τέτοια για ποιό λόγο να σιωπήσω; Αυτό δεν καταλαβαίνω! Δεν το λέω για να δυσφημήσω κανέναν απλά για να επισημάνω ότι πρέπει να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί!!!! Γιατί δεν υπήρξα προσεκτική και είμαι σίγουροι ότι και άλλοι άνθρωποι θα το έχουν πάθει.

Θα το ξαναπώ για άλλη μία φορά. Δεν ξέρω κανέναν ξένο δερματολόγο και αν βρεί κάποιος εδώ να έχω μιλήσει για ξένο δερματολόγο αφού τους θεοποιώ ας μου το βρεί και ας το δείξει!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ενα ωραιο κειμενο απο ελληνα δερματολογο-οποιος εχ

Troulis είπε:
Αμα θες να ειρωνευτεις δερματολογο να το κανεις με στοιχεια..Οσο για το Chronοstim ασχετε εχει τα ιδια συστατικα με το revivogen.

Aντε γιατι προκαλεις πολυ.

Troulis είπε:
Στειλε σε pm το ονομα του δερματολογου.Αποκλειεται να σου εδωσε το roaccutane με απλη συνταγη,θελει ειδικη συνταγη, και αποκλειεται να το εδωσε για λιπαροτητα μαλλιου.

Troulis είπε:
Βεβαιως και το αναφερει και ειναι πολυ πιο συχνη παρενεργεια απο την ταση αυτοκτονιας που γραφεις.

Troulis είπε:
Πραγματι το Chronostim ειναι καλυτερο απο το revivogen.Απλα στην Αμερικη δεν ξερουν το Chronostim και το αντιθετο στην Ευρωπη.Και βεβαια δεν το ξερετε εδω γιατι διαβαζεται αμερικανικα site για την τριχοπτωση.

Θιχτηκα γιατι το συγκεκριμενο μελος κατ'επαναληψη εχει αναφερθει υποτιμητικα στους ελληνες δερματολογους ενω θεοποιει τους ξενους που το μονο που κανουν ειναι να τροποποιουν τα προιοντα και να τα πουλουν ως δικα τους.(Δεν θελω να αναφερω παραδειγματα γιατι θα κανω αυτο που εκανε και το μελος Xριστινα.

και πρέπει να σεβαστούμε τις απόψεις αυτές... :-\
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα