γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

οκ οκ , ευχαριστω ρε μαν για τις απαντησεις , πραγματικα :worshipper. βασικα, σε κρεμα η αιρολ δε με βολευει γιατι βαζω σε ολο το κεφαλι μινοξ . υπαρχει, δεν υπαρχει σε υγρη μορφη για να μπει μεσα στην μινοξ? προγεστερονη και κατι αλλα?
αν ειναι διαχυτου τυπου η αλωπεκια (ολο το κεφαλι)ειναι δυσκολο αλλα και παλι γινετε,με ενα κοντο κουρεμα θες την μιση ποσοτητα,υπαρχει και σε υγρη μορφη αλλα ειναι πανακριβη.

α, αιρολ κρεμα μου την εδωσε ο φαρμακοποιος για την ακμη στην πλατη. του ζητησα την isotretinoin που εβαζα παλια, αλλα μου ειπε οτι δν βγαινει πλεον, τι να πω
.
isotretinoin την θες για την ακμη?

για τη μινοξ, το κοστος θα ειναι μικροτερο αν μου τη φτιαχνει καθε 2 μηνες, απο το να φτιαξει μεγαλη ποσοτητα για περισσοτερους μηνες?
δεν θα ειναι μικροτερο
το παλιο μειγμα να συνεχισω να το βαζω μεχρι να μου ετοιμασει το νεο με το regain (και οτι αλλο βαλω μεσα) ή δεν εχει νοημα πλεον για μερικες μερες. :chinscratch
αφου το εχεις χρησιμοποιησε το
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Conan

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

μαλιστα, οκ, θα τα κανονισω τις επομενες μερες. αυτο για την ακμη , σορρυ, το εγραψα λαθος- isotroin λεγοταν η κρεμα, η οποια οντως ειναι ισοτρετινοινη σε μορφη κρεμας.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Conan είπε:
μαλιστα, οκ, θα τα κανονισω τις επομενες μερες. αυτο για την ακμη , σορρυ, το εγραψα λαθος- isotroin λεγοταν η κρεμα, η οποια οντως ειναι ισοτρετινοινη σε μορφη κρεμας.
Isotretinoin για αλωπεκια είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο,είμαι ο πρώτος που την δοκιμάζει αλλα εγώ την βάζω μόνο κροταφους,που υπάρχουν μονο κάποιες μεταμοσχευμενες που δεν θα πάθουν τίποτα έτσι κι αλιως και κάτι χνουδια(τι ειχα τι εχασα)αν θες να δυναμωσεις την μινοξιδιλη airol tretinoin
 

Conan

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

λοιπον, πηγα σημερα στον φαρμακοποιο της γειτονιας γιατι ειχα παραγγειλει και ενα libroman ( μου ειχε τελειωσει πριν 2 μηνες περιπου). Αρχικα μου ειπε να συνεχισω το διαλυμα μινοξ που βαζω, δν υπαρχει θεμα ληξης ημερομηνιας ή αλλοιωσης . Οσον αφορα το Regain , μπορει να μου φτιαξει διαλυμα ( το οποιο φτιαχνει και γα εναν αλλον) ως εξης: θα χρησιμοποιησει ως βαση Frezyderm hair tonic lotion, θα ριξει μετα το Regain ( που ειναι σε μορφη σκονης ειπε ) και μετα ενα κορτιζονουχο, το elocon. Αυτο το μειγμα θα κραταει 2 μηνες και κατι ( οποτε ο kapamarou ειχε ενα point για τυη διαρκεια που πρεπει να εχουν xD ) και θα κοστιζει γυρω στα 45 ευρω.

στη συνεχεια τον ρωτησα γενικα για τις μινοξ και τη hairway, λογω των αρνητικων σχολιων και των δικων μου πενιχρων αποτελεσματων και φανηκε να ειναι υπερ του Regain. Η Johnson ηταν η πρωτη που εβγαλε αυτη την ουσια για τα μαλλια και οι υπολοιπες απλα την αντιγραφουν. τι να πω ρε παιδια. δν μπορω να πω με σιγουρια αν φταιει η hairway. το διαλυμα καλο ακουγεται παντως.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Αυτο το μειγμα θα κραταει 2 μηνες και κατι ( οποτε ο kapamarou ειχε ενα point για τυη διαρκεια που πρεπει να εχουν xD ) και θα κοστιζει γυρω στα 45 ευρω.

στη συνεχεια τον ρωτησα γενικα για τις μινοξ και φανηκε να ειναι υπερ του Regain. Η Johnson ηταν η πρωτη που εβγαλε αυτη την ουσια για τα μαλλια και οι υπολοιπες απλα την αντιγραφουν. τι να πω ρε παιδια. το διαλυμα καλο ακουγεται παντως.
θα τα παρατησω ολα και θα γινω φαρμακοτριφτης :9m:
γνωμη μου ειναι να αποφευγεις τις κορτιζονες conan,ειναι αποτελεσματικες αλλα λεπτενουν το δερμα μακροχρονια
 

Conan

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

:D :D ;D τι να σου πω ρε μαν ;D κανε οτι θες ;D

αυτο για την κορτιζονη το γνωριζω κι εγω. γι αυτο ακριβως μου προτεινε να βαζω το μειγμα 2 μηνες και 1 μηνα διακοπη κτλ κτλ. ναι αλλα, του απανταω, και οι δυο γνωριζουμε οτι για τη διατηρηση των αποτελεσματων χρειαζεται συνεχεις εφαρμογη της μινοξ. τη διακοπη, λεει, θα την κανω μονο αν μου παρουσιαστει προβλημα και μπορει να μην βαλει το elocon αν θελω.

ποοο καλα, απο τις γνωμες για hairway το πηγα αλλου γι' αλλου :angel: σορρυ :angel:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα