γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

maria24

New Member
Hello παιδες..σταματησα το regain γιατι μου προκαλεσε δερματιτιδα(ξηροδερμια και λιγη φαγουρα) στο τριχωτο και ο δερματολογος μου προτεινε το hairway 5%(ελληνικο προιον..να ανησυχησω??? :chinscratch) μια φορα την ημερα..αν το εχει χρησιμοποιησει καποιος,οποιαδηποτε γνωμη-εμπειρια ειναι καλοδεχουμενη!!!!!! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikipitri

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Μαρία, δυστυχώς το Hairway είναι απλά μούφα... όσο διάστημα το χρησιμοποιούσα (κάνα εξάμηνο) δεν είδα κάποιο θετικό σημάδι και η ξηροδερμία συνεχιζόταν κανονικότατα:(
και μου το πρότεινε μια δερματολόγος στη Γλυφάδα (ελπίζω να μην είναι η ίδια...)
 

maria24

New Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

αμαν..μη μου λες τετοια!!!εμενα μου το συστησε γιατρος στην πατρα..δηλαδη δοκιμασες regain πρωτα και θεωρεις οτι ειναι καλυτερο ή ξεκινησες κατευθειαν με hairway ??
 
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Δεν μπορείς να βρεις κάποιον τρόπο να καταπολεμήσεις την ξηροδερμία χωρίς να χρειαστεί να διακόψεις τη χρήση του regaine; Κάποιο έλαιο ίσως, κάποιο τζελ π.χ. αλόης; Ιδέες δίνω, δεν ξέρω...
 

Conan

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Hairway 5% ( δες υπιγραφη) μινοξιδιλη χρησιμοποιω και δεν εχω παρατηρησει επιπλεον λιπαροτητα ( αν και ειναι γενικα ψιλολιπαρα) ουτε ξηροδερμια. ισως να διαφερει απο κεφαλι σε κεφαλι, τι να πω.
 

maria24

New Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Άγγελος είπε:
Δεν μπορείς να βρεις κάποιον τρόπο να καταπολεμήσεις την ξηροδερμία χωρίς να χρειαστεί να διακόψεις τη χρήση του regaine; Κάποιο έλαιο ίσως, κάποιο τζελ π.χ. αλόης; Ιδέες δίνω, δεν ξέρω...
ναι εχεις δικιο..θα μπορουσα..αλλα ο δερματολογος μου αμεσως απλα μου αλλαξε το regain..και δεν ειναι υπερ γενικα του οτιδηποτε μπορει να φορτωσει παραπανω το κεφαλι..
 

maria24

New Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Conan είπε:
Hairway 5% ( δες υπιγραφη) μινοξιδιλη χρησιμοποιω και δεν εχω παρατηρησει επιπλεον λιπαροτητα ( αν και ειναι γενικα ψιλολιπαρα) ουτε ξηροδερμια. ισως να διαφερει απο κεφαλι σε κεφαλι, τι να πω.
σιγουρα εχει να κανει και με τον καθε οργανισμο...οποτε εσυ εισαι οκ με το hairway..σ'ευχαριστω για την απαντηση
 

mikipitri

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

maria24 είπε:
αμαν..μη μου λες τετοια!!!εμενα μου το συστησε γιατρος στην πατρα..δηλαδη δοκιμασες regain πρωτα και θεωρεις οτι ειναι καλυτερο ή ξεκινησες κατευθειαν με hairway ??
πρώτα χρησιμοποίησα regain αλλά λόγω της ξηροδερμίας και απολέπισης που αντιμετώπιζα μου το άλλαξε σε hairway... και τελικά δεν είχε κανένα αποτέλεσμα... ίσα ίσα που με το regain είχα παρατηρήσει ένα regrowth ενώ με το hairway το απολύτως ΤΙΠΟΤΑ... βέβαια όπως ειπαν και τα υπόλοιπα παιδιά πρωτίστως είναι θέμα οργανισμού... διαφορετικά όλοι θα ακολουθούσαμε την ίδια θεραπεία και θα είχαμε μαλλιά ;)
σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και μακάρι σε εσενα να δράσει καλύτερα το hairway...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

mikipitri είπε:
[quote author=maria24 link=topic=2782.msg49357#msg49357 date=1299971515]
αμαν..μη μου λες τετοια!!!εμενα μου το συστησε γιατρος στην πατρα..δηλαδη δοκιμασες regain πρωτα και θεωρεις οτι ειναι καλυτερο ή ξεκινησες κατευθειαν με hairway ??
πρώτα χρησιμοποίησα regain αλλά λόγω της ξηροδερμίας και απολέπισης που αντιμετώπιζα μου το άλλαξε σε hairway... και τελικά δεν είχε κανένα αποτέλεσμα... ίσα ίσα που με το regain είχα παρατηρήσει ένα regrowth ενώ με το hairway το απολύτως ΤΙΠΟΤΑ... βέβαια όπως ειπαν και τα υπόλοιπα παιδιά πρωτίστως είναι θέμα οργανισμού... διαφορετικά όλοι θα ακολουθούσαμε την ίδια θεραπεία και θα είχαμε μαλλιά ;)
σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και μακάρι σε εσενα να δράσει καλύτερα το hairway...
[/quote]
δες την δικη μου θεωρια σε αυτο,σιγα να μην ειναι ολες οι μινοξιδιλες ιδιες.... :p
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2657.0.html
 

alex42

New Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

mikipitri είπε:
Μαρία, δυστυχώς το Hairway είναι απλά μούφα... όσο διάστημα το χρησιμοποιούσα (κάνα εξάμηνο) δεν είδα κάποιο θετικό σημάδι και η ξηροδερμία συνεχιζόταν κανονικότατα:(
και μου το πρότεινε μια δερματολόγος στη Γλυφάδα (ελπίζω να μην είναι η ίδια...)

Ναι δυστυχώς το έχω ακούσει και εγώ από 2 φίλους...Το δοκίμασαν και αυτοί για παραπάνω διάστημα από 6 μήνες και τα αποτελέσματα ήταν μηδενικά :mad:
 

tatini

New Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Κλασική περίπτωση που ο γιατρός παίρνει "δωράκια" για να προτείνει συγκεκριμένα φάρμακα κατόπιν συμφωνίας με εταιρία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maria24

New Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

αποτι βλεπω δεν ειναι και πολυ ευχαριστα τα νεα!! οσον αφορα το παιχνιδι με τους γιατρους και τις φαρμακευτικες ,νομιζω οτι παιζει παντα,οποτε δεν το γλυτωνουμε!!!!σκεφτομαι προς το παρον να συνεχισω το hairway και βλεπουμε..θα ενημερωσω και για αποτελεσματα!
kapamarou μου φαινεται λογικη η θεωρια σου..ομως πως μπορουμε να ξερουμε τις αναλογιες?δεν αναγραφει τιποτα στη συσκευασια..
ευχαριστω ολους για τις απαντησεις ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

kapamarou μου φαινεται λογικη η θεωρια σου..ομως πως μπορουμε να ξερουμε τις αναλογιες?δεν αναγραφει τιποτα στη συσκευασια..

hairway δεν εχω χρησιμοποιησει αλλα το regaine και το axelan γραφουν αναλυτικα τι περιεχουν και σε τι ποσσοτητα
 

maria24

New Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

ουτε στο regain..ουτε στο hairway γραφει αναλυτικα!οπως και να χει σευχαριστω για την πληροφορια..θα το αναφερω και στο γιατρο μου.
 

Conan

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

πλακα πλακια ρε παιδια , τωρα που το αναφερετε δηλαδη, οσο εβαζα μονο το μειγμα μινοξ με το hairway ειχα παρατηρησει μια ψιλοβελτιωση ( μεχρι τον 5ο με 6ο μηνα) αλλα οχι κατι που να βγαζει ματι. μετα, το καλοκαιρι, το μαλλι μου γ@μ.. , ισως λογω της ζεστης και υγρασιας ή λογω της μινοξ ( που ισως δν εκανε πλεον δουλεια) . μετα ξεκιναω και τη σπιρο 1% τελη αυγουστου αρχες σεπτεμβρη. μεχρι στιγμης σταθερη κατασταση ( ουτε χειροτερα ουτε καλυτερα) . Σκεφτομαι λοιπον τωρα, μηπως να αλλαζα το hairway με regain π.χ

και δεν ειναι οτι χανω πολλες τριχες αυτους τους μηνες , οποτε γενικα, θελω περισσοτερο επανεκφυση.

επισης: σπιρο βαζω 1 φορα μετα το στεγνωμα, μετα απο 2-3 ωρες ( ή μετα απο 1 ωρα, αν γυρισω αργα και λουστω) μινοξ

και 1 φορα παλι το πρωι.
μηπως το βραδυ αλληλοεξουδετερονονται ρε παιδια ή δν παιζει κατι τετοιο? για φινα το σκεφτομαι απο του χρονου ( ειμαι 18)

και τελευταιο που μου ηρθε τωρα. λετε να εχει λειξει η μινοξ? ??? την ειχα παρει απο ενα φαρμακειο περυσι τα χριστουγεννα ( του 2009-10 δηλαδη) και ο τυπος μου ειχε δωσει ενα μεγαλο μπουκαλι ( ξερετε, του φαρμακειου, που εχει σταγονομετρο) απο το οποιο εβαζα στο μπουκαλακι του biotrin που εχει ψεκαστηρι, ωστε να το εφαρμοζω . δηλαδη το εχω πανω απο χρονο το ιδιο διαλυμα.
λετε οντως να εχει ληξει? δν το ειχα σκεφτει αυτο παλια. παντως ειναι σε δροσερο μερος σε ντουλαπια του γραφειου και η μινοξ και η σπιρο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

Σκεφτομαι λοιπον τωρα, μηπως να αλλαζα το hairway με regain π.χ

αυτο ειναι καλη ιδεα

και τελευταιο που μου ηρθε τωρα. λετε να εχει λειξει η μινοξ? ??? την ειχα παρει απο ενα φαρμακειο περυσι τα χριστουγεννα ( του 2009-10 δηλαδη) και ο τυπος μου ειχε δωσει ενα μεγαλο μπουκαλι ( ξερετε, του φαρμακειου, που εχει σταγονομετρο) απο το οποιο εβαζα στο μπουκαλακι του biotrin που εχει ψεκαστηρι. δηλαδη το εχω πανω απο χρονο το ιδιο διαλυμα.
λετε οντως να εχει ληξει? δν το ειχα σκεφτει αυτο παλια. παντως ειναι σε δροσερο μερος σε ντουλαπια του γραφειου και η μινοξ και η σπιρο.

αν ειναι home made minox πολυ πιθανο.
καλο ειναι τα made σκευασματα να μην εχουμε ποσοτητες που θα μεινουν περισσοτερο απο δυο μηνες γιατι καποια συστατικα σιγουρα αλλοιωνονται,και εμενα με βολευει να φτιαξω 5λιτρα spiro και να την εχω για εναν χρονο αλλα δεν το κανω,φτιαχνω καθε μηνα καινουρια
 

Conan

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

home made? μπααα, αφου ο φαρμακοποιος το ειχε φτιαξει . τεσπα, στο regain τι του πω να προσθεσει μεσα για ενισχυση? για ποσους μηνες να του πω να το φτιαξει ? για 2 μηνες το πολυ ε? η σειρα που βαζω σπιρο και μινοξ ειναι σωστη τελικα?

τοσες ερωτησεις, τις φυλαγα για το τελος, ολες μαζι :p xD
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

home made? μπααα, αφου ο φαρμακοποιος το ειχε φτιαξει

αυτο ενοω ;)
.
τεσπα, στο regain τι του πω να προσθεσει μεσα για ενισχυση?

παρε μια κρεμα airol και βαζε την πριν την μινοξιδιλη

για ποσους μηνες να του πω να το φτιαξει ? για 2 μηνες το πολυ ε? η σειρα που βαζω σπιρο και μινοξ ειναι σωστη τελικα?

για 2 μηνες ειναι καλα,σωστη η σειρα

τοσες ερωτησεις, τις φυλαγα για το τελος, ολες μαζι :p xD

:p :D ;D
 

Conan

Member
Απ: γνωμες για το HAIRWAY 5 %

οκ οκ , ευχαριστω ρε μαν για τις απαντησεις , πραγματικα :worshipper. βασικα, σε κρεμα η αιρολ δε με βολευει γιατι βαζω σε ολο το κεφαλι μινοξ . υπαρχει, δεν υπαρχει σε υγρη μορφη για να μπει μεσα στην μινοξ? προγεστερονη και κατι αλλα?


α, αιρολ κρεμα μου την εδωσε ο φαρμακοποιος για την ακμη στην πλατη. του ζητησα την isotretinoin που εβαζα παλια, αλλα μου ειπε οτι δν βγαινει πλεον, τι να πω.

για τη μινοξ, το κοστος θα ειναι μικροτερο αν μου τη φτιαχνει καθε 2 μηνες, απο το να φτιαξει μεγαλη ποσοτητα για περισσοτερους μηνες?

το παλιο μειγμα να συνεχισω να το βαζω μεχρι να μου ετοιμασει το νεο με το regain (και οτι αλλο βαλω μεσα) ή δεν εχει νοημα πλεον για μερικες μερες. :chinscratch
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα