αγορά από aliexpress

Fiponazio

Active Member
από Κίνα γράφει ότι έρχεται, με τα μεταφορικά έχει 35 ευρώ.
οπότε περνάει τελωνείο, δεν ξέρω και πότε θα φτάσει.
με το τελωνείο πόσο να πάει?
Κατά 99% δεν θα περάσει τίποτα και αν περάσει δεν θα είναι κανένα τραγικό ποσό. Κάνω παραγγελίες κάθε μήνα σχεδόν και για πολύ μεγαλύτερα ποσά. Αν θες να νιώθεις ποιο άνετα ψάξε στο Banggood που έχει και ευρωπαϊκή αποθήκη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Κατά 99% δεν θα περάσει τίποτα και αν περάσει δεν θα είναι κανένα τραγικό ποσό. Κάνω παραγγελίες κάθε μήνα σχεδόν και για πολύ μεγαλύτερα ποσά. Αν θες να νιώθεις ποιο άνετα ψάξε στο Banggood που έχει και ευρωπαϊκή αποθήκη.
Αν κάνεις τριγωνικές παραγγελίες και προσέχεις από πού έρχονται για αυτό ....είναι θέμα αποθηκών και και κάποιων άλλων παραμέτρων....
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν το έχω παραγγείλει ( μου αρεσε το pd 1661) από reviews και video στο youtube pagani είναι από τα καλύτερα που μπορείς να πάρεις από aliexpress για την ώρα πήρα ένα pladen που είναι replica pattek Philip nautilus το οποίο κάνει 25 ευρώ, πάνω από το όριο των 22€ του είπα να μειώσει την τιμή στο δεμα και περιμένω.
Ο Ελβετός της Κίνας
 

Συνημμένα

  • IMG_20210120_215836069.jpg
    IMG_20210120_215836069.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 19

Fiponazio

Active Member
Τι εννοείς ; Δεν κτλ .....παίζει ρόλο η χώρα μέσω της οποία θα έρθει η αποθήκες και κάποια άλλα πράγματα ....
Ναι απλά οι Κινέζοι είναι άλλη υπόθεση και από Κίνα να έρχεται τα στέλνουν πρώτα στην Πολωνία συνήθως που έχουν αποθήκες και μετά φαίνεται ότι έρχονται από Ευρώπη. Οι Κινέζοι μια μέρα θα κατακτήσουν τον κόσμο αν δεν το κάναν ήδη, εδώ Θεσσαλονίκη τα κινεζικά δεν κλείσαν ποτέ δεν τους νοιάζει απλά τίποτα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι απλά οι Κινέζοι είναι άλλη υπόθεση και από Κίνα να έρχεται τα στέλνουν πρώτα στην Πολωνία συνήθως που έχουν αποθήκες και μετά φαίνεται ότι έρχονται από Ευρώπη. Οι Κινέζοι μια μέρα θα κατακτήσουν τον κόσμο αν δεν το κάναν ήδη, εδώ Θεσσαλονίκη τα κινεζικά δεν κλείσαν ποτέ δεν τους νοιάζει απλά τίποτα
δεν ισχυει οτι στη τριγωνικη παραγγελια παντα γλυτωνεις τελωνειο....εξαρταται...υπαρχει ενα ομως παρα πολυ απλο τρικ που εγγυαται οτι δεν θα περασεις τελωνειο...ολοι το βλεπετε λιγοι το καταλαβαινουν.....
 
Μπλουζα