Ωμεγα 3.Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

dimitris1991 είπε:
kapa , το ω3 νομίζω είχε καλύτερα αποτελέσματα από proscar αλλά και τα ίδια να είχε ή ακόμα και λίγο χειρότερα δεν τίθεται θέμα ποιο είναι το προτιμότερο..

μάγκες έχω πιει και βάλει ένα σωρό φάρμακα από τα 17 μου που μου έχουν μαμήσει τον οργανισμό, σαν το ω3 δεν βρήκα πουθενά, μη τη ψάχνετε, ακόμα και να μη σας δώσει τίποτα στα μαλλιά θα δώσει άλλα πολλά στον οργανισμό

τα πιστευω και εγω αυτα που λες.
εχω μια διαισθηση οτι θα ξεπερασει τα παντα.
νομιζω οτι για πρωτη φορα στο φορουμ βρεθηκε ενα πραγματικο οπλο στην ΑΑ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

nena είπε:
παιδια καλησπερα ο bouklas μου συνεστησε οταν τον ρωτησα Για το revivogen -επδ τη φοβαμαι καπως για τις παρενεργειες τη μινο3- την ιδεα με τα ω3 τι πιστευετε αξιζει?επδ δε ειχα παρα πολυ χρονο να διαβασω τα παντα δυστυχως ποσοι απο σας ειδανε καλη βελτιωση κ σε ποσο καιρο,να το τολμησω εν τελει?

να τα τολμησεις, αξιζει
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

giannis25 είπε:
με τη βιοτινη εκανα λαθος ητανε σχολιο αλλου σε αλλο forum. εντωμεταξυ για κοιταξτε το γιατι λεει οτι το gla που υπαρχει σε συμπληρωμα μειωνει την dht κατα 80% τη στιγμη που η φιναστεριδη τη μειωνει 70% στη προηγουμενη ερευνα που εβαλα.
Έγινε φιλε μου. ;)
Wow το gla? τρομερά ποσοστά!!! Χωρίς όμως το ρίσκο παρενεργειών? Γιατί εκεί είναι το θέμα.
 

35007

Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

kapa η κάθε καψουλα ω-3 που παιρνω περιεχει ΕΡΑ 75mg, DHA 45mg και Ασταζανθινη 0,75mg. Είναι κριλ οιλ. Το σκευασμα αναγραφει σαν προτεινομενη δοση 1 καψουλα τη μερα.
Οι δικες σου περιεκτικότητες σε EPA DHA είναι πολλαπλάσιες. Τι λες να κανω? Το αφηνω όπως είναι, παιρνω 2 καψακια την ημερα (παρολο που προτείνεται 1) ή αλλαζω συμπλήρωμα και παω στο δικο σου?
Η τριχοπτωση μου παντως εχει μειωθεί πολύ, επανεκφυση χρειαζομαι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

35007 είπε:
kapa η κάθε καψουλα ω-3 που παιρνω περιεχει ΕΡΑ 75mg, DHA 45mg και Ασταζανθινη 0,75mg. Είναι κριλ οιλ. Το σκευασμα αναγραφει σαν προτεινομενη δοση 1 καψουλα τη μερα.
Οι δικες σου περιεκτικότητες σε EPA DHA είναι πολλαπλάσιες. Τι λες να κανω? Το αφηνω όπως είναι, παιρνω 2 καψακια την ημερα (παρολο που προτείνεται 1) ή αλλαζω συμπλήρωμα και παω στο δικο σου?
Η τριχοπτωση μου παντως εχει μειωθεί πολύ, επανεκφυση χρειαζομαι.

χρησιμοποιησε τα να μην πανε χαμενα με 2 καψακια την ημερα,και δες κατι σε 500mg dha για το επομενο.
επανεκφυση δεν πρεπει να περιμενουμε,θα ζηταμε πολλα.
θα το δουμε στην πορεια με αλλα συμπληρωματα αυτο
επιμενω σε dha γιατι βλεπω οτι τα δικα μου ειναι πολυ αποτελεσματικα.
αν εισαι σιγουρος οτι η μειωση τριχοπτωσης ειναι απο τα Ω μπαινεις στην λιστα
 

35007

Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

kapa είπε:
35007 είπε:
kapa η κάθε καψουλα ω-3 που παιρνω περιεχει ΕΡΑ 75mg, DHA 45mg και Ασταζανθινη 0,75mg. Είναι κριλ οιλ. Το σκευασμα αναγραφει σαν προτεινομενη δοση 1 καψουλα τη μερα.
Οι δικες σου περιεκτικότητες σε EPA DHA είναι πολλαπλάσιες. Τι λες να κανω? Το αφηνω όπως είναι, παιρνω 2 καψακια την ημερα (παρολο που προτείνεται 1) ή αλλαζω συμπλήρωμα και παω στο δικο σου?
Η τριχοπτωση μου παντως εχει μειωθεί πολύ, επανεκφυση χρειαζομαι.

χρησιμοποιησε τα να μην πανε χαμενα με 2 καψακια την ημερα,και δες κατι σε 500mg dha για το επομενο.
επανεκφυση δεν πρεπει να περιμενουμε,θα ζηταμε πολλα.
θα το δουμε στην πορεια με αλλα συμπληρωματα αυτο
επιμενω σε dha γιατι βλεπω οτι τα δικα μου ειναι πολυ αποτελεσματικα.
αν εισαι σιγουρος οτι η μειωση τριχοπτωσης ειναι απο τα Ω μπαινεις στην λιστα
Δεν είμαι σιγουρος γιατι χρησιμοποιω αρκετα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

35007 είπε:
Δεν είμαι σιγουρος γιατι χρησιμοποιω αρκετα

τι αλλο χρησιμοποιεις?
για βιταμινη σε oral η καψαικινη εχει τα φοντα να κανει κατι χωρις αυτο να σημαινει και οτι θα πετυχει
και μεγαλες ποσοτητες τοκοτριενολης
 

barman

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Η αποψη σου για τα ω3 της solgar??
Ικανοποιητικες ποσοτητες dha k epa..
Solgar ή now? Ποια θεωρεις πιο ποιοτικα?
 

giannis25

Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

bouklas οχι το gla δεν εχει ανεπιθυμητες ενεργειες.εσεις τα εμπειρα μελη τι λετε για την ερευνα στη σελίδα 12? that DHT-enhanced activity of 5 alpha-reductase was inhibited 80% by 15S-hydroxyeicosatrienoic acid, the 15-lipoxygenase metabolite of GLA, when compared to 55% by 15S-hydroxyeicosapentaenoic acid, the 15-lipoxygenase metabolite of EPA.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

barman είπε:
Η αποψη σου για τα ω3 της solgar??
Ικανοποιητικες ποσοτητες dha k epa..
Solgar ή now? Ποια θεωρεις πιο ποιοτικα?

εχω χρησιμοποιησει πολλα συμπληρωματα solgar και πολλα now foods.
ειναι και οι δυο καλες μαρκες.
προτιμω παντα της now foods γιατι εχει τις καλυτερες τιμες.
ακομα και ελλαδα ειναι τα φθηνοτερα συμπληρωματα.
σιγουρα εχουνε τα xtrem stores now food http://www.xtr.gr/
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

giannis25 είπε:
bouklas οχι το gla δεν εχει ανεπιθυμητες ενεργειες.εσεις τα εμπειρα μελη τι λετε για την ερευνα στη σελίδα 12? that DHT-enhanced activity of 5 alpha-reductase was inhibited 80% by 15S-hydroxyeicosatrienoic acid, the 15-lipoxygenase metabolite of GLA, when compared to 55% by 15S-hydroxyeicosapentaenoic acid, the 15-lipoxygenase metabolite of EPA.

δες και αυτο http://www.hairloss-research.org/updates.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Το γαμωτο ειναι οτι δεν μπορω να βρω Ελλαδα με τιποτα το συγκεκριμενο ω3 της now με τα dha k epa που παιρνεις κ συ..
Θα παω σε solgar που βρηκα αυτο που ζηταμε κ ελπιζω να κανει δουλιτσα..
 

langweilig

New Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Αυτός εδώ προτείνει 1200 με 1800mg ανά ημερα .Aν κάθε χάπι έχει 600 dha/epa λέει τότε θέλουμε 2 με 3 χάπια ημερησίως.


http://www.slideshare.net/nutrientbalance/five-secrets-for-natural-hair-regrowth
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

langweilig είπε:
Αυτός εδώ προτείνει 1200 με 1800mg ανά ημερα .Aν κάθε χάπι έχει 600 dha/epa λέει τότε θέλουμε 2 με 3 χάπια ημερησίως.


http://www.slideshare.net/nutrientbalance/five-secrets-for-natural-hair-regrowth

και ο δημητρης τοσα παιρνει http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9182-post-121634.html#pid121634
2 καψουλες την ημερα απο αυτο http://gr.bodybuilding.com/store/source/arcticpureultrapotencyomega3fishoil.html
 

nothinggr

Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Πριν κάνα μήνα λέγαμε για 450mg/μέρα DHA. Τώρα τριπλασιαστηκε η δόση???


1200 mg EFA λέει τελικά το PowerPoint και περίπου 600 mg DHA/μερα
 
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

εγώ τα παίρνω απο σελίδα με συμπληρώματα 90 κάψουλες 6 ευρό ( χωρίς shipping)
παίρνω 3 κάψουλες (σύνολο 540 epa k 360 dha) καθημερινά μετά το πρωινό!
 

kantharis

New Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

για όποιον μπορεί να αντέξει μια ελαφριά μυρωδιά από ψάρι , υπάρχει σε σιρόπι το emfrastop super omega 3
στα 10ml (μια κουταλιά της σούπας) την ημέρα δίνει 1518 EPA και 1012 DHA και κρατάει 15 ημέρες
στα 5ml δίνει τα μισά και κρατάει ένα μήνα
προσωπικά , μέχρι δυο μπουκάλια τα κατάφερα , μετά ξαναγύρισα σε κάψουλες .
 

35007

Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Κρινατζεν, Τρικομιν, Αιθερια Ελαια σε εμου ή αλοη (ποτε το ένα ποτε το αλλo), Τσουκνιδα τσαι, Ρολλερ 0,25 μετα το λουσιμο και Κριλλ οιλ. Τις τελευταιες ημερες και D3 συμπληρωμα λογω ελλειψης.
kapa είπε:
35007 είπε:
Δεν είμαι σιγουρος γιατι χρησιμοποιω αρκετα

τι αλλο χρησιμοποιεις?
για βιταμινη σε oral η καψαικινη εχει τα φοντα να κανει κατι χωρις αυτο να σημαινει και οτι θα πετυχει
και μεγαλες ποσοτητες τοκοτριενολης
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Μεσα στην εβδομαδα ξεκιναω κ εγω μαζι με τον Fenimore το συγκεκριμενο συμπληρωμα.Μακαρι να πεσει μεσα Ο Καπα.Ηδη εχουν ξεκινησει πολλα ατομα απο το site με θετικες εντυπωσεις.Λογικα μεχρι το καλοκαιρι θα ξερουμε αν οντως κανει δουλεια το συγκεκριμενο και θα εχουμε ολοκληρωμενη αποψη.
 

tasos33

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

πιστευω η nowfoods,solgar, kai healthaid ειναι οι κορυφαιες εταιρειες στα συμπληρωματα, πλεον κλεινω δυο βδομαδες παιρνοντας ω3 750mg της healthaid, 2 gel καθημερινα (650 dha kai 850 epa) οσον αφορα την τριχοπτωση δεν μπορω να πω κατι ειναι πολυ νωρις ομως στα μαλλια τα περιμετρικα στην σταθερη ζωνη και στα φρυδια και στα γενια εχω παρατηρησει μια βελτιωση της ποιοτητας πιο ζωντανα θα ελεγα και πιο σκουρα, αυτο το εχω παρατηρησει και στα πανω βεβαια,αλλα για την πτωση δεν μπορω να πψ κατι μιας και το cg με εφερε πολυ πισω ενω εχω ηδη ξεκινησει και μινοξ οποτε θα περιμενω για καλυτερα συμπερασματα
 
Μπλουζα