Ωμεγα 3.Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Θα το πάρω και εγώ μετά απο παρότρυνση του Κάπα!!! Δεν έχουμε να χάσουμε κάτι, DEA 500 κάπως έτσι μου το είχε πει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

σας εβαλα ολους στο τρυπακι γιατι ειναι κατι πολυ αξιολογο.
το βασικοτερο,δεν εχει παρενεργειες.
θαυματα η οχι την τριχοπτωση την μειωνει κατα πολυ.
σε εμενα κατα 90%. :brut:
αν κρινω απο τον chs που χρησιμοποιει και αντιανδρογονο,δινει και αλλο....
θελουμε 500mg DHA την ημερα :9m:
 
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

εμένα είναι το μόνο που με έχει βοηθήσει , και να σκεφτεί κανείς ότι έχω βάλει τοπικά minox, proscar, spiro etc.. και από στόμα avodart, proscar, spiro, οπότε μπορώ να ξεχωρίσω το placebo με τα real αποτελέσματα

edit: αλλά με 700 DH και όχι 500
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

dimitris1991 είπε:
εμένα είναι το μόνο που με έχει βοηθήσει , και να σκεφτεί κανείς ότι έχω βάλει τοπικά minox, proscar, spiro etc.. και από στόμα avodart, proscar, spiro, οπότε μπορώ να ξεχωρίσω το placebo με τα real αποτελέσματα

edit: αλλά με 700 DH και όχι 500

δημητρη αν εχεις φτασει σε αποτελεσματα με φιναστεριδη η ντουταστεριδη κανε μια συγκριση αποτελεσματων.
Ω3 vs proscar ?
θα εχει ενδιαφερον το μεχρι που φτανουν
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

με το ω3 ελαττώθηκε η τριχόπτωση χωρίς καμία παρενέργεια
με το proscar ελαττώθηκε αλλά υπήρχε θέμα στο κρεβάτι
με τη σπιρο τοπικά δεν παρατήρησα τίποτα
με τη σπιρο οραλ δεν πρόλαβα γιατι τη σταμάτησα στη 2η βδομαδα λόγω σοβαρών παρενεργειών
το avodart μου έρηξε πάρα πολύ μαλλί και το έκοψα
minox τίποτα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

dimitris1991 είπε:
με το ω3 ελαττώθηκε η τριχόπτωση χωρίς καμία παρενέργεια
με το proscar ελαττώθηκε αλλά υπήρχε θέμα στο κρεβάτι
με τη σπιρο τοπικά δεν παρατήρησα τίποτα
με τη σπιρο οραλ δεν πρόλαβα γιατι τη σταμάτησα στη 2η βδομαδα λόγω σοβαρών παρενεργειών
το avodart μου έρηξε πάρα πολύ μαλλί και το έκοψα
minox τίποτα
πλησιαζουν την φιναστεριδη τα Ω3?
ειδες καποιο εστω οριακα να δουλευει καλυτερα?
το οτι τα Ω3 ειναι καλυτερα ειναι δεδομενο.
εγω δεν μπορεσα καν να φτασω σε αποτελεσματα με φιναστεριδη.
πολλες παρενεργειες
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

τς τς τς... kapa & GOMI τι να πω.. δεν περίμενα από εσάς να αυτοδηλητιαριάζεστε :p

Γιατί δεν βλέπετε από εμένα; Που πάω με 100% φυσικούς τρόπους καταπολέμησης..

MSD00720.JPG
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

:21m: ακόμα είσαι στα "μαλακά"...εμείς περνάμε στα "σκληρά"
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Έχω πάρει και συνεχίζω να περνώ ακόμα Ω3 της Now Foods 360mg EPA/ 240mg DHA, fish oil 1000mg, καμια σχέση για λόγους τριχόπτωσης. Την πρώτη φορα πριν 1 χρόνο για 2.5-3 μήνες, και τώρα συνεχίζω εδώ και 1.5 μηνα περίπου. Δεν μπορώ να πω αν κάνει δουλειά γιατί και τις 2 φορες ήμουν σε θεραπεία.
Έχω μπερδευτεί όμως, ενώ υποτίθεται πως μειώνει την τριχόπτωση χωρίς να είναι DHT blocker, διαβάζω σε ξένα forums και διαφορα θέματα στο google πως βοηθα να μειώσει την DHT.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Bouklas είπε:
Έχω μπερδευτεί όμως, ενώ υποτίθεται πως μειώνει την τριχόπτωση χωρίς να είναι DHT blocker, διαβάζω σε ξένα forums και διαφορα θέματα στο google πως βοηθα να μειώσει την DHT.

Εδώ είναι το ζουμί, μας εχουν κάνει και αντιδράμε αυτόματα σαν τους σκύλους του Pavlov με τους όρους "dht blocker" και "growth stimulant" ενώ υπάρχουν και άλλοι δρόμοι που οδηγούν στην Ρώμη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Chs είπε:
τς τς τς... kapa & GOMI τι να πω.. δεν περίμενα από εσάς να αυτοδηλητιαριάζεστε :p

Γιατί δεν βλέπετε από εμένα; Που πάω με 100% φυσικούς τρόπους καταπολέμησης..

MSD00720.JPG

η ζωη θελει δηλητηρια.
:dbann :hailing :20em:


Bouklas είπε:
Έχω πάρει και συνεχίζω να περνώ ακόμα Ω3 της Now Foods 360mg EPA/ 240mg DHA, fish oil 1000mg, καμια σχέση για λόγους τριχόπτωσης. Την πρώτη φορα πριν 1 χρόνο για 2.5-3 μήνες, και τώρα συνεχίζω εδώ και 1.5 μηνα περίπου. Δεν μπορώ να πω αν κάνει δουλειά γιατί και τις 2 φορες ήμουν σε θεραπεία.
Έχω μπερδευτεί όμως, ενώ υποτίθεται πως μειώνει την τριχόπτωση χωρίς να είναι DHT blocker, διαβάζω σε ξένα forums και διαφορα θέματα στο google πως βοηθα να μειώσει την DHT.
αν στραφεις σε αλλο συμπληρωμα θα μηδενισεις την τριχοπτωση
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    3.9 KB · Προβολές: 34

Bouklas

Well-Known Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Soralteno είπε:
Εδώ είναι το ζουμί, μας εχουν κάνει και αντιδράμε αυτόματα σαν τους σκύλους του Pavlov με τους όρους "dht blocker" και "growth stimulant" ενώ υπάρχουν και άλλοι δρόμοι που οδηγούν στην Ρώμη.
Εσύ κατασκευάζεις ήδη έναν δρόμο, περιμένω να δω τα αποτελέσματα σου. :)


kapa είπε:
αν στραφεις σε αλλο συμπληρωμα θα μηδενισεις την τριχοπτωση
Κάπα εννοείς να πάω σε μεγαλύτερη δόση DHA?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Bouklas είπε:
Κάπα εννοείς να πάω σε μεγαλύτερη δόση DHA?

ναι.
η αυτο που χρησιμοποιει ο soralteno http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Liquid-Omega-3-Deep-Sea-Fish-Oil-EPA-DHA-Natural-Orange-Flavor-16-fl-oz-480-ml/7908
η αυτο που χρησιμοποιω εγω http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

kapa είπε:
ναι.
η αυτο που χρησιμοποιει ο soralteno http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Liquid-Omega-3-Deep-Sea-Fish-Oil-EPA-DHA-Natural-Orange-Flavor-16-fl-oz-480-ml/7908
η αυτο που χρησιμοποιω εγω http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3
Έγινε. ;)
Σαν τα δικά σου έχω και γω αλλα σε άλλες τιμές, μου τελειώνουν σε λίγο γιατί παίρνει και όλη η οικογένεια. :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Bouklas είπε:
Έγινε. ;)
Σαν τα δικά σου έχω και γω αλλα σε άλλες τιμές, μου τελειώνουν σε λίγο γιατί παίρνει και όλη η οικογένεια. :D
:21m:
το ενα το κουτι το εκανα δωρακι στον πατερα μου.
ημουν γυμνασιο οταν χρησιμοποιουσε μουρουνελαιο, 1993?
ειναι φαν των Ω3 πολλα χρονια
 

barman

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Δωστε λινκ με κανα καλο συμπληρωμα ω3..για να μην πεσουμε σε συμπληρωματα που ειναι μουφα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

barman είπε:
Δωστε λινκ με κανα καλο συμπληρωμα ω3..για να μην πεσουμε σε συμπληρωματα που ειναι μουφα..

παρε αυτα που χρησιμοποιω http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA/231067162323?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D387%E2%80%8B3065370729161201%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D251092398%E2%80%8B379%26
μια καψουλα την ημερα = εναμισο χρονο
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

kapa είπε:
Bouklas είπε:
:21m:
το ενα το κουτι το εκανα δωρακι στον πατερα μου.
ημουν γυμνασιο οταν χρησιμοποιουσε μουρουνελαιο, 1993?
ειναι φαν των Ω3 πολλα χρονια
Υπάρχει βιογραφικό δηλαδή. :D
Και εγώ ο λόγος που τα ξεκίνησα είναι ότι κάνει καλο σε 1002 πράγματα! Ένα από τα πολλά που το νιώθω ήδη είναι τα πρωινά όταν ξύπναγα παλιά ένιωθα συνέχεια πιασμένος από κούραση ή λίγο πιασμένος στον αυχένα, όταν ξεκίνησα τα Ω3 όλοι αυτοί οι πόνοι εξαφανίστηκαν!
 

nothinggr

Member
Re: RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

kapa είπε:
Bouklas είπε:
Κάπα εννοείς να πάω σε μεγαλύτερη δόση DHA?

ναι.
η αυτο που χρησιμοποιει ο soralteno http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Liquid-Omega-3-Deep-Sea-Fish-Oil-EPA-DHA-Natural-Orange-Flavor-16-fl-oz-480-ml/7908
η αυτο που χρησιμοποιω εγω http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3

Αυτά που λέει ο bouklas είναι 2 κάψουλες την ημέρα, άρα φτάνεις στα 480 mg DHA/μέρα.
 
Μπλουζα