Ωμεγα 3.Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

kapa

Μέλος του προσωπικού
hairz είπε:
Kapa θα σε βγαλω απο αυτο το δρομο>

θελω να με ακολουθεισ>

αν εκανεσ καλα τη τεχνικη τησ detumescence θα εβλεπεσ το πραγματικο
δρομο και πωσ ολα συνδεονται με τη διατροφη>

υπαρχει πολυ συσσωρευμενο πραγμα κατω απο το δερμα στο τριχωτο που πρεπει να βγει>

μην χαλασ χρηματα σε ανοησιεσ>

μια ευχη στελνω στον καπα να ελευθερωθει απο τα δεσμα του>τιποτα αλλο>ουε τρολλαρω
ουτε τπτ

παρε το δεικτη και τον αντιχειρα>
κρατωντασ μια αποσταση μεταξυ τουσ ακουμπα στο τριχωτο αυτα τα δαχτυλα>
πιεζοντασ τα δαχτυλα προσ το δερμα κατω_συρτα και ζουληξε το δερμα μεχρι να φτασουν κοντα
το ενα στο αλλο>
τοτ ΜΗΝ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ>
ΑΣΚΩΝΤΑΣ ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΣΥΡΤΑ ΠΑΛΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΟΥΝ
ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ>

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ>

και παει ξεχνασ τριχοπτωση>
στην αρχη φευγουν αδυναμεσ τριχεσ>μετα ομωσ καμια>

η detumescence ακομα και ολα τα μαλλια να μου εφερνε πισω δεν θα την ακολουθουσα,ειναι ψυχοφθορα για εμενα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

trixas94

Member
παιδες καλημερα ... εδω και ενα μηνα εχω ψαξει τα παντα στο site θελω μια βοηθεια γιατι τα εχω χασει με ολα αυτα που ακουω εδω μεσα ....εχω χασει εδαφος στα μαλλια μ αλλαφαινονται ακομα καλα ...κανω χρηση ρογκαιν εδω και ενα μηνα ...εχω πιστει οτι το ω3 κανει καλη διατηρηση στα μαλλια και σκεφτομαι να το αρχισω .... απλα καποιος που εχει εμπειρια θελω να μ ου απαντησει ..αμα θα ηταν καλο να κοψω το ρογκαιν κκαι να αρχισω μονο ω3 για να μην εξαρτηθω στο μελλον απο αυτο ...και αμα μπορει καποιος να μ προτεινει χαπια ω3 που πουλανε στα φαρμακια καταληλο για α/α......
 

mimis giova

Active Member
ανοιξε δικο σ νημα φιλε..τι ηλικια εχεις??κ τι noorwood eisai??κ αν εχεις κανει καμια θεραπεια?
 

arhs

Member
Παιδιά με τα ωμέγα 3 μήπως έχει παρατηρήσει κάποιος ότι σ φέρνουνε ένα έντονο ύπνο ? η είναι η ιδέα μ ? ,,,
 

kal

Member
μπα μαλλον ιδεα σου..
Εγω εχω να πω οτι μετα απο 3 βδομαδες τριχοπτωση και αφοτου διαβαζοντας ενα ποστ του σοραλτενο π ελεγε οτι τα παιρνε πρωι οταν ξυπνησει με αδειο στομαχι,ειδα οτι ακολουθωντας την ιδια τακτικη οτι μειωθηκε η τριχοπτωση κατα παρα πλ..Συνεχιζω λοιπον και βλεπω τι παιζει ελπιζω να μην μ παιζει παιχνιδια κ σε λιγες μερες πλ να γινει χαμος..!
 
kal είπε:
μπα μαλλον ιδεα σου..
Εγω εχω να πω οτι μετα απο 3 βδομαδες τριχοπτωση και αφοτου διαβαζοντας ενα ποστ του σοραλτενο π ελεγε οτι τα παιρνε πρωι οταν ξυπνησει με αδειο στομαχι,ειδα οτι ακολουθωντας την ιδια τακτικη οτι μειωθηκε η τριχοπτωση κατα παρα πλ..Συνεχιζω λοιπον και βλεπω τι παιζει ελπιζω να μην μ παιζει παιχνιδια κ σε λιγες μερες πλ να γινει χαμος..!

Kal δηλαδη τα πηρεσ 3 βδομαδεσ χωρισ αποτελεσμα και με το που αλλαξεσ την ωρα ληψησ τουσ σε πρωινεσ ωρεσ σταματησε η τριχοπτωση ενω πριν δεν ειχεσ δει καμια διαφορα?? Εγω εχω 1 βδομαδα που τα σταματησα αλλα μου εχουν μεινει καμια 20 καψουλεσ αν ειναι απο αυριο θα τα ξαναξεκινησω και γω πρωι και θα σασ πω. Απο τα παιδια που ειδαν αποτελεσμα ασ μασ που τι ωρα τα περνουν για να δουμε αν εχει καποια βαση αυτο με την ωρα.
 

arhs

Member
Είναι πολύ σημαντικό να συμπληρώνεις 450 dha από τι έχω καταλάβει . Eγώ περνώ 1 το πρωί με άδειο στομάχι και ένα μετά το μεσημέρι ενώ έχω φαΐ αλά περιμένω κανένα 20 λεπτό μετά το φαγητό ( Tης Healthaid 750 mg ) κ τα αποτελέσματα φαίνονται σιγά σιγά ... Έχω δει επανεκφυση χωρείς να είμαι υπερβολικός κάτι μικρές τρίχες και λεπτές σαν χνούδι π είχα μπροστά στο μέτωπο τώρα έχουνε μαύρισε και μεγαλώνουν αλά με την τριχόπτωση δεν μ έχει σταματήσει τελείως χάνω τρίχες πιστεύω ότι είναι από το άγχος γιατί έχω μερικά προβλήματα τώρα , και λόγο καιρού ... ( Αυτό που πιστεύω για τα ωμέγα 3 είναι ότι είναι ισοδύναμα με το ρεβιβο και ίσος και καλύτερα χωρείς να μπορώ να συγκρίνω με proscar γιατί δεν έχω πάρει πότε. Δεν ξέρω αν θα κράτησή για πολύ η θα μ μύωση και άλλο την τριχόπτωση τα χρησιμοποιώ 2 μίνες και κάτι στην αρχή με μια κάψουλα την ήμερα χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα μετά με 2 κάψουλες ... Ααα Κ .. Σε συνδυασμό με ρεγαιν τα περνώ ω3 κ ρεγαιν μόνο !!!!!!!
 

giwrgos athina

Active Member
Eπειδη η φινα εχει αρχισει και μου βγαζει sides σκεφτομαι να την κοψω και να το παλεψω με μινοξ και ω3 η κανα τοπικο.Εξαλου εχω αγκιξει το norwood 5 δεν νομιζω να εχει νοημα η φινα..Μπορει καποιος να μου πρωτεινη ενα σκευασμα ω3 να το ζητησω απο τα φαρμακειο και ποσες καψουλες χρειαζεται να παιρνω??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

τελικα καπα καταληξαμε στα ω3 της now οτι ειναι τα καλυτερα ?
αυτο το LIFE EXTENSION FLAXSEED - PRIMROSE OIL κανει τη δουλει που θελουμε η μπα ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
stavros_1983 είπε:
τελικα καπα καταληξαμε στα ω3 της now οτι ειναι τα καλυτερα ?
αυτο το LIFE EXTENSION FLAXSEED - PRIMROSE OIL κανει τη δουλει που θελουμε η μπα ?

της now ειναι αποτελεσματικα,αλλα δεν εχω φτασει σε αποτελεσματα με αλλα Ω για να κανω συγκριση.
απο οτι καταλαβα δεν θελουμε ιχθυέλαιο
θελουμε κατι σε πολυ epa και πολυ dha και να ειναι κοντα στα 1000-1500mg
 

Bouklas

Well-Known Member
arhs είπε:
Έχω δει επανεκφυση χωρείς να είμαι υπερβολικός κάτι μικρές τρίχες και λεπτές σαν χνούδι π είχα μπροστά στο μέτωπο τώρα έχουνε μαύρισε και μεγαλώνουν αλά με την τριχόπτωση δεν μ έχει σταματήσει τελείως χάνω τρίχες πιστεύω ότι είναι από το άγχος γιατί έχω μερικά προβλήματα τώρα , και λόγο καιρού ... τα χρησιμοποιώ 2 μίνες και κάτι στην αρχή με μια κάψουλα την ήμερα χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα μετά με 2 κάψουλες ... Ααα Κ .. Σε συνδυασμό με ρεγαιν τα περνώ ω3 κ ρεγαιν μόνο !!!!!!!

Το regaine ευθύνεται για ότι καλό βλέπεις όχι τα Ω3.


giwrgos athina είπε:
Eπειδη η φινα εχει αρχισει και μου βγαζει sides σκεφτομαι να την κοψω και να το παλεψω με μινοξ και ω3 η κανα τοπικο.Εξαλου εχω αγκιξει το norwood 5 δεν νομιζω να εχει νοημα η φινα..Μπορει καποιος να μου πρωτεινη ενα σκευασμα ω3 να το ζητησω απο τα φαρμακειο και ποσες καψουλες χρειαζεται να παιρνω??

Αυτά εδώ χρησιμοποιώ Γιώργο.
http://www.iherb.com/Now-Foods-DHA-500-Double-Strength-180-Softgels/10713#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=DHA&rc=1203&sr=null&ic=12
Εδώ στοιχίζουν πολύ ακριβά, νομίζω θα τα βρείς 2-3 φορες πιο ακριβά και φυσικά όχι 180 ζελεδάκια. Δεν ξέρω αν μπορέσεις να βρείς σκεύασμα με 500DHA, είναι τόσα πολλά τα Ω3 που συνήθως φέρνουν τα κλασικά που δεν έχουν αυτές τις συγκεκριμένες τιμές. Ακόμα και αν βρεις ενω έχεις κάρτα κοίταξε για έξω θα γλιτώσεις πολλά λεφτά.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
kapa είπε:
stavros_1983 είπε:
τελικα καπα καταληξαμε στα ω3 της now οτι ειναι τα καλυτερα ?
αυτο το LIFE EXTENSION FLAXSEED - PRIMROSE OIL κανει τη δουλει που θελουμε η μπα ?

της now ειναι αποτελεσματικα,αλλα δεν εχω φτασει σε αποτελεσματα με αλλα Ω για να κανω συγκριση.
απο οτι καταλαβα δεν θελουμε ιχθυέλαιο
θελουμε κατι σε πολυ epa και πολυ dha και να ειναι κοντα στα 1000-1500mg

Αφου φιλε Καπα εχεις πει οτι ειδες θεαματικα αποτελεσματα με τα ω3 poy exoyn 500 dha k 250 epa.Τωρα λες οτι θελουμε παραπανω???
 

Bouklas

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
Bookla αυτα τα βρισκω στο φαρμακειο??
Αν τύχει και τα έχει ναι. Πρότεινα αυτά με βάση όσα έχουμε διαβάσει εδώ ότι χρειάζεσαι 500DHA μην μένεις στην μάρκα. Οχι ότι έχει αποδειχτεί πουθενά επίσημα ότι τόσο χρειάζεται απλά βάσει ότι τα πρότεινε ο Γιάννης25 που του κάνουν δουλειά και του Κάπα επίσης. Μπορεί να σου κάνουν δουλειά και τα μισά 250DHA ποιος ξέρει. Εγώ πάντως μέχρι τώρα 1.5 μηνα δεν έχω δει κάτι αλλα θα τα συνεχίσω, αν δεν μουν κάνουν κάτι δεν έγινε και τίποτα σίγουρα κάνουν καλο στην υγεία. :)
 

giwrgos athina

Active Member
Ισως ειναι νωρις ακομα για να δεις κατι..Εδω η φινα και θελει 6μηνες για να δεις...Ποσες καψουλες πρεπει να παιρνω την ημερα 2?
 

Bouklas

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
Ισως ειναι νωρις ακομα για να δεις κατι..Εδω η φινα και θελει 6μηνες για να δεις...Ποσες καψουλες πρεπει να παιρνω την ημερα 2?

Μπορεί τι να πω, πάντως όταν ήμουν σε φιναστερίδη+μινοξιδίλη μετά από 2 εβδομάδες ή 20 μέρες δεν έπεφτε τρίχα για μήνες! Βοηθησε η μινοξιδίλη σε αυτό σίγουρα αλλα σου λέω δεν έπεφτε τρίχα! Το πολύ 1-2 την ημερα και αυτές με ταλαιπωρία. Η σκέτη μινοξιδίλη τώρα δεν μου το έκανε ποτε αυτό.

Όσες κάψουλες χρειαστεί για να πάρεις 500DHA. Αν στο κουτί γραφει 250 με 1 κάψουλα, τότε θες 2. Μιλάω πάντα για αυτό το ανεπίσημο ότι χρειάζεσαι 500DHA, ποιος ξέρει μπορεί και τα λιγότερα να σου κάνουν δουλειά.
 

giwrgos athina

Active Member
Μες την βδομαδα θα ξεκινησω και εγω και ο θεος βοηθος...Σαν την φινα τιποτα βεβαια αλλα νομιζω οταν εχω χασει τοσο εδαφος δηλαδη εχω αγκιξει το norwood 5δεν εχει νοημα να παιρνω τετοια ρισκα για την σεξουαλικη μου υγεια...Το μονο που θελω ειναι να διατηρησω τα πλαινα μου ψηλαβκαι να μην καταιβει το μπιφτεκι
 
Μπλουζα