Ωμεγα 3.Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

Νομιζω το fish oil δεν παιζει ρολο στην τριχόπτωση αλλα τα ωμέγα 3! Εγω παιρνω 3000μγ fish oil που εχουν συνολο 900μγ ομεγα 3! Εδω και 2,5 εβδομαδες που τα εχω, στο μαξιλάρι βλεπω 5-6 τριχες!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dinatos

New Member
Καλησπέρα παιδιά

Προσωπική (πανω μου) εμπειρία με τα Ω3 δεν έχω, αλλά έχω μια μαρτυρία. Ο αδερφός μου διέγνωσε θεματάκι πίσω στο μαλλί του 2 χρόνια νωρίτερα απο εμένα (2006). Εγω 33, αυτός 37. Πήγε να την ψάξει, αλλά παντρεμένος με παιδια το παράτησε. Λοιπόν, για τελείως άλλο λόγο, έπαιρνε Ω3 για μεγάλα χρονικά διαστήματα. Λοιπόν,σήμερα, είναι σε αρκετα καλύτερη φάση απο εμένα , αν και από ότι φαίνεται έχουμε ολόιδιο patern λόγω πατέρα. Εγώ σήμερα είμαι έτσι http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9364.html
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Η αληθεια φιλε ειναι οτι παντα ο ενας αδερφος θα εχει μικροτερο προβλημα απο τον αλλον.Το εχω παρατηρησει σε παρα πολλα αδερφια.Εννοειται μιλαμε για αδερφια που εχουν παρει το γ@μωdna της ραφλας.Ισως να παιζει ρολο το ωε αλλα αυτο δεν το ξερουμε σιγουρα ακομα.Λογικα σε καποιους μηνες θα ξερουμε τι γινεται με σιγουρια.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε Καπα τι γινεται τελικα με την θεραπεια σου.Τα εβαλες τα ω3 παλι?Θυμαμαι οτι ειδες τριχοπτωση μεγαλη οταν τα εκοψες?Το φοβερο ειναι οτι εχεις βαλει ολο το site να παιρνει ω3 κ εσυ τα εκοψες χαχαχα ......Αναμενω νεα σου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε Καπα τι γινεται τελικα με την θεραπεια σου.Τα εβαλες τα ω3 παλι?Θυμαμαι οτι ειδες τριχοπτωση μεγαλη οταν τα εκοψες?Το φοβερο ειναι οτι εχεις βαλει ολο το site να παιρνει ω3 κ εσυ τα εκοψες χαχαχα ......Αναμενω νεα σου.

τα εκοψα.
δοκιμαζω κουρκουμινη και μελατονιν αυτο το διαστημα, η τριχοπτωση βροχη :p
και ο υπνος σαν το βοδι :sleepy:
τα ω σε εμενα ξεκινησαν να δουλευουν νωρις την δευτερη εβδομαδα.
και με την διακοπη τους η τριχοπτωση επεστρεψε νωρις απο την πρωτη εβδομαδα
 

arhs

Member
Καπα τι έχεις να πεις για αυτό ( Life Extension Omega-3 ) Αξίζει ? η Είναι υπερβολικό ? :
Calories 25
Calories from Fat 25
Total Fat 2.5 g
Cholesterol < 5 mg
Pure+™ Wild Fish Oil Concentrate 2000 mg
Yielding
EPA (eicosapentaenoic acid) 700 mg
DHA (docosahexaenoic acid) 500 mg
Polyphen-Oil™ Olive (Olea europa) extract (fruit) [std. to 6.5% polyphenols (19.5 mg), 1.73% hydroxytyrosol/tyrosol (5.2 mg), 0.5% verbascoside/oleuropein (1.5 mg)] 300 mg
Sesame seed (Sesamum indicum) lignan extract 10 mg !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Περνώ τις HEALTH AID ( dha 325 / epa 425 ) 1 την ήμερα αλά είχα τριχόπτωση δεν μ μειώθηκε τελείως ( 2 μίνες χρίση) Αυτές που πέφτουν είναι αδύναμες . Αυξησα την δόση σε 2 κάψουλες και αυξήθηκε η τριχόπτωση . Λογικά γιατί ξεπερσα τα 2.000 μγ και εφτασα 2.500 Fish Oil . Και ψάχνω κάτι σε dHA 500 Από Ελλάδα Αν μπορεί να βοηθήσει και κάνεις με κανένα άλλο συμπλήρωμα ..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
arhs είπε:
Καπα τι έχεις να πεις για αυτό ( Life Extension Omega-3 ) Αξίζει ? η Είναι υπερβολικό ? :
Calories 25
Calories from Fat 25
Total Fat 2.5 g
Cholesterol < 5 mg
Pure+™ Wild Fish Oil Concentrate 2000 mg
Yielding
EPA (eicosapentaenoic acid) 700 mg
DHA (docosahexaenoic acid) 500 mg
Polyphen-Oil™ Olive (Olea europa) extract (fruit) [std. to 6.5% polyphenols (19.5 mg), 1.73% hydroxytyrosol/tyrosol (5.2 mg), 0.5% verbascoside/oleuropein (1.5 mg)] 300 mg
Sesame seed (Sesamum indicum) lignan extract 10 mg !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Περνώ τις HEALTH AID ( dha 325 / epa 425 ) 1 την ήμερα αλά είχα τριχόπτωση δεν μ μειώθηκε τελείως ( 2 μίνες χρίση) Αυτές που πέφτουν είναι αδύναμες . Αυξησα την δόση σε 2 κάψουλες και αυξήθηκε η τριχόπτωση . Λογικά γιατί ξεπερσα τα 2.000 μγ και εφτασα 2.500 Fish Oil . Και ψάχνω κάτι σε dHA 500 Από Ελλάδα Αν μπορεί να βοηθήσει και κάνεις με κανένα άλλο συμπλήρωμα ..

θα ελεγα το HEALTH AID ( dha 325 / epa 425 ) ειναι καλο.
δως του μια ευκαιρια ακομα
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
περιεργο παντως το οτι ειδες τρομερα αποτελεσματα με τα ω3 αλλα κ χωρις παρενεργειες και αποφασισες να τα κοψεις..........
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
περιεργο παντως το οτι ειδες τρομερα αποτελεσματα με τα ω3 αλλα κ χωρις παρενεργειες και αποφασισες να τα κοψεις..........

δεν με νοιαζει η τριχοπτωση μου.
απλα βαθμολογω τις θεραπειες σε αποδοση :beach:
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Με βαση την εμπειρια σου ποιο σχημα εχεις δει να δουλευει καλυτερα πανω σου ολα αυτα τα χρονια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MELA

Member
Kappa πηρα κι εγω τα ω που πηρες. Εδω και μια βδομαδα που παιρνω ενα μερα παρα μερα. Η τριχοπτωση μου ειναι στα χειροτερα της λογω εποχης προφανως. Μεχρι στιγμης τιποτα αν και ειναι νωρις. Δεν καταλαβαινω ομως γιατι δεν σε απασχολει η τριχοπτωση. Ο καθε θυλακας μπορει να φτιαξει 20-30 τριχες στη ζωη του. Αν λοιπον αυτες βγαινουν και πεφτουν γρηγορα καποτε δε θα στερεψει η πηγη;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

arhs

Member
MELA είπε:
Kappa πηρα κι εγω τα ω που πηρες. Εδω και μια βδομαδα που παιρνω ενα μερα παρα μερα. Η τριχοπτωση μου ειναι στα χειροτερα της λογω εποχης προφανως. Μεχρι στιγμης τιποτα αν και ειναι νωρις. Δεν καταλαβαινω ομως γιατι δεν σε απασχολει η τριχοπτωση. Ο καθε θυλακας μπορει να φτιαξει 20-30 τριχες στη ζωη του. Αν λοιπον αυτες βγαινουν και πεφτουν γρηγορα καποτε δε θα στερεψει η πηγη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από ότι έχω καταλάβει θέλει κάθε μέρα και είναι πολύ νωρίς ακόμα μετά την 2 βδομάδα +++ θα δις διάφορα .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Με βαση την εμπειρια σου ποιο σχημα εχεις δει να δουλευει καλυτερα πανω σου ολα αυτα τα χρονια?

μινοξιδιλη,κορτιζονη,τρετινοινη,πεπτιδια χαλκου,ψευδαργυρος σε τοπικο.
ω3 σε χαπι,σε τριχοπτωση
 

Mh2012

Member
Τα ω3 απο φύκια ειναι το ίδιο καλά? αυτά σίγουρα δεν έχουν βαρέα μέταλλα έτσι δεν ειναι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
MELA είπε:
Kappa πηρα κι εγω τα ω που πηρες. Εδω και μια βδομαδα που παιρνω ενα μερα παρα μερα. Η τριχοπτωση μου ειναι στα χειροτερα της λογω εποχης προφανως. Μεχρι στιγμης τιποτα αν και ειναι νωρις. Δεν καταλαβαινω ομως γιατι δεν σε απασχολει η τριχοπτωση. Ο καθε θυλακας μπορει να φτιαξει 20-30 τριχες στη ζωη του. Αν λοιπον αυτες βγαινουν και πεφτουν γρηγορα καποτε δε θα στερεψει η πηγη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

με πειραζε χρονια πριν,και με ειχε κανει χαλια ψυχολογικα.
εχω λιγα χρονια που κουρευομαι μονος μου,πολυ κοντα.
οσο περνουν τα χρονια,το συνολο δενει και πιο πολυ με προσωπο.
πλεον ειναι χομπυ
 

MELA

Member
Δυστυχως εγω δεν μπορω να τα παρω με την ψιλη ρε Kappa και οσο βλεπω τις κοντες τριχες να πεφτουν μου ερχεται τρελλα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
zafi1988 είπε:
Μετά από πόσες ημέρες λήψης θεωρητικά ''δουλεύουν'' τα ωμέγα ;

απο οτι βλεπω απο δικες σας μαρτυριες απο την δευτερη εβδομαδα μεχρι και μετα απο μηνες


MELA είπε:
Δυστυχως εγω δεν μπορω να τα παρω με την ψιλη ? ρε Kappa και οσο βλεπω τις κοντες τριχες να πεφτουν μου ερχεται τρελλα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

το καταλαβαινω,εχω περασει απο τετοιο σταδιο.
απλα εχω συμβιβαστει.
δυστυχως ακομα δεν βλεπω μαρτυρια να δουλευουν σε γυναικεια τριχοπτωση.
χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν αξιζει δοκιμη
 

hairz

New Member
Kapa θα σε βγαλω απο αυτο το δρομο>

θελω να με ακολουθεισ>

αν εκανεσ καλα τη τεχνικη τησ detumescence θα εβλεπεσ το πραγματικο
δρομο και πωσ ολα συνδεονται με τη διατροφη>

υπαρχει πολυ συσσωρευμενο πραγμα κατω απο το δερμα στο τριχωτο που πρεπει να βγει>

μην χαλασ χρηματα σε ανοησιεσ>

μια ευχη στελνω στον καπα να ελευθερωθει απο τα δεσμα του>τιποτα αλλο>ουε τρολλαρω
ουτε τπτ

παρε το δεικτη και τον αντιχειρα>
κρατωντασ μια αποσταση μεταξυ τουσ ακουμπα στο τριχωτο αυτα τα δαχτυλα>
πιεζοντασ τα δαχτυλα προσ το δερμα κατω_συρτα και ζουληξε το δερμα μεχρι να φτασουν κοντα
το ενα στο αλλο>
τοτ ΜΗΝ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ>
ΑΣΚΩΝΤΑΣ ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΣΥΡΤΑ ΠΑΛΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΟΥΝ
ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ>

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ>

και παει ξεχνασ τριχοπτωση>
στην αρχη φευγουν αδυναμεσ τριχεσ>μετα ομωσ καμια>
 
Μπλουζα