Ψαξιμο για μεταμοσχευση!!!

mimis giova

Active Member
Λοιπον παιδια περασα κ εγω απο βεκρη!!μιλισα με την λιλη!οπιοι με εχουν εδω παρακολουθηση..ξερουν οτι δεν εχω δοτρια...αλλος ειπε να κανω μια προσπαθεια..αλλος ειπε να μην ασχοληυω καν!!εγω ακομα το ψαχνω...σγρ δεν αξιζει για την περιπτωση μ να ξενητευτω..ο γεωργιου μ ειπε δεν αξιζει τον κοπο..η dhi μ ειπε οτι μπορει να παρει 1500 grafts...k οτι μπορει απο σωμα..ο βεκρης μ ειπε 2000 grafts οτι μπορει..κ οτι παρει απο μουσια κ σωμα..να κανω prp οπωσδηποτε γιατι παιζει κ γυρωειδεις κ μ λεει θα βοηθησει πολυ...μπορω να ακουσω γνωμες;?;?;?;?;προσοχη μιλαμε για ενα κοντο ...σχεδον ξυρισμενο look..μαλλιας δεν γινομαι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Αν είναι γυρωειδής δεν ξέρω πόσο θα βοηθήσει το prp.Θεραπεία με κορτιζόλη θέλει αν δεν κάνω λάθος.
Και γενικότερα σε περίπτωση γυρωειδούς νομίζω πως δεν συνίσταται μεταμόσχευση.
Αν είναι όμως ευκολο βάλε φωτος
 

mimis giova

Active Member
Εχω βαλει φωτο..τωρα δεν θυμαμαι το νημα..ισως κανενασ πιο παλιος..η υπευθυνος να κανει μια μεταφορα ολα εδω..ναι συνησταται σε γυροειδει prp..τωρα κατα ποσο βοηθαει..θα σε γελασω...δες εχει ενα ρισκο γιατι δεν ξερεις ποτε μπορει να σκασει μυτη...ειναι ενα ρισκο..γι αυτο προβληματιζομαι κ δεν κανω...στου βεκρη μ ειπαν να κανω..κ οτι πραγματικα υπαρχει ενα ρισκο...
 

mikegad

Well-Known Member
Δεν το ήξερα πως βοηθάει.
Εγώ βέβαια είμαι και της άποψής πως μάλλον δεν βοηθάει γενικότερα το prp.
Είναι πίκρα πάντως η κακή δότρια.Και εμένα δεν είναι και η καλύτερη δυνατή δυστηχώς.
Ελπίζω έστω από το σώμα να κάνεις δουλεια.

Αν δεν θυμάσαι εσύ ο ίδιος το νήμα που έχεις βάλει τις φώτο ,άντε να θυμούνται οι άλλοι.
Αν δεν βρεθούν, βάλε άλλες ώστε να ναι σωστά συγκροτημένο το νήμα σου
 

dimitris50423

Well-Known Member
ανεβασε φωτο στο postimage.org τις φωτο mimi και δωσε λινκ να δουμε. για το prp εγω εκανα και στην κλινικη αλλα και μονος μου μετα. τωρα αν βοηθησε η οχι δεν μπορω να πω με σιγουρια.
αυτο που εκανα εγω το εκανα επιφανειακα με απλη επαλειψη. ενω στην κλινικη με ενεση.
Απο που καταλαβαν οτι μπορει να εχεις γυροειδη; τι ειδαν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bouklas

Well-Known Member
ο βεκρης μ ειπε 2000 grafts οτι μπορει..κ οτι παρει απο μουσια κ σωμα..να κανω prp οπωσδηποτε γιατι παιζει κ γυρωειδεις κ μ λεει θα βοηθησει πολυ

Εγώ φιλε μου λέω να μην ακούς όσα λέει ο Bεκρής, αν πιστεύει ότι έχεις γυροειδή να σου προτείνει εξέταση όχι prp. Γιατί αυτός μπορεί να λέει ότι θέλει και εσύ στην ουσία να μην έχεις κάτι. :)
 

mimis giova

Active Member
Boukla σε ευχαριστω καταρχην που λες την γνωμη σ..δες γυροςιδη εχω..πηγα σε δερματολογο πριν χρονια που εσκασε μυτη..τι εξετασεις ενοεισ;?
 

mimis giova

Active Member
ανεβασε φωτο στο postimage.org τις φωτο mimi και δωσε λινκ να δουμε. για το prp εγω εκανα και στην κλινικη αλλα και μονος μου μετα. τωρα αν βοηθησε η οχι δεν μπορω να πω με σιγουρια.
αυτο που εκανα εγω το εκανα επιφανειακα με απλη επαλειψη. ενω στην κλινικη με ενεση.
Απο που καταλαβαν οτι μπορει να εχεις γυροειδη; τι ειδαν;
Κενα στα μουσια κ μια δυο μικροφολες στα μαλια...
 

Bouklas

Well-Known Member
Boukla σε ευχαριστω καταρχην που λες την γνωμη σ..δες γυροςιδη εχω..πηγα σε δερματολογο πριν χρονια που εσκασε μυτη..τι εξετασεις ενοεισ;?
Επειδή φιλε μου είσαι δύσκολη περίπτωση εύχομαι να κανεις την καλύτερη επιλογή, χρειάζεται στρατηγική για τυχόν αλλαγές στο μέλλον. Για την γυροειδή αλωπεκία, είχα πάει Κύπρο και έκανα βιοψία λόγο της κακης εξέλιξης στη μμ μου, αλλα αφού σε εξέτασε δερματολόγος είσαι ok, μπορεί να σου διαχωρίσει πχ αν έχεις γυροειδής ή απλά ΑΓΑ.
 

leas

Well-Known Member
Φίλε Μίμη εγώ θυμάμαι τις φωτο σου. Και θυμάμαι και τα σχόλια τον πιο έμπειρων, αν θυμάσαι σου είχα στείλει ένα βίντεο του Dr Umar απο Αμερική κάνει full bht και ταίριαζε στην δική σου περίπτωση.. Δεν θέλω να πω κάτι για την κλινική του Βεκρή μακάρι να γίνει καλός για να έχουμε επιλογές στην Ελλάδα και οικονομικές και καλές. Αλλά για την περιπτωσή σου πρέπει να θυμάσαι πως θες έναν έμπειρο γιατρό γιατι δεν υπαρχουν περιθώρια λάθους. Το πλάνο πρέπει να είναι καλοστημένο τα λίγα grafts πρέπει να μπουν στρατηγικά για να δημιουργούν illusion. Και η διαχείριση της δότρια θα πρέπει να είναι πολύ προσεγμένη γιατι θες να είσαι κοντοκουρεμένος..Ψάξου αρκετά πριν το κάνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Παιδια καλησπέρα παρακολουθώ αρκετό καιρό το σάιτ αλλα ποτε δεν έγραψα κάτι. Επειδή βλέπω ότι το έχετε ψάξει αρκετά κ ουσιαστικά πολλοί από εσάς εδώ θα ήθελα να σας ρωτήσω τη γνώμη σας για τον γιατρό Γκούρα ο οποίος ειναι αυτός που έχει κάνει τις περισσότερες ΜΜ σε διάσημους κ καλλιτέχνες. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Bouklas

Well-Known Member
Παιδια καλησπέρα παρακολουθώ αρκετό καιρό το σάιτ αλλα ποτε δεν έγραψα κάτι. Επειδή βλέπω ότι το έχετε ψάξει αρκετά κ ουσιαστικά πολλοί από εσάς εδώ θα ήθελα να σας ρωτήσω τη γνώμη σας για τον γιατρό Γκούρα ο οποίος ειναι αυτός που έχει κάνει τις περισσότερες ΜΜ σε διάσημους κ καλλιτέχνες. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Μέλη που τον έχουν συναντήσει λένε πως είναι αλαζόνας και ξεπετάς, λέει μια τιμή χωρίς να σου πει grafts. Κάνει μεταμόσχευση strip, δηλαδή σου κόβει λωρίδα πίσω στο κεφάλι ενώ υπάρχει η fue χωρίς ουλή. Και σαν αποτέλεσμα μέτρια. Οσα χρονια είμαι εδώ αυτά έχω βγάλει σαν συμπέρασμα. Εγώ δεν πήγαινα ούτε με σφαίρες.
 

mimis giova

Active Member
Φίλε Μίμη εγώ θυμάμαι τις φωτο σου. Και θυμάμαι και τα σχόλια τον πιο έμπειρων, αν θυμάσαι σου είχα στείλει ένα βίντεο του Dr Umar απο Αμερική κάνει full bht και ταίριαζε στην δική σου περίπτωση.. Δεν θέλω να πω κάτι για την κλινική του Βεκρή μακάρι να γίνει καλός για να έχουμε επιλογές στην Ελλάδα και οικονομικές και καλές. Αλλά για την περιπτωσή σου πρέπει να θυμάσαι πως θες έναν έμπειρο γιατρό γιατι δεν υπαρχουν περιθώρια λάθους. Το πλάνο πρέπει να είναι καλοστημένο τα λίγα grafts πρέπει να μπουν στρατηγικά για να δημιουργούν illusion. Και η διαχείριση της δότρια θα πρέπει να είναι πολύ προσεγμένη γιατι θες να είσαι κοντοκουρεμένος..Ψάξου αρκετά πριν το κάνεις.
Τελεια προσεγγισει!σε ευχαριστω πολυ!αν θελεις στειλε μ πρωσοπικω μνμ..να πουμε για καπιες κλινικες...
 

nikolakis

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ Μπούκλα για το σχόλιο . Επειδή ειναι ο μονος που εχω πάει σε ραντεβού μαζί του μου έδωσε την εντύπωση ότι ειναι πολυ σίγουρος για τον εαυτό του κ μου έδειξε φωτογραφίες με πολλούς ηθοποιούς κ τραγουδιστές. Σύμφωνα παντα με τα δικά του λόγια μου είπε "μακρυά από κλινικές φίλε". Τι να πω από ότι καταλαβαινω τόσο καιρό η μόνη ενδεδειγμένη λύση ειναι το εξωτερικό κ αν αυτο δεν ειναι εφικτό σαν εσχάτη λύση Βεκρής σωστά;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ανα καιρους παλι παντα ενα νεο μελος σα το Nikolaki θα πεταχτει να αναφερει και ενα γκουρα.
Κ.γκουρα σταματηστε συνεχεια τους καινουργιους λογαργιασμους..Να φυγετε να πατε αλλου....στους διασημους σας...
 

geok

Member
Mimi αντιλαμβανομαι πως νιώθεις γιατί & εγώ έχω θέμα μεγάλο.
Έχω λιγο καλύτερη δοτρια & αυτό είναι σημαντικό.
Έκανα 1 προσπάθεια στον βεκρη μετά από μια αποτυχημένη στην d*I & εάν δεν έχει αποτέλεσμα θα είναι η τελευταία.
Η περίπτωση σου είναι πολύ δύσκολη & θέλεις χρήματα -Καλό σχεδιασμό & προπάντων πολύ καλή επιλογή γιατρου-κλινικης για να δεις το οποίο αποτέλεσμα.
 

mimis giova

Active Member
Mimi αντιλαμβανομαι πως νιώθεις γιατί & εγώ έχω θέμα μεγάλο.
Έχω λιγο καλύτερη δοτρια & αυτό είναι σημαντικό.
Έκανα 1 προσπάθεια στον βεκρη μετά από μια αποτυχημένη στην d*I & εάν δεν έχει αποτέλεσμα θα είναι η τελευταία.
Η περίπτωση σου είναι πολύ δύσκολη & θέλεις χρήματα -Καλό σχεδιασμό & προπάντων πολύ καλή επιλογή γιατρου-κλινικης για να δεις το οποίο αποτέλεσμα.
Το ξερω ρε geok...αλλα να φυγω εξωτερικο για ενα φτωχο ετσι κ αλλιως αποτελεσμα κ να δωσω τα διπλα χρηματα..ειναι λιγο δυσκολο..δε ξερω αν αξιζει τον κοπο..κ γιαυτο σκευτομαι για ελλαδα...ειναι κ το θεμα της γυροειδους που με κομπλαρει..
 
Μπλουζα