Ψάχνοντας πόσα τριχοθυλάκια χρειάζομαι για μια πολύ καλή πυκνότητα!!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Γιαννη αυτο που λες για τη διαθεση σου που χαλαει το καταλαβαινω, βασικα το καταλαβαινει ο καθενας μας που εχει προβλημα, γι αυτο κ λεω οτι οταν καποιος το αποφασισει Δε κανει πισω ευκολα. Δε το λεω οτι δλδ με την εννοια οτι δεν ακους τους υπολοιπους και θα κανεις λαθος κινηση. Κι εμενα οταν ψαχνομουν για μμ, μου ελεγαν για σοκ λος, παρολα αυτα κ εγω το δικο μου εκανα. Οπως ακριβως το ειπες, διαβασε, παρε γνωμες, κανε επαφη με κλινικες κ παρε με ηρεμια οποια αποφαση θεωρεις σωστη.
 

aeratos28

Just aeratos
andy.k το σωστό είναι νομίζω να του το πεί κάποιος για το shockloss..αυτός λέει θέλω μαλλιά κτλ κτλ.. γιατί νομίζει πως αν πάει τώρα και βάλει,θα μείνουν ως έχουν τα μαλλιά του, + αυτά που θα μπουν και θα γίνει ρουβας..εμ έλα που δεν παίζει αυτό..ΔΥΣΤΥΧΩΣ..το ότι μπορεί να επανήλθες εσύ από το αρχικό shockloss που είχες,αυτό δεν σημαίνει ότι συμβαίνει πάντα..αυτό λέω του φίλου..από τη στιγμή που μπαίνει ανάμεσα σε μαμά μαλλιά παίζεις 50-50 πιθανότητες..η να γίνεις καλύτερος ή να γίνεις χειρότερος ..τα παραδείγματα που υπάρχουν και έγιναν χειρότερα είναι δυστυχώς περισσότερα..αν θέλει να το κάνει οκ,απλά είναι ρίσκο αυτό το πράγμα,αυτό λέω..και είναι κάτι το οποίο ΔΕΝ θα το ακούσει από καμιά εταιρία ..
 

aeratos28

Just aeratos
ρε φίλε είναι τόσα πολλά τα νήματα στο φόρουμ που το να θυμάσαι και όλα τα ονόματα είναι δύσκολο..είναι ένας τύπος που πήγε στον rahal ,καναδα, πήγε για πύκνωση σε όλο το κεφάλι με 4000 grafts αν δεν κάνω λάθος και από τα λεγόμενα του έγινε χειρότερα από ότι ήταν πριν,δεν τον έχω ξαναδεί στο φόρουμ..ο φίλος akishellas ακόμα προσπαθεί να συνέλθει από το shockloss ,έχει σημαντική βελτίωση και μακάρι να επανέλθει πληρως ο φίλος..o bluearmy και αυτός πήγε έκανε επέμβαση,ένα σωρό grafts και μέχρι να βγουν αυτά που έβαλε,έπεσαν αυτά που είχε και έμεινε πάλι στα ίδια απλά με hairline καλή μετά..ακριβώς από πίσω τα ίδια και χειρότερα..είναι και άλλοι,δεν τους θυμάμαι όλους,αλλά αν ψάξεις θα βρεις διάφορους ..αυτό συμβαίνει πολύ συχνά όταν πας και μπάινεις ανάμεσα σε μαμά μαλλιά,χάνονται αυτά ,μένουν τα μεταμοσχευμενα και είσαι μία από τα ίδια και πολλές φορές χειρότερα.
 

naruto

Well-Known Member
Σωστος
οταν μπαινεις ανεμεσα σε μαμα μαλλια τα οποια ειναι σε φαση αραιωσης ο κινδυνος για shock loss ειναι πολυ μεγαλος.
Ο Cvial εχει πει πως ο μονος τροπος για να περιορισεις τις απωλειες ειναι η ληψη φινας.Ενδεικτικα να αναφερω πως ο lοrenzo δεν αναλαμβανει ασθενεις με διαχυτη αλωπεκια εκτος κ αν παιρνουν φινα
 

aeratos28

Just aeratos
εννοείται ρε παιδιά αυτό..τα λεμε πολυ καιρο αυτα τα πραγματα,ειναι γνωστα χρονια.αυτό του είπα του φίλου σε προηγούμενη σελίδα,αφού θες να μπεις ανάμεσα σε μαμά μαλλιά,τουλάχιστον πάρε φιναστεριδη ένα διάστημα πριν τη μεταμόσχευση,τουλάχιστον 6-7 μήνες..αν δεν έχεις παρενέργειες,keep going με φίνα και κάνε και μεταμόσχευση..αν έχεις παρενέργειες κοψε την φινα και ξεχνα για την ωρα την επεμβαση.περίμενε να δεις που θα φτάσει η αραίωση και μετά κάνε επέμβαση..αλλιώς θα κλαις με μαύρο δάκρυ..αν μπεις έτσι χωρίς θεραπεία ξεχασετα τα μαλλιά που έχεις τώρα.φαίνονται ότι είναι έτοιμα να πέσουν από μόνα τους..δεν συμφωνω καν για την φίνα,αλλά είναι μονόδρομος για μένα όταν πας για πύκνωση σε μαμά μαλλιά
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τελικα Γιαννη εχεις κανει αλλη μμ ή οχι, δεν εχω καταλαβει..χιουμορ κανεις;

Και εγω νομιζα ειπα μακακια και λεω ρε πουτη μου τοσο χαζος ειμαι τελικα δε καταλαβα τι ειπε?χαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τελικα Γιαννη εχεις κανει αλλη μμ ή οχι, δεν εχω καταλαβει..χιουμορ κανεις;
Ναι φιλε μου,ειχα κανει 1 strip 500 τριχοθυλακια για γεμισμα αλλα ηταν πολλες οι ωρες κ επαθα ψυξη και ανεβασα πυρετο με αποτελεσμα να χαθουν τα περισσοτερα..επισης δ ειχα shock loss και μαλιστα μεχρι κ τον ιουλιο ηταν πολυ καλα τα μαλλια μου..
 
εννοείται ρε παιδιά αυτό..τα λεμε πολυ καιρο αυτα τα πραγματα,ειναι γνωστα χρονια.αυτό του είπα του φίλου σε προηγούμενη σελίδα,αφού θες να μπεις ανάμεσα σε μαμά μαλλιά,τουλάχιστον πάρε φιναστεριδη ένα διάστημα πριν τη μεταμόσχευση,τουλάχιστον 6-7 μήνες..αν δεν έχεις παρενέργειες,keep going με φίνα και κάνε και μεταμόσχευση..αν έχεις παρενέργειες κοψε την φινα και ξεχνα για την ωρα την επεμβαση.περίμενε να δεις που θα φτάσει η αραίωση και μετά κάνε επέμβαση..αλλιώς θα κλαις με μαύρο δάκρυ..αν μπεις έτσι χωρίς θεραπεία ξεχασετα τα μαλλιά που έχεις τώρα.φαίνονται ότι είναι έτοιμα να πέσουν από μόνα τους..δεν συμφωνω καν για την φίνα,αλλά είναι μονόδρομος για μένα όταν πας για πύκνωση σε μαμά μαλλιά
αερατε,αν ξυρισω το κεφαλι μου θα φανουν αρκετα κενα,αν μπει εκει ο γιατρος για ποιο λογο να υπαρξει προβλημα...μπροστα εχω σχεδον εντελως κενο,δεκα τριχες μ εχουν μεινει στη hairline.
 
Γιαννη αυτο που λες για τη διαθεση σου που χαλαει το καταλαβαινω, βασικα το καταλαβαινει ο καθενας μας που εχει προβλημα, γι αυτο κ λεω οτι οταν καποιος το αποφασισει Δε κανει πισω ευκολα. Δε το λεω οτι δλδ με την εννοια οτι δεν ακους τους υπολοιπους και θα κανεις λαθος κινηση. Κι εμενα οταν ψαχνομουν για μμ, μου ελεγαν για σοκ λος, παρολα αυτα κ εγω το δικο μου εκανα. Οπως ακριβως το ειπες, διαβασε, παρε γνωμες, κανε επαφη με κλινικες κ παρε με ηρεμια οποια αποφαση θεωρεις σωστη.
andy,δεν βρισκω φωτο σου,ειχες παρομοιο προβλημα με μενα?
 

andy.k

Active member
andy,δεν βρισκω φωτο σου,ειχες παρομοιο προβλημα με μενα?

Εκτιμω οτι ειχα αρκετα μαγαλυτερο προβλημα απο εσενα. Εμενα ολα τα παιδια εδω μου ελεγαν 3-3500gts να βαλω. Και απο κλινικες μου ειχαν πει κ περισσοτερα. Τελικα Εκανα μμ περυσι 9/12, 2006gts, στον Β..η γιατι δεν ηθελα να επιδιωξω τρελο τουμπανιασμα εξ αρχης, για τα gts που μπηκαν, καλα πηγε νομιζω...Βαζω μια φωτο να δεις τι προβλημα ειχα...
 

Συνημμένα

  • downloadfile.jpeg
    downloadfile.jpeg
    1 MB · Προβολές: 49
k t
Εκτιμω οτι ειχα αρκετα μαγαλυτερο προβλημα απο εσενα. Εμενα ολα τα παιδια εδω μου ελεγαν 3-3500gts να βαλω. Και απο κλινικες μου ειχαν πει κ περισσοτερα. Τελικα Εκανα μμ περυσι 9/12, 2006gts, στον Β..η γιατι δεν ηθελα να επιδιωξω τρελο τουμπανιασμα εξ αρχης, για τα gts που μπηκαν, καλα πηγε νομιζω...Βαζω μια φωτο να δεις τι προβλημα ειχα...
τωρα πως εισαι φιλε μ?
 

ItsAllGone

Active Member
Ναι φιλε μου,ειχα κανει 1 strip 500 τριχοθυλακια για γεμισμα αλλα ηταν πολλες οι ωρες κ επαθα ψυξη και ανεβασα πυρετο με αποτελεσμα να χαθουν τα περισσοτερα..επισης δ ειχα shock loss και μαλιστα μεχρι κ τον ιουλιο ηταν πολυ καλα τα μαλλια μου..

Απο που το συμπεραινεις, αυτο ποτε εγινε, ποιος στο ειπε?Δηλαδη αν αρρωστισεις την περιοδο της μεταμοσχευσης δικαιολογειται τετοιο fail?Πραγματικα δεν βγαζω νοημα με αυτα που γραφεις δεν μας βοηθας να καταλαβουμε,τα γραφεις μισα.
 

andy.k

Active member
Τωρα ειμαι αρκετα καλυτερα. Κατω απο εντονο φωτισμο, φαινονται κενακια, δεν επεδιωξα αλλωστε, πολυ μεγαλες πυκνοτητες, αλλα σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα. Για τα grafts που μπηκαν πιστευω πηγε αρκετα καλα. Βαζω μια φωτο πανοραμικη στο 9μηνο παρομοια με αυτη που σου εβαλα πριν, αν θες παραπανω δες το thread μου, μη το χαλαμε εδω...
 

Συνημμένα

  • downloadfile-3.jpeg
    downloadfile-3.jpeg
    92.7 KB · Προβολές: 50
Απο που το συμπεραινεις, αυτο ποτε εγινε, ποιος στο ειπε?Δηλαδη αν αρρωστισεις την περιοδο της μεταμοσχευσης δικαιολογειται τετοιο fail?Πραγματικα δεν βγαζω νοημα με αυτα που γραφεις δεν μας βοηθας να καταλαβουμε,τα γραφεις μισα.
λογικα εχει σημασια το πως ειναι ο οργανισμος σ κατα την περιοδο της μεταμοσχευσης..γιατρος μ το ειπε ,οτι απ την ταλαιπωρια ισως να επηρεαστηκε αρνητικα η μεταμοσχευση. τι να σ πω,κ γω δεν ειμαι γιατρος,βαση λογικης παω,κ γω δυσαρεστημενος ειμαι απ την ολη κατασταση και ψαχνω λογους και αιτιες για να μη ξανασυμβει..οτι απορια εχεις ρωταμε να σ πω..
 

ItsAllGone

Active Member
Περιπου τι ποσοστο σου εμεινε απο τα μεταμοσχευμενα και χαθηκαν πολλα μαζι η σταδιακα?Την ιδια μερα της μεταμοσχευσης ανεβασες πυρετο η αργοτερα?
 
Μπλουζα