Ψάχνοντας πόσα τριχοθυλάκια χρειάζομαι για μια πολύ καλή πυκνότητα!!

20161006_190804.jpg 20161006_190819.jpg Καλησπέρα,έχω και γώ AA 20161006_190804.jpg 20161006_190819.jpg και έχω κάνει μια αρκετά καλή έρευνα μέχρι στιγμής και γέρνω προς τον Κ. Β...ή. Από εκεί και πέρα το μεγάλο μου θέμα είναι η ανασφάλεια που έχω με τις περισσότερες κλινικές γτ πάντα υπάρχουν αποτελέσματα που δεν ειναι κ τόσο καλά. Μπορεί καποιος που γνωρίζει να με συμβουλέψει στο πόσα τριχοθυλάκια θα χρειαστώ για μια πολύ καλή πύκνωση (ειδικότερα στο hairline).
 

Συνημμένα

  • 20161006_190758_Easy-Resize.com.jpg
    20161006_190758_Easy-Resize.com.jpg
    790.6 KB · Προβολές: 58
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
γεια σου φιλε καλησπέρα..νομίζω θεραπεία χρειάζεσαι παρά μεταμόσχευση..είσαι ιδανικός να παθεις shockloss αν πας να μπεις με μοσχεύματα ανάμεσα στα μαλλιά σου..ειδικα αν δεν κανεις θεραπεια κιολας με την μεταμοσχευση , τα μαλλιά σου που είναι λεπτά και δείχνουν αραίωση,ξεχνα τα..θα τα χάσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
ευχαριστώ για την απάντηση.ξερω ηδη οτι θα μ πέσουν τα λεπτα μαλλιά,έχω πάρει ήδη την απόφαση να κάνω τη μεταμόσχευση8 μαζι με prp. πόσα τριχοθυλάκια πιστευεις πως χρειαζομαι?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Γιαννη εχεις αρκετα αραια μαλλια αλλα σχεδον παντου. Ποσο χρονων εισαι; οτι θα πεσουν αυτα που εχεις μπροστα κ πισω θα πεσουν με τον καιρο. Σε ενδεχομενη μμ αυτα μαλλον θα ειναι σαν να μην υπαρχουν. Το πιο πιθανο ειναι να φυγουν. Νομιζω πως θα το γεμισουν. Θες να βαλεις μονο μπροστα η και πισω; Εχεις χρησιμοποιησει ποτε μινοξιδιλη; μπορει να σου εδινε αποτελεσματα και να το καθυστερουσες.
 

aeratos28

Just aeratos
φίλε κοίτα να δεις ..αν παθεις shockloss,που ειναι το πιθανοτερο,αν δεν κανεις ειδικα θεραπεια,το θεωρω σιγουρο,τοτε αυτά που θα βάλεις και να βγουν όλα στην καλυτερη,θά έχει την ίδια εικόνα με τώρα,ίσως και χειρότερη..όποτε το ότι έχεις πάρει απόφαση δεν λέει κάτι..καλά για το prp αστο..εντελώς άχρηστο ειναι..τώρα αν θες εσύ έναν αριθμό πιστεύω γύρω στα 2500 grafts για όλο το κεφαλι
 
γεια σου δημητρη,ειμαι 31 χρονων και χρησιμοποιω μινοξυδιλη περιπου 1 μιση χρονο,τα μαλλια μου επεσαν μεσα σε ενα μηνα τα περισσοτερα λογο ασχημων περιστασεων το τελευταιο καιρο,πηγα στην k...g κ μου ειπανε να την σταματησω κ να παρω τις βιταμινες τους και τοτε εχασα ακομα περισσοτρερα. θελω να βαλω κ μπροστα κ πισω κ παντου...χαχαχα,προτιμω ομως να εχω πυκνοτητα κ να κανω αργοτερα ακομα μια παρα να βαλω κ να ειναι αραια με αραιο hairline. ποσα πιστευεις πως χρειαζομαι?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ισως στην περιπτωση του αν επαιρνε φιναστεριδη σε συνδιασμο με τη μμ να βοηθουσε αν και ειμαι αντιθετος με τη χρηση της. Εχεις αρκετο μαλλι παντως. Το προβλημα ειναι μην πας να κανεις φυγουν αυτα που εχεις και η εικονα σου ειναι παρομοια με τωρα. Εκει θα απογοητευτεις. Δοκιμασε μινοξιδιλη και δες πως θα πας.
 

aeratos28

Just aeratos
μεγάλε το έχεις πάρει λάθος..εσύ νομίζεις ότι θα μείνεις έτσι όπως είσαι τώρα και με το που βάλεις τα grafts θα γεμισει το κεφαλι μαλλιά πυκνά..σου εξηγω πως αν κάνεις μεταμόσχευση και δεν κάνεις θεραπεία με φιναστεριδη θα μείνουν τα μισά μαλλιά από ότι έχεις τώρα..πρέπει να το καταλάβεις αυτό πρώτα και μετά να συνεχίσουμε την κουβεντα
 
φίλε κοίτα να δεις ..αν παθεις shockloss,που ειναι το πιθανοτερο,αν δεν κανεις ειδικα θεραπεια,το θεωρω σιγουρο,τοτε αυτά που θα βάλεις και να βγουν όλα στην καλυτερη,θά έχει την ίδια εικόνα με τώρα,ίσως και χειρότερη..όποτε το ότι έχεις πάρει απόφαση δεν λέει κάτι..καλά για το prp αστο..εντελώς άχρηστο ειναι..τώρα αν θες εσύ έναν αριθμό πιστεύω γύρω στα 2500 grafts για όλο το κεφαλι


Ευχαριστώ aerate,χανει λιγο απο photo,εχω 8καλα κενα ωστε να μπουν τριχοθυλακια,παντος καμια εταιρια δ μου ειπε οτι θα δημιουργηθει προβλημα στις ηδη υπαρχουσες τριχες..μπορει κ να μη τους συμφερει αλλα σιγουρα δε τους συμφερει κ ενα ασχημο αποτελεσμα..εχω σκοπο να ανεβασω πηοτο απο πριν κ να διατηρησω επαφη στο forum καθολη τη διαρκει μεχρι να βγουν τα μαλλια,οποτε δεν πιστευω πως θα ρισκαρει η εταιρια να ξεφτιλιστει ..γνωμη μου παντα!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δν θες μεταμοσχευση τωρα.Βαλε τοππικ θα σαι τομπανο και τα αργοτερα δες για μεταμοσχευση.
Κυρ.Αναστασακη θελω ποσοστα ολους τοππικ τους προτεινω....
 
μεγάλε το έχεις πάρει λάθος..εσύ νομίζεις ότι θα μείνεις έτσι όπως είσαι τώρα και με το που βάλεις τα grafts θα γεμισει το κεφαλι μαλλιά πυκνά..σου εξηγω πως αν κάνεις μεταμόσχευση και δεν κάνεις θεραπεία με φιναστεριδη θα μείνουν τα μισά μαλλιά από ότι έχεις τώρα..πρέπει να το καταλάβεις αυτό πρώτα και μετά να συνεχίσουμε την κουβεντα

μα εχω σκοπο να κανω οποιαδηποτε θεραπεια χρειαστει προκειμενου να μην υπαρξει προβλημα..εστω οτι παρω φιναστεριδη + μμ 2500 τριχοθυλακια..αποκλειεται να πετυχει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
κενό,σημαίνει άδειο ΕΝΤΕΛΩΣ από τρίχες..δέν υπάρχει σε εσένα αυτό..αραίωση έχεις.οι εταιρίες τι να σου πουν ρε φίλε?λεφτά θέλουν..και μόλις παιδιά shockloss και θα είσαι πάλι στα ίδια και χειρότερα μετά την επέμβαση θα σου πουν ήταν να πέσουν και αυτά γι αυτό είσαι αραιός..και θα ξαναμπείς πάλι για μεταμόσχευση.αυτή τη δουλειά θα κάνεις όλη την ώρα??
 

aeratos28

Just aeratos
ρε μαν είσαι το no1 θύμα των εταιριών μεταμόσχευσης..πάρε φιναστεριδη αφού δεν σε νοιάζει και δες αν έχεις παρενέργειες.αν δεν έχεις ,συνέχισε την και μετά από 7-8 μήνες κάνε και μεταμοσχευση..αν έχεις όμως,την κοβεις και κάθισε στα αυγά σου για την μεταμοσχευση
 
κενό,σημαίνει άδειο ΕΝΤΕΛΩΣ από τρίχες..δέν υπάρχει σε εσένα αυτό..αραίωση έχεις.οι εταιρίες τι να σου πουν ρε φίλε?λεφτά θέλουν..και μόλις παιδιά shockloss και θα είσαι πάλι στα ίδια και χειρότερα μετά την επέμβαση θα σου πουν ήταν να πέσουν και αυτά γι αυτό είσαι αραιός..και θα ξαναμπείς πάλι για μεταμόσχευση.αυτή τη δουλειά θα κάνεις όλη την ώρα??

λες ρε γαμωτο?δεν μπορω να τ αφησω ετσι,θελω τριχες..
 
ρε μαν είσαι το no1 θύμα των εταιριών μεταμόσχευσης..πάρε φιναστεριδη αφού δεν σε νοιάζει και δες αν έχεις παρενέργειες.αν δεν έχεις ,συνέχισε την και μετά από 7-8 μήνες κάνε και μεταμοσχευση..αν έχεις όμως,την κοβεις και κάθισε στα αυγά σου για την μεταμοσχευση

αν ισχυει αυτο που λες,πως κανει τοσος κοσμοσ κ φουντωνει ενώ8 έχει μονο αραίωση?
 
Μπλουζα