Ψάχνοντας πόσα τριχοθυλάκια χρειάζομαι για μια πολύ καλή πυκνότητα!!

Για εμενά είσαι σε μια καλή ηλικία για μμ, σίγουρα όμως είσαι μια δύσκολη περίπτωση γιατι δεν έχεις καραφλές περιοχές αλλά αραίωση πράγμα που κανει την επέμβαση πιο δύσκολη και ριψοκίνδυνη.,Αφου λοιπόν σε χαλάει αρκετά όπως και καταλαβαίνω ειδικά για το μπροστινό τμήμα, μπορείς να κάνεις μμ μόνο σε αυτό το κομμάτι που είναι πιο αραια τα μαλλία σου έτσι θα αλλάξει η εικόνα σου πραγματικά, δεν θα ύπαρχει τόσο μεγάλος κίνδυνος για shock loss, τα χαρακτηριστικά του τριχωτού σου θα σου δώσουν ένα δυνατο αποτελέσμα και σε συνδυασμό με μια θεραπεία θα προσπαθείς να κρατήσεις το κραουν όπως είναι.,.Αν έχεις διαβάσει και ξέρεις τι παίζει με κλινικές καλές-κακες, γιατρους κλπ έχεις και το μπάτζετ προχώρα.,
αυτό σκεφτηκα και εγω,να κανω μια πολυ καλη πυκνωση στη hairline με ένα δυνατο illusion κ να πηγαινω προς τα πισω για περιπου 8 εκατοστα με 50 τριχοθυλακια ανα τετραγωνικο κ μετα να κανω μια δευτερη στα υπολοιπα σημεια. ποσα τριχοθυλακια λες να χρειαζομαι αν ξεκινησω τη hairline απο κει που την εχω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geok

Member
Αν και δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες,ειδα τις φωτο ομως.
οντως μια διαχυτη αραιωση εχεις .
Ηρεμησε καταρχην ,μια χαρα εισαι.
Αποψη μου να κανεις δοκιμασμενες θεραπειες & οχι οτι ναναι .
θα δεις διαφορα & αργοτερα αφου εχεις συναντησει καλες κλινικες ναμπεις για μμ.
Θελεις καλο γιατρο γιατι μπορει να γινεις χειροτερα με 1 μμ
 
Αν και δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες,ειδα τις φωτο ομως.
οντως μια διαχυτη αραιωση εχεις .
Ηρεμησε καταρχην ,μια χαρα εισαι.
Αποψη μου να κανεις δοκιμασμενες θεραπειες & οχι οτι ναναι .
θα δεις διαφορα & αργοτερα αφου εχεις συναντησει καλες κλινικες ναμπεις για μμ.
Θελεις καλο γιατρο γιατι μπορει να γινεις χειροτερα με 1 μμ
βασικα θα κανω μμ συντομα για αρχη μονο μπροστα,απλα θα θελα να μ πει καποιος ποσα τριχοθυλακια θα χρειαστω για ενα αρκετα πυκνο hairline.
 

geok

Member
Δεν ξερω εαν μπορει να στο απαντησει καποιος εδω στο forum.
Εγω σιγουρα οχι.
Πηγαινε σε κανα καλο γιατρο & εαν εχεις τα χρηματα κανε κατι χωρις τσιγκουνιες αφου σε ενοχλει τοσο.
 

aeratos28

Just aeratos
για ένα αρκετα πυκνό αποτέλεσμα,μονο στο hairline,γιατι το hairline είναι μία λεπτή λωρίδα περίπου 2 ίσως και κάτι ακόμη εκατοστά,μεγιστο 3..γι αυτό λοιπόν το κομμάτι για αρκετά πυκνό,θες τουλάχιστον 1300grafts..σκεψου αλλά τόσα τουλάχιστον για να φτιάξει όλη την α ζωνη
 
για ένα αρκετα πυκνό αποτέλεσμα,μονο στο hairline,γιατι το hairline είναι μία λεπτή λωρίδα περίπου 2 ίσως και κάτι ακόμη εκατοστά,μεγιστο 3..γι αυτό λοιπόν το κομμάτι για αρκετά πυκνό,θες τουλάχιστον 1300grafts..σκεψου αλλά τόσα τουλάχιστον για να φτιάξει όλη την α ζωνη
μηπως θα ηταν καλυτερα να βαλω 1000 και αλλα 1000 για την υπολοιπη ζωνη και στην επομενη μμ να βαλω κ αλλα μπροστα για πυκνωση?
 

aeratos28

Just aeratos
ρε φίλε,για hairline δεν είπες?και αρκετά πυκνό?σου λέω πόσα θέλει ή hairline κάποιου γενικα..τουλάχιστον 1300grafts μόνο για hairline..και παραπάνω αν θες πυκνότητες δυνατές.το πως θα το κάνεις εσύ και πόσα θα βάλεις ,ρώτα την τσέπη σου και τον γιατρό σου αν μπορεί να το πετύχει.
 
ρε φίλε,για hairline δεν είπες?και αρκετά πυκνό?σου λέω πόσα θέλει ή hairline κάποιου γενικα..τουλάχιστον 1300grafts μόνο για hairline..και παραπάνω αν θες πυκνότητες δυνατές.το πως θα το κάνεις εσύ και πόσα θα βάλεις ,ρώτα την τσέπη σου και τον γιατρό σου αν μπορεί να το πετύχει.
ποιος γιατρος εδω στην ελλαδα πιστευεις μπορει να κανει κατι τετοιο πολυ καλα?
 
Καλησπερα παιδια,εκλεισα για μμ κ γω στις 28-29 νοεμβριου (2συνεδριες) στη dhi 4500 τριχες μονο Ακαι Β ζωνη κ οτι περισεψει οπου εχει κενα το υπολοιπο κεφαλι. Θα ανεβασω φωτο πριν μπω κ μετα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
2 συνεδριες 4500 τριχες; τι θα βαλουν 1000 μοσχευματα σε καθε συνεδρια; ποσα θα πληρωσεις για τις 2 μερες;
 
Μπλουζα