Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

badday

New Member
Απ: Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

Παναγιωτης είπε:
λοιπον κοιτα ασε αν εχει μαλλια ο πατερας σου η οχι
ασε αν εχει μαλλια η μητερα σου η οχι
ασε μαλλια αν εχουν τα αδερφια σου η οχι

γνωμη μου να παρεις φιναστεριδη 1mg σε χαπι
να φτιαξεις ενα αντι ανδρογονο τοπικο χρηση 2 φορες την μερα
σαμπουαν με κετοκοζανολη (οχι καθημερινη χρηση)

Ρε πανο συμβουλευουμε εναν ανθρωπο να ξεκινησει να περνει και να " φτιαχνει " φαρμακα για ανδρογενη αλωπεκια που πολυ πιθανον να μην εχει. Σου φαινεται λογικο;
Οπως ειπα παραπανω πρωτα πρεπει να σιγουρευτει οτι εχει ανδρογενη αλωπεκια και μετα να ξεκινησει ολα αυτα. Θεωρω οτι αφου οι αμεσοι συγγενεις του δεν εχουν θεμα ειναι πιθανο η τριχοπτωση του να οφειλεται αλλου.

Bdtk καλα εκανες και εκοψες την τεστο (γενικα) ! Πηγαινε σε εναν δερματολογο να κανεις ενα τριχοριζογραμμα κανε και μια γενικη να δεις αν εισαι οκ απο σιδηρο κτλ ...αντε και μια ορμονικη και το ξανασυζηταμε!

Γενικα μιλα με εναν καλο δερματολογο να σιγουρευτεις (οσο μπορεις) τι ειδους τριχοπτωση εχεις. Εξαλλου δεν εχεις πολυ καιρο τριχοπτωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

Παναγιωτης είπε:
@hopefull

που μπερδευτικες ρε φιλε
γιατι δεν εφτιαξα κανενα προγραμμα
ειπα γνωμη μου ειναι και προσπαθησα να εξηγησω κιολας καποια πραγματα

πες τα χυμα για να σου απαντησω πανω στο προβλημα σου

που βρισκεις κατι λαθος και για ποιο λογο
που διαφωνεις και για ποιον λογο

παρεθεσε μου την σκεψη σου και τεκμηριωσε την

περιμενω γιατι ετσι οπως το εγραψες αφηνεις πολλες αιχμες

Παναγιωτη μου νομιζω οτι μεσα στα πλαισια της ευγενειας της δικη μου και την αναγνωρισης των καλων προθεσεων των δικων σου ημουνα οσο πιο ξαναθαρος γινεται στο που συμφωνω και που διαφωνω και σου ειπα ηδη τις αποψεις μου δε καταλαναινω τι παραπανω ζητας?

Θελεις να στα πω πιο χυμα λες, δεν εχω προβλημα μπορω και ετσι αν το θελεις αλλα ηλπιζα οτι θα καταλαβεις χωρις να πω πολλα. Αποψη μου ειναι οτι απο αυτα που γραφεις και προτεινεις ,παρα τις καλες προθεσεις σου, εισαι επικινδυνα ασχετος για το ρολο σου ως moderator και για αυτο εκανα τη παρατηρηση. τους moderator δυστυχως ή ευτυχως καποιοι τους ακουνε περισσοτερο γιατι θεωρουν οτι επειδη εχουν πολλα post και ασχολουνται με αυτο ειναι και οι πιο ειδικοι.

και θα σου πω γιατι σε θεωρω επικινδυνα ασχετο παρα τις θεωρητικες σου γνωσεις

Οταν λες λοιπον σε καποιον που δεν ξερουμε τι γινεται ακριβως, δεν εχει δοκιμασει ποτε του τιποτα απο θεραπειες, δεν ακουγεται πολυ επιθετικη η τριχοπτωση παρολο που παιρνει και testo, δεν εχουμε ιδεα ποσο μεγαλη ειναι η γεννετικη του προδιαθεση μιας και δεν εχει δει το κοντινο του συγγενη και πως καραφλιασε... εχει diffuse για nw6? εχει recession μονο?...και εσυ του λες big 3 και...φλουταμιδη τοπικη(που ειναι οτι πιο μπομπα αντιανδρογονο παιζει) ε λεω απο μεσα μου ελεος εδω εχει χαθει το μετρο!!!!

φαντασου τωρα να σε ακουσει το παιδι επειδη σου λεει ο moderator ειναι θα ξερει τι λεει...και να τα αρχισει ολα μαζι!!!Εκει που μπορει μετο που παρουν τα ισια οι ορμονες τους με το που περασει η επιδραση της τεστο με ενα minox(ελαφρα θεραπεια) να ειναι μια χαρα και να τη παλεψει για καιρο του λεμε να βαλει μεχρι και τοπικη φλουταμιδη!!!Ενα ενα και βλεπει,ηδη εχει μπερδεψει τις ορμονες του με την τεστο... οχι να συνηθισουν τα μαλλια του σε ολα μαζι χωρις πραγματικα να τα εχει αναγκη ακομη.

ελπιζω να μη το παρεις εγωιστικα και προσωπικα ειλικρινα δεν θελω να σου προκαλεσω αρνητικα συναισθηματα αλλα μπροστα στη προστασια νεων παιδιων απο λανθασμενες προσεγγισεις δεν βαζω τιποτα και κανεναν πιο πανω ειδικα αμα μου ζητανε κιολας να ειμαι χυμα, εδω ολοι ειμαστε για να προσφερουμε και να κανουμε παρατηρησεις που θα γινεται καλυτερο αυτο το μερος για οσους εχουν προβλημα με τη τριχοπτωση προσπαθωντας ταυτοχρονα να μην τους δημιουργησουμε επιπλεον προβληματα. μεσα σε αυτα τα πλασια μιλησα ελπιζω τωρα να μην θεωρεις οτι αφηνω τιποτα αιχμες.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

με λες εσυ ασχετο ε :D :D :D
λοιπον η παρουσια μου ολων αυτον τον καιρο μπορει να δειξει αν ειμαι ασχετος η οχι
η γνωμη σου παραμενει γνωμη σου και δεν με ενδιαφερει

απο καιρο σε πηρα γραμμη και σου ειπα να τα πεις χυμα γιατι ξερω οτι εψαχνες μια καλη ευκαιρια και ειπα να σου την δωσω

αλλα εσυ αλλο θες να κανεις ........

καλα ο αλλος χτυπαει ενεσιμες τεστο και θα κολλησει στην τοπικη φλουταμιδη
η πιστευεις οτι η ενεσιμη τεστο ειναι λιγοτερο επικινδυνη απο την τοπικη φλουταμιδη
ο dr lee πουλαει σπειρονολακτονη που ανηκει στην ιδια κατηγορια με την φλουταμιδη
απλα η φλουταμιδη ειναι δυνατοτερη καθως εχεις και μεγαλυτερη ημισια ζωη
αρα τι να υποθεσω η να συμπερανω οτι λες επικινδυνο και τον δρ lee που πουλα αντιανδρογονα χωρις να δει καποιον

η οποια μαλιστα δεν περναει ολη στον οργανισμο τοπικα
η η φιναστεριδη των 1mg ειναι επικινδυνη περισσοτερο απο την ενεσιμη τεστοστερονη
η πιστευεις οτι καποιος κανοντας χρηση τεστο θα κολλουσε στο big 3

καποιος που χτυπουσε ηρωινη θα κολλουσε να καπνισει χορτο

αλλα περα ολα αυτα παλικαρε η φιναστεριδη η μινοξιδιλη ειναι appooved
τωρα κολλησες εσυ στην φλουταμιδη που ειναι τοπικη και οπως ειπα δεν περναει σε μεγαλο ποσοστο στο αιμα και πολλα ατομα εχουν κανει χρηση

οπως μαλιστα και καποιος γιατρος που ειναι στην παρεα μας χωρις να αναφερει τιποτα

οταν χτυπας ενεσιμες τεστο εχεις αποτελεσματα ΑΑ ακομη και αν δεν εχεις και τοσο προδιαθεση
απλα οταν δεν εχεις προδιαθεση τα αποτελεσματα ειναι παροδικα
επισης πολλοι bodybuilders οταν κανουν κυκλο παιρνουν και ντουταστεριδη

ο tropheus που ασχολειτε με το αθλημα και γνωριζει απο στεροειδη μπορει να τοποθετηθει

και οταν μιλαω για στεροειδη αγαπητε γνωριζω και ο ιδιος καθοτι εχω κανει στο παρελθον καποιους κυκλους και γνωριζω απο πρωτο χερι


και λές παλι εμενα επικινδυνο προσωπικα εμενα
ενω οι περισσοτεροι εδω μεσα προτεινουν big 3


η απο ολους εδω μεσα διαλεξες τυχαια εμενα

η τυχαινει να συμφνωνεις με τους αλλους που λενε πανω κατω τα ιδια με εμενα
τι εγινε εκει δεν σε πιανει το αισθημα να προφυλαξεις τον κοσμο


για τα παραπανω λοιπον που εγραψα πιστευω οτι η επιθεση σου αποκαλοντας με ασχετο δεν ειναι τυχαια

εφοσον λοιπον πολλα απο αυτα που ειπα τυχαινει να τα εχουν πει κατα καιρο και αλλοι
και χρηστες αλλα και ο διαχειριστης αλλα και αλλοι moderators
αλλα και αλλοι χρηστες του καλω να παρουν θεση

να θυμισω η φιναστεριδη εχει παρει εγκριση απο τον πολυ πιο σοβαρο αντιστοιχο ΕΟΦ της αμερικης οπως και η μινοξιδιλη (η οποια πωλεται στα φαρμακεια)

και το κολλημα σου η φλουταμιδη ουσια παρομοια με την σπειρονολακτονη που πουλαει ο γιατρος ο lee

και ολα αυτα τα ειπες σε ενα παιδι να μην τα παρει
οταν ο ιδιος κανει χρηση στεροειδων ενεσιμης τεστο

ναι ρε παλικαρι μου ακουγετε αστειο

δικαιωμα σου να πιστευεις και να λες οτι θες
αλλα θα μπορουσες να εκφραστεις πιο κοσμια
και οχι να με λες επικινδυνο


τελος αναφερεσε σε συγγενεις για το θεμα κληρονομικοτητας φανταζομαι

ειπαμε 7 γενιες πανε τα γονιδια

οποτε ασε λοιπον αν ο μπαμπας σου ειναι μαλλια η ο θειος σου η οποιος αλλος θελεις
αν κατι ειναι και αποδεδειγμενο αλλα και πασιφανες λοιπον
μιας και ολοι εχουμε πολλα παραδειγμα απο συγγενεις με μαλλια καποιοι παραμενουν φαλακροι

αυτο αποδυκνυει οτι ειτε καποιοι συγγενεις μας ειναι μαλλιαδες ειτε οχι εμεις δεν ειναι σιγουρο αν θα κληρονομισουμε φαλακρα η μαλλια αντιστοιχα απο αυτους


τελος εκανες ωραιο επιλογο στο ποστ σου
αλλα αφηνεις αιχμες προς εμενα με την ολη σου σταση

εγω δεν θα κανω τετοιο επιλογο
καθως οι προσωπικες επιθεσεις δεν επωφελουν στην ανταλλαγη αποψεων
ουτε στις πληροφοριες του φορουμ

αντιθετα χωριζουν ανθρωπους σε 2 η και περισσοτερες ομαδες
που στο τελος καταληγουν σε φραστικες απρεπης εκφρασεις
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

badday είπε:
Ρε πανο συμβουλευουμε εναν ανθρωπο να ξεκινησει να περνει και να " φτιαχνει " φαρμακα για ανδρογενη αλωπεκια που πολυ πιθανον να μην εχει. Σου φαινεται λογικο;
Οπως ειπα παραπανω πρωτα πρεπει να σιγουρευτει οτι εχει ανδρογενη αλωπεκια και μετα να ξεκινησει ολα αυτα. Θεωρω οτι αφου οι αμεσοι συγγενεις του δεν εχουν θεμα ειναι πιθανο η τριχοπτωση του να οφειλεται αλλου.

Bdtk καλα εκανες και εκοψες την τεστο (γενικα) ! Πηγαινε σε εναν δερματολογο να κανεις ενα τριχοριζογραμμα κανε και μια γενικη να δεις αν εισαι οκ απο σιδηρο κτλ ...αντε και μια ορμονικη και το ξανασυζηταμε!

Γενικα μιλα με εναν καλο δερματολογο να σιγουρευτεις (οσο μπορεις) τι ειδους τριχοπτωση εχεις. Εξαλλου δεν εχεις πολυ καιρο τριχοπτωση.

αγαπητε οι κληρονομικοτητα κραταει 7 γενιες οποτε μπορει ο μπαμπας του ο θειος του ο παππους σου να μην εχουν ανδρογενετικη αλωπεκια
αλλα ειναι πολυ πιθανο να εχει ο ιδιος
καθως ειναι πιθανα τα παντα
σημασια λοιπον δεν εχει αν οι περισσοτεροι στο σοι μας εχουν μαλλια
ειναι πολυ τοσο πιθανο να εχει ΑΑ απο τον παραδειγμα προ παππου του
οσο πιθανο ειναι να εχει προβλημα ΑΑ

οσο για την λοσιον για την λοσιον που λες σιγα το πραγμα ρε συ
αλκοολη για διαλυτη PPG για μεταφορεα 3 χαπακια να θυμαμαι καλα και λιγο νερακι ειναι

στο μονο που μπορω να πω ειναι οτι κατι τετοι οσο καιρο κανει ενεσιμη τεστοστερονη θα ηταν καλο να χρησιμοποιει οπως και φιναστεριδη

οι περισσοτεροι bodybuilder οσοι γνωριζουν τελος παντων
κανουν χρηση αυτων οσο καιρο κανουν χρηση αναβολικων στεροειδων

για προφυλαξη ισως φιλες

αν το παιδι δει οτι και μετα οταν σταματησει να κανει χρηση στεροειδων και επανερχετε στα κανονικα του επιπεδα μπορει να σταματησει να χρησιμοποιει καποιο απο τα παραπανω που ειπα

αναφερεις πιο πανω για το σιδηρο
πιστεψε με αδερφε επειδη για το σιδηρο γραψαν πολλα παιδια που ειχαν προβλημα και κυριως για τις αποθηκες σους φεριτηνη
κανενας απο αυτους λοιπον που τους εδωσαν συμπληρωματα σιδηρου δεν ειδαν αποτελεσμα
οπως επισης το ιδιο εγινε και με τις γυναικες
ειχαν προβλημα φεριτινης και η ληψη σιδηρου δεν οφελησε στα μαλλια τους

καλα καναν και πηραν για τον οργανισμο τους
αλλα για τα μαλλια τους δεν εγινε τιποτα

για το τριχοριζογραφηκα προσωπικα δεν μου λεει κατι
οποιος θελει ας το κανει δεν ειμαι αντιθετος

για καλο δερματολογο παλι αναφερεις πολλοι το ψαχνουν σπανια το βρισκους
γιατι στο θεμα της τριχοπτωσης ειναι πολυ πισω

αυτο βεβαια δεν σημαινει αγαπητε οτι δεν ειναι καλοι γιατροι
απλα στο τομεα τριχοπτωσης πιστευω οτι δεν ειναι εκει που θα επρεπε να ειναι

αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ασχετοι
πιθανον να υπαρχουν καποιοι πολυ πιο μποστα απο οσα γραφουμε εδω
αλλα ακομη δεν τους ανακαλυψαμε

επισης αν διαβαζεις το φορουμ αρκετο καιρο
θα διαπιστωσεις οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουν εντονα παραπονα απο δερματολογους

οποιος διαβαζει σφαιρικα και εδω και πολυ καιρο γνωριζει
 

Hopefull

New Member
Απ: Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

Παναγιωτης είπε:
με λες εσυ ασχετο ε :D :D :D
λοιπον η παρουσια μου ολων αυτον τον καιρο μπορει να δειξει αν ειμαι ασχετος η οχι
η γνωμη σου παραμενει γνωμη σου και δεν με ενδιαφερει

απο καιρο σε πηρα γραμμη και σου ειπα να τα πεις χυμα γιατι ξερω οτι εψαχνες μια καλη ευκαιρια και ειπα να σου την δωσω

αλλα εσυ αλλο θες να κανεις ........

καλα ο αλλος χτυπαει ενεσιμες τεστο και θα κολλησει στην τοπικη φλουταμιδη
η πιστευεις οτι η ενεσιμη τεστο ειναι λιγοτερο επικινδυνη απο την τοπικη φλουταμιδη
ο dr lee πουλαει σπειρονολακτονη που ανηκει στην ιδια κατηγορια με την φλουταμιδη
απλα η φλουταμιδη ειναι δυνατοτερη καθως εχεις και μεγαλυτερη ημισια ζωη
αρα τι να υποθεσω η να συμπερανω οτι λες επικινδυνο και τον δρ lee που πουλα αντιανδρογονα χωρις να δει καποιον

η οποια μαλιστα δεν περναει ολη στον οργανισμο τοπικα
η η φιναστεριδη των 1mg ειναι επικινδυνη περισσοτερο απο την ενεσιμη τεστοστερονη
η πιστευεις οτι καποιος κανοντας χρηση τεστο θα κολλουσε στο big 3

καποιος που χτυπουσε ηρωινη θα κολλουσε να καπνισει χορτο

αλλα περα ολα αυτα παλικαρε η φιναστεριδη η μινοξιδιλη ειναι appooved
τωρα κολλησες εσυ στην φλουταμιδη που ειναι τοπικη και οπως ειπα δεν περναει σε μεγαλο ποσοστο στο αιμα και πολλα ατομα εχουν κανει χρηση

οπως μαλιστα και καποιος γιατρος που ειναι στην παρεα μας χωρις να αναφερει τιποτα

οταν χτυπας ενεσιμες τεστο εχεις αποτελεσματα ΑΑ ακομη και αν δεν εχεις και τοσο προδιαθεση
απλα οταν δεν εχεις προδιαθεση τα αποτελεσματα ειναι παροδικα
επισης πολλοι bodybuilders οταν κανουν κυκλο παιρνουν και ντουταστεριδη

ο tropheus που ασχολειτε με το αθλημα και γνωριζει απο στεροειδη μπορει να τοποθετηθει

και οταν μιλαω για στεροειδη αγαπητε γνωριζω και ο ιδιος καθοτι εχω κανει στο παρελθον καποιους κυκλους και γνωριζω απο πρωτο χερι


και λές παλι εμενα επικινδυνο προσωπικα εμενα
ενω οι περισσοτεροι εδω μεσα προτεινουν big 3


η απο ολους εδω μεσα διαλεξες τυχαια εμενα

η τυχαινει να συμφνωνεις με τους αλλους που λενε πανω κατω τα ιδια με εμενα
τι εγινε εκει δεν σε πιανει το αισθημα να προφυλαξεις τον κοσμο


για τα παραπανω λοιπον που εγραψα πιστευω οτι η επιθεση σου αποκαλοντας με ασχετο δεν ειναι τυχαια

εφοσον λοιπον πολλα απο αυτα που ειπα τυχαινει να τα εχουν πει κατα καιρο και αλλοι
και χρηστες αλλα και ο διαχειριστης αλλα και αλλοι moderators
αλλα και αλλοι χρηστες του καλω να παρουν θεση

να θυμισω η φιναστεριδη εχει παρει εγκριση απο τον πολυ πιο σοβαρο αντιστοιχο ΕΟΦ της αμερικης οπως και η μινοξιδιλη (η οποια πωλεται στα φαρμακεια)

και το κολλημα σου η φλουταμιδη ουσια παρομοια με την σπειρονολακτονη που πουλαει ο γιατρος ο lee

και ολα αυτα τα ειπες σε ενα παιδι να μην τα παρει
οταν ο ιδιος κανει χρηση στεροειδων ενεσιμης τεστο

ναι ρε παλικαρι μου ακουγετε αστειο

δικαιωμα σου να πιστευεις και να λες οτι θες
αλλα θα μπορουσες να εκφραστεις πιο κοσμια
και οχι να με λες επικινδυνο


τελος αναφερεσε σε συγγενεις για το θεμα κληρονομικοτητας φανταζομαι

ειπαμε 7 γενιες πανε τα γονιδια

οποτε ασε λοιπον αν ο μπαμπας σου ειναι μαλλια η ο θειος σου η οποιος αλλος θελεις
αν κατι ειναι και αποδεδειγμενο αλλα και πασιφανες λοιπον
μιας και ολοι εχουμε πολλα παραδειγμα απο συγγενεις με μαλλια καποιοι παραμενουν φαλακροι

αυτο αποδυκνυει οτι ειτε καποιοι συγγενεις μας ειναι μαλλιαδες ειτε οχι εμεις δεν ειναι σιγουρο αν θα κληρονομισουμε φαλακρα η μαλλια αντιστοιχα απο αυτους


τελος εκανες ωραιο επιλογο στο ποστ σου
αλλα αφηνεις αιχμες προς εμενα με την ολη σου σταση

εγω δεν θα κανω τετοιο επιλογο
καθως οι προσωπικες επιθεσεις δεν επωφελουν στην ανταλλαγη αποψεων
ουτε στις πληροφοριες του φορουμ

αντιθετα χωριζουν ανθρωπους σε 2 η και περισσοτερες ομαδες
που στο τελος καταληγουν σε φραστικες απρεπης εκφρασεις

ok να σαι καλα ;)
 

badday

New Member
Απ: Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

Ρε παναγιωτη πραγματικα ερχεται ενας ανθρωπος που δεν εχει αμμεση κληρονομικοτητα, που σημαινει ότι οι πιθανοτητες παιζουν υπερ του και ότι χρησιμοποιει τεστο που ολοι ξερουμε ότι η τεστο πιθανολογειτε για τριχοπτωση και εσυ του προτεινεις ολες αυτές τις θεραπειες. Δεν περναει καν από το μυαλο σου να του προτεινεις απλα να σταματησει την τεστο, ότι πιθανον λογω γυμναστηριων κτλ η τριχοπτωση να ευθυνεται σε κακη διατροφη η σε ψυχολογικους παραγοντες η μπορει να είναι στο μυαλο του στην τελικη.

Και το πιο τραγικο στην περιπτωση σου, είναι ότι το βασικο επιχειρημα που προτεινεις όλα αυτά είναι οτι ο “αλλος χτυπαει ενεσιμες τεστο και θα κολλησει στην τοπικη φλουταμιδη” “η πιστευεις οτι η ενεσιμη τεστο ειναι λιγοτερο επικινδυνη απο την τοπικη φλουταμιδη” “η πιστευεις οτι καποιος κανοντας χρηση τεστο θα κολλουσε στο big 3” …και το καλυτερο “καποιος που χτυπουσε ηρωινη θα κολλουσε να καπνισει χορτο



Πραγματικα αυτου του ειδους την "λογικη" αυτονόητα την θεωρω επικινδυνη και φοβερα ανωρημη .



….εχει παρει εγκριση απο τον πολυ πιο σοβαρο αντιστοιχο ΕΟΦ της αμερικης.

Καλα αυτό είναι ανεκδοτο :D :D

http://www.healthsalon.org/301/fda-fraud-abuse-fda-scandals-that-cause-death/

http://www.drugresearcher.com/Research-management/FDA-in-the-dock-over-drug-scandals

http://www.twnside.org.sg/title2/health.info/twninfohealth034.htm


Το σιδερο ορμονικες κτλ τα αναφέρω στην περιπτωση που ανθρωπος δεν εχει κληρονομικη τριχοπτωση!! …και ναι υπαρχει και αυτή!!



..Δεν θα το συζητησω περισσοτερο το θεμα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

badday είπε:
Ρε παναγιωτη πραγματικα ερχεται ενας ανθρωπος που δεν εχει αμμεση κληρονομικοτητα, που σημαινει ότι οι πιθανοτητες παιζουν υπερ του και ότι χρησιμοποιει τεστο που ολοι ξερουμε ότι η τεστο πιθανολογειτε για τριχοπτωση και εσυ του προτεινεις ολες αυτές τις θεραπειες. Δεν περναει καν από το μυαλο σου να του προτεινεις απλα να σταματησει την τεστο, ότι πιθανον λογω γυμναστηριων κτλ η τριχοπτωση να ευθυνεται σε κακη διατροφη η σε ψυχολογικους παραγοντες η μπορει να είναι στο μυαλο του στην τελικη.

Και το πιο τραγικο στην περιπτωση σου, είναι ότι το βασικο επιχειρημα που προτεινεις όλα αυτά είναι οτι ο “αλλος χτυπαει ενεσιμες τεστο και θα κολλησει στην τοπικη φλουταμιδη” “η πιστευεις οτι η ενεσιμη τεστο ειναι λιγοτερο επικινδυνη απο την τοπικη φλουταμιδη” “η πιστευεις οτι καποιος κανοντας χρηση τεστο θα κολλουσε στο big 3” …και το καλυτερο “καποιος που χτυπουσε ηρωινη θα κολλουσε να καπνισει χορτο



Πραγματικα αυτου του ειδους την "λογικη" αυτονόητα την θεωρω επικινδυνη και φοβερα ανωρημη .



….εχει παρει εγκριση απο τον πολυ πιο σοβαρο αντιστοιχο ΕΟΦ της αμερικης.

Καλα αυτό είναι ανεκδοτο :D :D

http://www.healthsalon.org/301/fda-fraud-abuse-fda-scandals-that-cause-death/

http://www.drugresearcher.com/Research-management/FDA-in-the-dock-over-drug-scandals

http://www.twnside.org.sg/title2/health.info/twninfohealth034.htm


Το σιδερο ορμονικες κτλ τα αναφέρω στην περιπτωση που ανθρωπος δεν εχει κληρονομικη τριχοπτωση!! …και ναι υπαρχει και αυτή!!



..Δεν θα το συζητησω περισσοτερο το θεμα

γεια σου

καταρχην τι θεωρεις επικινδυνο την φιναστεριδη 1mg
την μινοξιδιλη η την φλουταμιδη η εναλακτικα σπειρονολακτονη

δηλαδη θεωρεις παραδειγμα οτι το big 3 ειναι επικινδυνο

τοτε οκ αυτοι που το εγκριναν ειναι παντελως ασχετοι και εγω και εσυ ειμαστε οι σχετικοι

αν μου πεις οτι στο big 3 δεν υπαρχει η φλουταμιδη
τοτε πιστεψε με η τοπικη φλουταμιδη ειναι πολυ πιο light απο την oral φιναστεριδη

ρε συ επειδη στο γυμναστηριο που πηγαινω παρα πολλα ατομα κανουν χρηση ενεσιμων στεροειδων

τι πιστευεις οτι θα συμβουλεψες καποιον να σταματησει την τεστοστερονη και θα σε ακουσει
αφου αυτος που την παιρνει ξερει οτι δεν κανει καλο στην υγεια του

οι περισσοτεροι ανθρωποι λοιπον φιλε ψαχνουν να βρουν λυση
αν του πεις κοψε την τεστο

αν δεν στο πει καταμουτρα απο μεσα σου θα το πει σιγουρα

¨¨ ξερεις ρε φιλε εγω ψαχνω λυση για τα μαλλια μου
οχι καποιον να μου πει να κοψω την τεστο
αφου ξερω οτι η τεστο μου κανει κακο στην υγεια
αλλα εγω θελω να γινω φετες ""

τεσπα ρε παλικαρι

νομιζω το παιδι που ξεκινησε το θεμα εψαχνε λυση στο προβλημα της τριχοπτωσης
και οχι καποιον να γινει κηδεμονας του

σωστη η προτροπη σου να την σταματησει αλλα δεν το νομιζω οι περισσοτεροι τουλαχιστον αυτο κανουν


τεσπα παλι οκ εσυ του προτεινες να σταματησει την τεστοστερονη
εγω παλι του ειπα την γνωμη μου στο τι να παρει για να τον βοηθησει την τριχοπτωση

δεν πιστευω να υπαρχει ανθρωπος στην ελλαδα που να μην ξερει οτι η ντοπα δεν κανει καλο
οποτε ειμαι σιγουρος οτι το παιδι ξερει τι του γινετε


το φανταστηκα οτι θα πιαστεις απο την ταδε λογικη
αλλα δεν ειδες οτι πρωτο το ποστ αναφερει οτι κανει χρηση χρονια ενεσιμης τεστο

λες δηλαδη οτι μετα απο χρονια χρησης να περιμενε εσενα να του πεις να σταματησει την τεστοστερονη και να σε ακουσει

λες να μην το ειπαν αλλοι
λες να μην ξερει μετα απο χρονια χρησης τι του κανει η τεστο

οκ και εσυ κολλησες στην φλουταμιδη
αντε ας παρει σπειρινολακτονη που πουλαει και γιατρος
και αναφερει οτι ειναι ακινδυνη

εισαι καλλυμενος τωρα

η σε ενοχλει και η μινοξιδιλη και η φιναστεριδη

οσο για τον ανεκδοτο που αναφερεις για τον εοφ αξακολουθω να πιστευω οτι ειναι ανωτερος ο αντιστοιχος οργανισμος απο τον ελληνικο

πλεον ετσι οπως ειναι τα πραγματα
για το οτιδηποτε να γραψεις στο google για απατη η fraud και λοιπα

ολο και κατι θα σου βγαλει ρε φιλε


αφου δεν θες να συνεχισεις μην απαντας
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χρηση τεστοστερονης και τριχοπτωση!!!

@ hopefull

σε ενα ποστ σου ειδα μια αναλυση που εκανες
για την στυτικη δυσλειτουργεια για την αγνινινη

σε οτι ειπες συμφωνω παρα πολυ

τωρα θα μου πεις γιατι το αναφερω αυτο
ο τροπος που εγραφες φανηκε οτι εχεις γνωσεις

και μου προκαλει εντυπωση η τοση μεγαλη μας διαφορα πανω στο θεμα
οκ κανενας δεν συμφωνει απολυτα με κανεναν
αλλα δεν το περιμενα παντως να εχεις τετοια σταση

τεσπα good luck
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα