Χαρίζεται Finasteride Gel

Με 60 ευρώ παίρνεις..

  • AHC Finasteride Gel

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • 2 Κιλά Παϊδάκια Αρνίσια, 1 Μπουγιουρντί, 1 πατάτες και 1 Cola Light 330ml

    Ψηφοφορίες: 10 100.0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    10

giwrgos athina

Active Member
Αυτο το gel κανει δουλεια ρε παιδεια τελικα χωρις παρενεργειες?Μου το προτεινε ενας γιατρος σαν λυση μιας και το χαπι μου εβγαλε παρα πολλες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

obl

New Member
Αυτο το gel κανει δουλεια ρε παιδεια τελικα χωρις παρενεργειες?Μου το προτεινε ενας γιατρος σαν λυση μιας και το χαπι μου εβγαλε παρα πολλες.
δεν εχω δοκιμασει το χαπι αλλα εχω διαβασει οτι αν το χαπι εχει 2,5% πιθανοτητες να σ κανει παρενεργειες το τζελ εχει 1,4%.Εμενα στην ahc μου ειπαν οτι δεν εχει καθολου παρενεργιες αν κ δν νομιζω οτι μου το πανε επιστημονες οποτε...δοκιμασε το αφου εχεις ηδη δοκιμασει κ το χαπι
 

obl

New Member
Μακαρι φιλε να σου πανε ολα καλα και να μην εμφανισεις παρενεργειες! στο ευχομαι ολοψυχα και ειλικρινα χωρις καμια διαθεση ειρωνειας!
Ο ιδιος ομως θα προτιμουσα η ahc να πουλουσε τζελ σοου παλμετο οσο τραγελαφικο κι αν σου ακουγεται! :)
Παιρνω παραλληλα και βιοτινη σε συνδιασμο με β2 ,β6 ,omega 3 και ψευδαργυρο.Εσυ με τι συνδιασμο βιταμινων προτεινεις?>
 

giwrgos athina

Active Member
δεν εχω δοκιμασει το χαπι αλλα εχω διαβασει οτι αν το χαπι εχει 2,5% πιθανοτητες να σ κανει παρενεργειες το τζελ εχει 1,4%.Εμενα στην ahc μου ειπαν οτι δεν εχει καθολου παρενεργιες αν κ δν νομιζω οτι μου το πανε επιστημονες οποτε...δοκιμασε το αφου εχεις ηδη δοκιμασει κ το χαπι
Μπα δεν το πολυπιστευω πως θα μου κανει δουλεια χωρις παρενεργειες..Την εχω φοβηθει την φινα δεν θα ξαναεμπαινα σε τετοια διαδικασια.Καλυτερα μεταμοσχευση και τοπικ παρα φινα.
Σ ευχαριστω πολυ !! Η αποκοπη των τριχοθυλακιων εγεινε απο την γιατρο με μοτερ και η εκριζωση απ τον τεχνικο με λαβιδα.
Μίλησα αποκλειστικα για πολύτριχα στην κορυφή όχι για την μπροστινή περιοχή
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Παιρνω παραλληλα και βιοτινη σε συνδιασμο με β2 ,β6 ,omega 3 και ψευδαργυρο.Εσυ με τι συνδιασμο βιταμινων προτεινεις?>
δε μπορω να γνωριζω τις οικονομικες δυνατοτητες του καθενος αρα και τις δικες σου...
το ιδανικο θα ηταν να λαμβανες καθε μερα
κολλαγονο ποσιμο(ειναι πανακριβο)...το κολλαγονο βοηθαει γενικα το δερμα αρα και το τριχωτο της κεφαλης αλλα δε στο συνιστω διοτι
ειναι αρκετα ακριβο!
κυστινη-μεθειονινη (προαιρετικα)
μαγια μπιρας ή ιπποφαες (προαιρετικα)
ΒΙΟΤΙΝΗ οπωσδηποτε (10000 mcg)
και saw palmetto οπωσδηποτε
ο ψευδαργυρος βοηθαει ικανοποιητικα το μαλλι!
συνδυασμος βιταμινων Β περιλαμβανεται στη μαγια μπιρας, οποτε πραττεις σωστα που συνδυαζεις τη βιοτινη με βιταμινες Β2,Β6
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Μπα δεν το πολυπιστευω πως θα μου κανει δουλεια χωρις παρενεργειες..Την εχω φοβηθει την φινα δεν θα ξαναεμπαινα σε τετοια διαδικασια.Καλυτερα μεταμοσχευση και τοπικ παρα φινα.
εχω κανει επεμβαση στην κλινικη του κυριου Βεκρη, αλλα τολμω να πω οτι το τζελ φιναστεριδης ειναι διαφημιστικο κολπο..
ναι αποτελεσμα βλεπεις με τη χρηση του αλλα ΔΕΝ αποφευγεις τις παρενεργειες της φιναστεριδης επειδη αυτη τοποθετειται τοπικα στο κεφαλι υπο τη μορφη του τζελ...τα ιδια προβληματα θα σου δωσει...!
μπορει πολλοι να διακωμωδουν ή να με περιγελουν...αλλα καλο θα ηταν να πουλουσαν τζελ saw palmetto και σοβαρολογω!
 

kharmacoma

Well-Known Member
Χριστόφορε το έχεις ψάξει πολύ με τις βιταμίνες-συμπληρώματα. Ήσουν σε κάποιο Forum διατροφής-γυμναστικής?
 

giwrgos athina

Active Member
εχω κανει επεμβαση στην κλινικη του κυριου Βεκρη, αλλα τολμω να πω οτι το τζελ φιναστεριδης ειναι διαφημιστικο κολπο..
ναι αποτελεσμα βλεπεις με τη χρηση του αλλα ΔΕΝ αποφευγεις τις παρενεργειες της φιναστεριδης επειδη αυτη τοποθετειται τοπικα στο κεφαλι υπο τη μορφη του τζελ...τα ιδια προβληματα θα σου δωσει...!
μπορει πολλοι να διακωμωδουν ή να με περιγελουν...αλλα καλο θα ηταν να πουλουσαν τζελ saw palmetto και σοβαρολογω!
Οι παρενεργειες του τζελ που σου βγηκαν πιστευεις πως ειβαι η ιδιες με το χαπι η ειναι εστω λιγοτερες?
 

geobald

Member
Δεν ξέρω για αποτελέσματα και παρενέργειες, αλλά αυτό το τζελ σου λαδώνει τόσο το μαλλί που πρακτικά δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις, εκτός και αν θες να κάνεις τύπου wet look ή είσαι εντελώς γυαλί
 

Georgie

Well-Known Member
Γιατι όμως δεν υπαρχει στην αγορά άλλο σκεύασμα με τη δραστική ουσία φιναστεριδη απο μεγάλη ας πούμε εταιρία ?
Η συγκεκριμένη ουσία εχει παρει έγκριση μονο για oral χρήση .
Για κάποιο λόγο φαντάζομαι .
 

koumparos

Well-Known Member
Προχειροκατασκευη σε κάποιο φαρμακείο θα είναι το συγκεκριμένο.Του χασον που δοκίμασα για 3 μήνες πριν χρόνια δεν λαδωνε το μαλι.Ηταν εξαιρετικό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Δεν πήρε έγκριση διότι ποτέ δεν έφτασε την αποτελεσματικότητα του χαπιού.Ανεπισημες φήμες το ότι δοκιμάστηκε από την μερκ η δραστική ουσία σε μορφή τζελ αλλά δεν προχώρησε ποτε το πρότζεκτ.Εγω το δοκίμασα για 3 μήνες αλλά γύρισα ξανά στο χάπι.
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν πήρε έγκριση διότι ποτέ δεν έφτασε την αποτελεσματικότητα του χαπιού.Ανεπισημες φήμες το ότι δοκιμάστηκε από την μερκ η δραστική ουσία σε μορφή τζελ αλλά δεν προχώρησε ποτε το πρότζεκτ.Εγω το δοκίμασα για 3 μήνες αλλά γύρισα ξανά στο χάπι.
Αυτο λέω , χαζοί θα ηταν να χάνουν χρήμα και χωρις τη μουρμούρα για παρενεργειες ?
Δε πιστευω οτι ο Βεκρής η ο οποιαδήποτε αλλος ειδε τη μοναδική αλήθεια και σώζει κοσμο !
btw ξέρεις ποσο κοσμο είδα να ψωνίζει τέτοια συν σαμπουαν απο τη κλινική ?
Τσάντες ολόκληρες κανονικά !
Ίδια ιστορια και στην αλλη μεγάλη κλινική με διαφορες θαυματουργές lotion και αλλα μαντζούνια .
 
  • Like
Reactions: tol

koumparos

Well-Known Member
Μινοξιδιλη και φίνα χάπι.Ολα τα υπόλοιπα παρηγοριά στον άρρωστο.Προσωπικη άποψη 15ετιας βεβαίως βεβαίως.
 
  • Like
Reactions: tol

geobald

Member
Βρήκα ένα βίντεο με αποτελέσματα gel φιναστερίδης μετά απο 4 μήνες. Προσωπικά τα βλέπω λίγα έως και μηδαμινά. Τι λέτε?

4 Months after Topical Finasteride
 

Συνημμένα

  • 6.jpg
    6.jpg
    551.3 KB · Προβολές: 46
  • 7.jpg
    7.jpg
    499.1 KB · Προβολές: 42
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Βρήκα ένα βίντεο με αποτελέσματα gel φιναστερίδης μετά απο 4 μήνες. Προσωπικά τα βλέπω λίγα έως και μηδαμινά. Τι λέτε?

4 Months after Topical Finasteride
εντελως αντικειμενικα λεω καλως ψηφισα
2 Κιλά Παϊδάκια Αρνίσια, 1 Μπουγιουρντί, 1 πατάτες και 1 Cola Light 330ml
δεν βλεπω διαφορά
 

obl

New Member
Παδια εκανα μμ στην αhc πριν 3 μηνες κ μια εβδομαδα στοπισω μερος του κεφαλιου ειχα θεμα μονο.Καποια αραιωση οχι καραφλα.Μου ειπαν οτι αποτελεσματα πισω θα δω το 50% στο 6ο-7ο μηνα επειδη δεν αιματωνεται το κεφαλι στο συγκεκριμενο σημειο οπως πχ μπροστα στο hairline.Εχω να πω οτι απο τον πρωτο μηνα ηδη το μαλλι μου φαινεται πολυ πιο δυνατο και πυκνο μεχρι κ σημερα κ πιστευω πως ειναι ξεκαθαρα απο το fina gel για υποθετικα το μαλλι που εβαλα δν εχει καν ξεκινησει να βγαινει.Minox χρησιμποιω χρονια και κανενα απολυτως αποτελεσμα.Ημουν κατα της φινα αλλα θα ξαναπαρω το τζελ.Επισης εχανα πριν τη μμ συνεχεια μαλλι καθε μερα εστω και λιγες τριχες...μετα τη μμ δεν εχω χασει ουτε μια και το εννοω!
 

obl

New Member
[/QUOTE]
δε μπορω να γνωριζω τις οικονομικες δυνατοτητες του καθενος αρα και τις δικες σου...
το ιδανικο θα ηταν να λαμβανες καθε μερα
κολλαγονο ποσιμο(ειναι πανακριβο)...το κολλαγονο βοηθαει γενικα το δερμα αρα και το τριχωτο της κεφαλης αλλα δε στο συνιστω διοτι
ειναι αρκετα ακριβο!
κυστινη-μεθειονινη (προαιρετικα)
μαγια μπιρας ή ιπποφαες (προαιρετικα)
ΒΙΟΤΙΝΗ οπωσδηποτε (10000 mcg)
και saw palmetto οπωσδηποτε
ο ψευδαργυρος βοηθαει ικανοποιητικα το μαλλι!
συνδυασμος βιταμινων Β περιλαμβανεται στη μαγια μπιρας, οποτε πραττεις σωστα που συνδυαζεις τη βιοτινη με βιταμινες Β2,Β6
Σ ευχαριστω για το info! ΚΟλλαγονο αν παρω σε σκονη ειναι το ιδιο??ή εννοεις καποιο συγκεκριμενο σκευασμα ποσιμο?
Ευχαριστω
 

obl

New Member
EDIT: Χαρίζεται finasteride gel αγορασμένο από την AHC τον Ιούλιο του 2019. Το χρησιμοποίησα κυριολεκτικά 1 φορά και αποφάσισα να μην το συνεχίσω επειδή αφήνει τα μαλλιά περισσότερο λαδωμένα από όσο θα θελα (υπάρχει απόδειξη αγοράς στα 60). Αν ενδιαφέρεται κάποιος pm me.
Eυχαριστω τον φιλο @geobald για την φινα gel!!Με γλιτωσα απο αρκετα εξοδα γιατι ειχα σκοπο να την ξαναπαρω απο την ahc.Ευχαριστω παρα πολυ!
 
Μπλουζα