Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

george29

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Δηλαδη φιλε παναγιωτη να παω σε 10 προσκαρ στα 60ml για αρχη τι λες? με δεδομενο οτι δεν περνω απο το στομα φινα!! ακομη ο ακης λεει για 4ml δυο φορες την ημερα ?? μηπως η ποσοτητα της minox ειναι πολυ μεγαλυτερη (4ml) απο τα 2ml που πρωτινεται σαν συνηστομενη ημερισια δοσολογια για την μινοξ 5%?? εχω μπερδευτει λιγο??? μηπως για αυτο ο ακης λεει να βαλουμε 2,5% μινοξ στο μιγμα και οχι 5% ωστε να βαζουμε παραπανω!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

ο ακης για να το εγραψε θα εχει τους λογους του

κοιτα δεν νομιζω να ειναι σωστο να προσθεσουμε μεγαλες ποσοτητες μια ουσιας
μονο και μονο για να περασει συγκεκριμενη ποσοτητα απο το δερμα στο αιμα

εξαλλου καλυτερα να ξεκινησεις με αρκετα λιγοτερη δοση
και σταδιακα αν δεις οτι δεν εχεις καποιο προβλημα
ειτε με sides ειτε με οτιδηποτε να ανεβαζεις καθε 15 μερες για παραδειγμα την δοση της περιεκτικοτητας
 

passenger

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

καλησπερα σε ολους,συγχαρητηρια για το φορουμ,τις τελευταιες μερες εχω αφιερωσει αρκετες ωρες σε αυτο!
Αποτι βλεπω ειμαστε κ πολλοι λαρισαιοι εδω (αν κ ζω θεσσαλονικη)

Θελω να ρωτησω ρε παιδες,επειδη αποτι βλεπω αυτο το τοπικ εχει περιπου ενα χρονο απο τοτε που ανηχτηκε,υπαρχουν ατομα που χρησημοποιουν αυτη τη συνταγη?κ αν ναι τι αποτελεσματα εχουν?

Ψηνομαι να την φτιαξω (με ισοπροπυλική αλκοόλη,οχι με minoxil,τη δοκιμασα καποτε κ ειχα ερεθισμους...ψαχνω να βρω κατι αλλο για groth stimulant, any ideas?)
Να αναφερω οτι ειμαι σε nw μαλλον κατω απο 2,ουτε στους κροταφους εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα,κυριως στη hairline μπροστα εχω παρατηρησει το προβλημα...Επισης τα μαλλια τα εχω σχετικα μακρια
Ο λογος που δε θελω να χρησιμοποιησω φινα απο το στομα ειναι οχι τοσο για τα sides που αναφερονται,αλλα για το αλκοολ..!μη φανταστειτε οτι ειμαι καμια αλκοολα,εχω παρα πολυ καιρο απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου μεθυσμενο,μου αρεσει ομως να πινω 1-2 ποτηρια κοκκινο κρασι το βραδυ (σχεδον καθε βραδυ),που βοηθαει κ στη καρδια
Να ρωτησω επισης οτι θελω να προσθεσω azelaic acid,που αποτι διαβασα βοηθαει την κατασταση στη hairline που εχω κ το προβλημα...παιζει να κανω μ@@κια?αν οχι με ποιο τροπο θα μπορουσα να το προσθεσω?(πχ υπαρχει σε υγρη μορφη,να διαλησω χαπια κλπ)
επιδη σκοπευω να ξεκινησω κ τοπικη spyro σε κανα 2βδομαδες (δεν τη ξεκιναω αμεσως μαζι, φοβαμαι εντονο sheding,εχω και μακρυ μαλλι και δε θελω να δειχνει ασχημα.Αν και αναρωτιεμαι αν αυτη η ανυσηχια μου ειναι λαθος...) .Μηπως θα ηταν καλυτερα η οποια προσθεση azelaic acid να την κανω εκει μαζi με τη spyro?
 
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

ρε παρεα ξερει κανεις κανα φαρμακοποιο στην αθηνα (ας μου απαντησει και σε pm )που να φτιαχνει τοπικη φιναστεριδη?γιατι ο δικος μου εδω στην γειτονια μονο αστυνομια δεν καλεσε οταν του ειπα να φτιξει κανα διαλυμμα....!!!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

haircloningnow είπε:
ρε παρεα ξερει κανεις κανα φαρμακοποιο στην αθηνα (ας μου απαντησει και σε pm )που να φτιαχνει τοπικη φιναστεριδη?γιατι ο δικος μου εδω στην γειτονια μονο αστυνομια δεν καλεσε οταν του ειπα να φτιξει κανα διαλυμμα....!!!
:D :D :D :D
 

magic810

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa :D :D :D :D :D :worshipper :worshipper
θεος....... :p
Το πιο επιτυχημενο ποστ...εκλασα στα γελια...ξεφτιλιστηκα στη δουλεια.....χαχαχαχα σωστος
Να σαι καλα ρε φιλε μου φτιαξες την μερα....Ηδη φανταζομαι το σκηνικο
 

giorgos 29

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

haircloningnow είπε:
ρε παρεα ξερει κανεις κανα φαρμακοποιο στην αθηνα (ας μου απαντησει και σε pm )που να φτιαχνει τοπικη φιναστεριδη?γιατι ο δικος μου εδω στην γειτονια μονο αστυνομια δεν καλεσε οταν του ειπα να φτιξει κανα διαλυμμα....!!!
Ωραιος :D
 

passenger

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

τελικα εχει δει κανεις αποτελεσμα απο τοπικη φινα? Η τζαμπα θα καθομαι να τη φτιαξω??
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

haircloningnow, αν ενδιαφέρεσαι από Πειραιά, ο δικός μου φτιάχνει τα ΠΑΝΤΑ. 8)
 

show_palmettos

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

απο πειραια? σοβαρα μιλας?? φτιαχνει τοπικη φιναστεριδη ή ντουταστεριδη? στειλε μ αν θες τη διευθυνση του σε π.μ. γιατι μενω κοντα...!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

οκ..σου έστειλα... ;D
 

crazy_lkk

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω.
βάζω εδώ κ 7 μήνες σπιρο 1μλ το πρωί 1μλ το βράδυ.το σκεύασμα αποτελείτε απο 12 χαπάκια,προπηλεν γληκολη κ οινόπνευμα( η συνταγή του ακη αν δεν κάνω λάθος).δεν εχω μεγάλο πρόβλημα,για αυτό κ δεν χρησιμοποιώ μινοξ,το θέμα ωμος είναι να μην αποκτήσω πρόβλημα. έτσι αποφάσισα να προσθέσω κ φίνα μέσα στη σπιρο,λοιπόν πόσα χαπάκια προσκαρ να βάλω?5-6?η να φτιάξω καινούργιο διάλυμα κ αν ναι πόσα χάπια να βάλω?

υ.γ.την σπιρο την βάζω με σιριγκα(χωρίς τη βελόνα ενοειτε) υπάρχει καπιο πρόβλημα σε αυτό?
 

genesis

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

crazy_lkk είπε:
παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω.
βάζω εδώ κ 7 μήνες σπιρο 1μλ το πρωί 1μλ το βράδυ.το σκεύασμα αποτελείτε απο 12 χαπάκια,προπηλεν γληκολη κ οινόπνευμα( η συνταγή του ακη αν δεν κάνω λάθος).δεν εχω μεγάλο πρόβλημα,για αυτό κ δεν χρησιμοποιώ μινοξ,το θέμα ωμος είναι να μην αποκτήσω πρόβλημα. έτσι αποφάσισα να προσθέσω κ φίνα μέσα στη σπιρο,λοιπόν πόσα χαπάκια προσκαρ να βάλω?5-6?η να φτιάξω καινούργιο διάλυμα κ αν ναι πόσα χάπια να βάλω?

υ.γ.την σπιρο την βάζω με σιριγκα(χωρίς τη βελόνα ενοειτε) υπάρχει καπιο πρόβλημα σε αυτό?

εχω την αισθηση οτι θα πρεπει να την αφησεις προς το παρον τη φινα τοπικα. παντως, αν επιμενεις, θες περισσοτερους διαλυτες για να βαλεις και 5-6 prοscar. δυστυχως για φινα τοπικη δεν εχω διαβασει πως τη φτιαχνουμε ακριβως για να σου πω δοσολογιες. sorry...

**και να συνεχισεις να τη βαζεις με συριγκα. καλα κανεις.
 

Teri

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Καλημέρα σας. Πήγα σήμερα στον φαρμακοπoiό και του έδωσα τις οδηγίες για την τοπική φιναστερίδη. Μου είπε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα να μου το φτιάξει το σκέυασμα αλλά υποστηρίζει ότι είναι πολύ δυνατό και ότι φοβάται τις παρενέργειες σε περίπτωση που δεν πιάσει πάνω μου. Απλά θα ήθελα να ακούσω και μερικές δικές σας απόψεις επι του θέματος. Να είστε καλά.
 
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

:eek:fft: Σπυρο βλεπω ξαναμπηκες στο λουκι της ΦΙΝΑΣ!Γιατι ετσι? ποτε σκοπευεις να ανεβασεις τη δοση? :eek:fft:
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

georgehairs είπε:
:eek:fft: Σπυρο βλεπω ξαναμπηκες στο λουκι της ΦΙΝΑΣ!Γιατι ετσι? ποτε σκοπευεις να ανεβασεις τη δοση? :eek:fft:
το είχα γράψει ότι τα αποτελέσματα με τοπική ντουτα,μινοξ. & revivo ήταν πολύ μακριά από τα επιθυμητά,
οπότε και ξανάρχισα το καλοκαίρι φινα-έκοψα και τα υπόλοιπα τοπικά-και έβαλα spectral dnc-l...

δεν νομίζω να ανεβάσω δόση φινα - 1/8-1/6 θεωρώ ότι είναι αρκετό και ασφαλές

υ.γ: ψάχνω για RU και fluridil :chinscratch
 
Μπλουζα