Φοβερό αποτέλεσμα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Φοβάμαι ότι αυτή είναι η λύση τελικά για όποιον θέλει μαλλιά, δεν βλέπω να βγαίνει φάρμακο που θα τα επαναφέρει σε ένα μεγάλο ποσοστό.
 

sven

Active Member
Σε βάθος χρόνου βγαίνει πανάκριβο αν δεν κάνω λάθος. Πάντος το πριν με το μετά κάμια σχέση.
 

naruto

Well-Known Member
Για οσους λενε
''ελα μωρε τριχες ειναι ξυρισε τα να τελειωνουμε''
''το μαλλι δεν παιζει ρολο στην εμφανιση κλπ''

Απο συνηθισμενοι ανθρωποι χωρις μαλλι,γινανε ετοιμοι για φωτογραφιση σε περιοδικο.Τετοιο τεραστιο ρολο παιζει το μαλλι στην εμφανιση μας.

Βεβαια το hairpiece παρηγορια στον αρρωστο ειναι.Αν δεν σε πονανε οταν τα τραβας με τα δαχτυλα σου δεν το χαιρεσε το μαλλι...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Για οσους λενε
''ελα μωρε τριχες ειναι ξυρισε τα να τελειωνουμε''
''το μαλλι δεν παιζει ρολο στην εμφανιση κλπ''

Απο συνηθισμενοι ανθρωποι χωρις μαλλι,γινανε ετοιμοι για φωτογραφιση σε περιοδικο.Τετοιο τεραστιο ρολο παιζει το μαλλι στην εμφανιση μας.

Βεβαια το hairpiece παρηγορια στον αρρωστο ειναι.Αν δεν σε πονανε οταν τα τραβας με τα δαχτυλα σου δεν το χαιρεσε το μαλλι...

Εγω βλεπω οτι ακομη και στο συγκεκριμενο βιντεο μολις κολλαει το hairpiece αλλαζει αυτοματα η ψυχολογια και η διαθεση του βλεποντας τον εαυτο του και χαμογελαει και κοιταει τα μαλλια του.
Η καλη εμφανιση μας μας αφηνει να βγαλουμε τον καλο μας εαυτο.
Δεν τους επηρρεαζει ολους φυσικα. Ειναι και ατομα χωρις μαλλι που ειναι η ψυχη της παρεας αλλα αλλους τους παει πισω γενικοτερα.
 

sven

Active Member
Τελειο αλλα στην πραξη ειναι ευκολο να φορας τετοιο καθε μερα?


Άλλος δεν θα το άντεχε ούτε βδομάδα και άλλος το κάνει χρόνια γιατι τον ευχαριστεί το αποτέλεσμα και θα συνεχίζει να το κάνει.


Αναλόγος πόσο ανάγκη το έχει ο καθένας και πόσο τον ανεβάζει ψυχολογικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Μεγάλη κουβέντα ανοίγουμε.
Η κοινωνία και εμείς οι ίδιοι δεν είμαστε έτοιμοι να το αποδεχτούμε λόγο ταμπού.
Με μεγάλη ευκολία μπορούμε δημοσίως να πούμε πως βαλαμε θήκες στα δόντια αλλά αυτό οχι.
Γιατί αραγε;
Σίγουρα κάποιοι θα πουν τα δόντια είναι για να τρώμε κλπ.
Οκ δεκτό αλλά στην ουσία χάνεις κάτι φυσικό,το αντικαταστεις με κάτι ψεύτικο και είναι ακριβώς το ίδιο με το φυσικό μόνο που έγινε σε εργαστήριο.
Θα δείτε στο μέλλον πως η απόλυτη λύση θα είναι κάτι τέτοιο αλλά σε μεταμόσχευση στο scalp και με συμπεριφορά φυσικού δηλαδή να μεγαλωνουν.
Μια απόλυτη μεταμόσχευση ενός hairpiece στο scalp.
Το βλέπω πολύ πιο πιθανό απ το να βρεθεί το μαγικό βοτανο που βγαίνει κάθε 5ετια.
 

xk

Active Member
Μεγάλη κουβέντα ανοίγουμε.
Η κοινωνία και εμείς οι ίδιοι δεν είμαστε έτοιμοι να το αποδεχτούμε λόγο ταμπού.
Με μεγάλη ευκολία μπορούμε δημοσίως να πούμε πως βαλαμε θήκες στα δόντια αλλά αυτό οχι.
Γιατί αραγε;
Σίγουρα κάποιοι θα πουν τα δόντια είναι για να τρώμε κλπ.
Οκ δεκτό αλλά στην ουσία χάνεις κάτι φυσικό,το αντικαταστεις με κάτι ψεύτικο και είναι ακριβώς το ίδιο με το φυσικό μόνο που έγινε σε εργαστήριο.
Θα δείτε στο μέλλον πως η απόλυτη λύση θα είναι κάτι τέτοιο αλλά σε μεταμόσχευση στο scalp και με συμπεριφορά φυσικού δηλαδή να μεγαλωνουν.
Μια απόλυτη μεταμόσχευση ενός hairpiece στο scalp.
Το βλέπω πολύ πιο πιθανό απ το να βρεθεί το μαγικό βοτανο που βγαίνει κάθε 5ετια.

Το ψευτικο ειναι ψευτικο...και δοντια να φτιαξεις και μυτη να φτιαξεις και βυζια να φτιαξεις φαινεται.Σε λιγες περιπτωσεις πετυχαινεις πολυ φυσικο αποτελεσμα.Για μενα δεν εχει να κανει με ταμπου...αλλα με την ψευδαισθηση που σου προσφερει,εχω δει ηθοποιο με κομμενη μυτη τελειως και να βγαζει αυτοπεποιθηση λες και η κομμενη μυτη ειναι καλυτερη απο την φυσικη μεγαλη μπορει και ασχημη μυτη που ειχε.Απλα στο μυαλο μας φαινεται οτι βελτιωθηκαμε συμφωνα με τα ΠΡΟΤΥΠΑ αλλά στην ουσια το φυσικο παντα θα ειναι καλυτερο.Παρ ολα αυτα ειμαι υπερ των πολυ μικρων επεμβασεων αν χρειαστει καπου πχ ναι να φτιαξεις ΕΝΑ δοντι,η να βγαλεις ΜΙΑ αντιαισθητικη ελια.Αλλα οχι φουλ φτιαξιμο,μπηκες στον κοσμο της ψευδαισθησης και της απορριψης αυτου που εισαι.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το ψευτικο ειναι ψευτικο...και δοντια να φτιαξεις και μυτη να φτιαξεις και βυζια να φτιαξεις φαινεται.Σε λιγες περιπτωσεις πετυχαινεις πολυ φυσικο αποτελεσμα.Για μενα δεν εχει να κανει με ταμπου...αλλα με την ψευδαισθηση που σου προσφερει,εχω δει ηθοποιο με κομμενη μυτη τελειως και να βγαζει αυτοπεποιθηση λες και η κομμενη μυτη ειναι καλυτερη απο την φυσικη μεγαλη μπορει και ασχημη μυτη που ειχε.Απλα στο μυαλο μας φαινεται οτι βελτιωθηκαμε συμφωνα με τα ΠΡΟΤΥΠΑ αλλά στην ουσια το φυσικο παντα θα ειναι καλυτερο.Παρ ολα αυτα ειμαι υπερ των πολυ μικρων επεμβασεων αν χρειαστει καπου πχ ναι να φτιαξεις ΕΝΑ δοντι,η να βγαλεις ΜΙΑ αντιαισθητικη ελια.Αλλα οχι φουλ φτιαξιμο,μπηκες στον κοσμο της ψευδαισθησης και της απορριψης αυτου που εισαι.

Δεν συμφωνω με αυτη την αποψη φιλε μου. Αυτος που εχει μια γαμψη μυτη και θα τη φτιαξει αυτος που εχει πεταχτα αυτια ασχημα δοντια η αυτος που εχει φαλακρα και θα τη φτιαξει αξιζει να το κανει.
Βελτιωνεις κατα πολυ την ψυχολογια σου και την αυτοπεποιθηση σου και εισαι καλυτερος σε ολους τους τομεις της ζωης σου μετα.
Αν σε επηρρεαζει φυσικα γιατι υπαρχουν και ανθρωποι που δεν τους νοιαζει.
Ουτε εμενα μου αρεσει καποιος/α να κανει τα παντα πανω του αλλα οταν πας να διορθωσεις κατι προσπαθωντας να πλησιασεις το φυσιολογικο τοτε αξιζει 100%
 

vag25

Well-Known Member
Δεν συμφωνω με αυτη την αποψη φιλε μου. Αυτος που εχει μια γαμψη μυτη και θα τη φτιαξει αυτος που εχει πεταχτα αυτια ασχημα δοντια η αυτος που εχει φαλακρα και θα τη φτιαξει αξιζει να το κανει.
Βελτιωνεις κατα πολυ την ψυχολογια σου και την αυτοπεποιθηση σου και εισαι καλυτερος σε ολους τους τομεις της ζωης σου μετα.
Αν σε επηρρεαζει φυσικα γιατι υπαρχουν και ανθρωποι που δεν τους νοιαζει.
Ουτε εμενα μου αρεσει καποιος/α να κανει τα παντα πανω του αλλα οταν πας να διορθωσεις κατι προσπαθωντας να πλησιασεις το φυσιολογικο τοτε αξιζει 100%
απανταω ετσι.
μπηκες στον κοσμο της ψευδαισθησης και της απορριψης αυτου που εισαι.

συμφωνω απολυτα με τον xk.

Εχουμε γινει ερμαια των προτυπων. Αν το προτυπο ελεγε οτι πρεπει να εχεις μυτογκα θα το ακολουθουσαμε τυφλα και θα προσθεταμε μυτη. Αν ελεγε οτι πρεπει να εχεις καραφλα τοτε θα πηγαιναμε σε κλινικες αφαιρεσης μαλλιων.

Καποιοι μας προσταζουν και εμεις αβουλα ακολουθουμε δυστυχως. Τα προτυπα ειναι ανθρωπινο κατασκευασμα και τιποτα παραπανω.
Οταν τα αποβαλλουμε ολοι μας, τοτε θα διακρινουμε την ομορφια της μοναδικοτητας.

Το πιο πιθανο ειναι βεβαια οτι θα γινουμε καποια στιγμη πραγματικα ολοι ιδιοι οπτικα μεσες ακρες, μεχρι να το ''ξερασουμε'' καποια στιγμη(οταν καταλαβουμε που φτασαμε και πως καταντησαμε).
 

Kostas99

Member
Το να βάλεις μαλλί ΔΕΝ ειναι ταμπού....και δεν καταλαβαινω πραγματικά το λόγο να το συζητα κάνεις σαν θέμα. Ο καθένας ότι τον χαλαει πανω του πρέπει να το φτιάχνει αν μπορεί. Δικαιωμα μου να μπαίνω στο λούκι " των προτύπων " ή να ΜΗΝ μπαίνω. Η καράφλα είναι σαν ζημιά στο σωμα μας....όπως ακριβώς όταν χαλάνε η στραβωνουν τα δόντια μας. Δεν καράφλιαζουν ολοι ούτε χαλάνε όλων τα δόντια άρα γιατί να το υπομείνω αφού δεν είναι ο κανόνας όπως πχ το ότι θα γεράσω. Οι γκόμενες βάφουν μαλλί ...βάφουν τόσο το προσωπο που γίνονται άλλες... αποτρίχωση συνέχεια βλεφαρίδες εξτενσιονς τραβάνε μποτοξ βάζουν πρόσθετα βυζιά κτλ
Κι εμείς μιλάμε αν θα βάλουμε 5 τρίχες????
 

FreeThinker

Well-Known Member
Το να βάλεις μαλλί ΔΕΝ ειναι ταμπού....και δεν καταλαβαινω πραγματικά το λόγο να το συζητα κάνεις σαν θέμα. Ο καθένας ότι τον χαλαει πανω του πρέπει να το φτιάχνει αν μπορεί. Δικαιωμα μου να μπαίνω στο λούκι " των προτύπων " ή να ΜΗΝ μπαίνω. Η καράφλα είναι σαν ζημιά στο σωμα μας....όπως ακριβώς όταν χαλάνε η στραβωνουν τα δόντια μας. Δεν καράφλιαζουν ολοι ούτε χαλάνε όλων τα δόντια άρα γιατί να το υπομείνω αφού δεν είναι ο κανόνας όπως πχ το ότι θα γεράσω. Οι γκόμενες βάφουν μαλλί ...βάφουν τόσο το προσωπο που γίνονται άλλες... αποτρίχωση συνέχεια βλεφαρίδες εξτενσιονς τραβάνε μποτοξ βάζουν πρόσθετα βυζιά κτλ
Κι εμείς μιλάμε αν θα βάλουμε 5 τρίχες????

Η μεταμοσχευση μαλλιων, οντως δεν ειναι πια ταμπου. Το να βαλεις προσθετο ομως, κατα κοσμον περουκα, ειναι ταμπου, και αντικειμενο χλευης και κοροιδιας απο την κοινωνια, κυριως αν εισαι αντρας. Μεχρι και στα καρτουν γελανε με τους τυπαδες που τους φευγουν οι περουκες απο τον αερα κλπ.
 

vag25

Well-Known Member
0ι γκόμενες βάφουν μαλλί ...βάφουν τόσο το προσωπο που γίνονται άλλες... αποτρίχωση συνέχεια βλεφαρίδες εξτενσιονς τραβάνε μποτοξ βάζουν πρόσθετα βυζιά κτλ
Κι εμείς μιλάμε αν θα βάλουμε 5 τρίχες????
Ποιος σου ειπε οτι αρεσουν σε ολους αυτες οι γκομενες?
 
Μπλουζα