Φινα μέρα παρα μέρα

petrospap

Active Member
Σπερα παίδες...σκέφτομαι τον τελευταιο καιρο να αρχίσω να παίρνω προπεσια αντί για προσκαρ/5 αλλα τα οικονομικά δεν μου επιτρέπουν..αλλα αφού η φινα κρατάει την dht χαμηλά στο ίδιο επίπεδο για 48 ώρες πιστεύω δεν υπαρχει πρόβλημα να παίρνω μέρα παρα μέρα ώστε να βγαίνω οικονομικά με προπεσια έτσι;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Το μέγιστο λάθος μέρα παρα μέρα. Καλύτερα 0,5 την ημέρα παρα μέρα παρα μέρα, θα χάσεις έδαφος, και η φίνα δεν μένει 48 ώρες στο αίμα.
 

Δημητρης38

Active Member
Οι Γιατροι των Κλινικων λενε πως πρεπει να λαμβανεις 1mg καθε ημερα? Ειναι λαθος αυτο ?

Επισης ξερει κανεις τι παιζει με το Finazil ?
Ειναι φιναστεριδη, κοστιζει 7 ευρω, και εχει χαπια των 5 mg (το σπας σε 4/5 κομματια και βγαζεις 2 μηνες)
Βοηθαει στην θεραπεια της ΑΑ ομως? Γνωριζει κανεις ?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Οι δερματολόγοι το λένε και όλες οι κλινικές έρευνες. 1 mg ημερησίως ειναι η ποσότητα που δίνει το βέλτιστο αποτέλεσμα με τις μικρότερες παρενέργειες βάσει στατιστικών. Λάθος ειναι να πάρεις 1 mg κάθε δεύτερη μέρα, ο χρόνος ζωής στο αίμα ειναι με το ζόρι 24 ώρες. Υπάρχουν πάμπολες αναφορές χρηστών που στο 1 mg κάθε δεύτερη μέρα είχαν κακό αποτέλεσμα σε σχέση με 0,5 την μέρα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Οι Γιατροι των Κλινικων λενε πως πρεπει να λαμβανεις 1mg καθε ημερα? Ειναι λαθος αυτο ?

Επισης ξερει κανεις τι παιζει με το Finazil ?
Ειναι φιναστεριδη, κοστιζει 7 ευρω, και εχει χαπια των 5 mg (το σπας σε 4/5 κομματια και βγαζεις 2 μηνες)
Βοηθαει στην θεραπεια της ΑΑ ομως? Γνωριζει κανεις ?
ειναι το διο φαρμακο οπως και το finar που εχω εγω
http://el.wikipedia.org/wiki/Γενόσημο_φάρμακο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
μακαρι.....να μας ενημερωνεις για τα αποτελεσματα της και εαν σου εβγαλε παρενεργειες..
εσυ το γνωριζεις "καλα" το φαρμακο και θα μας δινεις αξιοπιστες πληροφοριες....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μακαρι.....να μας ενημερωνεις για τα αποτελεσματα της και εαν σου εβγαλε παρενεργειες..
εσυ το γνωριζεις "καλα" το φαρμακο και θα μας δινεις αξιοπιστες πληροφοριες....
η dht ειναι ενα μερος της λιμπιντο,η ελευθερη τεστοστερονη ειναι η λιμπιντο και η στυση μαζι.
υπαρχουν φαρμακα που διπλασιαζουν την ελευθερη τεστο http://www.hairlossgr.com/threads/Γυμναστηριο.591/page-23#post-136794
ειμαι σε 50mg clomid και 20mg nolvadex αυτην την στιγμη.
απο ενα σημειο και μετα θα μεινω με clomid 50mg+1mg φινα και θα κοιταξω τις ορμονες μου και τις παρενεργειες.
αν και ενα πρωτο τεστ εδειξε θετικα πραγματα,εχει φόντα να πετυχει
 
Τελευταία επεξεργασία:

arhs

Member
φίνα και πάλι φίνα !!!!!!! είμαι 19 χρονών και έχω απελπιστεί απο τα τοπικ χάσιμο χρόνου μόνο είναι και πολυ ταλαιπωρία . Δεν ξέρω τι να κανω να το ριξω στην φινα η να τα αφήσω να πέσουν ..............
 

petrospap

Active Member
μη ρισκαρεις για φινα τοσο μικρος...το πολυ πολυ καμια μινοξιδιλη και τοππικ για να καλυπτεις καπως το προβλημα μεχρι να πας για μ.μ
 

arhs

Member
petrospap χρησιμοποιώ τοπικ απο τα 16 μ και πλέον έχω αραιωσει αρκετά εχω απελπιστεί είμαι nw3 κοντά ... !!1 Ειμαστε στο 2015 και δεν μπορει να βρεθει ενα φαρμακο οχι να δώσει τελος γιατι ετσι θα χασουνε πολλα λευτα . Αλλα να τιν σταματησει τιν γ@μ@@.. τριχοπτοση χορις παρενεργειες και ταλεπορια, ελεοςςς.. δηλαδη .
 

sven

Active Member
petrospap χρησιμοποιώ τοπικ απο τα 16 μ και πλέον έχω αραιωσει αρκετά εχω απελπιστεί είμαι nw3 κοντά ... !!1 Ειμαστε στο 2015 και δεν μπορει να βρεθει ενα φαρμακο οχι να δώσει τελος γιατι ετσι θα χασουνε πολλα λευτα . Αλλα να τιν σταματησει τιν γ@μ@@.. τριχοπτοση χορις παρενεργειες και ταλεπορια, ελεοςςς.. δηλαδη .

Δεν ξέρω αν μπορείς στην ηλικία σου να πάρεις σε τοπικό dht blocker,ας μιλήσουν οι πιο έμπειροι.

Όσο για το φίνα μέρα παρα μέρα ΙΣΩΣ την μέρα που δεν είναι η λήψη τις φίνας σε οραλ να εφαρμόζεται τοπική lotion dht blocker για λιγότερες παρενέργειες για την καταπολέμηση τις dht , ίσως.
 

petrospap

Active Member
petrospap χρησιμοποιώ τοπικ απο τα 16 μ και πλέον έχω αραιωσει αρκετά εχω απελπιστεί είμαι nw3 κοντά ... !!1 Ειμαστε στο 2015 και δεν μπορει να βρεθει ενα φαρμακο οχι να δώσει τελος γιατι ετσι θα χασουνε πολλα λευτα . Αλλα να τιν σταματησει τιν γ@μ@@.. τριχοπτοση χορις παρενεργειες και ταλεπορια, ελεοςςς.. δηλαδη .
δυστηχως ειναι ανιση μαχη...θα σε φτασει στο σημειο που ειναι προδιαγεγραμμενο να φτασεις αργα η γρηγορα...τωρα αν την καθυστερησεις λιγο με φαρμακα ισως να χαρεις καποια χρονια το μαλλι περισσοτερο...προς το παρων η μονη μονιμη(οχι παντα) λυση ειναι η μεταμοσχευση αλλα ειναι νωρις ακομα για σενα
 

tasos

Active Member
Φίλε Αρη, το τόπικ δεν είναι θεραπεία.

Είσαι μικρός, αρχισε γρήγορα κάποια θεραπεία απ'αυτές που προτείνονται στο φόρουμ και οι οποίες εχουν χρήστες οι οποίοι εχουν δει αποτελέσματα......

και είμαι σίγουρος ότι θα εκπλαγείς με τα αποτελέσματα !

Μπορείς κάλιστα να ανεβείς μία κλίμακα NW !

O σκοπός είναι να κρατήσεις τους θύλακες όσο μπορείς ζωντανούς !

Σε όλα αυτά τα μαλλιά σου που έχουν πέσει, δεν έχουν νεκρωθεί οι θύλακες......οπότε μπορούν να ενεργοποιηθούν ξανά !!

Η ελπίς πεθαίνει τελευταία !

Οσο για την Φίνα.....εμένα με 1 μγ μέρα παρά μέρα δεν έκανε τίποτα !
Πιο πολύ δούλευε το 1/7 ή ακόμα το 1/8 !!! Ηθελε πιο πολύ χρόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης38

Active Member
Φίλε Αρη, το τόπικ δεν είναι θεραπεία.

Είσαι μικρός, αρχισε γρήγορα κάποια θεραπεία απ'αυτές που προτείνονται στο φόρουμ και οι οποίες εχουν χρήστες οι οποίοι εχουν δει αποτελέσματα......

και είμαι σίγουρος ότι θα εκπλαγείς με τα αποτελέσματα !

Μπορείς κάλιστα να ανεβείς μία κλίμακα NW !

O σκοπός είναι να κρατήσεις τους θύλακες όσο μπορείς ζωντανούς !

Σε όλα αυτά τα μαλλιά σου που έχουν πέσει, δεν έχουν νεκρωθεί οι θύλακες......οπότε μπορούν να ενεργοποιηθούν ξανά !!

Η ελπίς πεθαίνει τελευταία !

Οσο για την Φίνα.....εμένα με 1 μγ μέρα παρά μέρα δεν έκανε τίποτα !
Πιο πολύ δούλευε το 1/7 ή ακόμα το 1/8 !!! Ηθελε πιο πολύ χρόνο.

Τασο ο Θυλακας, απο την στιγμη που θα πεσει η τριχα, ποσο χρονικο διαστημα μπορει να μεινει ζωντανος ?
 
Μπλουζα