ΦΙΝΑ ..ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΔΟΣΗ.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nick1313

Member
Το βρήκα, είναι ευκολο να το φτιαξει κανεις μονος του αυτό? γιατί αποτι βλεπω θέλει να κανεις μονος το μειγμα. Η περιεκτικοτητα σε καθε ουσια ειναι στανταρ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

nick90

Well-Known Member
Το βρήκα, είναι ευκολο να το φτιαξει κανεις μονος του αυτό? γιατί αποτι βλεπω θέλει να κανεις μονος το μειγμα. Η περιεκτικοτητα σε καθε ουσια ειναι στανταρ?
Δεν το φτιάχνεις μόνος αλλά το φαρμακείο από όπου θα το πάρεις στο φτιάχνει.
 

Kostas97

Well-Known Member
Μονο από φαρμακειο το βρίσκεις αυτο. Και στο φτιάχνουν οι ίδιοι. Αν το βρήκες σε ενα online από Θεσσαλονίκη θα στο στείλουν έτοιμο από όσο ξέρω. Επιβεβαιωσε το κιολας με τηλέφωνο.
 

Nick1313

Member
Μονο από φαρμακειο το βρίσκεις αυτο. Και στο φτιάχνουν οι ίδιοι. Αν το βρήκες σε ενα online από Θεσσαλονίκη θα στο στείλουν έτοιμο από όσο ξέρω. Επιβεβαιωσε το κιολας με τηλέφωνο.
ναι απο εκει το βρηκα, θα παρω τηλ να ρωτησω. Αυτο το περνω σε συνδυασμο με χαπι φινα η μόνο αυτο και αφηνω το χαπι?
 

Andreas10

Active Member
@MaleCyprus σόρρυ που ξαναπιανω το ίδιο θέμα. Απλά παρατηρώ έντονη τριχόπτωση σε βαθμό που να με ανησυχεί πολύ. Πχ σήμερα που έβαλα την φινα και τιναζα τα μαλλιά μου παίζει να βρηκα 30 τριχες στον νιπτήρα. Να σημειωσω πως εδω και 2 βδομαδες έχει αυξηθεί η τριχόπτωση. Ήθελα να σε ρωτήσω, εσένα ποσο κράτησε το shedding και αν ήταν αρκετά έντονο;
Να σημειώσω πως είναι η πρώτη φορά που παρατηρώ τέτοιο shedding. Πχ όταν είχα ξεκινήσει μινοξιδιλη δεν είχα παρατηρήσει τίποτα. Τώρα δεν ξέρω αν είναι λόγω της φίνας ή αν απλά χάνω έδαφος.
 

dlazaros

Well-Known Member
@MaleCyprus σόρρυ που ξαναπιανω το ίδιο θέμα. Απλά παρατηρώ έντονη τριχόπτωση σε βαθμό που να με ανησυχεί πολύ. Πχ σήμερα που έβαλα την φινα και τιναζα τα μαλλιά μου παίζει να βρηκα 30 τριχες στον νιπτήρα. Να σημειωσω πως εδω και 2 βδομαδες έχει αυξηθεί η τριχόπτωση. Ήθελα να σε ρωτήσω, εσένα ποσο κράτησε το shedding και αν ήταν αρκετά έντονο;
Να σημειώσω πως είναι η πρώτη φορά που παρατηρώ τέτοιο shedding. Πχ όταν είχα ξεκινήσει μινοξιδιλη δεν είχα παρατηρήσει τίποτα. Τώρα δεν ξέρω αν είναι λόγω της φίνας ή αν απλά χάνω έδαφος.
Θα σε βοηθήσει πολύ να καταλάβεις πότε είναι καλό που πέφτουν οι τρίχες και πότε οχι.

 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nick1313

Member
Παιδιά κάτι άσχετο, το Regaine γραφει 2 φορες τη μερα απο 1 μλ. Ο φαρμακοποιος μου ειπε οτι καλυτερα μια φορα τη μερα 1 μλ. Έχει κανείς αποψη για τη δοσολογία?
 

Kostas97

Well-Known Member
Προσωπικα στα σημεια που εχω βρει προβλημα, με μικροσκοπιο, βαζω 2 φορες τη μερα και στο υπολοιπο μαλλι μια.
Το αναφερω για οποιον οι 2 φορες τη μερα αποτελεουν ζητημα.
Ειτε λογω παρενεργειων ειτε δεν μπορει πρακτικα να το κανει.
 

tasos33

Well-Known Member
Προσωπικα στα σημεια που εχω βρει προβλημα, με μικροσκοπιο, βαζω 2 φορες τη μερα και στο υπολοιπο μαλλι μια.
Το αναφερω για οποιον οι 2 φορες τη μερα αποτελεουν ζητημα.
Ειτε λογω παρενεργειων ειτε δεν μπορει πρακτικα να το κανει.
Δέκα χρόνια έκανα πολλές δοκιμές, 1μλ πρωί 1 μλ βράδυ , 2 μλ βράδυ , 1.5 μλ βράδυ , 1 μλ βράδυ, με όλους τους συνδυασμούς το αποτέλεσμα ήταν ίδιο.
 

Nick1313

Member
Δέκα χρόνια έκανα πολλές δοκιμές, 1μλ πρωί 1 μλ βράδυ , 2 μλ βράδυ , 1.5 μλ βράδυ , 1 μλ βράδυ, με όλους τους συνδυασμούς το αποτέλεσμα ήταν ίδιο.
εμενα μου ειπε ο φαρμακοποιος 1 φορα τη μερα 1μλ και επειδη εψαξα στο ιντερνετ λεει η ημιζωη της μινοξ ειναι 21 ωρες αρα αρκει μια φορα τη μερα για αυτο και ρωτησα και εδω. Σας ευχαριστω και τους 3 για τις απαντησεις σας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα