Υδροκορτιζόνη

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

4 μερες χρειαζεται απο την πρωτη φωτο μεχρι την δευτερη και δεν κοστιζει τιποτα το σχημα,να το δοκιμασετε γιατι φυσαει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

somari είπε:
ΑΜΑΝ!!! Αρχικά κοίταζα τα χνούδια ότι και καλά μεγάλωσαν... αλλά πολύ λίγο... και λέω μας κοροϊδεύει αυτός;;; Αλλά μετά είδα πως ξαναδημιουργείται η junevile hairline!!!!... :worshipper
τοσο χαμηλα τους κροταφους που πανε να γινουν τους ειχα το 2004 η 2005
 

lab_rat

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

Παρατηρω ερεθισμους στη hairline (ελαφρι τσουξιμο) μετα απο καθε φορα που βαζω μινοχ!! Και αυτο με παει σιγουρα πισω γιατι μενω στασιμος εκει και τα σημεια που ειναι πιο εντονο το τσουξιμο υποχωρουν κιολας! Τελικα ο συνδιασμος airol - azelaic 5%- (και retinol??) μου εκανε μεγαλυτερη ζημια αποτι εδειχνε! Ειναι λογικο ομως δεδομενου οτι χρησιμοποιω καθημερινα x2 daktodor εδω και μια βδομαδα να εχω ακομα ερεθισμους??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

Lab_hair είπε:
Παρατηρω ερεθισμους στη hairline (ελαφρι τσουξιμο) μετα απο καθε φορα που βαζω μινοχ!! Και αυτο με παει σιγουρα πισω γιατι μενω στασιμος εκει και τα σημεια που ειναι πιο εντονο το τσουξιμο υποχωρουν κιολας! Τελικα ο συνδιασμος airol - azelaic 5%- (και retinol??) μου εκανε μεγαλυτερη ζημια αποτι εδειχνε! Ειναι λογικο ομως δεδομενου οτι χρησιμοποιω καθημερινα x2 daktodor εδω και μια βδομαδα να εχω ακομα ερεθισμους??
κοψε το azelaic αν δεν το εχεις υδη κανει και δοκιμασε υαλουρονικο οξυ για τους ερεθισμους http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3706.0.html
δεν εχω δει ποιο επουλωτικη ουσια,αυθημερον μου εξαφανιζει ακομα και ξεφλουδισματα
 

somari

Active Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

To θεμα είναι όμως... μετά από την κορτιζόνη, η μινοξ με ζιξ αρκούν να τα κρατήσεις αυτά που θα βγάλεις;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

somari είπε:
To θεμα είναι όμως... μετά από την κορτιζόνη, η μινοξ με ζιξ αρκούν να τα κρατήσεις αυτά που θα βγάλεις;
μινοξ με airol χρησιμοποιω,αρκουν σε εμενα να μου τα κρατησει,ειμαι πολυ τυχερος με την airol,δουλευει τελεια σε εμενα
 

lab_rat

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

kapamarou είπε:
κοψε το azelaic αν δεν το εχεις υδη κανει και δοκιμασε υαλουρονικο οξυ για τους ερεθισμους http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3706.0.html
δεν εχω δει ποιο επουλωτικη ουσια,αυθημερον μου εξαφανιζει ακομα και ξεφλουδισματα
Το εχω ηδη κοψει! Χρησιμοποιω κλασσικη μινοχ5% τωρα! Μαλλον για λιγο καιρο στη hairline θα το γυρισω σε foam και ισως σταματησω και την airol για 2-3 μερες!
Θα δοκιμασω και αυτο που προτεινεις!! ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

μεσα στις επομενες μερες θα δοκιμασω το f7 με airol,και με daktodor,με skinoren και σκετο δεν το ειδα να δουλευει ::)
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

kapamarou είπε:
μεσα στις επομενες μερες θα δοκιμασω το f7 με airol,και με daktodor,με skinoren και σκετο δεν το ειδα να δουλευει ::)

ρε καπαμαρου.....ασε καμμια θεραπεια 1 χρονο να δουλεψει!!!!!!!αλλαγη στην αλλαγη...3μερα και 7μερα... :D :D :D :D :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

crossfire είπε:
ρε καπαμαρου.....ασε καμμια θεραπεια 1 χρονο να δουλεψει!!!!!!!αλλαγη στην αλλαγη...3μερα και 7μερα... :D :D :D :D :D
τα ραστα ειναι χρημα :14m:
και απο οτι φαινεται οι κορτιζονες ειναι χρονος :chinscratch
 

vayero

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

μετά από συνεχή χρήση από την περασμένη Πέμπτη 2-2-2012 έως και την Τετάρτη 8-2-2012 και ξανά την Παρασκευή και Σάββατο 10,11-2-2012 με daktador-airol-rogain foam αποφάσισα να σταματήσω το daktador γιατί υποψιάζομαι ότι οι πόνοι που έχω στα χέρια (κυρίως) και πόδια μπορεί να οφείλονται εκεί. με έχει αφήσει ιδιαίτερα ανήσυχο γιατί "χτυπάει" με οξύ πόνο σε σημείο που δεν μπορώ να πιάσω κανονικά ακόμη και στυλό να γράψω. :(
 

vayero

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος ασφαλής τρόπος να αποβληθούν οι όποιες ουσίες από τον οργανισμό και να επανέλθω.
 

lab_rat

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

Εγω σταματαω τα παντα για μια βδομαδα! Οι ερεθισμοι οσο πανε και χειροτερευουν! Πλεον φαινονται ξεκαθαρα και κοκινιλες στο δερμα! Θα βαζω καθε μερα bepanthοl + aloe μηπως επανελθει το δερμα πιο γρηγορα!
Kap εισαι σιγουρος για το υαλουρονικο οξυ και τους ερεθισμους? Δε βρηκα πουθενα να αναφερεται κατι τετοιο... Μηπως βοηθαει στο ξεφλουδισμα λογω της υπερβολικης ενυδατωσης που προκαλει?
Περιμενω ωστοσο και γαλακτικο αμμωνιο απο το ebay και μινοχ 5% με γλυκερινη!
 

vayero

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

ποσό καιρό να δώσω προκειμένου να δω αν περάσουν οι πόνοι? υποθέτω ότι η ουσία (κορτιζόνη) πέρασε μέσα στον οργανισμό! το υαλουρονικό οξύ & το κολλαγόνο που παρουσιάζονται και σε σκευάσματα διατροφής προσφέρουν κάτι στην υγειά του δέρματος και άρα στου τριχωτού της κεφαλής? γενικότερα αυτά΄΄που λένε για αρθρώσεις κλιπ βοηθούν όντως?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

Lab_hair είπε:
Εγω σταματαω τα παντα για μια βδομαδα! Οι ερεθισμοι οσο πανε και χειροτερευουν! Πλεον φαινονται ξεκαθαρα και κοκινιλες στο δερμα! Θα βαζω καθε μερα bepanthοl + aloe μηπως επανελθει το δερμα πιο γρηγορα!
Kap εισαι σιγουρος για το υαλουρονικο οξυ και τους ερεθισμους? Δε βρηκα πουθενα να αναφερεται κατι τετοιο... Μηπως βοηθαει στο ξεφλουδισμα λογω της υπερβολικης ενυδατωσης που προκαλει?
Περιμενω ωστοσο και γαλακτικο αμμωνιο απο το ebay και μινοχ 5% με γλυκερινη!
σε εμενα το υαλουρονικο οξυ μου διωχνει και τους ερεθισμους
 
Μπλουζα