Υδροκορτιζόνη

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

στα ξενα φορουμς ψαχνουν ψυλλους στα αχυρα
http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=63213
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

μια ευλογη ερωτηση airol vs daktodor
http://en.allexperts.com/q/Hair-Loss-1012/2008/8/Topical-Hydrocortisone.htm
 

LOK

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

Μια εβδομάδα με Daktodor στο σχήμα, και δεν έχω δεί τίποτα... ίσως πιο παχιές κάποιες τρίχες, αλλα απο regrowth στο χνούδι τίποτα... :-[
Ξενέρωσα... Μάλλον έχουν πεθάνει οι θύλακες στους κροτάφους μου...
Τί να κάνω τώρα? να συνεχίσω minox + airol ή θα είναι μάταιο...?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

LOK είπε:
Μια εβδομάδα με Daktodor στο σχήμα, και δεν έχω δεί τίποτα... ίσως πιο παχιές κάποιες τρίχες, αλλα απο regrowth στο χνούδι τίποτα... :-[
Ξενέρωσα... Μάλλον έχουν πεθάνει οι θύλακες στους κροτάφους μου...
Τί να κάνω τώρα? να συνεχίσω minox + airol ή θα είναι μάταιο...?
συνεχισε με τα δυο,αν δεις κατηφορα απο εδω και περα σημαινει οτι η τρετινοιν δεν δουλεψε σε εσενα και την διακοπτεις
 

MANKAR

Active Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

LOK είπε:
Μια εβδομάδα με Daktodor στο σχήμα, και δεν έχω δεί τίποτα... ίσως πιο παχιές κάποιες τρίχες, αλλα απο regrowth στο χνούδι τίποτα... :-[
Ξενέρωσα... Μάλλον έχουν πεθάνει οι θύλακες στους κροτάφους μου...
Τί να κάνω τώρα? να συνεχίσω minox + airol ή θα είναι μάταιο...?

μηπως να το εβαζες ακομα λιγο καιρο???σε μια βδομαδα που να προλαβει να κανει δουλεια!!!!
 

LOK

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

Θα την συνεχίσω για 10 μέρες ακόμα, αλλα ο kapa πιο πάνω λέει οτι αν δε δεις αποτέλεσμα στις 3 μέρες την σταματάς...
Σκέφτομαι οτι αφού δεν είδα αποτέλεσμα με την daktodor..., δεν πρόκειτε να δώ ούτε με minox...
 

vayero

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

LOK είπε:
Μια εβδομάδα με Daktodor στο σχήμα, και δεν έχω δεί τίποτα... ίσως πιο παχιές κάποιες τρίχες, αλλα απο regrowth στο χνούδι τίποτα... :-[
Ξενέρωσα... Μάλλον έχουν πεθάνει οι θύλακες στους κροτάφους μου...
Τί να κάνω τώρα? να συνεχίσω minox + airol ή θα είναι μάταιο...?

Δυστυχώς το ίδιο και για μένα, ξεκίνησα από την περασμένη Πέμπτη 2/2/2012 το 3πλό συνδυασμό (daktador-airol-minox) και αποτέλεσμα μηδέν, ίσως και λίγο αραιότερα, το μόνο σίγουρο είναι η έντονη γυαλάδα σε όλο το κρανίο που αντανακλάται περισσότερο πλέον. Πάντως, λέω να ολοκληρώσω το 10ήμερο και ίσως να συνεχίσω ακόμη για κάνα μήνα με airol-minox μόνο κάθε βράδυ γιατί το πρωί σκέφτομαι να εντάξω κάνα revivogen (ίσως τα τελευταία χρήματα που θα ρίξω και με μία τεράστια δόση απογοήτευσης να με προκαταβάλει πλέον περισσότερο ενισχυμένη από την άποψη ότι τουλάχιστον για την περίπτωση μου να μιλήσω, ότι παρά τις συνεχείς προσπάθειες με θεραπείες τόσο σε περιβόητα ινστιτούτα ραφλοκατάστασης, όσο και με θεραπείες από "κομπογιαννίτες" δερματολόγους όσο και με ιδέες από εδώ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ "ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ" )
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

δεν βλεπω κατι ποιο δυνατο leo, lok,και vayero να δοκιμαζατε,υπαρχουν αλλα εχουν πολλες παρενεργειες και δεν ειναι ασφαλη.
το μονο που μενει προς το παρον ειναι να δωσετε μια ευκαιρια σε μινοξ με airol ακομα και 3 μηνες αν χρειαστει και αν δειτε κατηφορα διακοπτετε την airol
συνεχιζοντας μονο με μινοξιδιλη
 

sito

Active Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

χμμμ.....

εμένα πάντως ένα σωληναριο με πηγε 5 χρησεις... μήπως το παραμάμησα λίγο στην ποσότητα;; τις πρωτες 2 μέρες εβαζα κανονικά μετά ξανάβαλα μετα πο 2 μέρες και μετα αλλεσ 2 χρήσεις με διαφορά 2 ημερών. μπορώ να πώ οτι:

Υπήρξε κίνηση στο κέντρο της χερλαιν όπου έχω το μεγάλω πρόβλημα αυτήν την στιγμή. καινούργια χνούδια πετάχτηκαν, και κάποια πρέπει να μαύρισαν διοτι μεσα σε αυτην την βδομάδα που χρησιμοποιήσα την δακταδορ το κέντρο της χερλαιν όπου φαινόταν λίγο το δέρμα από κάτω τώρα είναι σχετικά πιο ομοιόμορφο με το υπόλοιπο μπροστινό μέρος.


λογικά σε κανα 2 βδομάδες θα χαθούν πάλι τα αποτελεσματα της υδροκορτιζόνης.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

sito είπε:
χμμμ.....

εμένα πάντως ένα σωληναριο με πηγε 5 χρησεις... μήπως το παραμάμησα λίγο στην ποσότητα;; τις πρωτες 2 μέρες εβαζα κανονικά μετά ξανάβαλα μετα πο 2 μέρες και μετα αλλεσ 2 χρήσεις με διαφορά 2 ημερών. μπορώ να πώ οτι:

Υπήρξε κίνηση στο κέντρο της χερλαιν όπου έχω το μεγάλω πρόβλημα αυτήν την στιγμή. καινούργια χνούδια πετάχτηκαν, και κάποια πρέπει να μαύρισαν διοτι μεσα σε αυτην την βδομάδα που χρησιμοποιήσα την δακταδορ το κέντρο της χερλαιν όπου φαινόταν λίγο το δέρμα από κάτω τώρα είναι σχετικά πιο ομοιόμορφο με το υπόλοιπο μπροστινό μέρος.


λογικά σε κανα 2 βδομάδες θα χαθούν πάλι τα αποτελεσματα της υδροκορτιζόνης.
το παρακανες με τις ποσοτητες αλλα η υδροκορτιζονη ειναι η ποιο light απο τις κορτιζονες και ειναι δυσκολο να κανει παρενεργειες.
αν συνεχισεις μινοξιδιλη θα κανουν μηνες να φυγουν τα αποτελεσματα
 

sito

Active Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

kapamarou είπε:
το παρακανες με τις ποσοτητες αλλα η υδροκορτιζονη ειναι η ποιο light απο τις κορτιζονες και ειναι δυσκολο να κανει παρενεργειες.
αν συνεχισεις μινοξιδιλη θα κανουν μηνες να φυγουν τα αποτελεσματα

πάντως πολύ κρέμα κολλούσε και στα μαλλια... σε περιοχη nw 5 εφάρμοζα την κρέμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LOK

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

vayero είπε:
Δυστυχώς το ίδιο και για μένα, ξεκίνησα από την περασμένη Πέμπτη 2/2/2012 το 3πλό συνδυασμό (daktador-airol-minox) και αποτέλεσμα μηδέν, ίσως και λίγο αραιότερα, το μόνο σίγουρο είναι η έντονη γυαλάδα σε όλο το κρανίο που αντανακλάται περισσότερο πλέον. Πάντως, λέω να ολοκληρώσω το 10ήμερο και ίσως να συνεχίσω ακόμη για κάνα μήνα με airol-minox μόνο κάθε βράδυ γιατί το πρωί σκέφτομαι να εντάξω κάνα revivogen (ίσως τα τελευταία χρήματα που θα ρίξω και με μία τεράστια δόση απογοήτευσης να με προκαταβάλει πλέον περισσότερο ενισχυμένη από την άποψη ότι τουλάχιστον για την περίπτωση μου να μιλήσω, ότι παρά τις συνεχείς προσπάθειες με θεραπείες τόσο σε περιβόητα ινστιτούτα ραφλοκατάστασης, όσο και με θεραπείες από "κομπογιαννίτες" δερματολόγους όσο και με ιδέες από εδώ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ "ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ" )
+1... έτσι είμαι κι εγώ.
Θα δώσω προθεσμία στη minox + airol για 3 μήνες και 10 μέρες στην daktodor. Παράλληλα θα ξεκινήσω και φίνα 1/10.
Αν δεν υπάρξει αποτέλεσμα με αυτά, τότε τα κόβω όλα και απλά περιμένω να βγεί κάποιο καινούργιο φάρμακο.
Πάντος αν είχα λεφτά, θα έκανα μεταμόσχευση με fue και μετά θα έπαιρνα μόνο 1/10 φίνα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

sito είπε:
πάντως πολύ κρέμα κολλούσε και στα μαλλια... σε περιοχη nw 5 εφάρμοζα την κρέμα
το μαλλι οταν ξεπερναει τo 1,5 cm ειναι ενα προβλημα στα τοπικα,εγω βαζω σε επιφανεια nw6 airol μινοξ μια εφαρμογη την μερα,και μου βγαινει
1 μπουκαλακι μινοξ και ενα σωληναριο airol για 12 μερες,στους κροταφους και κορυφη που εχω εντονο προβλημα βαζω 2 και 3 φορες.
δεν θελω να τα ξανα κουρεψω κοντα οπως τα ειχα γιατι τελικα φαινεται ποιο εντονη η αραιωση σε ολα τα σημεια με κοντο μαλλι
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Υδροκορτιζόνη

να δοσω ενα παραδειγμα για την ταχυτητα υποχωρησης των χνουδιων αυτων.
περσυ οταν σταματησα μινοξ airol στους κροταφους η κατηφορα ξεκινησε στον τριτο μηνα διακοπης και ολοκληρωθηκε στον πεμπτο σε σημειο να εχουν εξαφανιστει,βεβαια η ταχυτητα μπορει να διαφερει σε αλλους αλλα δεν θα φυγουν απο την μια μερα στην αλλη.θα παρει μηνες.
και σιγουρα θα ηταν πολυ ποιο αργη,ισως και καθολου αν συνεχιζα σκετη μινοξιδιλη
 

vayero

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

LOK είπε:
+1... έτσι είμαι κι εγώ.
Θα δώσω προθεσμία στη minox + airol για 3 μήνες και 10 μέρες στην daktodor. Παράλληλα θα ξεκινήσω και φίνα 1/10.
Αν δεν υπάρξει αποτέλεσμα με αυτά, τότε τα κόβω όλα και απλά περιμένω να βγεί κάποιο καινούργιο φάρμακο.
Πάντος αν είχα λεφτά, θα έκανα μεταμόσχευση με fue και μετά θα έπαιρνα μόνο 1/10 φίνα.

τι fue τι strip τι láser τι... ό,τι θες, σε εμένα δεν απέδωσε, δυστυχώς για εμένα, ωστόσο δεν σημαίνει ότι σε εσένα δεν θα πετύχει! όσο για τη φίνα, αφού δεν βλέπω ενεργούς θύλακες, δεν προτίθεμαι να ρισκάρω περισσότερο για κάτι αβέβαιο, άποψη μου αυτή.
 

vayero

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

πάντως εξακολουθώ να έχω μία επιφύλαξη για την ποσότητα που βάζω, είτε κάποιες μέρες νομίζω ότι βάζω περισσότερο είτε λιγότερο, δεν μπορώ να το βρω το σωστό dosage!!! δεν ξέρω αν υπάρχει κάνα βίντεο-οδηγός για κάνα dummie (τύπου εμού) !!!
 

LOK

Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

vayero είπε:
τι fue τι strip τι láser τι... ό,τι θες, σε εμένα δεν απέδωσε, δυστυχώς για εμένα
Έχεις κάνει και μεταμόσχευση στο εξωτερικό ή μόνο Ελλάδα...?
Η φίνα δε δίνει regrowth, απλά βοηθάει στην τριχόπτωση.
Κι εγώ απο δοσολογία δε βάζω και πολύ... Βάζω όσο χρειάζεται για να καλύψω την επιφάνεια που θέλω.
 

somari

Active Member
Απ: Υδροκορτιζόνη

kapamarou είπε:
δυο φωτο αφιερωμενες στον fenimore για να ζηλεψει :9m:

ΑΜΑΝ!!! Αρχικά κοίταζα τα χνούδια ότι και καλά μεγάλωσαν... αλλά πολύ λίγο... και λέω μας κοροϊδεύει αυτός;;; Αλλά μετά είδα πως ξαναδημιουργείται η junevile hairline!!!!... :worshipper
 
Μπλουζα