Τοπικη μεντα.

Μπορω να πω με σιγουρια οτι κανει δουλεια η μεντα μαζι με jojoba οil 3 φορες την εβδομαδα εβαλα σε 1 μηνα στο μπιφτεκι και ειδα να σκουρενουν οι τριχες πισω και καπως να καλυτερευει το πραγμα επισης να αναφερω οτι οι παρενεργειες σε μενα σε αρκετη ποσοτητα ηταν ακριβως οι ιδιες με την μινοξιδιλη την οποια την εκοψα μαχαιρι γτ με ειχε ριξει κατω οπωτε λογικα για να με πειραζει σημαινει οτι δουλευει και αποροφιεται ..συνεχιζω και βλεπουμε παντως απο τις 50 συν τριχες που εχανα καθε μερα στο λιυσιμο τωρα βλεπω το πολυ 10 και οχι καθε μερα.
Σε πόσο καιρό είδες διαφορά?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Παρακολουθω αυτα τα παλια νηματα...καμια κινηση....
Συνεχιζω να βαζω μεντα, πιστευω κατι κανει...
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το θεμα ειναι να γινεται δουλεια στα μαλλια.... τοπικα, παει στο τριχωτο, ποσιμη, ξερω εγω που παει κι αν κανει δουλεια;
Δεν εχει αναφερει κανενας περι της ποσιμης νομιζω.

Καλησπέρα, μετά από τόσα χρόνια δεν έχεις καταλάβει αν η μέντα σου έχει δώσει κάτι ; Γιατί επειδή έψαξα λίγο τα σχόλια πρέπει να τη χρησιμοποιείς κάνα τεσσάρι χρόνια. Από τη στιγμή έναρξης της μέντας εώς τώρα δεν έχει αλλάξει κάτι στο κεφάλι σου, έστω και κάτι μικρό, ώστε να πεις πως το μείγμα είχε φανερή επίδραση στο τριχωτό;
 

cool11

Well-Known Member
Καλησπέρα, μετά από τόσα χρόνια δεν έχεις καταλάβει αν η μέντα σου έχει δώσει κάτι ; Γιατί επειδή έψαξα λίγο τα σχόλια πρέπει να τη χρησιμοποιείς κάνα τεσσάρι χρόνια. Από τη στιγμή έναρξης της μέντας εώς τώρα δεν έχει αλλάξει κάτι στο κεφάλι σου, έστω και κάτι μικρό, ώστε να πεις πως το μείγμα είχε φανερή επίδραση στο τριχωτό;

Κοιταξε, ολα τα (τελευταια) χρονια, βαζω:
regain foam, μεντα, δαφνελαιο, folligen.
Το που 'σταματα' η δραση του ενος και που ξεκινα του αλλου, δεν μπορω να το πω με βεβαιοτητα.
Αυτο ομως που μπορω να πω, οτι κρατω τα μαλλια μου!
Σε σχεση πχ με τον αδερφο μου, που δεν βαζει τιποτε, και εχει εμφανως χειροτερη εμφανιση στο τριχωτο σε σχεση με μενα.
Αρα;

Εγω πιστευω οτι βοηθα. Ολα, και τα 4 βοηθουν.
Δεν βγαινουν νεες τριχες, θαυματα δεν περιμενα ετσι κι αλλιως.
Αλλα οταν βλεπω καραφλους, 20 χρονια μικροτερους μου, λεω μεσα μου 'καλα εισαι'!
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Κοιταξε, ολα τα (τελευταια) χρονια, βαζω:
regain foam, μεντα, δαφνελαιο, folligen.
Το που 'σταματα' η δραση του ενος και που ξεκινα του αλλου, δεν μπορω να το πω με βεβαιοτητα.
Αυτο ομως που μπορω να πω, οτι κρατω τα μαλλια μου!
Σε σχεση πχ με τον αδερφο μου, που δεν βαζει τιποτε, και εχει εμφανως χειροτερη εμφανιση στο τριχωτο σε σχεση με μενα.
Αρα;

Εγω πιστευω οτι βοηθα. Ολα, και τα 4 βοηθουν.
Δεν βγαινουν νεες τριχες, θαυματα δεν περιμενα ετσι κι αλλιως.
Αλλα οταν βλεπω καραφλους, 20 χρονια μικροτερους μου, λεω μεσα μου 'καλα εισαι'!

Μπράβο σου καταρχάς που βάζεις τόσα πράγματα και τα κρατάς με σειρά τόσο καιρό. Άξιος ! Από κει και έπειτα εγώ σε ρωτάω συγκεκριμένα για τη μέντα επειδή έιναι λίγο off-stream επιλογή. Γι αυτό και ήθελα να δω αν σου έχει δώσει κάτι συγκεκριμένο καθώς εγώ ομολογώ πριν μπω στο φορουμ δεν είχα ιδέα για μεντες και δαφνελαια. Μόνο στο χωριό μία θεια μου είχε πει να βάζω λάδι στα μαλλιά για να πυκνωνουν αλλά όπως καταλαβαίνεις, την πήρα στο ψιλό. Επίσης, πως και δεν ασχολήθηκες με φιναστερίδη ; Το πλέον αποδεδειγμένο όπλο κατά της ΑΑ. Απλή απορία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Το παλευω οπως μπορω.
Πιστευω οτι η μεντα κατι κανει. Δεν μπορω να 'απομονωσω' την οποια θετικη δραση της, βασιζομαι σε οσα εχουν ειπωθει εδω παλια, και πιστευω οτι συνδυαστικα με τα αλλα, βοηθα στη συντηρηση.
Θα ηταν ευκολοτερα τα συμπερασματα, αν στο κεφαλι εμπαινε ενα σκευασμα τη φορα....αλλα δεν το ρισκαρω να εχω απωλειες, μονο και μονο για να μετρησω αποτελεσματικοτητα!

Φινα, δεν θελω να παρω σε oral, νομιζω δεν υπαρχει κατι σε τοπικο.

Αυτο που κοιτω για το μελλον, ειναι τοπικη ντουτα, οταν βγει κατι σε εμπορικο σκευασμα,
συζητηση εδω
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το παλευω οπως μπορω.
Πιστευω οτι η μεντα κατι κανει. Δεν μπορω να 'απομονωσω' την οποια θετικη δραση της, βασιζομαι σε οσα εχουν ειπωθει εδω παλια, και πιστευω οτι συνδυαστικα με τα αλλα, βοηθα στη συντηρηση.
Θα ηταν ευκολοτερα τα συμπερασματα, αν στο κεφαλι εμπαινε ενα σκευασμα τη φορα....αλλα δεν το ρισκαρω να εχω απωλειες, μονο και μονο για να μετρησω αποτελεσματικοτητα!

Φινα, δεν θελω να παρω σε oral, νομιζω δεν υπαρχει κατι σε τοπικο.

Κατάλαβα φίλε μου. Σε ρώτησα ατομικά και μόνο περί μέντας και αν έχεις παρατηρήσει κάποιο ''μπονους'' απο εκεινη για να την έχω στο μυαλό μου μελλοντικά. Για την ώρα είμαι εντάξει, ήδη έχω αρκετά που αγοράζω για το κεφάλι μου.
 

cool11

Well-Known Member
Ακομη μια χρονια, συνεχιζω.
Δεν μπορω να ξερω ποιο ακριβως απο ολα τα τοπικα που βαζω, κανει καλυτερη δουλεια, αλλα το γεγονος οτι εχω ακομη μαλλια, σημαινει οτι κατι γινεται.
 

cool11

Well-Known Member
Συνεχιζω με τοπικη μεντα.
Νομιζω κατι κανει κι αυτη.
Μαλλον ο μοναδικος πρεπει να ειμαι σε ολο το φορουμ.
 

bobby

Well-Known Member
Τα ίδια που είπα και στο νήμα με το δαφνέλαιο θα σου πω και εδώ. Βάλε αν μπορείς φωτος πριν και μετά για να δούμε αν δουλεύει η θεραπεία.
 
Μπλουζα