Τι μπορεί να γίνει στην κατάσταση μου?

LoverBoy

Well-Known Member
Γειά σου Άννα!Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά το ότι είχες πτώση έδειχνε ότι λειτουργεί η μίνο σε εσένα!Συνήθως έτσι γίνεται όταν ξεκινάς με μίνο.....Πέφτουν οι παλιές και βγαίνουν οι νεότερες πιο δυνατές...Εγώ λέω να το ξεκινήσεις πάλι και να μη φοβηθείς με την πτώση!Το λένε και οι οδηγίες της μινοξιδίλης ότι αυτό συμβαίνει!
Έχω ακούσει απο μια φίλη για το λαδάκι μαλλιών της κατσαφάδου!Το έχεις δοκιμάσει?Είδε λέει νέες φύτρες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ds5010

New Member
Σχετικα με το λαδακι της κατσαφαδου εχω να πω οτι το χρησιμοποίησα συστηματικα για περιπου ενα διμηνο, και καινουργιες φυτρες μπορει να μην ειδα (περα απο κατι παρα πολυ ψηλες που δεν τις βαζω καν στην κουβεντα) αλλα μου σταματησε η τριχόπτωση. Δεν ξερω αν ηταν συμπτωση απλα λεω τι μου συνεβει. Επισης προφανως και δεν πιστευω οτι ειναι καλυτερο απο μια εγκεκριμένη θεραπια οπως μινο + φινα
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σχετικα με το λαδακι της κατσαφαδου εχω να πω οτι το χρησιμοποίησα συστηματικα για περιπου ενα διμηνο, και καινουργιες φυτρες μπορει να μην ειδα (περα απο κατι παρα πολυ ψηλες που δεν τις βαζω καν στην κουβεντα) αλλα μου σταματησε η τριχόπτωση. Δεν ξερω αν ηταν συμπτωση απλα λεω τι μου συνεβει. Επισης προφανως και δεν πιστευω οτι ειναι καλυτερο απο μια εγκεκριμένη θεραπια οπως μινο + φινα
Εννοείται φίλε μου πάνω απ'ολα θεραπεία!απλά το λέω επειδή είναι κοπέλα και δεν μπορεί να λάβει φίνα!Επίσης μήπως έπρεπε να περάσει παραπάνω διάστημα για να δεις αποτέλεσμα?δεν ξέρω δεν το έχω βάλει αλλά έχω ακούσει καλά λόγια!
 

ds5010

New Member
Ίσως ήθελε παραπάνω, απλά το πρόβλημα με το λάδι είναι ότι κάνει το μαλλί χάλια. Αν το βάλεις είναι δύσκολο μετά να βγεις έξω και μέσα στο σπίτι πρέπει είσαι αρκετά προσεκτικός γιατί όπου ακουμπήσει το κεφάλι αφήνει λεκέ. Παρόλα αυτά η τρίχα φαίνεται να δυνάμωσε και όπως προ είπα όταν ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ μου σταμάτησε και απότομα η τριχόπτωση.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ίσως ήθελε παραπάνω, απλά το πρόβλημα με το λάδι είναι ότι κάνει το μαλλί χάλια. Αν το βάλεις είναι δύσκολο μετά να βγεις έξω και μέσα στο σπίτι πρέπει είσαι αρκετά προσεκτικός γιατί όπου ακουμπήσει το κεφάλι αφήνει λεκέ. Παρόλα αυτά η τρίχα φαίνεται να δυνάμωσε και όπως προ είπα όταν ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ μου σταμάτησε και απότομα η τριχόπτωση.
Απο ότι είδα έχει βγάλει και σε λοσιόν!Μήπως να δοκίμαζες αυτό καλύτερα?Μπορεί να σου κάτσει καλά!
 

Anna_

Member
Γειά σου Άννα!Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά το ότι είχες πτώση έδειχνε ότι λειτουργεί η μίνο σε εσένα!Συνήθως έτσι γίνεται όταν ξεκινάς με μίνο.....Πέφτουν οι παλιές και βγαίνουν οι νεότερες πιο δυνατές...Εγώ λέω να το ξεκινήσεις πάλι και να μη φοβηθείς με την πτώση!Το λένε και οι οδηγίες της μινοξιδίλης ότι αυτό συμβαίνει!
Έχω ακούσει απο μια φίλη για το λαδάκι μαλλιών της κατσαφάδου!Το έχεις δοκιμάσει?Είδε λέει νέες φύτρες
Το είδα πρίν λίγες μέρες που έψαχνα για τα σαμπουάν της και έλεγε ότι η λοσιόν δεν αφήνει λιπαρότητα!Αν δεν έβαζα μίνο σκεφτόμουν να το δοκιμάσω!
Loveboy, είμαι 9 συνεχόμενους μήνες με τριχοπτωση πέρασα μια μεγάλη περίοδο άγχους κ όχι μόνο, χάνω μόνο από πίσω μαλλιά, ειδα κάποιες Καινουργιες φυτρες με ένα λαδακι που έκανα δοκιμή σε μπροστινό σημειο όπου δεν είχε πρόβλημα η περιοχή κ σε σημεία που δεν υπήρχαν θύλακες είδα να φυτρώνει αρκετό χνούδι λόγω της υφής του συγκεκριμένου λαδιού φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω στα πίσω μαλλιά αλλα μάλλον θα το βαλω, ειναι ένα λάδι που αγόρασα από τα βιολογικά ψυχρης εκθλιψησ. Όχι δεν το έχω χρησιμοποιήσει της Κατσαφιδου το λάδι λόγω συστατικών δεν το πολυπιστεύω.
 

Anna_

Member
Για την μινοξιδιλη το σκέφτομαι συνέχεια λόγω που έχω κάνει ένα αποτυχημένο Prp όπου ο αληταράς μου έβαλε τεράστια ποσότητα σε πολύ μικρό σημείο κ έχω παθει κ απανωτές μολύνσεις από τότε, σκέφτομαι ότι μπορεί να αυξήσει η δράση του Prp με την μινοξιδιλη, αλλά προφανώς είναι η μόνο αποδεδειγμένη θεραπεία.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Απλά λέω Άννα μήπως σε βοηθούσε αλλά πιστεύω θα το έχεις ψάξει καλύτερα!Βιταμίνες παίρνεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anna_

Member
Είχα πάρει κάποια στιγμή της richelet και είχα δει αποτέλεσμα όσο αφορά φύτρες
Loveboy, σχετικά με το λάδι la vie en rose που μου είπες μπήκα στο site κ έχει 3-4 λαδακια κ μια λοσιόν για τριχοπτωση, ποιο λαδακι είχε πάρει η φίλη σου που μ είπες κ είδε φυτρες;
 

Anna_

Member
Σχετικα με το λαδακι της κατσαφαδου εχω να πω οτι το χρησιμοποίησα συστηματικα για περιπου ενα διμηνο, και καινουργιες φυτρες μπορει να μην ειδα (περα απο κατι παρα πολυ ψηλες που δεν τις βαζω καν στην κουβεντα) αλλα μου σταματησε η τριχόπτωση. Δεν ξερω αν ηταν συμπτωση απλα λεω τι μου συνεβει. Επισης προφανως και δεν πιστευω οτι ειναι καλυτερο απο μια εγκεκριμένη θεραπια οπως μινο + φινα
Με ποιο λάδι σου σταμάτησε η τριχοπτωση; Γιατί στο site της έχει 4 λαδακια, ποιο είχες πάρει;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Loveboy, σχετικά με το λάδι la vie en rose που μου είπες μπήκα στο site κ έχει 3-4 λαδακια κ μια λοσιόν για τριχοπτωση, ποιο λαδακι είχε πάρει η φίλη σου που μ είπες κ είδε φυτρες;
Άννα θα την ρωτήσω και θα απαντήσω το συντομότερο!
 

ds5010

New Member
Με ποιο λάδι σου σταμάτησε η τριχοπτωση; Γιατί στο site της έχει 4 λαδακια, ποιο είχες πάρει;
το έβαζα το βράδυ πριν τον ύπνο, μια αρκετά γενναιόδωρη ποσότητα και έκανα ελαφρύ μασάζ σε σχεδόν όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού. Έβαζα και μια πετσέτα στο μαξιλάρι γιατί το συγκεκριμένο προϊόν αφήνει λεκέ
 

LoverBoy

Well-Known Member
Άννα τελικά είναι το λαδάκι που έγραψε ο φίλος παραπάνω απλά το βγάζει σε διαφορετικές συσκευασίες(100ml travel size,150ml και 200ml)
Μου είπε ότι έχει βγάλει και σε μορφή λοσιόν αλλά δεν το έχει δομιμάσει!
 

Anna_

Member
το έβαζα το βράδυ πριν τον ύπνο, μια αρκετά γενναιόδωρη ποσότητα και έκανα ελαφρύ μασάζ σε σχεδόν όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού. Έβαζα και μια πετσέτα στο μαξιλάρι γιατί το συγκεκριμένο προϊόν αφήνει λεκέ
Σας ευχαριστώ, αυτό θα πάρω κ εγώ να το δοκιμάσω, είδα ότι έχει κ ένα λάδι με πορτοκαλί βιτ C, και ένα άλλο miracle oil.

Εγώ είδα ένα άλλο λάδι ότι βγάζει φυτρες ακόμα κ σε σημεία που δεν υπάρχουν τριχοθυλακία αλλά το φοβάμαι λόγω της υφής του πάνω στα κανονικά μαλλιά αλλά θα το χρησιμοποιήσω σε βάθος χρόνου.. είναι το βιολογικο καστορέλαιο το έχει χρησιμοποιήσει κανένας σας;
 

bobby

Well-Known Member
Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά λάδι που διαφημίζει ότι βγάζει φύτρες «ακόμα και εκεί που δεν υπάρχουν τριχοθυλακια» μάλλον φιδέλαιο είναι…. Δηλαδή τι κάνει; Κατασκευάζει τριχοθυλάκια και τρίχες από το τίποτα;
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Καλησπερα φιλε, ουτε για αστειο μεταμοσχευση εισαι ακαταλληλος, παρε 1 χρονο φινα και βλεπεις αλλα και παλι δυσκολα
Τα ίδια έλεγα και εγώ Jim!
Πίστευα πως ήμουν ακατάλληλος.
Κι όμως σήμερα μπορεί να μην έχω πυκνά μαλλιά, αλλά δεν είμαι και τόσο καράφλας.

Επανέρχομαι προσεχώς!
 
Μπλουζα