Τι μου είπαν οι Couto και Zarev στα consult που εκανα - 24 χρονων

alex7

Well-Known Member
Εξαιρετική παρουσίαση. Προσωπικά θα ακολουθούσα τη συμβουλή του CVIAL και δεν θα έκανα κάτι στο παρόν μέχρι να δω πως θα λειτουργήσει η φαρμακευτική αγωγή. Επίσης αν ήμουν στη θέση σου δεν θα ανησυχούσα για την εμφάνισή μου γενικότερα, καθώς όπως φαίνεται από τις φωτογραφίες μόνο το crown πάσχει, παρά για τα σημεία αυτά και τον λόγο για τον οποίο εμφανίζονται έτσι.

Προβολή συνημμένου 48677
Και η hairline πάσχει!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Μισο λεπτο για να καταλαβω, 2 χρονια (μπορει και 3) αναμονη εχει για να κλεισεις consultation με Couto.
Επισης υπαρχει χρονικό transition απο τη εναρξη αναζητησης γιατρου πχ ξεκιναμε με τα εντοπια αστερια του πενταγραμμου κολονακια, "1000 τριχες 500ευρω" ΚΟΚ ΚΛΠ ΚΛΠ. Μετα ανακαλυπτουμε Κυπρους, Τουρκιες κλπ μετα Ισπανια ή και σε ακραίες περιπτώσεις Αμερική.
Εσυ δλδ για να εχεις κανει ηδη consulation me Couto στα 24 σου, απο ποτε εχεις αρχισει και το ψαχνεις; Από Πεμπτη Δημοτικου;;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μισο λεπτο για να καταλαβω, 2 χρονια (μπορει και 3) αναμονη εχει για να κλεισεις consultation με Couto.
Επισης υπαρχει χρονικό transition απο τη εναρξη αναζητησης γιατρου πχ ξεκιναμε με τα εντοπια αστερια του πενταγραμμου κολονακια, "1000 τριχες 500ευρω" ΚΟΚ ΚΛΠ ΚΛΠ. Μετα ανακαλυπτουμε Κυπρους, Τουρκιες κλπ μετα Ισπανια ή και σε ακραίες περιπτώσεις Αμερική.
Εσυ δλδ για να εχεις κανει ηδη consulation me Couto στα 24 σου, απο ποτε εχεις αρχισει και το ψαχνεις; Από Πεμπτη Δημοτικου;;
Αραιώνει από πολύ μικρός αν θυμάμαι καλά και έχει πει πως το χρηματικό δεν αποτελεί πρόβλημα για εκείνον οπότε κατόπιν συζητήσεων με έμπειρα μέλη οδηγήθηκε στις πιο ασφαλείς ( και ακριβές ) περιπτώσεις γιατρών στην Ευρώπη.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αν βρέξεις ομοίως τα μαλλιά 24αρηδων και τα σηκώσεις προς τα επάνω το 90% θα δείχνει έτσι ή και χειρότερα, οπότε για εμένα δεν πάσχει τόσο ώστε να του αποσπά την προσοχή.
Το ποσοστό αυτό δεν ισχύει σε καμία των περιπτώσεων.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αραιώνει από πολύ μικρός αν θυμάμαι καλά και έχει πει πως το χρηματικό δεν αποτελεί πρόβλημα για εκείνον οπότε κατόπιν συζητήσεων με έμπειρα μέλη οδηγήθηκε στις πιο ασφαλείς ( και ακριβές ) περιπτώσεις γιατρών στην Ευρώπη.
Το "πιο ασφαλείς" είναι λίγο ειρωνικό μετά από αυτά που έγραψε ότι του είπε ο Zarev.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το "πιο ασφαλείς" είναι λίγο ειρωνικό μετά από αυτά που έγραψε ότι του είπε ο Zarev.
Ισχύει αλλά με δεδομένο πως μιλάμε για έναν γιατρό που κακά τα ψέματα δεν τον πολυγνωρίζουμε ( έχει την γοητεία του αγνώστου) και έχει ορισμένα success stories ανεβασμένα στο Youtube πολλοί τον έχουν αναγάγει και σε αυθεντία. Όχι απαραίτητα άτομα εντός του δικού μας φόρουμ, γενικότερα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάκιστα. Οι σοβαροί γιατροί πρέπει να εκθέτουν στο κοινό σωρεία περιστατικών και όχι λίγα επιλεγμένα. Μόνο έτσι μπορούν να κριθούν και από τον υπόλοιπο επιστημονικό χώρο. Ο Zarev έχει επιλέξει να κρύβεται ή να εμφανίζεται σε προστατευμένα περιβάλλοντα. Αυτή είναι η αλήθεια. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα αμφισβήτηση των ικανοτήτων, αλλά δεν σημαίνει και ανακήρυξή του σε αυθεντία.
 

vlafo

Well-Known Member
Μισο λεπτο για να καταλαβω, 2 χρονια (μπορει και 3) αναμονη εχει για να κλεισεις consultation με Couto.
Επισης υπαρχει χρονικό transition απο τη εναρξη αναζητησης γιατρου πχ ξεκιναμε με τα εντοπια αστερια του πενταγραμμου κολονακια, "1000 τριχες 500ευρω" ΚΟΚ ΚΛΠ ΚΛΠ. Μετα ανακαλυπτουμε Κυπρους, Τουρκιες κλπ μετα Ισπανια ή και σε ακραίες περιπτώσεις Αμερική.
Εσυ δλδ για να εχεις κανει ηδη consulation me Couto στα 24 σου, απο ποτε εχεις αρχισει και το ψαχνεις; Από Πεμπτη Δημοτικου;;
Χάρη
Δε χρειάζεται να φας όλη σου τη ζωή να ψάχνεις.
Κάποιος που τον ενδιαφέρει πραγματικά και κάνει εντατική μελέτη,σε 1 χρόνο είναι έτοιμος να πάει για μμ.
 

Harris_G

Well-Known Member
Φυσικα το ζητημα ειναι να λυσει το παλικαρι του θεμα του, αλλα δε χρειαζονται τετοια αγχη σε τετοια ωραια ηλικια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Και εγω αν κρινω απο τα περιστατικα του Couto στο youtube θεωρω πως απλα δεν ηθελε να ασχοληθει με το case σου. Ο Zarev απο την αλλη νομιζω δεν σου προτεινε και κατι το εξωφρενικο. 1000-1500 grafts στη hairline τωρα, ενω ακολουθεις αγωγη με duta και στο μελλον βλεπουμε.
Κατα την ταπεινη μου αποψη θεωρω πως μια τετοια προσεγγιση ειναι αυτη που χρειαζεται στην περιπτωση σου.

Υ.Γ.1:Με τον Lorenzo εχεις κανεις consultation;; Αν οχι, επιδιωξε το.
Υ.Γ.2:Στον Zarev ανεφερες οτι προκειται να παρουσιασεις σε φορουμ;;
 

grg19ggls

Member
"Μου ειπε οτι χρησιμοποιε μια δικια του τεχνολογια και για αυτο εξαγει τοσα πολλα με τον ελαχιστο τραυματισμο της δοτριας."

Δικιά του τεχνολογία;
Punches που έχουν δημιουργηθεί αποκλειστικά για αυτον;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βγάζει περίπου 800g την ώρα που είναι μεγάλο νούμερο χρησιμοποιώντας μια τεχνική με αναρρόφηση των θυλακίων (AVA FUE) που είναι μια Γαλλική εφεύρεση, στην αγορά υπάρχει με την εμπορική ονομασία SmartGraft. Αυτού του είδους οι τεχνικές (με αναρρόφηση) είχαν δεχθεί πολλές κριτικές για τραυματισμό και ξήρανση των τριχοθυλακίων και έχουν εγκαταλειφθεί από σχεδόν όλους τους χειρούργους. Δεν έχει δώσει περισσότερα στοιχεία για το είδος της συσκευής που χρησιμοποιεί (αν είναι η ίδια ή κάποια παραλλαγή της).
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ρε τον NikosLmp..πετάχτηκε για ένα καφέ Ισπανία και άλλον έναν Βουλγαρία έτσι στο μπαμ...αφού δεν εφγαλε καμία δεσμίδα των 200€ επιτόπου να του πει του ζαρεφ ξεκινα τώρα ,πάλι καλά.χαχαχα
Ο couto ,πιστεύω ήταν σωστός ..καλά σου τα είπε .ο ζαρεφ τώρα ,σιγά σιγά μαθαίνουμε και κάτι παραπάνω με τον καιρό..παίζει ριψοκίνδυνα φουλ.με αυτή την τεχνική που λέει ο cvial δουλεύει με την αναρρόφηση,το έχει πάρει το μάτι μου πάλι αυτό για τον ζαρεφ..το θέμα είναι πως ο τύπος πρέπει να το δουλεύει κάπως διαφορετικά και να μην έχει τα προβλήματα αυτά περί ξήρανσης κτλ..κάτι έχει αλλάξει σίγουρα και τα έχει αποφύγει τα προβλήματα ..τώρα με το παίξιμο με την unsafe .δεν ξέρω,πολύ ρίσκο για το μέλλον όλο αυτό..επίσης οι τιμές του ,no comment.
 

NikosLmp

Member
Μισο λεπτο για να καταλαβω, 2 χρονια (μπορει και 3) αναμονη εχει για να κλεισεις consultation με Couto.
Επισης υπαρχει χρονικό transition απο τη εναρξη αναζητησης γιατρου πχ ξεκιναμε με τα εντοπια αστερια του πενταγραμμου κολονακια, "1000 τριχες 500ευρω" ΚΟΚ ΚΛΠ ΚΛΠ. Μετα ανακαλυπτουμε Κυπρους, Τουρκιες κλπ μετα Ισπανια ή και σε ακραίες περιπτώσεις Αμερική.
Εσυ δλδ για να εχεις κανει ηδη consulation me Couto στα 24 σου, απο ποτε εχεις αρχισει και το ψαχνεις; Από Πεμπτη Δημοτικου;;
Καλησπέρα, αρχισε να με ααπσχολει εντονα το θεμα των μαλλιων πριν απο 4 μηνες, οπου και εμπαινα πιο εντατικο στο φορουμ. για 3 μηνες σκεφτομουν για μ.μ και δεν εκανα τιποτα. τον τελευταιο μηνα εκανα το εξης, εχαξα ολους τους γιατρους να δω τι παιζει και κατεληξα στους εξης

Κουτο (μου λεγανε αναμονη 2-3 χρονια, αλλα τους εγραψα ενα αναλυτικο εμαιλ για του λογους για τους οποιους θεωρω οτι ειναι σημαντικο να με δει ο γιατρος, συγκεκριμενα τους ειπα οτι ειμαι διατεθιμενος να παω οποτεδηποτε, ακομη και αν μου το πουν τελευταια στιγμη οταν τους προκυψει καποια ακυρωση (γιατι ακυρωσεις γινονται συνεχως), οποτε εγινε μια ακυρωση τους και πριν απο 2 εβδομαδες μου εστειλαν εμαιλ και μου παν οτι μπορω σε 7 μερες να παω να με δουν. εκλεισα εισητηρια αεροροπορικα και πηγα για 1 μερα ισπανια.
Ζαρεφ (μου λεγ για αναμονη 1 χρνο, αλλα εγινε ακριβως ιδιο με το απο πανω)
Φρειτασ (θα παω σε 2 μηνες εχω κλεισι consult)
Λορεντζο για εξεταση κυριως (οχι για επεμβαση)
 

NikosLmp

Member
Και εγω αν κρινω απο τα περιστατικα του Couto στο youtube θεωρω πως απλα δεν ηθελε να ασχοληθει με το case σου. Ο Zarev απο την αλλη νομιζω δεν σου προτεινε και κατι το εξωφρενικο. 1000-1500 grafts στη hairline τωρα, ενω ακολουθεις αγωγη με duta και στο μελλον βλεπουμε.
Κατα την ταπεινη μου αποψη θεωρω πως μια τετοια προσεγγιση ειναι αυτη που χρειαζεται στην περιπτωση σου.

Υ.Γ.1:Με τον Lorenzo εχεις κανεις consultation;; Αν οχι, επιδιωξε το.
Υ.Γ.2:Στον Zarev ανεφερες οτι προκειται να παρουσιασεις σε φορουμ;;
με λορεντο εχω κλεισει σ 2μηνες να με δει ισπανια.
ναι και μαλιστα ο ζαρεβ γνωριζι το φορουμ μας.
 
Μπλουζα