Τις προτάσεις σας παρακαλώ

karfakias

Member
Να σας ρωτήσω κάτι...
Οι τρίχες μου γενικά είναι λεπτές... Παίζει μεγάλο ρόλο αυτό?


Στάλθηκε από το ZTE Blade L3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karfakias

Member
τι γίνεται ρε παιδιά καμιά βοήθεια...
Καταλαβαίνω οτι νήματα με αποτελέσματα και τα λοιπά χωράνε πολύ συζήτηση
Αλλά αν δεν συζητήσουμε και σε νήματα ανθρώπων που το ψάχνουν δεν θα το προχωρήσουν....
Και μετά δεν θα χουμε να λέμε...

Πάντως παρακολουθώ την κουβέντα σε όλα τα νήματα με πολύ ενδιαφέρον
 

aeratos28

Just aeratos
το ότι σου φαίνεται ότι είναι λεπτές οι τρίχες δεν σημαίνει κάτι.μπορεί να σου φαίνεται απλά και να μην είναι..για να το διαπιστώσεις αυτό πρέπει να κάνεις μέτρηση..συνήθως οι κλινικές σου κάνουν μέτρηση και πάχους τρίχας και όλα τα άλλα..ποσά grafts έχεις κτλ κτλ..βέβαια παίζει ρόλο αν εχεις όμως λεπτή τρίχα..αν είναι έτσι χρειάζονται περισσότερα grafts ώστε οπτικά να φαίνονται πυκνότερα..απλά στα λέω για να το καταλάβεις.
 

karfakias

Member
μετρήσεις δεν μου έγιναν για το πάχος.
εκτίμηση για τα διαθέσιμα grafts έγινε η οποία ήταν περίπου 8000 διαθέσιμα.

τα 1500 grafts για την περιοχή μου προτάθηκαν λόγο της λεπτής τρίχας λέτε ή αυτό το νούμερο "βγαίνει" για όλους?

έχω ένα ακόμα ραμτεβού στο τέλος του μήνα...
άντε να δούμε τι θα μου πούν και εκεί....

είμαι περίεργος κυρίως τι θα μου πούν για το τσουλούφι. Αν δηλαδή υπάρχει περιθώριο ενίσχυσης στη λογική που πρότεινε ο dimitris50423.

θα δω τι θα μου που και σε αυτήν την συνάντηση και βλέπουμε
 

aeratos28

Just aeratos
τα 1500 για αυτή την περιοχή που θες έτσι όπως είναι,που έχεις και μαλλιά εννοώ ειναι μία χαρά σαν αριθμος.αν έχει και επιτυχία κιόλας θα έχεις ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα.η διάφορα τώρα σε κάποιον με χοντρή τρίχα και με κάποιον που έχει λεπτή είναι πως αυτός με την χοντρή τρίχα θα φαινεται πολύ πιο πυκνός από τον άλλον..για ίδιο οπτικό αποτέλεσμα μπορεί αυτός με τα λεπτά μαλλιά να χρειαστεί αλλά 500grafts ώστε φαίνονται το ίδιο πυκνά με τον άλλον.δηλαδή με ίδιο πρόβλημα ο ένας θέλει 1500 ο άλλος 2000grafts..καταλαβαινεις πως το λέω man?
 

karfakias

Member
τα 1500 για αυτή την περιοχή που θες έτσι όπως είναι,που έχεις και μαλλιά εννοώ ειναι μία χαρά σαν αριθμος.αν έχει και επιτυχία κιόλας θα έχεις ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα.η διάφορα τώρα σε κάποιον με χοντρή τρίχα και με κάποιον που έχει λεπτή είναι πως αυτός με την χοντρή τρίχα θα φαινεται πολύ πιο πυκνός από τον άλλον..για ίδιο οπτικό αποτέλεσμα μπορεί αυτός με τα λεπτά μαλλιά να χρειαστεί αλλά 500grafts ώστε φαίνονται το ίδιο πυκνά με τον άλλον.δηλαδή με ίδιο πρόβλημα ο ένας θέλει 1500 ο άλλος 2000grafts..καταλαβαινεις πως το λέω man?
κατανοητό θενκσ...

είμαι περίεργος να δω τα νούμερα και στην συνάντηση που έχω μέσα στο μήνα για να δώ πηθανές διαφορέσ στα νούμερα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Karfakias το παχος της τριχας δεν προκειται να αυξηθει. Καποια σαμπουαν ειναι για παχυνση της τριχας.στους κροταφους που θα μπουν πρεπει να εχουν πυκνοτητα για να ταιριαξουν και με τα υπολοιπα μαλλια. Για το τσουλουφι κουρεμενο θα φανει αν μπορεις να βαλεις.
 

piros75

Well-Known Member
Εγώ πάντως νομίζω ότι δεν χρειάζεται να περιμένει και να σκεφτεί τίποτα, από την στιγμή που τον ενοχλεί το θέμα, είτε τώρα είτε σε 5 χρόνια οι κροτάφοί του θα είναι το ίδιο άδειοι. Για μένα μπαίνεις τώρα βάζεις τα 1500 (τα οποία θεωρώ ότι φτάνουν για τις περιοχές που βλέπω σημειωμένες) και επανέρχεσαι μετά από κάποια χρόνια και γεμίζεις και τις υπόλοιπες περιοχές (άλλωστε όπως λες, έχεις να δώσεις 8.000 μοσχεύματα σύνολο!).
 

karfakias

Member
επανέρχομαι με νέα πρόταση η οποία μου έγινε.
Να ανεβώ στα 2000 γραφτς και να "περάσουμε" και από hairline...
Ιδιος σχεδιασμός με τον salonikios30.

Πως σας φαίνεται για την περίπτωση μου?

εχω και μια συνάντηση και με γ******υ το σκ να δούμε τι θα μου πει και αυτός.
 

dimitris40

Active Member
Αν έχεις υπομονή το αφήνεις για 5-6 χρονια ακόμη και ασχολήσε μετά που ισως αραιώσεις λίγο ακόμη. Αλλα αν είναι να ασχολήσε κάθε μέρα με αυτό και να σου ρίχνει την ψυχολογία πήγαινε κάντο αλλα όχι επιθετικά, κροταφους και λιγο hairline χρειάζεσαι. Και εγω έτσι ήμουν στα μαλλιά αλλα μετά τα 32 που άρχισα να αραιωνω και αλλο έστω και αργα, τα έκοβα πάντα κοντά. Πάντως αν τελικά το κάνεις πήγαινε σε 2-3 κλινικές και μετα αποφασίζεις, μην βιάζεσαι.
 
Μπλουζα