Τελικά έκλεισα και Λορέντζο!

Gianney

Well-Known Member
Εγώ νομίζω ο Λορέντζο χάνει στον σχεδιασμό, φυσικότητα φύτρωση και διαχείριση δοτριας είναι πολύ καλός
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Για τον Λορεντζο έχουμε δείγμα n>30 άρα σύμφωνα με το central limit theorem η «μέση τιμή» του «δείγματος» δηλαδή στην περίπτωση μας η επιτυχία η όχι των ανεξάρτητων περιστατικών είναι ίδια με του πληθυσμού (ανεξάρτητα και μη). Εν προκειμένω στην περίπτωση μας έχουμε μια sampling distribution of the mean και ο «μέσος» μας δείχνει 95% φυτρωση και συνεπώς επιτυχία η οποία ταυτίζεται με αυτή του πληθυσμού αφού το δείγμα είναι n>30. Και αυτό έρχεται να υποστηρίξει και μαθηματικά αυτό που λέει και ο αγαπητός @CVIAL.

τι ειδους hypothesis testing ειναι αυτο;
 

bobby

Well-Known Member
Δεν είναι hypothesis test είναι sampling distribution of the mean και ο mean του δείγματος μας (φυτρωση) είναι πάνω από 95, το δείγμα είναι μεγαλύτερο από 30 άρα ο μέσος του δείγματος ταυτίζεται με αυτόν του πληθυσμού. Το συμπέρασμα μας δηλαδή είναι ότι έχουμε ικανό δείγμα (ανεξάρτητων) για να πούμε ότι οι ΜΜ που κάνει ο Λορεντζο ειναι επιτυχείς.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ νομίζω ο Λορέντζο χάνει στον σχεδιασμό, φυσικότητα φύτρωση και διαχείριση δοτριας είναι πολύ καλός
Εγώ θα το διατύπωνα λίγο διαφορετικά. Ο σχεδιασμός πάσχει όταν δεν λες κάτι, δεν το συζητάς και αφήνεις να σου κάνει αυτό που νομίζει αυτός και που όπως έχουμε πει πατάει στην νεανική σου hairline. Αν όμως έχεις άποψη και το συζητήσεις μαζί του (έχουμε τέτοια παραδείγματα στο φόρουμ για να μην πλατιάζω) κάνει αυτό που θες.
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ θα το διατύπωνα λίγο διαφορετικά. Ο σχεδιασμός πάσχει όταν δεν λες κάτι, δεν το συζητάς και αφήνεις να σου κάνει αυτό που νομίζει αυτός και που όπως έχουμε πει πατάει στην νεανική σου hairline. Αν όμως έχεις άποψη και το συζητήσεις μαζί του (έχουμε τέτοια παραδείγματα στο φόρουμ για να μην πλατιάζω) κάνει αυτό που θες.
Χμ ευχαριστώ μοντ.Αρα στον σχεδιασμό καλό είναι να πεις στον Λορέντζο πως και τι..και ανάλογα αν βγαίνουν τα κουκιά υποθέτω προχωράει σε αυτό π θες
 

Marios1982

Well-Known Member
Δεν είναι σωστό αυτό το κριτήριο. Να μου έλεγες ότι θα επίλεγες Φρειτας λόγω hairline design θα το καταλάβαινα.
Γιατί ο Λορέντζο αν του δείξεις συγκεκριμένη hairline είτε από αυτόν είτε από άλλο γιατρο δεν μπορεί να στη βγάλει; Η αν του ζητήσεις να παίξει πάρα πολύ τα irregulations όσο πάει ;
 

Harris_G

Well-Known Member
Γιατί ο Λορέντζο αν του δείξεις συγκεκριμένη hairline είτε από αυτόν είτε από άλλο γιατρο δεν μπορεί να στη βγάλει; Η αν του ζητήσεις να παίξει πάρα πολύ τα irregulations όσο πάει ;
O καθε γιατρος εχει το στυλ του, μπορει να σου κανει το κατεβασμα που θες (αν σε παιρνει απο g) και φυσικα το σχημα. Αλλα απο τον τροπο που φυτευει ειδικα το transition, παλι θα φαινεται Λορεντζο-hairline
 

Marios1982

Well-Known Member
O καθε γιατρος εχει το στυλ του, μπορει να σου κανει το κατεβασμα που θες (αν σε παιρνει απο g) και φυσικα το σχημα. Αλλα απο τον τροπο που φυτευει ειδικα το transition, παλι θα φαινεται Λορεντζο-hairline
Τι εννοείς με το transition? Μόνο στην μπαλα ξέρω τι σημαίνει χαχα
 

JimKan1

Well-Known Member
Τι εννοείς με το transition? Μόνο στην μπαλα ξέρω τι σημαίνει χαχα
transition zone της hairline ειναι το πρωτο 0,5 με 1 εκατοστο που στις φυσικες hairline ειναι πιο soft και στην μετ ο γιατρος πρεπει να εμφυτευει με πολυ μικρο λογο για να φαινεται φυσικο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί ο Λορέντζο αν του δείξεις συγκεκριμένη hairline είτε από αυτόν είτε από άλλο γιατρο δεν μπορεί να στη βγάλει; Η αν του ζητήσεις να παίξει πάρα πολύ τα irregulations όσο πάει ;

Προφανώς και μπορεί, δες του Αεράτου που δεν είναι το στυλ που κάνει συνήθως ο Λορενζο. Απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση υπήρξε απαίτηση για αυτόν τον σχεδιασμό.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Τι εννοείς με το transition? Μόνο στην μπαλα ξέρω τι σημαίνει χαχα

Transition zone
Το πιο μπροστινό επίπεδο της χερλαιν. Έχει έκταση 0.5-1cm. Περιλαμβάνει μικρές ασσυμετρίες - micro irregularities. Η ζώνη αυτή ξεκινάει με χαμηλές πυκνότητες, έτσι ώστε να τηρηθεί και πιο εύκολα η ασσυμετρία. Η πυκνότητα αυξάνεται σταδιακά, καθώς η χερλαιν οδεύει στο επόμενο επίπεδο της που είναι το Defined zone. Στην αρχή της ζώνης αυτής τοποθετούνται τα 1τριχα, και καθώς πηγαίνουμε πιο πίσω ανεβαίνει η πυκνότητα και τοποθετούνται τα 2τριχα. Τα 1τριχα μπροστά θα πρέπει να είναι λεπτά, με όχι έντονη λάμψη – Τέτοια τριχοθυλάκια μπορούν να εξαχθούν από τη δότρια, από την περιοχή πίσω και κάτω χαμηλά ή πάνω από το αυτί.
 

Marios1982

Well-Known Member
Προφανώς και μπορεί, δες του Αεράτου που δεν είναι το στυλ που κάνει συνήθως ο Λορενζο. Απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση υπήρξε απαίτηση για αυτόν τον σχεδιασμό.
ακριβώς αυτό πιστεύω κ εγώ. Τώρα σχετικά με φρέιτας, εμένα με φοβίζει το ότι φαίνονται υπερβολικά καλές η hairline, πράγμα το οποίο με βάζει σε υποψίες. Ίσως είναι ότι τα περισσότερα είναι μικρά nw με πολλά μαμά μαλλιά. Αλλά καο σ Ε μεγαλύτερα, δε δικαιολογείται τόσο φυσικότητα. Δεν ξέρω, εμένα κάτι με προβληματίζει στον φρειτας, σαν κάτι να καμουφλάρει πολύ επιμελημένα. Μπορεί και να πέφτω έξω, φιλινγκ είναι.
 

Thanos92

Active Member
ακριβώς αυτό πιστεύω κ εγώ. Τώρα σχετικά με φρέιτας, εμένα με φοβίζει το ότι φαίνονται υπερβολικά καλές η hairline, πράγμα το οποίο με βάζει σε υποψίες. Ίσως είναι ότι τα περισσότερα είναι μικρά nw με πολλά μαμά μαλλιά. Αλλά καο σ Ε μεγαλύτερα, δε δικαιολογείται τόσο φυσικότητα. Δεν ξέρω, εμένα κάτι με προβληματίζει στον φρειτας, σαν κάτι να καμουφλάρει πολύ επιμελημένα. Μπορεί και να πέφτω έξω, φιλινγκ είναι.
Να τα καμουφλάρει πώς ?
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Δεν ξέρω ρε φίλε, κάτι μου φαίνεται αδιανόητο καλό. Εκτός αν δείχνει μόνο τα σούπερ επιτυχημένα.
Άντε πες να καμουφλάρει τις πυκνότητες..
Τα micro-irregulations και τη φυσικότητα γενικά πόσο να την καμουφλάρει και με ποιόν τρόπο;
Its a matter of artistic style..
 
Μπλουζα