Τα εκτός θέματος (από όλα τα νήματα της κλινικής)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Disco

Well-Known Member
Ρε παιδιά σίγουρα ειναι γιατρός ο τασάκης ;; :p Περισσότερο σε Al Capone προσομοιάζεται με αυτά που κάνει. Ο τυπος ειναι μαφία πραγματικά...Επικίνδυνος το λιγότερο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
εγω επιθυμω να διαβαζει ο κοσμος τα παντα, με νοιαζει το δικαιο και μονο, δεν αλλαξε τιποτα απο την μερα που μπηκα μεχρι και τωρα. Οπου δεν μου αρεσαν οι συμπεριφορες μελων τις κατεκρινα και υπερασπιστηκα απο τον γιατρο μεχρι και τα μελη οταν αδικηθηκαν ή οταν η μια πλευρα το παραεκανε, τα ξερετε.. με αρκετους εχουμε ερθει σε κοντρα αρκετες φορες... καποιες απο αυτες απλα ηθελα να φυγω!!!

Εδω ομως συζητηαμε για κατι περαν του θεματος της ..αισθητικης μου, υπαρχει σοβαρο θεμα και ο κοσμος παιζει απο περιουσιες μεχρι και το κεφαλι του... λυπαμαι εαν καποιος θιγεται, ομως η αληθεια πρεπει να λαμψει!!

Και οχι δεν υπαρχει θεμα εαν εγινε ενα στραπατσο, τι να κανουμε συμβαινουν και στραπατσα ... να το δεχτω ομως οταν εχω βεβαιωθει οτι εκανα τα αδυνατα δυνατα, οχι οταν γινεται πατατα να προσπαθω με νυχια και με δοντια να το δικαιολογήσω λεγοντας στους αλλους '' επεσε η ακτινα του ηλιου και φενεται ετσι και δεν ειναι τιποτα''!! Ενα στραπατσο δεν σημαινει οτι εισαι κακος, οπως και μια επιτυχια δεν σε κανει καλο.... το συμπερασμα βγαινει με βαση την αξιολογηση στο συνολικο δειγμα.

Και στο κατω κατω εγω ειμαι ο χαμενος πικραθηκα, εχασα μοσχευματα, τον χρονο μου και χρηματα... οχι γιατι εγινε καταστροφη γιατι δεν ισχυει επ ουδενι, αλλα γιατι η ταλαιπωρια ειναι μεγαλη και μου δημιουργησε ολο αυτο αμφιβολιες για τον εαυτο μου. Οπως ανεφερα εγω εκανα λαθος και θα το διορθωσω, δεν κατηγορησα ποτε κανεναν!! Ομως δεν μπορω και να αφησω να λεγονται ανακριβειες απο εναν ανωνυμο για σκοπιμοτητες και κινδυνους απο πλευρας μου, ολα μπορουν να στοιχειοθετηθούν...

Εαν εχει διαφωνια ο γιατρος και θεωρει οτι λεω ψεμματα, μπορει να τοποθετηθει!
Στοιχεια και αποδειξεις στην διαθεση σας (με την αδεια του να τα προωθησω/δημοσιευσω)
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Α, εαν δεν υπηρχε προβλημα και ειναι ολα οκ... γιατι οταν εδειξα την κατασταση του κροταφου μου(βλεπε φωτογραφιες 8ο μηνα), ο γιατρος μου ζητησε μεταξυ αλλων να σταματησω την ενημερωση του φορουμ δινοντασ μου και οδηγιες για το πως να ''δικαιολογησω'' την εικονα του κροταφου στα μελη του φορουμ(υπαρχουν αποδειξεις!!)??? Παρακαλω να με διαψευσει... εαν θελει και μπορει....

@CVIAL , αμα αυτο αποδειχθει θα γινει μπαν;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εδω εχουμε νεα ειδηση. Ο γιατρός ζήτησε απο τον aldo να σταματήσει την ενημέρωση προς τα μέλη του φόρουμ και του εδωσε οδηγίες στο πως να δικαιολογήσει την ελλιπή φυτρωση στον κρόταφο....!!!!

Αν αποδειχτεί αυτό από τον aldo, Νομίζω πως η διαχείριση του φόρουμ θα πρέπει να τιμωρήσει και να ΜΠΑΝΑΡΕΙ οριστικά την συγκεκριμένη κλινική από το φόρουμ. Δεν υπάρχουν άλλες δικαιολογίες και μετά από αυτά που έγιναν και με τον jacksmith. Τέτοιες συμπεριφορές κλινικών είναι ανήθικες και καταδικαστέες και δεν χωράνε σε ένα ανεξάρτητο φόρουμ.
Πες μου Νικ ότι έπεσες από τα σύννεφα.... Μήνες τώρα προσπαθεί να κάνει κάτι το οποίο δεν θα το καταφέρει .... Να χειραγωγήσει.... Είπαμε από καιρό έπρεπε να πάρει πόδι να έρθει το φόρουμ στα ίσα του ... Ο διαχειριστής έχει το μαχαίρι και την πίτα...
 

giorgosv

Active Member
Αν μετά από όλα αυτά που έχουν γίνει κάποιο μέλος επιλέξει να πάει να κάνει μεταμόσχευση στον Αναστ*σακ. με τα προβληματικά περιστατικά τις ουλές στη δοτρια και κυρίως την πολύ κακη συμπεριφορά του όταν κάτι δεν πάει καλά τότε η ευθύνη είναι δική του.

Ένας γιατρός μάλιστα που χρεώνει τόσο ακριβά το τριχοθυλακιο θα έπρεπε να είναι πρώτα από όλα υπόδειγμα συμπεριφοράς και φυσικά να μην προκύπτουν τα προβλήματα που είδαμε.

Με όλα αυτά που έχουν γίνει και με αυτές τις συμπεριφορές ούτε τσάμπα δεν θα πήγαινα.

Ο Xristos87 είναι ξεκάθαρα οι απόψεις του γιατρού εκεί που δεν θέλει να εμπλακεί ο ίδιος.

Το ότι υπάρχει μια κλινική με αυτο τον τρόπο δίνει το δικαίωμα αύριο μεθαύριο να μπουν άλλες 2-3 και να κάνουν το ίδιο μπαχαλο με ειρωνικές συμπεριφορές προς τα μέλη, απειλές και συστάσεις να μην συμμετέχουν τα μέλη.
Ρωτάω αν θα θέλαμε όλο αυτό επί 2 ή επί 3.
Και να υπάρχουν κλινικές οι οποίες θα σου λένε πριν τη μεταμόσχευση ήταν έτσι ο ασθενής και στο τέλος δες έγινε κούκλος.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν μετά από όλα αυτά που έχουν γίνει κάποιο μέλος επιλέξει να πάει να κάνει μεταμόσχευση στον Αναστ*σακ. με τα προβληματικά περιστατικά τις ουλές στη δοτρια και κυρίως την πολύ κακη συμπεριφορά του όταν κάτι δεν πάει καλά τότε η ευθύνη είναι δική του.

Ένας γιατρός μάλιστα που χρεώνει τόσο ακριβά το τριχοθυλακιο θα έπρεπε να είναι πρώτα από όλα υπόδειγμα συμπεριφοράς και φυσικά να μην προκύπτουν τα προβλήματα που είδαμε.

Με όλα αυτά που έχουν γίνει και με αυτές τις συμπεριφορές ούτε τσάμπα δεν θα πήγαινα.

Ο Xristos87 είναι ξεκάθαρα οι απόψεις του γιατρού εκεί που δεν θέλει να εμπλακεί ο ίδιος.

Το ότι υπάρχει μια κλινική με αυτο τον τρόπο δίνει το δικαίωμα αύριο μεθαύριο να μπουν άλλες 2-3 και να κάνουν το ίδιο μπαχαλο με ειρωνικές συμπεριφορές προς τα μέλη, απειλές και συστάσεις να μην συμμετέχουν τα μέλη.
Ρωτάω αν θα θέλαμε όλο αυτό επί 2 ή επί 3.
Και να υπάρχουν κλινικές οι οποίες θα σου λένε πριν τη μεταμόσχευση ήταν έτσι ο ασθενής και στο τέλος δες έγινε κούκλος.
καμια κλινικη δεν θα μπει ποτε με τετοια συμπεριφορα στο φορουμ.. ακομα και οι πιο αστειες σε θεματα αποτελεσματων εχουν πιο επαγγελματικη συμπεριφορα και νοοτροπια....
 

nick90

Well-Known Member
Πες μου Νικ ότι έπεσες από τα σύννεφα.... Μήνες τώρα προσπαθεί να κάνει κάτι το οποίο δεν θα το καταφέρει .... Να χειραγωγήσει.... Είπαμε από καιρό έπρεπε να πάρει πόδι να έρθει το φόρουμ στα ίσα του ... Ο διαχειριστής έχει το μαχαίρι και την πίτα...
Βέβαια το κάνει από την αρχή που μπαίνει στα "ανεξάρτητα" νήματα των μελων που πήγαν εκει για μμ για να προσπαθήσει να τους χειραγωγήσει. Είδαμε και με τον Roni τι εγινε. Αλλα εδω Βλέπουμε και παρασκηνιακές υπουλες χειραγωγήσεις που προτρέπει στα κρυφά τα μέλη να σταματήσουν τις παρουσιάσεις τους και τους δίνει οδηγίες να πούνε ψέματα στα μέλη του φόρουμ για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα της κλινικής...Εχει ξεφύγει πλεον η κατάσταση και έχει παει σε αλλο επίπεδο. Και δε έγινε μόνο με τον aldo αλλα και με τον Jacksmith που του έλεγε για αλλαγή σχέσεων Αφου αποφάσισε να παρουσιασει και να μη κρύψει το αποτέλεσμα του απο το φορουμ.. Και πιθανόν και με άλλους χωρίς να το έχουμε μαθει...
Δηλαδή σε ρωταω Γιώργο τι αλλο πρέπει να κάνει η συγκεκριμένη κλινική για να της επιβληθεί η τιμωρία που της αξίζει;;
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο λογος που μαθαμε οσα μαθαμε για την κλινικη Αναστασακη ειναι η παρουσια της εδω. Απο εκει και περα το να φυγει δεν ξερω σε τι εξυπηρετει.
Εαν καποιος διαβασει εδω την πληροφορια θα βγαλει ο ιδιος συμπερασμα για το αν του κανει η κλινικη ή οχι.
Απορω που πιστευετε οτι ο Αναστασακης εδω διαφημιζεται. Εγω νομιζω το αντιθετο συμβαινει.

Ας ερθουν αλλες κλινικες να δειξουν το δρομο της καλης παρουσιασης!!! Ετσι θα φανει και η χαοτικη διαφορα με τον Αναστασακη αν υπαρχει.
Η Asmed εμφανισε αντιπροσωπο. Απο τις ελληνικες με μεγαλη παρουσια στο φορουμ θα δουμε κατι;;
Τοσο πολυ δεν τους ενδιαφερει το φορουμ;
Μιλαμε για μη ολοκληρωμενες παρουσιασεις, αυτες μονο στον Αναστασακη τις εχουμε δει; Ο @Nik.Mos πριν καποιες μερες ειχε μπει και ζητησε σε πανω απο 5 ατομα να κανουν ενημερωση, ενημερωσε κανενας και δεν το καταλαβα;;

Για τον Αναστασακη ο καθενας που θα διαβασει το φορουμ μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του. Αυτο ειναι επιτυχια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Βέβαια το κάνει από την αρχή που μπαίνει στα "ανεξάρτητα" νήματα των μελων που πήγαν εκει για μμ για να προσπαθήσει να τους χειραγωγήσει. Είδαμε και με τον Roni τι εγινε. Αλλα εδω Βλέπουμε και παρασκηνιακές υπουλες χειραγωγήσεις που προτρέπει στα κρυφά τα μέλη να σταματήσουν τις παρουσιάσεις τους και τους δίνει οδηγίες να πούνε ψέματα στα μέλη του φόρουμ για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα της κλινικής...Εχει ξεφύγει πλεον η κατάσταση και έχει παει σε αλλο επίπεδο. Και δε έγινε μόνο με τον aldo αλλα και με τον Jacksmith που του έλεγε για αλλαγή σχέσεων Αφου αποφάσισε να παρουσιασει και να μη κρύψει το αποτέλεσμα του απο το φορουμ.. Και πιθανόν και με άλλους χωρίς να το έχουμε μαθει...
Δηλαδή σε ρωταω Γιώργο τι αλλο πρέπει να κάνει η συγκεκριμένη κλινική για να της επιβληθεί η τιμωρία που της αξίζει;;
οχι εμενα.... τον cvial... οπου εχει απαντησει σχετικα και εχει μια δικη του οπτικη που μεχρι ενος σημειου εχει μια λογικη και βαση να πατησει αλλα τους τελευταιους μηνες πλεον θεωρω οτι εχει εκτιθεται και ο ιδιος με το να ειναι αμετακινητος και να μην αναθεωρει καποια πραγματα.... εγω για οποιον παρακαλοθει τον λογο μου απο την μερα που εχω πατησει εδω μεσα εχω πεσει μεσα σε ολα και σε οτιδηποτε θεματα αφορουν το φορουμ... οσο αφορα το συγκεκριμενο θεμα η κατασταση μονο χειροτερη θα γινεται αν δεν γινει το οριστικο μπαν.... δεν ξερω τι αλλο περιμενουμε.... να πεσει η μπαρτσελονα και τοπικο? :p
 

Kostas97

Well-Known Member
Βέβαια το κάνει από την αρχή που μπαίνει στα "ανεξάρτητα" νήματα των μελων που πήγαν εκει για μμ για να προσπαθήσει να τους χειραγωγήσει. Είδαμε και με τον Roni τι εγινε. Αλλα εδω Βλέπουμε και παρασκηνιακές υπουλες χειραγωγήσεις που προτρέπει στα κρυφά τα μέλη να σταματήσουν τις παρουσιάσεις τους και τους δίνει οδηγίες να πούνε ψέματα στα μέλη του φόρουμ για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα της κλινικής...Εχει ξεφύγει πλεον η κατάσταση και έχει παει σε αλλο επίπεδο. Και δε έγινε μόνο με τον aldo αλλα και με τον Jacksmith που του έλεγε για αλλαγή σχέσεων Αφου αποφάσισε να παρουσιασει και να μη κρύψει το αποτέλεσμα του απο το φορουμ.. Και πιθανόν και με άλλους χωρίς να το έχουμε μαθει...
Δηλαδή σε ρωταω Γιώργο τι αλλο πρέπει να κάνει η συγκεκριμένη κλινική για να της επιβληθεί η τιμωρία που της αξίζει;;
Ο τροπος που εχει διαχειριστει ο @Aldo την περιπτωση του ειναι παραδειγματικος.

Οταν ξερεις οτι εχεις δικιο το υπερασπιζεσαι μεχρι τελευταιας στιγμης. Εαν ενα μελος χειραγωγειται απο τον Αναστασακη ή τον καθε Αναστασακη σημαινει οτι δεν αντιλαμβανεται το νοημα της προσφορας. Ενας τετοιος τι νοημα εχει να παρουσιασει;;
 

nick90

Well-Known Member
Ο τροπος που εχει διαχειριστει ο @Aldo την περιπτωση του ειναι παραδειγματικος.

Οταν ξερεις οτι εχεις δικιο το υπερασπιζεσαι μεχρι τελευταιας στιγμης. Εαν ενα μελος χειραγωγειται απο τον Αναστασακη ή τον καθε Αναστασακη σημαινει οτι δεν αντιλαμβανεται το νοημα της προσφορας. Ενας τετοιος τι νοημα εχει να παρουσιασει;;
ο Aldo όντως δεν χειραγωγείται και μπράβο του και έτσι πρέπει να γίνεται αλλά δυστυχώς αυτό δεν γίνεται σε πολλές περιπτώσεις με αποτέλεσμα την παραπληροφόρηση των μελών του φορουμ από μέλη που χειραγωγούνται απο κλινικές.

Εδώ κρίνουμε τη συμπεριφορά της κλινικής. Δεν νοείται μια κλινική να λέει σε ενα μέλος να σταματήσει την παρουσίαση του επειδή δεν έχει την αναμενόμενη εξέλιξη και να του δίνει οδηγίες στο πως να δικαιολογήσει την ελλιπή φύτρωση, δηλαδή στην ουσία να πει ψέματα στα μέλη του φόρουμ. Αυτό σε οποιοδήποτε φόρουμ και αν γινόταν η κλινική θα ειχε απομακρυνθεί γιατί είναι ανήθικη συμπεριφορά κλινικής.. Με το να μην την τιμωρείς ειναι σαν να επικροτείς τέτοιες συμπεριφορές και να της δίνεις την ώθηση να το συνεχίσει και σε άλλους με ότι αυτό συνεπάγεται για την απόκρυψη της αλήθειας. Δεν το καταλαβαίνεις αυτό το πράγμα; Εσύ Επικροτείς τέτοιες συμπεριφορές; Και αυτά δεν τα μάθαμε από τη παρουσία της κλινικής, αλλά από τις ανεξάρτητες παρουσιάσεις μελών! Από την κλινική την ίδια δεν τα μαθαίνουμε αυτά που είναι το ζουμί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
ο Aldo όντως δεν χειραγωγείται και μπράβο του και έτσι πρέπει να γίνεται αλλά δυστυχώς αυτό δεν γίνεται σε πολλές περιπτώσεις με αποτέλεσμα την παραπληροφόρηση των μελών του φορουμ από μέλη που χειραγωγούνται απο κλινικές.

Εδώ κρίνουμε τη συμπεριφορά της κλινικής. Δεν νοείται μια κλινική να λέει σε ενα μέλος να σταματήσει την παρουσίαση του επειδή δεν έχει την αναμενόμενη εξέλιξη και να του δίνει οδηγείες στο πως να δικαιολογήσει την ελλιπή φύτρωση. Αυτό σε οποιοδήποτε φόρουμ και αν γινόταν η κλινική θα ειχε απομακρυνθεί. Με το να μην την τιμωρείς ειναι σαν να επικροτείς τέτοιες συμπεριφορές και να της δίνεις την ώθηση να το συνεχίσει. Δεν το καταλαβαίνεις αυτό; Επικροτείς τέτοιες συμπεριφορές; Και αυτά δεν τα μάθαμε από τη παρουσία της κλινικής, αλλά από τις ανεξάρτητες παρουσιάσεις μελών! Από την κλινική την ίδια δεν τα μαθαίνουμε αυτά.
Μα αυτο και να φυγει η κλινικη δεν μπορεις να το αποτρεψεις. Παλι τα ανεξαρτητα περιστατικα αν συνεχισουν να υπαρχουν θα δεχονται την ιδια πιεση και πιστεψε με ειναι διαφορετικο σε εναν χωρος με τοσα ατομα να ειναι και οι δυο πλευρες παρουσες και διαφορετικο μονο η μια.

Επισης εχω απολυτη εμπιστοσυνη στον διαχειριστη του forum. Για να κρινει ο ιδιος οτι τα πραγματα πρεπει να παραμεινουν ετσι για διαφορες ισορροπιες το αποδεχομαι και προχωραω.

Ο Aldo ξερεις ομως γιατι δε χειραγωγειται... Γιατι εχει απολυτη εμπιστοσυνη στον εαυτο του.
 

nick90

Well-Known Member
Μα αυτο και να φυγει η κλινικη δεν μπορεις να το αποτρεψεις. Παλι τα ανεξαρτητα περιστατικα αν συνεχισουν να υπαρχουν θα δεχονται την ιδια πιεση και πιστεψε με ειναι διαφορετικο σε εναν χωρος με τοσα ατομα να ειναι και οι δυο πλευρες παρουσες και διαφορετικο μονο η μια.

Επισης εχω απολυτη εμπιστοσυνη στον διαχειριστη του forum. Για να κρινει ο ιδιος οτι τα πραγματα πρεπει να παραμεινουν ετσι για διαφορες ισορροπιες το αποδεχομαι και προχωραω.
Απλά σου λέω οτι όσο δεν τιμωρείς τέτοιες συμπεριφορές κλινικών προς τα μέλη του φόρουμ, μετά θα κάνουν τα ιδια και χειρότερα οι κλινικές. Αφου σου λέει δεν μου κάνει κανείς τίποτα, ότι και να πω στα μέλη να σταματήσουν τις παρουσιάσεις ή να πουν ψέματα προς όφελος μου και να το ομολογήσουν μετά πάλι εδώ θα είμαι..Και όντως το βλέπουμε να συνεχίζεται το ίδιο έργο.

Ενώ αν της δείξεις ότι κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται και είναι ανήθικο και της επιβάλεις τιμωρία τότε θα φοβάται να χειραγωγήσει τα μέλη μήπως την καρφώσουν στο φόρουμ...
 

Kostas97

Well-Known Member
Απλά σου λέω οτι όσο δεν τιμωρείς τέτοιες συμπεριφορές κλινικών προς τα μέλη του φόρουμ, μετά θα κάνουν τα ιδια και χειρότερα οι κλινικές. Αφου σου λέει δεν μου κάνει κανείς τίποτα, ότι και να πω στα μέλη να σταματήσουν τις παρουσιάσεις ή να πουν ψέματα προς όφελος μου και να το ομολογήσουν μετά πάλι εδώ θα είμαι..Και όντως το βλέπουμε να συνεχίζεται το ίδιο έργο. Ενώ αν της δείξεις ότι κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται και είναι ανήθικο τότε θα φοβάται να χειραγωγήσει τα μέλη μήπως την καρφώσουν στο φόρουμ...
Εαν εγω βγω αυριο και πω, "Η κλινικη nick90 πηγε να με χειραγωγησει" και εσυ θεωρησουμε οτι δεν εισαι παρων. Ο τριτος που θα το διαβασει δε θα πει, μπορει να ναι και ετσι μπορει ομως και ο Kostas97 να λεει ο,τι θελει. Αυφου ο nick90 δεν ειναι παρων.
Το αντιστοιχο αν εισαι παρων δεν αποκτα βαρυνουσα σημασια;
 

nick90

Well-Known Member
Εαν εγω βγω αυριο και πω, "Η κλινικη nick90 πηγε να με χειραγωγησει" και εσυ θεωρησουμε οτι δεν εισαι παρων. Ο τριτος που θα το διαβασει δε θα πει, μπορει να ναι και ετσι μπορει ομως και ο Kostas97 να λεει ο,τι θελει. Αυφου ο nick90 δεν ειναι παρων.
Το αντιστοιχο αν εισαι παρων δεν αποκτα βαρυνουσα σημασια;
ο @Aldo είπε οτι έχει αποδείξεις. Ζήτα άδεια να τις ανεβάσεις aldο. Για να μην υπάρχουν αμφιβολίες. Επιβάλλεται να το κάνεις νομίζω.
 

Kostas97

Well-Known Member
ο @Aldo είπε οτι έχει αποδείξεις. Ζήτα άδεια να τις ανεβάσεις aldο. Για να μην υπάρχουν αμφιβολίες. Επιβάλλεται να το κάνεις νομίζω.
Για το περιστατικο η κλινικη θα μπει στη διαδικασια να απαντησει δημοσια ή να μην απαντησει καθολου παλι δημοσια. Εαν δεν ηταν παρουσα τι θα γινοταν ;;
Η απαντηση θα ηταν ιδιωτικη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Και να βάλουμε στο κάδρο την λέξη "τρομοκρατία" αντί της λέξης "χειραγώγησης"... Για παράδειγμα πιστεύω στην περίπτωση του Ρόνι ο τρόπος που ενέργησε και εξαφανίστηκε μετά περισσότερο μου κάνει για τρομοκρατία και απειλή παρά χειραγώγηση....
 

panos1234

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα Γιώργο,για αυτό η λύση είναι όλα ξεκάθαρα,όλα με έλεγχο και κρητική.
Προσωπικά δεν θα σταματήσω ποτέ να σχολιάζω (είτε μου αρέσει είτε όχι).
Αυτό σημαίνει φόρουμ,με ανταλλαγή απόψεων,για νέες τεχνικές, ελεύθερη γνώμη και διαφωνίες!
Μείνει - φύγει μου είναι αδιάφορο.
Σε οποιαδήποτε ελλειπή παρουσίαση,θα αναφέρεται και ο υποψήφιος ας το λάβει υπόψη του.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Α, εαν δεν υπηρχε προβλημα και ειναι ολα οκ... γιατι οταν εδειξα την κατασταση του κροταφου μου(βλεπε φωτογραφιες 8ο μηνα), ο γιατρος μου ζητησε μεταξυ αλλων να σταματησω την ενημερωση του φορουμ δινοντασ μου και οδηγιες για το πως να ''δικαιολογησω'' την εικονα του κροταφου στα μελη του φορουμ(υπαρχουν αποδειξεις!!)??? Παρακαλω να με διαψευσει... εαν θελει και μπορει....

@CVIAL , αμα αυτο αποδειχθει θα γινει μπαν;

Απαντώ σε σένα γιατί έχεις δείξει ωριμότητα και νηφαλιότητα. Τα τελευταία 6 χρόνια που είμαι διαχειριστής, μου έχουν στείλει pm τουλάχιστον 3-4 μέλη που έκαναν μμ σε αγαπημένες κλινικές του φόρουμ. Μερικοί έκαναν, άλλοι δεν έκαναν παρουσίαση. Κοινός παρανομαστής όλων ήταν η αντιδικία με την κλινική(ες) για το αποτέλεσμα που πήραν. Αυτή η αντιδικία κάποια στιγμή κατέλεξε σε μια γραπτή συμφωνία συμβιβασμού που περιελάμβανε και τον γραπτό όρο μη δημοσίευσης (ή και αναφοράς) σε μέσα και ειδικότερα στο δικό μας φόρουμ. Ένας μάλιστα από αυτούς μου έστειλε σε φωτογραφία και το έγγραφο. Προφανώς όλοι μου ζήτησαν να μην αναφέρω τίποτα, οι ίδιοι που μήνες πριν ξιφουλκούσαν κατά των κλινικών. Ποτέ δεν είπα τίποτα, ποτέ δεν μπάναρα καμμία κλινική ακόμα και όταν είχα γραπτή απόδειξη για την συμφωνία της κλινικής (σε ιδιωτικό pm όμως).

Ως εκ τούτου και επειδή είμαι ο διαχειριστής αυτού του φόρουμ η θέση μου είναι πάγια και αμετάβλητη. Ποινή για αντιδικίες μεταξύ μελών και κλινικών μπορεί να επιβληθεί μόνο όταν η υπόθεση οδηγηθεί στο φως, στον πραγματικό κόσμο και αποδειχθεί αμετάκλητα το συμβάν είτε με τελεσίδικη απόφαση της δικαιοσύνης είτε με πιστοποιημένη δήλωση αυτού που το διέπραξε (όπως πχ μια συμφωνία συμβιβασμού). Όλα τα άλλα είναι ανεύθυνα για την ασφάλεια και την μακροημέρευση του μέσου που σας δίνει βήμα για να εκφραστείτε.

Η αποψή μου είναι ότι η ελευθερία που προσφέρεται αυτή την στιγμή στο φόρουμ είναι μέγιστη. Σε ξένα φόρουμ τα περισσότερα θερμοκέφαλα σχόλια που εκφράζουν μια θέση χωρίς να βάζουν ένα υποθετικό "αν" στην αρχή της πρότασης θα είχαν διαγραφεί (το λιγότερο). Επειδή εδώ είμαστε μεσόγειοι (και δεν έχω και τον χρόνο) δεν επεμβαίνω, ούτε λογοκρίνω τέτοιες απόψεις. Δηλώνω όμως ότι θεωρώ ότι εκφράζουν μόνο τον συντάκτη τους. Είναι υποχρέωση μου να υπάρχουν και οι 2 πλευρές παρούσες στο φόρουμ για να υπάρχει αντίλογος. Κατ' αυτό τον τρόπο ο αναγνώστης μπορεί να έχει πρόσβαση σε όλη την πληροφορία και να κρατήσει ότι νομίζει ότι είναι χρήσιμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Απαντώ σε σένα γιατί έχεις δείξει ωριμότητα και νηφαλιότητα. Τα τελευταία 6 χρόνια που είμαι διαχειριστής, μου έχουν στείλει pm τουλάχιστον 3-4 μέλη που έκαναν μμ σε αγαπημένες κλινικές του φόρουμ. Μερικοί έκαναν, άλλοι δεν έκαναν παρουσίαση. Κοινός παρανομαστής όλων ήταν η αντιδικία με την κλινική(ες) για το αποτέλεσμα που πήραν. Αυτή η αντιδικία κάποια στιγμή κατέλεξε σε μια γραπτή συμφωνία συμβιβασμού που περιελάμβανε και τον γραπτό όρο μη δημοσίευσης (ή και αναφοράς) σε μέσα και ειδικότερα στο δικό μας φόρουμ. Ένας μάλιστα από αυτούς μου έστειλε σε φωτογραφία και το έγγραφο. Προφανώς όλοι μου ζήτησαν να μην αναφέρω τίποτα, οι ίδιοι που μήνες πριν ξιφουλκούσαν κατά των κλινικών. Ποτέ δεν είπα τίποτα, ποτέ δεν μπάναρα καμμία κλινική ακόμα και όταν είχα γραπτή απόδειξη για την συμφωνία της κλινικής (σε ιδιωτικό pm όμως).

Ως εκ τούτου και επειδή είμαι ο διαχειριστής αυτού του φόρουμ η θέση μου είναι πάγια και αμετάβλητη. Ποινή για αντιδικίες μεταξύ μελών και κλινικών μπορεί να επιβληθεί μόνο όταν η υπόθεση οδηγηθεί στο φως, στον πραγματικό κόσμο και αποδειχθεί αμετάκλητα το συμβάν είτε με τελεσίδικη απόφαση της δικαιοσύνης είτε με πιστοποιημένη δήλωση αυτού που το διέπραξε (όπως πχ μια συμφωνία συμβιβασμού). Όλα τα άλλα είναι ανεύθυνα για την ασφάλεια και την μακροημέρευση του μέσου που σας δίνει βήμα για να εκφραστείτε.

Η αποψή μου είναι ότι η ελευθερία που προσφέρεται αυτή την στιγμή στο φόρουμ είναι μέγιστη. Σε ξένα φόρουμ τα περισσότερα θερμοκέφαλα σχόλια που εκφράζουν μια θέση χωρίς να βάζουν ένα υποθετικό "αν" στην αρχή της πρότασης θα είχαν διαγραφεί (το λιγότερο). Επειδή εδώ είμαστε μεσόγειοι (και δεν έχω και τον χρόνο) δεν επεμβαίνω, ούτε λογοκρίνω τέτοιες απόψεις. Δηλώνω όμως ότι θεωρώ ότι εκφράζουν μόνο τον συντάκτη τους. Είναι υποχρέωση μου να υπάρχουν και οι 2 πλευρές παρούσες στο φόρουμ για να υπάρχει αντίλογος. Κατ' αυτό τον τρόπο ο αναγνώστης μπορεί να έχει πρόσβαση σε όλη την πληροφορία και να κρατήσει ότι νομίζει ότι είναι χρήσιμο.
Ευχαριστω πολυ για την αναλυτικη απαντηση!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα